ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

لوئیس لین - Banner
کمیک بوک

معرفی لوئیس لین – همراه همیشگی سوپرمن

سوپرمن را نه تنها به عنوان شناخته شده‌ترین و برترین شخصیت کمیک بوکی انتشارات دی‌سی، بلکه می‌توان به عنوان مهم‌ترین و تأثیرگذارترین شخصیت در کل صنعت کمیک بوک در نظر گرفت. با تمام این ویژگی‌ها ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۲۷ تیر ۱۴۰۱ | ۱۹:۰۰

سوپرمن را نه تنها به عنوان شناخته شده‌ترین و برترین شخصیت کمیک بوکی انتشارات دی‌سی، بلکه می‌توان به عنوان مهم‌ترین و تأثیرگذارترین شخصیت در کل صنعت کمیک بوک در نظر گرفت. با تمام این ویژگی‌ها اما تقریباً همیشه یک همراه و پشتیبان در کنار این بیگانه فضایی وجود داشته است. کسی که در لحظات سخت زندگی مرد پولادین، چه در فعالیت‌های ابرقهرمانی و چه در پیدا کردن جایگاه خود بر روی کره زمین، به او کمک کرده است؛ لوئیس لین.

این خبرنگار جوان، علاوه بر این که معشوقه بزرگ‌ترین قهرمان کره زمین است، تکیه‌گاه سوپرمن هم محسوب می‌شود و همیشه نهایت سعی خود را می‌کند تا در سخت‌ترین شرایط نیز مطمئن شود نماد امید دی‌سی، کارش را به درستی انجام می‌دهد. در ادامه به سراغ معرفی لوئیس لین می‌رویم تا شما را بیش‌تر با این ژورنالیست سخت‌کوش و مصمم آشنا کنیم.

شناسنامه لوئیس لین (Lois Lane)

- اولین حضور: شماره ۱ کمیک Action Comics (انتشار در ماه ژوئن سال ۱۹۳۸)
- ناشر: دی‌سی
- پدیدآورندگان: جری سیگل (Jerry Siegel) و جو شوستر (Joe Shuster)
- کمیک‌های پیشنهادی برای مطالعه:
The Man of Steel (انتشار از ماه جولای تا ماه سپتامبر سال ۱۹۸۶)
Lois Lane (انتشار در ماه آگوست و سپتامبر سال ۱۹۸۶)
شماره ۱۷۰ کمیک Wonder Woman (انتشار در ماه جولای سال ۲۰۰۱)
All-Star Superman (انتشار از ماه نوامبر سال ۲۰۰۵ تا ماه اکتبر سال ۲۰۰۸)
Lois Lane (انتشار از ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ تا ماه سپتامبر سال ۲۰۲۰)


لوئیس لین کیست؟

لوئیس لین در کمیک‌های دی‌سی

لوئیس لین یکی از کارمندان روزنامه دیلی پلنت (Daily Planet) است که به عنوان شخصیتی مکمل در داستان‌های سوپرمن حضور پیدا می‌کند. آشنایی کلارک کنت (Clark Kent)، هویت زمینی سوپرمن، با او در نهایت منجر به ازدواج آن‌ها و به دنیا آمدن جاناتان کنت (Jonathan Kent) می‌شود.

لوئیس زنی خود ساخته، مستقل و سخت کوش به حساب می‌آید که در هر شرایطی سعی می‌کند کار درست را انجام دهد. او حتی در حین اتفاق افتادن خطرناک‌ترین و نابودکننده‌ترین رویدادهای ممکن در جهان دی‌سی حواسش به دوستان، اطرافیان و از همه مهم‌تر خانواده خود است و هر کاری از دستش برآید برای محافظت از آن‌ها انجام می‌دهد.


مطلب پیشنهادی
بتمن این جا، بتمن اون جا، بتمن همه جا!
۱۰۰ کشور که ردپای بتمن در آن‌ها دیده می‌شود

اوریجین لوئیس لین

لوئیس لین در شماره ۱ کمیک Action Comics (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
لوئیس لین در شماره ۱ کمیک Action Comics (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

لوئیس لین به عنوان یک شخصیت عادی و فاقد توانایی‌ها و قدرت‌های فرا انسانی، یک زندگی نسبتاً عادی و معمولی را تا قبل از ملاقات با سوپرمن تجربه کرد. ساموئل لین (Samuel Lane)، پدر لوئیس، یک ژنرال نظامی است که همیشه می‌خواسته پسری داشته باشد تا مثل او وارد ارتش شود. با این که لوسی لین (Lucy Lane)، خواهر لوئیس، در مقطعی برای برآورده شدن آرزوی پدرش به ارتش می‌پیوندد اما لوئیس مسیری متفاوت را می‌پیماید.

