ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فیلم سینمایی

معرفی ده پرنسس‌ کمتر شناخته شده دیزنی – دختران حاشیه

چه چیزهایی باعث درست شدن یک پرنسس دیزنی می‌شوند؟ آیا ما انتظار داریم که وفادارهای بی‌قید و شرطی در فیلم‌هایشان باشند؟ آیا برای داشتن تاج پرنسس دیزنی، باید یک نوع اشراف زاده باشند؟ خب، اگر ...

اهورا نصرالهی
نوشته شده توسط اهورا نصرالهی | ۷ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۰

چه چیزهایی باعث درست شدن یک پرنسس دیزنی می‌شوند؟ آیا ما انتظار داریم که وفادارهای بی‌قید و شرطی در فیلم‌هایشان باشند؟ آیا برای داشتن تاج پرنسس دیزنی، باید یک نوع اشراف زاده باشند؟ خب، اگر بخواهیم بر اساس پرنسس‌های اصلی دیزنی صحبت کنیم، جواب "نه" خواهد بود. حقیقتاً ضرورتی ندارد، اما اگر چنین چیزی نباشند، از پرنسس بودنشان کم نمی‌شود! همانطور که ما مریدا، آرورا و موآنا، از زمان تولدشان جز اشراف زادگان محسوب می‌شدند، مولان، سیندرلا و بل را داریم که توانستند از دنیای خودشان، به یک دنیای بالاتر و بهتر بروند و مورد احترام واقع شوند.

آخرین پرنسس دیزنی که در دیزنی لند برایش تاج گذاری صورت گرفت، مریدا بود و تاریخ این تاج گذاری به سال 2013 برمی‌گردد. همچنین موآنا وارد این رده بندی نیز شده است ولی برنامه‌ای برای تاج گذاری‌اش تا کنون صورت نگرفته است. با حضور موآنا، ما یک لیست دوازده تایی از پرنسس‌ها را داریم: آریل، اٌرورا، بل، سیندرلا، جزمین، مریدا، موآنا، مولان، پوکوهانتس، راپانزل، سفید برفی و تیانا. صفحه رسمی پرنسس‌های دیزنی همچنین السا و آنا را اضافه کرده است؛ اما همانطور که همه‌مان می‌دانیم، آن‌ها پرنسس‌های اصلی دیزنی فعلاً نیستند. اما برای اینکه لیست بهتر و کامل‌تری را داشته باشیم، آن‌ها را جز اصلی‌ها به شمار می‌آوریم.

حالا که میدانیم پرنسس‌های اصلی دیزنی چه شخصیت‌هایی هستند، بیایید یک نگاهی به پرنسس‌های فرعی این کمپانی بیاندازیم و ده تا از آنان را معرفی کنیم که در انیمیشن پرنسس های دیزنی حضور داشته‌اند.

مگارا از Hercules

مگارا از Hercules

دیزنی باید برنامه‌ای برای آوردن مگارا به لیست پرنسس‌های اصلی‌اش داشته باشد. به هر حال، شخصیت مگارا بر اساس یکی از الهه‌های یونان طراحی شده است و در همین ابتدا، او را به یک پرنسس تبدیل می‌کند. او یکی از پیچیده‌ترین، جذاب‌ترین و با احساس‌ترین شخصیت های کارتونی دیزنی به شمار می‌رود و واقعاً ناراحت کننده است که تا به الآن، از او قدردانی درستی صورت نگرفته است. دلیل غیبت او، احتمالاً به خاطر شخصیت هرکول باشد که این بد است. مگارا، خودش را از کسی که قربانی شرایط بدی شده است، تبدیل به عشق یک قهرمان می‌کند. او نشان می‌دهد که چه چیزهایی ممکن است اتفاق بیافتد، هنگامی که نگذارید اشتباهاتتان شما را تعریف کنند. او، مشخصاً، بی‌نقص نیست و با اینکه نقش کمی در بازی الهه‌های یونانی را ایفا می‌کند، با این وجود آنقدر شخصیت جذابی دارد که بی‌توجهی به او نادرست است.

