ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اعضای مونث جوخه انتحار - Banner
کمیک بوک

۱۰ عضو مونث قدرتمند جوخه انتحار

یکی از جنبه‌های جالب دنیای دی‌سی این است که هر از چند گاهی به برخی از ویلن‌ها این فرصت داده می‌شود تا به نوعی نقش یک قهرمان را بازی کنند. ویلن‌هایی که عموماً به خاطر ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۹ بهمن ۱۳۹۹ | ۲۳:۰۰

یکی از جنبه‌های جالب دنیای دی‌سی این است که هر از چند گاهی به برخی از ویلن‌ها این فرصت داده می‌شود تا به نوعی نقش یک قهرمان را بازی کنند. ویلن‌هایی که عموماً به خاطر اعمال شرورانه و جرایمشان شناخته می‌شوند، راهی پیدا می‌کنند تا به رستگاری برسند و نشان دهند خیلی بیش‌تر از چیزی هستند که در ذهن مردم حک شده‌اند.

با این وجود پیمودن این مسیر بسیار سخت است؛ مخصوصاً که اکثر اوقات این راه از درون جهنم می‌گذرد. خیلی از ویلن‌ها از طریق برنامه جوخه انتحار (Suicide Squad)، یا همان تسک فورس ایکس (Task Force X)، توانسته‌اند تا حدودی این مسیر را به سرانجام برسانند.

در این مطلب نیز به سراغ ۱۰ مورد از قدرتمندترین اعضای مونث جوخه انتحار می‌رویم که برای رسیدن به رستگاری، مجبور به حرکت در این مسیر شده‌اند.


۱۰. آماندا والر (Amanda Waller)

اولین و ارشدترین عضو جوخه که مسئول تشکیل تسک فورس ایکس نیز است کسی جز آماندا والر نیست. زنی که با خون‌سردی و دل و جرعت خودش توانست کنترل تعدادی از قدرتمندترین ویلن‌های دنیای دی‌سی را برای استفاده در جوخه انتحار به دست بگیرد.

آماندا والر به عنوان یک عامل دولتی، زنی بود که از بعد از مرگ همسرش، خودش را از بدترین شرایط به بالا کشید. او خودش را وقف این کرده که از دنیا به هر قیمتی محافظت کند و به این ترتیب تبدیل به شخصیتی مرموز در دولت ایالات متحده شد که مهارت بالایی در اعمال نفوذ دارد.

۹. کاتانا (Katana)

عضو مونث دیگر جوخه انتحار یک جنگجوی ماهر و نینجا است که بعد از مرگ همسرش، مأموریت انتقام او را در پیش گرفت ولی در نهایت به مبارزه با فساد و بی‌عدالتی رسید. این شخصیت تاتسو یاماشیرو (Tatsu Yamashiro) نام دارد که با اسم مستعار کاتانا شناخته می‌شود.

در طول سال‌ها، کاتانا به عنوان عضوی از طرف دولت که در کنار امثال ریک فلگ (Rick Flag) و زیر دست آماندا والر کار می‌کند، به جوخه انتحار پیوسته است. وقتی مهارت‌های او به عنوان یک نینجا با شمشیر قدرتمند سول‌تیکر (Soultaker) ترکیب شوند، کاتانا تبدیل به رقیبی سرسخت خواهد شد.

۸. نایت‌شید (Nightshade)

عضو قدرتمند بعدی جوخه انتحار حکایت جالبی دارد. او به عنوان یکی از شخصیت‌های دنیای کمیک‌های چارلتون کامیکز (Charlton Comics) و سری Captain Atom خلق شد اما پس از وقایع Crisis on Infinite Earths، نایت‌شید به دنیای دی‌سی پیوست و تبدیل به یک ابر جاسوس شد که در کنار کینگ فارادی (King Faraday) کار می‌کند.

نام واقعی نایت‌شید، ایو ادن (Eve Eden) است که زمانی پرنسس سرزمین نایت‌شید‌ها (Land of Nightshades) بود. او توانایی کنترل سایه‌ها و تاریکی را دارد و می‌تواند با سفر به سرزمین نایت‌شیدها تلپورت شود. نایت‌شید همچنین به عنوان دستیار جون مون و رابط آماندا والر بین تسک فورس ایکس و پراجکت اتم (Project Atom) فعالیت داشته است.

۷. پلاستیک (Plastique)

این عضو از جوخه انتحار به نوعی خاص است چرا که فقط یک بار در تاریخ این گروه بین آن‌ها حضور داشته. این عضو کسی نیست جز پلاستیک که به عنوان یک مزدور و با توانایی خود در تبدیل هر چیزی به ماده منفجره فقط با لمس کردنش، شناخته می‌شود.

پلاستیک با قهرمانانی مثل فایراستورم (Firestorm) و کاپیتان اتم (Captain Atom) برای سال‌ها در ارتباط بوده. در ابتدا این شخصیت به عنوان تروریستی معرفی شد که قصد داشت استان کبک را از بقیه کشور کانادا جدا کند. با این حال پلاستیک در طول روایت‌هایش بین قهرمان و ویلن بودن زیاد جا به جا شده است.

۶. پویزن آیوی (Poison Ivy)

پویزن آیوی به عنوان عضو دائمی و همیشگی جوخه انتحار شناخته نمی‌شود اما چندین بار در داستان‌های این گروه مورد استفاده قرار گرفته و به خودی خود نیز قدرتمند است.

