ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فیلم و سریال

تئوری فاز چهارم MCU (دنیای سینمایی مارول): مفیستو، ابرشرور اصلی خواهد شد

شاید لوکی و وانداویژن شروع کننده داستان مفیستو، ورژنی مارولی از شیطان، به عنوان تهدیدی ثانوس مانند برای فاز های بعدی دنیای سینمایی مارول یا همان MCU باشند. ممکن است که مفیستو، ورژن مارول از ...

مهدی طلوع
نوشته شده توسط مهدی طلوع | ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ | ۲۰:۲۵

شاید لوکی و وانداویژن شروع کننده داستان مفیستو، ورژنی مارولی از شیطان، به عنوان تهدیدی ثانوس مانند برای فاز های بعدی دنیای سینمایی مارول یا همان MCU باشند.

ممکن است که مفیستو، ورژن مارول از شیطان، ابرشرور اصلی دنیای سینمایی مارول در فاز 4 و حتی فراتر از آن باشد. سه فاز اول MCU مجموعه بی‌نهایت نامیده شدند و این اسم یک روش هوشمندانه برای نشان دادن این است که این داستان‌ها همگی تکمیل‌کننده یک موضوع است که بین چند فیلم پخش شده اند؛ داستان سنگ‌های بی‌نهایت و درگیری انتقام‌جویان با ثانوس، تایتان دیوانه که تصمیم گرفت نصف جمعیت دنیا را با یک بشکن از بین ببرد.

شروع فاز 4 به دلیل اپیدمی کرونا‌ویروس به تاخیر افتاد، اما بالاخره با پخش واندا‌ویژن و سریالهای‌ دیگر در Disney+ شروع شد. برای بررسی یکی از محتمل‌ترین تئوریها با ویجیاتو همراه باشید.

ابرشروری با قدرت خدا مانند

طبیعتا، توجه خاصی به این که موضوع بعدی دنیا سینمایی مارول چه خواهد بود، و یا چه کسی ویلن اصلی فازهای بعد و در حد قدرت ثانوس خواهد بود معطوف شده است. یک تئوری محبوب این است که او کانگ فاتح خواهد بود، از آنجایی که این کاراکتر اولین حضورش در MCU را در فیلم مرد مورچه‌ای ۲ داشت؛ بخشی از دنیای سینمایی مارول به حساب می‌آید. درحالی که این یک تئوری جذاب و جالب توجه است، مشکلاتی هم دارد، سخت میشود رابطه‌ای بین کانگ فاتح و فیلم‌هایی که تاکنون معرفی شده‌اند را پیدا کرد.

انتقام‌جویان در مقابل شیطان

ولی احتمال دیگری نیز وجود دارد و آین این است که انتقام‌جویان خودشان را در مقابل قدیمی ترین ابرشرور مارول پیدا کنند. در کامیک‌ها، او مفیستو یا همان پادشاه بعد جهنم است و به عنوان خود شیطان نشان داده می‌شود. وجود مفیستو قبلا در MCU نشان داده شده و الان بهترین موقعیت برای حمله یک دشمن به این هولناکی و قدرت است.

مفیستو قبلا نشان داده شده است . همین الان هم مدارکی وجود دارد که نشان میدهد مفیستوی MCU به زودی دوباره خودی نشان خواهد داد. اولین تریلر لوکی مقامات اختلاف زمان را، که به نحوی مانند یک پلیس عمل می‌کند و مطمئن می‌شود تاریخ همانطور که باید باشد باقی میماند، معرفی کرد. در لوکی آنها با اشخاصی از یک خط زمانی موازی که به طور غیرعمدی توسط انتقام‌جویان در انتقام‌جویان: پایان بازی، با فرار کردن ورژن آنها از خدای حیله‌گری با تسراکت بعد از جنگ نیویورک ساخته شد. در یک شات از تریلر موبیوس (با بازی اوِن ویلسون) TVA که با یک دختر جوان درمقابل یک پنجره شیشه‌ای ملاقات میکند، پنجره‌ای که پیکری خیلی آشنا روی آن بود، نشان داده شد. به نظر میرسد که این حقیقت مخفی این پیشنهاد را میدهد که لوکی به نحوی داستان مفیستو را پایه‌گذاری میکند.

این تصویر خیلی جالب بود چون در آن ماه و خورشید در کنار هم در بهشت بودند، و توجه مفیستو روی زمین که آتش گرفته متمرکز شده است. اگر آن شخص واقعا مفیستو باشد، یک روش خیلی هوشمندانه برای نشان دادن هدف او برای هضم کردن زمین و جذب کردنش در بعد جهنم است. در همین حین، یک تئوری محبوب دیگر این است که مفیستو عامل فروپاشی روانی اسکارلت ویچ در وانداویژن، یا مستقیم یا از طریق مامور است.

خیلی از شخصیت های جدید به مفیستو مربوط اند

اگر جلوتر و به فاز4 نگاه کنیم، پر از شخصیت‌هایی است که به مفیستو مربوط هستند. مشخص‌ترینشان هم شوالیه ماه است، یک ناجی از خدای ماه «کونشو»، که دشمن قسم خورده مفیستو است؛ این سبب یک اوج در انتقام جویان جیسون ارون شد، که در آن شوالیه ماه خودش را درحال جنگیدن دربین قدرتمندتدین قهرمانان زمین پیدا می‌کند.