گیزل از Enchanted

گییزل از Enchanted

دلیلی که ما گیزل را در لیست پرنسس‌های اصلی دیزنی تا به حال ندیده‌ایم، این است که او مدتی در حالت انیمیشنی و مدتی در حالت واقعی، به نمایش گذاشته شده است. هیچ کدام از پرنسس‌های فیلم‌های لایو اکشن به این لیست اضافه نشده‌اند. شاید، این همان دلیلی باشد که او در لیست حضور ندارد. اما باید از او نام برده شود! گیزل زندگی خود را به عنوان یک شخصیت از یک کتاب داستان شروع می‌کند. در پایان Enchanted، او از شکل انیمیشنی خود به طور کامل در می‌آید و زندگی‌اش را به عنوان یک مهندس و صاحب کار، ادامه می‌دهد. او در موارد زیادی، الهام بخش است. اما مهم‌ترین وجه شخصیتی او، این است که توانست از ناامیدی انتظاراتی که از او می‌رفت زنده بماند و راه خودش را ادامه دهد. ما قرار است یک دنباله به نام Disenchanted را داشته باشیم. شاید این فیلم بتواند کاری کند که در دفعه بعد، گیزل را هم در لیست ببینیم.

ونلوپه از Wreck-It-Ralph

ونلوپه از Wreck-It-Ralph

او بیشتر پرنسس دنیای بازی‌های ویدئویی است تا پرنسس دنیای واقعی! اما ونلوپه، توانست از چندین برنامه شیطانی King Candy یا Turbo یا هرچیزی که خودتان صدایش می‌کنید، زنده بماند. او پیشوا عالی مقام Candy Crush است، بنابراین شاید فکر کنید که این موضوع، او را مقداری اشرافی کند. همانطور که می‌دانیم، اشرافی بودن یک خط قرمز دقیق در دوران پرنسس بودن یک نفر محسوب نمی‌شود! تنها دلیلی که ما نمی‌توانیم او را در حد یک پرنسس اصلی دیزنی بالا بیاوریم، که این مایه شرم است. یک سری از کاراکترهای دیزنی هستند که به دلیل آنکه کلاسسشان با دیگر پرنسس‌ها، به طور درستی یکسان نبود از لیست خارج شدند. مانند نالا از The Lion King. اما این دلیل احمقانه‌ای است که باعث شود ما ونلوپه را در لیست نبینیم. این شخصیت پر شور و انرژی و خلاق، یک الگوی بسیار مناسب برای کودکان است. به خصوص، او کمی از دیگر پرنسس‌ها جوان‌تر به نظر می‌رسد.

مینی موس

به عنوان یکی از شخصیت‌هایی که مدت زمان زیادی است در دیزنی حکومت می‌کند، جالب به نظر می‌رسد که آن‌ها او را به عنوان یکی از پرنسس‌های اصلی‌شان به شمار نیاورده‌اند. او یک اشراف زاده تمام و کمال است. او نیمه گمشده میکی است و ما دیزنی را هم با "House Of Mouse" می‌شناسیم. مینی، یک شخصیت زن کامل از دیزنی است، بنابراین کمی ناراحت کننده است که جز پرنسس‌های اصلی عنوان نشده است. از طرفی، اگر آن‌ها عنوان کنند که شخصیت‌های غیر انسانی نیز می‌توانند در لیست باشند، باید علت غیبت او را توجیه کنند. بدون توجه به تمام دلایل و بهانه‌ها، مینی همواره در قلب ما، به عنوان یکی از دوست داشتنی‌ترین و بهترین پرنسس‌های غیر رسمی دیزنی جا دارد.

