ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

سفری به دنیای جذاب سیمز موبایل؛ شبیه‌ساز بازی با زندگی!

یک شبیه‌ساز تمام‌عیار موبایلی

۳ هفته پیش ۴ ذخیره

اگر طرفدار بازی‌های سبک شبیه‌ساز موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید سیمز موبایل همراه ویجیاتو باشید.

قرار نیست که توسعه دهندگان موبایلی از فرمول‌های ساده و المان‌های پیچیده برای جذاب‌تر کردن بازی‌هایشان استفاده کنند. قرار نیست که بازی‌های موبایلی پیچیده باشند و ریخت‌ و پاش‌های اضافی آن، مخاطب را به مرز دیوانگی برسانند. برای جذاب کردن یک بازی موبایلی تنها کافی است که مرز بین خلاقیت و نوآوری را به باریکی یک تار مو برسانید. خلاق باشید و از متفاوت بودن نترسید! بازی‌های موبایلی فارغ از سبکی که دارند، همگی حول محور سرگرم کننده بودن جریان داشته و برای ایجاد حسی متفاوت، باید شجاع بود. المانی که با پیشرفت بازی‌های موبایلی، کم‌رنگ‌تر شده و دیگر سال‌هاست که ما بازی چندان خلاقانه‌ای ندیده‌ایم.

با این‌حال، اگرچه پیشرفت بازی‌های موبایلی سبب شد تا بازی‌های این پلتفرم کالبدی تکراری به خود بگیرند؛ اما فرصتی ایده‌آل برای توسعه دهندگان موبایلی بود تا دل به دریا بزنند و عناوین خوب متعددی نیز انتشار دادند. همه‌چیز فراهم بود تا استودیو‌های بزرگ بازی‌سازی نیز سری به دنیای بازی‌های موبایلی بزنند و عناوین خودشان را راهی مارکت‌های موبایلی کنند. استراتژی که سبب می‌شد، بازی‌های موبایلی رنگ و بویی جدید بگیرند و دست مخاطب برای انتخاب عناوین متنوع؛ باز باشد. اما سوال بزرگی ذهن کاربران موبایلی را مشغول کرده بود! آیا توسعه سازندگان بزرگ دنیای ویدیوگیم، می‌توانستند مسیر موفقیت آمیزشان را روی پلتفرم موبایل ادامه دهند؛ یا باید عطای این بازی‌ها را به لغایشان ببخشیم؟

پاسخ این سوال ممکن است وابسته به دیدگاه هرشخص، متفاوت باشد. اما باید قبول کرد که توسعه دهندگان بزرگ باز‌ی‌های ویدیویی، شاید در سال‌های اولیه ورود به دنیای پلتفرم موبایل؛ چندان مورد توجه کاربران موبایلی قرار نگرفتند؛ اما حالا دیگر همه‌چیز تغییر کرده است. شاید ما چندان بازی متنوعی از توسعه دهندگان بزرگ نبینیم، اما این موضوع به آن معنا نیست که بازی‌های آن‌ها بد باشند. در واقع آن‌ها ترجیح داده‌اند تا کمیت را قربانی کیفیت کنند و آغاز کننده مسیری جدید در دل بازی‌های موبایلی باشند.در بین تمامی بازی‌های موبایلی، شبیه‌سازها به عنوان یکی از بهترین سبک‌های موبایلی شناخته می‌شوند و استودیوهای متعددی تلاش کرده‌اند که با ساخت بازی‌های جذاب؛ خودشان را در مارکت این بازی ها نشان دهند. چیزی‌که این سبک بازی‌ها را خاص می‌کند، نحوه گیم‌پلی بازی‌های شبیه‌ساز است! این بازی‌ها به شما اجازه می‌دهند که بدون ترس از محدودیت‌ها به دنبال آرزوهایتان بروید و شما را تبدیل به هرکسی خواهند کرد. از سربازی در خط مقدم نبرد بگیرید، تا مدیریت صفرتاصد یک اداره پلیس. همین آزادی عمل مناسب، کاربران را تشویق به خلاق بودن می‌کند و بازی‌های شبیه‌ساز را یک پله بالاتر از دیگر بازی‌های موبایلی قرار می‌دهد.

غیرممکن است که طرفدار بازی‌های ویدیویی باشید و استودیوی Electronic Arts را نشناسید! استودیویی که بسیاری از گیمرهای امروزی را با دنیای بازی‌های ویدیویی آشنا کرد و عناوینش تا همین چندسال پیش، کیفیت واقعا خوبی داشتند. حال این استودیو دوست داشتنی بازی‌سازی، مسیرش را به سمت پلتفرم موبایل حرکت داده و تلاش کرده است که مسیر نسبتا خوب خودش را؛ این‌بار روی پلتفرم موبایل ادامه دهد.

فرنچایز The Sims یکی از شناخته شده‌ترین فرنچایز‌های شرکت الکترونیک آرتز محسوب می‌شود. اولین نسخه مجموعه در سال ۲۰۰۰ منتشر شد و به دلیل مکانیزم‌‌‌های جذابش، تبدیل به یکی از بهترین شبیه‌سازهای آن دوران شد. تاکنون بیش از چندین نسخه از مجموعه The Sims برای پلتفرم‌های مختلف عرضه شده است و که بهترین آن‌ها مربوط به پلتفرم موبایل می‌شود. بازی The Sims™ Mobile در سال ۲۰۱۸ راهی پلتفرم موبایل شد و این اولین بار بود که ما شاهد حضور نسخه‌ای از این فرنچایز روی موبایل بودیم.