گزارش‌های اخیر نشان داده ایتان هاوک به شوالیه ماه به عنوان ویلن اصلی سریال پیوسته است، و مارول، همیشه درحالی جلوگیری از اسپویلرها، از تایید کردن اینکه کسی که نقش هاوک را بازی میکند بازیگر رده بالایی است و ممکن است که نقشش دوباره در جایی مثل مفیستو ظاهر شود، فرار میکنند.

احتمالات دیگری هم وجود دارند. مفیستو دشمن بزرگی برای اسکارلت‌ویچ ودکتر‌استرنج است، و از طریق داستان بحث‌برانگیز "یک روز دیگر" با مرد‌عنکبوتی در ارتباط است. در این داستان است که با تصمیم مردعنکبوتی برای گفتن هویت واقعی‌اش به کل دنیا روبرو هستیم و در صحنه بعد از تیتراژ مردعنکبوتی:دور از خانه دیدیم که دنیا فهمید که مردعنکبوتی درواقع پیتر پارکر است. مفیستو و ثور هم بارها باهم برخورد داشته‌اند، و او حتی درمقابل چهار شگفت‌انگیز و انتقامشان از دکتر دووم هم قرار گرفته است.این جالب است که بدانیم فاز4 مارول سرشار از شخصیت هایی است که با مفیستو در ارتباط هستند.

دنیای‌چندگانه MCU بر اساس یک کامیک با وجود مفیستو ساخته شده است

درواقع مفیستو خیلی خوب در MCU جا می‌گیرد، بخاطر اینکه دنیای‌چندگانه مارول درواقع براساس یک مدل است که بعد جهنم را هم وارد داستان می‌کند. بیشتر بیننده‌ها بر این باورند که کلمه "دنیای‌چندگانه" فقط به خط‌های زمانی موازی اشاره میکند، پس دکتر استرنج و دنیای‌چندگانه دیوانگی فقط درباره استرنج و اسکارلت ویچ و پریدنشان بین خط های زمان است.

اما کارگردان دکتر استرنج، اسکات دریکسون، اعلام کرده است که دنیای‌چندگانه MCU درواقع بر اساس یک مدل دیگر است. این کمیک‌ها دنیای‌چندگانه را با تصور کردن زمین در مرکز یک اقیانوس بی‌نهایت توضیح می‌دهد. زمین‌های موازی؛ مانند آن‌هایی که انتقام‌جویان در انتقام‌جویان: پایان بازی ساختند و قرار است در لوکی از آن رونمایی بشود؛ فقط یک کمی از مرکز فاصله دارند.

در نهایت باید گفت جهنم مفیستو می‌تواند در دنیای‌چندگانه MCU وجود داشته باشد دقیقا مثل کامیک‌ها.

الان بهترین موقع برای حمله مفیستو به MCU است

این قابل توجه است که اگر مفیستو واقعا در MCU وجود دارد، پس الان بهترین موقعیت برای حمله اوست. دکتر استرنج دید که زمین ساحر اعظمش را از دست داد، به این معنی که استادان هنر های عرفانی از بین رفته‌اند. وانگ با نگرانی به او گفت: «دنیای مرگ انشنت وان دربین دنیای‌چندگانه پخش خواهد شد. زمین هیچ ساحر اعظمی ندارد که ازش محافظت کند.»

بدتر شدن اوضاع، اتفاقات انتقام جویان:پایان بازی نشان می‌دهد که دکتر استرنج سنگ زمان را از دست داده است. به گفته‌ی انشنت وان، او قبلا از سنگ زمان استفاده کرده بود تا آینده و تهدید‌های احتمالی را قبل از اتفاق افتادنشان، و نحوه برخورد با آنها را ببیند؛ دقیقا همان تکنیکی که دکتر استرنج در انتقام جویان:جنگ بی‌نهایت استفاده کرد. استادان هنرهای عرفانی دیگر توانایی دیدن تهدیدها را ندارند.

حمله الان مفیستو ، با دفاع‌های جادویی زمین در پایین‌ترین سطح، عاقلانه خواهد بود. با نه ‌تنها نبود ساحر اعظم، بلکه نبود بعضی قدرتمند ترین انتقام‌جویان، دفاع در برابر چنین تهدید قدرتمندی برای قهرمانان MCU سخت خواهد بود. همه‌ی این‌ها به این معنی است که فاز4 MCU بهترین زمان برای حمله مفیستو است.

بیشتر بخوانید

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (5 مورد)
 • Ghosttown
  Ghosttown | ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

  آخه یعنی چی هی آدم خوبه میشه بعدش آدم بد میشه
  مارول هیچ آنتاگونیست خفنی نداره

  • sametime
   sametime | ۸ آبان ۱۴۰۰

   كلي داره كه :/

 • XBOX1is1dead
  XBOX1is1dead | ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

  هر دشمنی یه منطقی داشت تانوس جمعیت زیاده و همه یه دلیل داشتن این هیچی نداره

  • AGTwaves
   AGTwaves | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

   دلیلش اینکه به آدم سجده نکرده و از بهشت انداختنش بیرون?

  • sametime
   sametime | ۸ آبان ۱۴۰۰

   ميخواد زمين رو جذب جهنم كنه و بر اون فرمانروايي كنه و از انرژيش تغذيه كنه

مطالب پیشنهادی