این عضو تسک فورس ایکس یکی از قدرتمندترین دشمنان بتمن به حساب می‌آید که از توانایی صحبت با گیاهان و کنترل آن‌ها بهره می‌برد. پویزن آیوی حتی قابلیت این را دارد که بتواند هر کسی را با هاگ‌های گیاهان مسموم کرده و کنترل آن‌ها را نیز بر عهده بگیرد. دکتر پاملا آیزلی (Pamela Isley) نیز بین قهرمان بودن و ویلن بودن همیشه در حال جا به جایی است.

۵. داچس (Duchess)

این ویلن شاید به خاطر نامش سریعاً شناخته نشود اما نقش نسبتاً پررنگی را بر عهده داشته است. شخصیتی که در موردش صحبت می‌شود در بین اعضای تسک فورس ایکس داچس نام دارد اما هویت واقعی او لاشینا (Lashina) است؛ یکی از فیمیل فیوری‌ها (Female Furies) که توسط خود دارک‌ساید (Darkseid) انتخاب شده است.

این شخصیت قدرتمند توسط یکی از هم‌گروهی‌های سابقش در یک مأموریت به زمین مورد خیانت قرار گرفت اما توانست به جوخه انتحار نفوذ کرده و آن‌ها را برای انتقام به سیاره آپوکالیپس (Apokolips) بفرست. دارک‌ساید به علت آوردن انسان‌ها به سیاره‌اش به زندگی او پایان داد اما لاشینا دوباره احیا شد تا یک بار دیگر به رهبری فیوری‌ها بپردازد.

۴. بلک ارکید (Black Orchid)

با این که شخصیت‌های زیادی هویت بلک ارکید را به خود گرفته‌اند اما بلک ارکید اولیه که ارتباط بیش‌تری نیز با جوخه انتحار داشت، سوزان لیندن - ثورن (Susan Linden-Thorne) نامیده می‌شد. این نسخه از بلک ارکید می‌توانست پرواز کند، قدرت فرا انسانی داشت، نسبت به گلوله‌ها آسیب‌ناپذیر بود و همچنین می‌توانست به خوبی خودش را مخفی کند.

بلک ارکید برای چندین شماره به جوخه انتحار پیوست اما معمولاً کارهای جاسوسی یا نجات دیگران به او سپرده می‌شد. با این حال اعمال او در ادامه داستان‌ها دلیل اصلی جلب توجه گروه بود چرا که مشخص شد بلک ارکید توانسته به سرورهای اصلی جوخه انتحار دسترسی پیدا کند.

۳. هارلی کوئین (Harley Quinn)

این عضو قدرتمند جوخه انتحار یکی از سرشناس‌ترین اعضای این گروه نیز به حساب می‌آید. هارلی کوئین، سایدکیک و معشوقه سابق شاهزاده جرم و جنایت گاتهام، ابتدا یک ویلن مستقل شد اما سپس به سمت ویجلنتی بودن پیش رفت.

او در مبارزات اصلاً کم نمی‌گذارد و پتک بزرگ و دیوانگی‌اش نیز باعث شده تا هارلی کوئین تبدیل به یکی از برگ برنده‌های جوخه انتحار شود. با تمام این ویژگی‌ها ولی دیده شده که او حتی بتواند با دیوانگی خودش نیز کنار بیاید، تیم را رهبری کند و حتی به عنوان یک قهرمان در بین اعضای تسک فورس ایکس شناخته شود.

۲. کیلر فراست (Killer Frost)

یکی دیگر از شخصیت‌های عضو تسک فورس ایکس که جزو اعضای پیچیده گروه نیز به حساب می‌آید؛ چرا که کیتلین اسنو (Caitlin Snow) در طول فعالیت‌هایش هم به عنوان ویلن شناخته می‌شده و هم به عنوان یک قهرمان. او زمانی یک دانشمند در استار لبز (STAR Labs) بود ولی در یک صانحه تبدیل به فردی شد که نه تنها می‌توانست سرما و یخ تولید کند بلکه توانایی از بین بردن گرمای بدن دیگران را نیز داشت.

با این که او در ابتدا به تسک فورس ایکس پیوسته بود اما کمی بعد بتمن در او پتانسیل یک قهرمان بودن را دید و فرصت عضویت در جاستیس لیگ را به کیلر فراست داد.

۱. انچنترس (Enchantress)

قدرتمندترین فرد از اعضای مونث جوخه انتحار را حتی می‌توان به عنوان قدرتمندترین عضو کلی این گروه به حساب آورد. او انچنترس است، یک ساحره قدرتمند که بدن جون مون (June Moone) را به اختیار در آورده. انچنترس در طول داستان‌ها هم به عنوان یک آنتی‌هیرو و هم به عنوان یک ویلنِ شرور به تصویر کشیده شده است.

انچنترس با داشتن توانایی در تغییر و کنترل انرژی‌های متفاوت جادویی، یک ساحره قدرتمند به حساب می‌آید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های او در کنار قابلیت احیا و تلپورت این است که می‌تواند به هر نوع جادویی ارتباط برقرار کرده و آن را کنترل کند، حتی به نیروی موجودی قدرتمند مثل اکلیپسو (Eclipso).


به مطالعه ادامه دهید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Nightwing
    Nightwing | ۱۰ بهمن ۱۳۹۹

    هارلی کویین از همشون بهتر است و محبوب تر .

مطالب پیشنهادی