آلیس از Alice In Wonderland

یس از Alice In Wonderland

آلیس در زمان‌های مختلف، جز دسته پرنسس‌ها قرار می‌گرفت؛ از زمانی که داستان او شروع به گسترده شدن کرد. اما دیزنی او را در لیست پرنسس‌های رسمی خودش قرار نداده است. این ناراحت کننده است که یک شخصیت ماجراجو، باهوش و بادقت و کسی که یک الگوی خوب برای کودکان است، در لیست مد نظر قرار ندارد. بله، از او اشتباهاتی سر زده است، اما اگر کودکان ببینند آلیس چگونه سعی در تصحیح اشتباهات خود دارد، قطعاً می‌تواند یک سرمشق خوب برای آنان باشد. کنجکاوی و جویا بودن او از اتفاقات عجیب غریب و شگفت آور اطرافش، سبب می‌شود که او را یک نامزد جدی برای بودن در لیست پرنسس‌های اصلی دیزنی در نظر بگیریم.

تینکربل و وندی دارلینگ از Peter Pan

ینکربل و وندی دارلینگ از Peter Pan

شاید حضور این دو باهم عجیب باشد، به این دلیل که تینکربل، یکی از پرنسس‌های دیزنی بود که اخیراً فیلم اختصاصی خودش را هم به دست آورده است. او و وندی، نقش‌های متضادی را در فیلم Peter Pan ایفا می‌کردند. تینکربل، تجسمی از جوانی و دارای شخصیتی شاد است، در حالی که وندی، جدیت در زمان بزرگسالی را نشان می‌دهد. با اینکه جفتشان شخصیت‌هایی به شدت قدرتمند و سرزنده هستند که می‌توانند جز خانواده سلطنتی دیزنی باشند. اما جفتشان به دلایلی، در لیست اصلی حضور ندارند. شاید وندی نسبت به بقیه پرنسس‌ها جوان‌تر باشد و شاید تینکربل، خیلی جادویی به نظر برسد. اما برای اینکه در لیست نباشند قانع کننده نیستند.

اسمارلدا از The Hunchback of Notre Dame

مارلدا از The Hunchback of Notre Dame

در حالی که درک نبودن چندتا از این شخصیت‌ها در لیست اصلی دیزنی آسان‌تر است، نبودن اسمارلدا در این لیست به شدت اشتباه به نظر می‌رسد. نقش او در The Hunchback of Notre Dame، برای کازیمودو و تبدیل شدن او به یک قهرمان، حیاتی بوده است. نه تنها به این خاطر که در اولین برخورد با او، مهربانی بی ‌قید و شرطش را نشان داد، بلکه به این خاطر نشان داد که با یکدیگر تفاوت چندانی ندارند. کازیمودویی که به دلایل مختلفی طرد شده و این طرد شدنش، بی‌معنی است. ظاهر او در مقایسه با شصت درصد از پرنسس‌های دیزنی، به شدت متفاوت است و کاری می‌کند که او را در مراسم تاج گذاری پرنسس‌های دیزنی تصور کنید. تبار کولی او کمک می‌کند تا خودش را جدا کند و روی پای خودش بایستد و این، یک نمایش بسیار مثبت از او در جامعه بد این داستان است.