او به شهر متروپلیس (Metropolis) می‌رود و در روزنامه دیلی پلنت به عنوان یک ژورنالیست مشغول به کار می‌شود. ویژگی‌های شخصیت لوئیس لین باعث شده تا او تبدیل به یکی از بهترین کارمندان این روزنامه شود و بتواند یک زندگی موفق را پیش ببرد.

به خاطر جدا بودن لوئیس از خانواده و نزدیکانش اکثراً او را تنها و مستقل می‌بینیم که یک زندگی آرام را تجربه می‌کند؛ البته هر چه قدر که زندگی یک ژورنالیست می‌تواند آرام باشد، آن هم ژورنالیستی که به فردی دل می‌بندد که در واقع یک ابرقهرمان متولد کریپتون (Krypton) است.

ورود سوپرمن به زندگی لوئیس باعث زیر و رو شدن دنیایش می‌شود. حالا او صرفاً یک ژورنالیست ساده نیست که از دل حوادث و اتفاقات دنیا خبر بیرون می‌کشد، بلکه در مرکز اکثر این خطرات و رویدادها فردی قرار دارد که پشتش به پشت لوئیس گرم است.

رابطه او با سوپرمن، با تمام بالاها و پایین‌ها، در نهایت منجر به ازدواج این دو با هم می‌شود. ازدواجی که حاصل آن متولد شدن جاناتان کنت بود؛ پسری که نامش از نام پدر زمینی کلارک گرفته شده است. با به دنیا آمدن جاناتان، حالا لوئیس نه تنها شغلش و پشتیبانی همسرش، بلکه تربیت و رشد جاناتان را نیز جزو مسئولیت‌های خود می‌بینید. مسئولیت‌هایی که هیچ کس به جز خودش نمی‌توانست به خوبی آن‌ها را به انجام برساند.


مطلب پیشنهادی
ربات‌های جذاب و خطرناک
10 ربات زن برتر در فیلم‌های علمی تخیلی

ویژگی‌ها و توانایی‌های لوئیس لین

لوئیس از همان زمانی که تصمیم گرفت به جای راضی نگه داشتن پدرش مسیر خود را پیش بگیرد از شخصیت مستقل و مصمم خودش رونمایی کرد. او کسی نیست که منتظر بنشیند تا دیگران کمکش کنند و هر وقت مشکلی برایش پیش بیاید، با نهایت سعیش در رفع آن تلاش خواهد کرد.

این عزم جزم لوئیس را حتی در انتخاب شغلی او می‌توان مشاهده کرد. لوئیس تبدیل به یک ژورنالیست، آن هم از نوع ژورنالیست تحقیقی می‌شود و برای تکمیل کردن یک خبر یا افشای پشت پرده‌های جنایات و تاریکی‌ها، حتی ماه‌ها و سال‌ها روی مطالبش وقت می‌گذارد.

این اعتماد به نفس، امید و مصمم بودن، در زندگی مشترک لوئیس لین با سوپرمن نیز دیده می‌شود. این لوئیس است که هر وقت کلارک دچار ناامیدی شده یا احساس می‌کند دیگر توانی در خود ندارد، به او کمک می‌کند تا دوباره روی دو پایش بایستد و بزرگ‌ترین و قدرتمندترین شرورهای ممکن را زمین‌گیر کند.

این ویژگی‌های شخصیتی لوئیس باعث شده تا علاوه بر همراهی سوپرمن، کنترل و تربیت جاناتان نیز به خوبی پیش رود. پسری که در واقع تمام توانایی‌های سوپرمن را در خود جای داده، کاملاً از مادرش که در ظاهر شاید یک انسان معمولی باشد، حساب می‌برد و او را پشتیبان خود می‌بیند.

