ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

تجربه جذاب بازی Boom Beach؛ عنوانی فراموش شده از سوپرسل!

شاهکاری دیگر از استودیویی خوش‌نام

۲ هفته پیش ۵ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های استراتژی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Boom Beach همراه ویجیاتو باشید.

بازی‌‌های استراتژی موبایلی یکی از دوست داشتنی‌ترین عناوین پلتفرم موبایل محسوب می‌شوند و به لطف استفاده از تمامی ظرفیت‌های پلتفرم موبایل، حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. مهم نیست که طرفدار چه نوع عناوینی هستید، استراتژی‌های موبایلی همیشه گزینه‌ای برای سرگرم کردن شما کنار گذاشته‌اند و می‌توانند شما را راهی دنیایی عظیم و مملو از شگفتی خودشان کنند. اما چیزی‌که همیشه درباره بازی‌های استراتژی صدق می‌کند، گیم‌پلی این بازی‌هاست. المان‌هایی که برای بهترین بودن حاضرند هرکاری بکنند و خلاقیت توسعه‌دهندگان موبایلی، از همین گیم‌پلی بازی‌های استراتژی شروع می‌شود.

سال‌ها پیش بازی‌های سبک استراتژی راهشان را با استودیوهای کوچک و مستقل موبایلی شروع کردند. توسعه‌دهندگان این عناوین به خاطر خلاقیتی که به خرج داده بودند، خیلی زود توانستند که زمینه‌ساز بازی‌های بهتر و حتی مجموعه‌هایی به مراتب جذاب‌تر شوند و همین موضوع خبری خوب برای طرفداران بازی‌های استراتژی موبایلی بود. کشیده شدن پای استودیوهای کوچک و بزرگ و از طرفی بازار فوق‌العاده بازی‌های موبایلی سبب می‌شد تا توسعه‌دهندگان این سبک بازی‌ها؛ به آینده بازی‌هایشان امیدوار شوند و مارکت پلتفرم موبایل را یک‌بار برای همیشه تغییر دهند.

همه‌چیز به قدری سریع و خوب پیش رفت که حتی برخی از استودیوهای بازی‌سازی، هرچه آب در دستشان بود؛ زمین گذاشتند و شروع به توسعه عناوین استراتژی موبایلی کردند. بازی‌هایی که حالا دیگر در انحصار همین استودیوهای موبایلی است و تبدیل به نمادی جذاب برای این توسعه‌دهندگان شده. اما در بین بازی‌های بهترین توسعه‌دهندگان موبایلی نیز گاهی می‌توان عناوینی پیدا کرد که علی‌رغم پتانسیل‌های بالای خودشان، هرگز آنطوری که باید و شاید دیده نشده‌اند و بد نیست که سفری دوباره برای شناخت این بازی‌ها را شروع کنیم و یک فرصت دوباره به آن‌ها دهیم.راه پر فراز و نشیب توسعه‌دهندگان موبایلی! بی‌شک یکی از بزرگ‌ترین توسعه‌دهندگان بازی‌های استراتژی موبایلی، استودیوی سوپرسل است. استودیویی که با انتشار بازی کلش آف کلنز در سال ۲۰۱۲؛ صنعت بازی‌سازی موبایلی را تکانی بزرگ دارد. حتی کلش آف کلنز همچنان هم پس از گذشت سال‌ها، عنوانی افسانه‌ای و یکی از بهترین بازی‌هایی است که تابحال پلتفرم موبایل به خودش دیده. حالا بازی Boom Beach بهانه‌ای شده است تا دوباره سری به استودیوی سوپرسل بزنیم و یکی دیگر از عناوین استراتژی آن‌ها را بررسی کنیم.

اشتباه نکنید! Boom Beach عنوان چندان جدیدی هم نیست! در واقع بازی Boom Beach در سال ۲۰۱۴ برای پلتفرم موبایل توسعه پیدا کرد و سوپرسل قصد داشت تا با معرفی این بازی، همان مسیر موفقیت آمیز کلش آف کلنز را با Boom Beach طی کند. اما ضعف سوپرسل در مدیریت عناوین خودش و تبلیغات نه چندان جذاب به هنگام معرفی بازی Boom Beach، سبب شد تا این بازی علی‌رغم پتانسیل‌هایی که داشت؛ هرگز در بین دیگر بازی‌های سوپرسل دیده نشود و مانند روحی نامرئی باقی ماند. اما این موضوع دلیل نمی‌شود که ما بیخیال Boom Beach شویم. این عنوان مانند الماسی گران در بین دیگر بازی‌های سوپرسل است!