سیمز موبایل یک بازی فوق‌العاده شبیه‌سازی با چاشنی نقش آفرینی است که با الهام گرفتن از بازی The Sims 4 تلاش می‌کند که به خوبی حس و حال این مجموعه را به کاربران موبایلی انتقال دهد. بازی از همان مکانیزم‌های اصلی مجموعه استفاده می‌کرد و با پایبندی به ریشه‌های اصلی فرنچایز، تبدیل به جایزگزینی خوب برای فرنچایز The Sims روی موبایل بود.

داستان بازی حول محور خود شما جریان دارد. در واقع داستان سیمز موبایل از قبل نوشته نشده است و شما قرار نیست که با یک داستان از پیشن تعیین شده رو به رو شوید. بازی یک شبیه‌ساز تمام عیار از زندگی است. طبیعی است که هیچ چیز قابل پیش‌بینی نباشد و اتفاقات بازی، براساس تصمیمات شما شکل بگیرد. المان‌های درام – تعاملی بازی به شما کمک خواهند کرد که با تعامل با دیگر کرکترهای بازی داستان را پیش ببرید و حتی داستان زندگی خودتان را در بازی پیاده کنید. چیزی‌که داستان بازی سیمز موبایل را خاص می‌کند، آزادی عنل بی‌حد و مرز بازی‌ است که به کاربر اجازه می‌دهد هرکسی که دلش می‌خواهد؛ باشد.

برای اجرای بازی موبایلی The Sims™ Mobile شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

عنوانی به وسعت یک زندگی! اگر فرنچایز The Sims را بازی کرده باشید، به خوبی می‌دانید که آزادی عمل شما در این بازی‌‌ها چقدر حائز اهمیت است. وقتی به سراغ یک بازی شبیه‌ساز می‌ریم، طبعا باید انتظارات بالایی از گیم‌پلی بازی داشته باشیم. در بازی‌های شبیه‌ساز، این گیم‌پلی بازی است ثابت می‌کند که توسعه دهندگان بازی تا چه اندازه به عنوان جدیدشان بها داده‌اند و آیا بازی آن‌ها می‌تواند شما را در نقشی که دارید؛ فرو ببرید؟ یا باید بیخیال بازی شویم و آن را به حال خودش رها کنیم؟

خبر خوب درباره سیمز موبایل این است که شما آزادی عملی به وسعت یک زندگی را بر عهده خواهید داشت. مسئولیت بزرگی بر دوش شما قرار گرفته است و باید بهترین عملکرد خودتان را نشان دهید. شخصیتتان را بسازید و با تعامل با دیگر افراد، داستان زندگی خودتان را روایت کنید. شما به عنوان همسایه‌ای جدید راهی شهر دور می‌شوید! اما زندگی کردن به همین راحتی‌ هم نیست! کارکنید و درآمد داشته باشید تا بتوانید نیازهای اولیه خودتان برطرف کنید. بازی‌های اجازه می‌دهد که با دیگر افراد رابطه عاطفی برقرار کرده و ازدواج کنید. خانه‌های جدید بخرید و پیشرفت کنید! این تنها بخشی از تمام‌ چیزی است که The Sims™ Mobile از شما می‌خواهد.

بازی یک عنوان شبیه‌ساز فوق‌العاده است! اما نباید المان‌های مدیریتی و نقش آفرینی و حتی درام – تعاملی بازی را نادیده گرفت. شما می‌توانید با صحبت با دیگر افراد شهر، دوستان جدید پیدا کنید و تعطیلات آخر هفته را به خوبی سپری کنید. تصمیمات و دیالوگ‌های متعددی در درسترس شماست که می‌توانید از آن‌ها برای برقراری رابطه‌ای دوستانه استفاده کنید و داستان و کوئست‌های بازی را پیش ببرید. از طرفی شما تقریبا قابلیت شخصی‌سازی هرچیزی را در بازی دارید. از لباس‌های خودتان بگیرید تا تخت اتاق خواب و فرش پذیرایی!گرافیک و جلوه‌های بصری بازی اگرچه حالتی کارتونی دارند، اما به طرز عجیبی دوست داشتنی‌ طراحی شده‌اند و بازی نمی‌خواهد که یک عنوان خسته‌کننده واقع‌گرایانه باشد. جزئیات در بازی سیمز موبایل به خوبی رعایت شده است و المان‌های تعاملی آن سبب شده است تا شما حسی خوب را از تجربه بازی بگیرید. موسیقی سیمز موبایل نیز از همین قاعده مستثنی نیست و دیالوگ‌های طنز و صداگذرای خوب شخصیت‌های بازی، حسی جذاب را به این عنوان موبایلی از استودیوی الکترونیک آرتز بخشیده‌اند.

پیشنهاد میشه!

سیمز موبایل عنوانی نیست که بتوان به همین راحتی آن را فراموش کرد. عنوانی که به خوبی تجربه زندگی متفاوت دیگری را برای کاربران به ارمغان می‌آورد به آن‌ها اجازه می‌دهد که آن کسی که می‌خواهند باشند. همین دلیل خوبی برای ماست که به تجربه بازی سیمز موبایل بنشینیم و از تجربه آن نهایت لذت را ببریم.

The Sims™ Mobile

    The Sims™ Mobile

  • سازنده Electronic Arts
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانردرام تعاملیشبیه‌سازیمدیریتینقش آفرینی
  • حجم: 119 مگابایت

بیشتر بخوانید:

کپی شد https://vgto.ir/bqb
نظرات (۱)
4 3 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
soul-ninja-15

این بازی واقعا نیازمند یه نسخه موبایل خوب بود
در مورد مقاله هم بگم که بخش بازی های اندروید ویجیاتو یه سر و گردن از سایتای دیگه بالاتره