کیدا از Atlantis: The Lost Empire

کیدا از Atlantis: The Lost Empire

قبل از اینکه جیسون موموآ بیاید و در فیلم Aquaman ما را به دنیای آتلانتیس ببرد، دیزنی انیمیشنی ماجراجویی درمورد یک کارمند موزه ساخت که در رویایش، به عنوان یک خبرنگار سعی دارد شهر گمشده آتلانتیس را پیدا کند و بر اساس آن، یک راهنما بنویسد. وقتی که او آن مکان را پیدا کرد، متوجه شد که این شهر برخلاف تصورش، خراب شده و متروکه نیست. در صورتی که شهر قادر به این نبود از محدوده خود فراتر برود، و جامعه‌شان به خاطر گیر افتادن در این زندان زیر آبی، شکوفا نشده است، کیدا پرنسس آتلانتیس، در رابطه با برگرداندن شهر خودش به حالت باشکوه قبلی‌اش دلواپس است. اینکه او اجازه نمی‌دهد لحظه‌ای آتلانتیس دچار لغزش شود، دلیل اصلی‌مان برای قرار دادن او در کنار پرنسس‌های اصلی دیزنی است. به عنوان اولین اثر ماجراجویی علمی تخیلی دیزنی، یک سال قبل از اینکه Treasure Planet ساخته شود، این باعث تعجب است که دیزنی از تمام پتانسیل این انیمیشن استفاده نکرد. کیدا یک فیلم بسیار خوب را ارائه داد که از مرزهایی رد می‌شود که دیزنی هم می‌خواهد و نمی‌خواهد از آن‌ها استفاده کند. و این ما را متعجب زده می‌کند که چرا به او و فیلمش، یک دنباله تعلق نگرفته است.

جین پورتر از Tarzan

جین پورتر از Tarzan

او را فراموش نکرده‌ایم. نفر آخر این لیست کسی نیست جز خانم جین پورتر از Tarzan. در حالی که اتفاقات زیادی در این فیلم می‌افتد و با شخصیت‌های زیادی مانند گوریل‌ها، تارزان و آدم‌ها سر و کله می‌زند، جین به عنوان هم‌دوش تارزان می‌ایستد. او مردی است که توسط گوریل‌ها بزرگ شده است. مانند یک انسان به نظر می‌رسد اما رفتارش مانند میمون‌ها است. در مقابل، جین با انسان‌ها بزرگ شده و همانطوری که از او انتظار می‌رود رفتار می‌کند. اما، از زمانی که وارد جنگل می‌شود، نه تنها تارزان شیفته او می‌شود، بلکه گوریل‌ها هم به او دل می‌بازند و آن‌ها به او سرپناه و خانه‌ای می‌دهند. مهربانی و درک رفتار جین توسط کلایتون و گروه شیطانی او، تا پایان فیلم به طور کامل مشخص نمی‌شود. نمی‌توان به طور دقیقی مشخص کرد چرا این شخصیت زن پرانرژی توسط دیزنی، محو شده است. اما خوشبختانه همواره او را به عنوان یک سفیر عشق و درک از پرنسس‌های دیزنی به یادمان سپرده‌ایم و به همین خاطر، امیدواریم روزی به عنوان یک پرنسس دیزنی از او نام ببریم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (8 مورد)
 • AmirRu
  AmirRu | ۹ بهمن ۱۴۰۰

  همشونو میشناسم ??

 • Sherek-
  Sherek- | ۷ بهمن ۱۴۰۰

  بیشترشون قدیمین ولی کی ونلوپه رو نمیشناسه??

 • abolfazlakbaripur88ABOL
  abolfazlakbaripur88ABOL | ۷ بهمن ۱۴۰۰

  خواهر من زیر تمام پستای دیزنی اینارو میگه

 • ironboy134
  ironboy134 | ۷ بهمن ۱۴۰۰

  جالبه

 • PirAli
  PirAli | ۷ بهمن ۱۴۰۰

  جالب بود

 • Niyayesh-j
  Niyayesh-j | ۷ بهمن ۱۴۰۰

  ونلوپه میشه گفت شناخته شدس
  بقیه رو خودم هم نمیشناختم?

 • Dipper-pines-
  Dipper-pines- | ۷ بهمن ۱۴۰۰

  شاید مسخره کنید اما mable
  اسپین اف این و کودکی عمو ها باید ساخته میشدن
  البته اسپین اف فورد و استن رو الکس هیرش میخواست بسازه اما دیزنی اجازه نداد

  • Uuuuuuuu8uhurc3ugrvugyvruguv4tugvrguy
   Uuuuuuuu8uhurc3ugrvugyvruguv4tugvrguy | ۹ بهمن ۱۴۰۰

   پرنسس های سریالی محسوب نمیشن

مطالب پیشنهادی