سوپرسل را که می‌شناسید، داستان چندانی را روایت نمی‌کند! بازی Boom Beach نیز از همین قاعده پیروی می‌کند و تنها در ابتدای بازی، داستانی سطحی را روایت می‌کند که بیشتر بهانه‌ای برای پیشروی در بازی است. اگر ما با گابلین‌ها در کلش آف کلنز سر و کار داشتیم، در Boom Beach دشمن اصلی ما سربازارن Blackguard و Dr. T است. شخصیت Dr. T دانشمندی دیوانه است که قصد دارد تمامی دریا‌های بازی را از آن خود کند و شما باید جلوی دیوانگی این شخصیت را بگیرید. آزمایش‌های مخفی او سال‌هاست که شادی را از این سرزمین‌ها برده و از طرفی دارو دسته Dr. T حالا دیگر تمامی مردمان بومی جزایر بازی را به اسارت گرفته‌اند و شما باید آن‌ها نیز نجات دهید. اما آیا به اندازه‌ای که باید شجاع هستید تا مردم را نجات دهید؟

برای اجرای بازی موبایلی Boom Beach شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

اگر عناوین سوپرسل را تجربه کرده باشید، حتما با مکانیزم‌های آن‌ها آشنایی دارد. بازی‌های سوپسل عمدتا عناوینی خوش‌ساخت هستند که معمولا بازیکن را بدون ریخت و پاش‌های اضافی درگیر نبردی بزرگ برای تبدیل شدن به بهترین‌ها می‌کنند و Boom Beach نیز ساختاری مشابه دارد. Boom Beach در واقع نسخه بروز‌تر و نظامی‌تر کلش آف کلنز محسوب می‌شود و شما به جای سر و کله زدن با موجودات عجیب و غریب، این‌بار باید با تانک‌های غول پیکر و کشتی‌های نظامی سر و کله بزنید. از طرفی Boom Beach برای اولین بار پای مکانیزم‌های جدیدی را نیز به بازی باز می‌کند و شما می‌تواند حساب ویژه‌ای رو گیم‌پلی بازی باز کنید.

Boom Beach یک عنوان استراتژی جذاب دوست داشتنی است که المان‌های مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد. مانند دیگر بازی‌های سوپرسل، شما باید دهکده نظامی خودتان را از صفر پایه گذاری کنید و به مرور آن را گسترش دهید. ساختمان‌های نظامی و دفاعی، کلیدی‌ترین المان‌های بازی هستند و شما باید برای دفاع از دهکده در برابر حملات و ساخت نیروهای جدید؛ از این ساختمان‌ها استفاده کنید. منابع بازی را می‌توانید از منابع طبیعی خود جزیره و یا از غنیمت‌هایی که با حمله به دیگر بازیکنان به دست می‌آورید، تامین کنید.

برخلاف کلش آف کنز، بازی Boom Beach آزادی چندانی در استفاده از کارگران بازی به شما نمی‌دهد. تعداد کارگران در بازی به شدت محدود است و همین موضوع روند پیشرفت دهکده و اولویت‌بندی ارتقای هرکدام از ساختمان‌ها را جذاب‌تر می‌کند. علاوه بر بخش داستانی بازی، Boom Beach به شما اجازه می‌دهد که وارد نبردی بزرگ برای تبدیل شدن به ابر قدرت بازی شوید. شما باید جزایر بازی را از محاصره سربازان Dr. T نجات دهید و مردم بومی آن‌ها را به خانه‌یشان بازگردانید. اما اگر سرتان برای دردسر درد می‌کند، می‌توانید به جای پرداخت به بخش داستانی، فورا سلاح به دست شوید و دیگران حمله کرده و خط و نشان بکشید.گرافیک بازی مانند دیگر بازی‌های استودیوی سوپرسل جذاب و رنگارنگ طراحی شده است. سوپرسل در ساخت بازی Boom Beach تلاش کرده است که با استفاده از رنگ‌های شاد و طیف رنگی جذاب، المان‌های استراتژی بازی را تا جایی که امکان دارد، سرزنده جلوه دهد. تلاشی که واقعا خوب عمل کرده است و گرافیک Boom Beach یک پله بالاتر دیگر بازی‌های مشابه موبایلی قرار داده. همین موضوع در بخش موسیقی و جلوه‌های صوتی بازی نیز جریان دارد و توصیه می‌کنم برای لذت بردن هر چه بیشتر از موسیقی بازی، حتما از هدفون استفاده کنید.

پیشنهاد میشه!

برای پیدا کردن بازی‌های شاهکار موبایلی لازم نیست که حتما سری به بازی‌‌های جدید بزنیم. گاها در بین همین بازی‌های قدیمی، عناوین فوق‌العاده می‌توان پیدا کردن که تجربه‌شان می‌تواند واقعا دوست‌داشتنی باشد. بازی Boom Beach از جمله همین عناوین است که در سال ۲۰۱۴ توسط استودیوی سوپرسل ساخته شد. بازی یک عنوان شاهکار استراتژی است که در کنار المان‌های جذابش می‌تواند واقعا سرگرم‌کننده باشد.

Boom Beach

    Boom Beach

  • سازنده سوپرسل
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانراستراتژیک
  • حجم: 131 مگابایت

بیشتر بخوانید:

کپی شد https://vgto.ir/bu0
نظرات (۵)
5 2 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
5 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
Spongbob-

شاهکاری دیگر از استودیویی خوش نام اینو خوندم
یاد سوپرسل افتادم

sorooshkiller

اینکه ۱ کارگر داشت واقعا رو اعصاب بود

Razmandeh313

بازی قشنگیه، ۲ سال دارم بازی میکنم، ولی خب به پای بقیه بازی های سوپرسل نمیرسه

Amosardar

هایییییی چه خاطراتی توی این بازی داشتیم یادش بخیر🥺😍

Amosardar

چرا فقط به من دیس میدید