البته خود لوئیس لین را نیز نباید دست کم گرفت. سال‌ها فعالیت به عنوان یک ژورنالیست تحقیقاتی به او درس‌های زیادی یاد داده است؛ این که چگونه خودش را از هر مهلکه ممکن نجات دهد، چه طور از ابزار و تجهیزاتی که یک فرد معمولی اصلاً نمی‌داند چیست استفاده کند و این که هر شخصی با این جایگاه و فعالیت‌ها حداقل باید اصول دفاع شخصی را بلد باشد.


مطلب پیشنهادی
آماده‌ی یک آشنایی زیرآبی شوید
آشنایی با پری‌های دریایی – نیمه‌انسان‌های ساکن ژرفای آب‌ها

لوئیس لین خارج از دنیای کمیک‌ها

لوئیس لین ایمی آدامز در فیلم Man of Steel زک اسنایدر

لوئیس لین به عنوان معشوقه اصلی سوپرمن، به اندازه مرد پولادین در خارج از دنیای کمیک‌ها و اقتباس‌ها انجام شده مورد توجه قرار گرفته است. آثار زیادی در مدیوم‌های مختلف هستند که لوئیس لین را به عنوان یک شخصیت (عموماً به شکل شخصیت مکمل سوپرمن) مورد استفاده قرار داده‌اند.

در بین آثار انیمیشنی می‌توان به ساخته‌هایی مثل فیلم The Death of Superman and Reign of the Supermen و سریال Superman: The Animated Series اشاره کرد. البته حضورهای لوئیس لین صرفاً محدود به آثار با محوریت سوپرمن نیست و دیگر ساخته‌ها مثل Injustice، Justice League: The Flashpoint Paradox و Harley Quinn هم با حضور لوئیس (چه نقشی محوری و چه نقشی کم‌رنگ) همراه بوده‌اند.

در دنیای لایو اکشن این نوئل نیل بود که اولین بار نقش لوئیس لین را در سریال Superman سال ۱۹۴۸ ایفا کرد. این سریال نه تنها شامل اولین حضور لایو اکشن لوئیس لین، بلکه خود سوپرمن نیز می‌شود.

در سری فیلم‌های سوپرمن کریستوفر ریو، این مارگو کیدر بود که نقش لوئیس لین را برعهده داشت. کیت باسورث هم بازیگری بود که برای ایفای این نقش در فیلم Superman Returns انتخاب شد. تری هچر در سریال Lois & Clark: The New Adventures of Superman و اریکا دورنس هم در سریال Smallville این نقش را بازی کردند.

الیزابت تالوک در دنیای اروورس برای ایفای نقش لوئیس انتخاب شده است تا او را در آثاری همچون Supergirl، Batwoman، The Flash، Legends of Tomorrow، Arrow و از همه پررنگ‌تر در سریال Superman and Lois ببینیم.

بازیگر انتخابی زک اسنایدر برای ایفای نقش لوئیس لین در فیلم‌های دی‌سی نیز ایمی آدامز بود تا این شخصیت در فیلم‌های Man of Steel، Batman v Superman: Dawn of Justice و Justice League به عنوان یک شخصیت کلیدی و محوری حضور داشته باشد.

در دنیای بازی‌های ویدیویی نیز از لوئیس لین در ساخته‌های مثل Superman Returns، Superman: The Man of Steel و Superman: Shadow of Apokolips به عنوان یک شخصیت مکمل و غیرقابل بازی حضور دارد. اما در ساخته‌هایی مثل Lego Batman 2: DC Super Heroes و Lego DC Super-Villains پلیرها می‌توانند کنترل لوئیس لین را برعهده بگیرند.


به مطالعه در مورد سوپرمن ادامه دهید


پرسش‌های متداول در مورد لوئیس لین

لوئیس لین در دنیای دی‌سی چه نقشی را برعهده دارد؟

این شخصیت اکثراً به عنوان معشوقه سوپرمن معرفی می‌شود که با او ازدواج کرده و یک پسر با نام جاناتان کنت به دنیا آورده است.

شغل لوئیس لین چیست؟

لوئیس لین یک ژورنالیست است که در ژورنال دیلی پلنت کار می‌کند؛ همان جایی که معمولاً کلارک کنت (هویت انسان سوپرمن) در آن جا مشغول به کار است.

پدیدآورندگان شخصیت لوئیس لین چه کسانی هستند؟

لوئیس لین مثل خود سوپرمن در شماره ۱ کمیک Action Comics توسط جری سیگل و جو شوستر در سال ۱۹۳۸ پا به دنیای داستان‌ها گذاشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی