ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شرور جسیکا جونز - Thumbnail
کمیک بوک

۱۰ دشمن جسیکا جونز که دیگر در سریال نخواهیم دید

حالا که سریال جسیکا جونز بعد از پخش فصل سوم به انتهای راه خود رسیده است، باید با این واقعیت کنار بیایم که چندین داستان و شخصیت از دنیای کمیک بوک‌های جسیکا جونز وجود دارند که ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۲۹ تیر ۱۳۹۸ | ۱۹:۰۰

حالا که سریال جسیکا جونز بعد از پخش فصل سوم به انتهای راه خود رسیده است، باید با این واقعیت کنار بیایم که چندین داستان و شخصیت از دنیای کمیک بوک‌های جسیکا جونز وجود دارند که دیگر نمی‌توان انتظار آن‌ها را در سریال کشید. مگر این که دوباره پخش سریال در شبکه دیگری از سر گرفته شود. با این وضعیت چندین شرور جسیکا جونز هستند که هنوز در سریال سر و کله‌شان پیدا نشده و احتمالاً هیچوقت هم پیدا نخواهند شد.

در حالی که بیش‌تر داستان سریال جسیکا جونز در نتفلیکس حول محور کلیگریو (Killgrave) می‌چرخید اما کلی شخصیت شرور دیگر نیز وجود دارند که سابقه تقابل با جسیکا جونز را در کارنامه دارند. در ادامه می‌توانید با 10 شرور جسیکا جونز که در سریال جایی نداشتند آشنا شوید.

10. اسکورپیون

اسکورپیون جزو اولین شرورهایی بود که جسیکا جونز فرصت شکست دادنش را به دست آورد. در کمیک بوک‌ها، اسکورپیون باعث شد جسیکا جونز متوجه شود می‌تواند از قدرت‌هایش در انجام کارهای خوب استفاده کند. جسیکا جونز با شکست دادن او توانست به جایگاه «جواهر» (Jewel) برسد. به نظر همه ما می‌دانیم این وضعیت باعث اتفاق افتادن چه ماجراهایی شد.

اسکورپیون یک شرور خرده‌پا بود، کسی که هنگام دزدی از یک ایستگاه لباس‌شویی با جسیکا مواجه شد. نمی‌توان گفت بزرگ‌ترین جنایت در تمام دوران‌ها را انجام داده. حتی نمی‌توان گفت روی شانس هم بوده باشد، چون اتفاقی گیر جسیکا افتاد.

9. اسکرال‌ها

اکثر قهرمان‌های دنیای کمیک بوک‌های مارول حداقل یک بار با اسکرال‌ها رو به رو شده‌اند که خب... خیلی‌هایشان به خوبی آن چه در فیلم کاپیتان مارول دیدیم پیش نرفت. حتی جسیکا جونز هم به مخمصه جنگ آن‌ها کشیده شده.

اولین بار، اسکرال‌ها صرفاً ظاهر او را به خود گرفتند. اما بار دوم؟ یکی از اسکرال‌ها ظاهر جارویس (Jarvis)، خدمتکار تونی استارک را به خود گرفت. جسیکا که فکر می‌کرد این جارویس همان جارویس واقعی است، دخترش دنیله کیج (Danielle Cage) را پیش او می‌گذارد تا به نبردی برسد. اسکرال هم دختر او را می‌دزدد. همین کافی است تا بدانید جسیکا چه دشمنی‌ای با اسکرال‌ها دارد.

8. اسپایدرمن برتر (Superior Spider-Man)

جسیکا در گروه‌هایی که عضو آن‌ها بوده (The Defenders و Mighty Avengers) به مقابله با شرورهای زیادی پرداخته است. سعی می‌کنیم به آن‌ها اشاره نکنیم چون بیش‌تر از این که شرور جسیکا جونز محسوب شوند یک کار گروهی بوده‌اند.

اما از بین آن‌ها دکتر اکتاویوس یکی از شخصیت منفی‌های جذاب بود. در کمیک بوک‌ها، اتو اکتاویوس (Otto Octavius) در مقابل Mighty Avengers می‌ایستد. به خودی خود مبارزه هیجان انگیزی می‌توانست باشد اما با تهدید بچه جسیکا، موضوع برای او شخصی شد.

7. اُول (Owl)

طرفداران جسیکا جونز می‌دانند که او وجهه‌های مختلفی در نقش یک قهرمان را تجربه کرده. اولین آن‌ها جواهر بود. بعد از جواهر نوبت به نایترس (Knightress) رسید. این اسم زمانی انتخاب شد که جسیکا در حال ریکاوری شدن از بلاهایی بود که کیلگریو بر سر او آورد. در این دوران جسیکا جونز در برابر آنتاگونیستی به نام اُول قرار گرفت.

اول جزو آن دسته کم از شرورهایی بود که Knightress به سراغشان رفته. ممکن بود همین مسیر را پیش بگیرد اگر اول فرزندانش را با خودش نیاورده بود. وجود آن‌ها باعث شد که جسیکا روش‌های متفاوتی را جایگزین کند و شاید دلیلی برای جلوگیری از قدم برداشتنش در مسیری تاریک‌تر شد.

اکثراً دیده‌ایم این شرور سراغ قهرمان‌هایی مثل دردویل برود. اگر سریال‌های دردویل و جسیکا جونز کنسل نشده بودند حضور این شرور می‌توانست به معنی فرصتی برای کراس‌آورهای بیش‌تر این سریال‌ها باشد.

6. گرین گابلین (Green Goblin)

با تشکر از بن یوریک، جسیکا جونز مجبور به تقابل با گرین گابلین هم شد. البته بن یوریک دیگر در دنیای سریال‌های نتفلیکس مارول زنده نیست اما جانشین او، کرن پیج، استعدادی شگفت انگیز در دنبال سر نخ گشتن و ایجاد دردسر برای خودش دارد. احتمالاً خیلی زیاد چنین استعدادی در او نمود می‌کند!

در کمیک بوک‌ها، بن یوریک به این عقیده رسیده بود که می‌تواند ثابت کند نورمن آزبورن همان گرین گابلین است. فقط به کمک نیاز داشت تا این کار را انجام دهد که جسیکا جونز وارد ماجرا می‌شود. وقتی که گرین گابلین حمله می‌کند، جسیکا جونز باردار است، پس ماجرا شخصی می‌شود.

با این وضع این جسیکا جونز شروع به کتک کاری نمی‌کند؛ بلکه این دفعه لوک کیج است که مشت‌هایش را به خاطر کاری که کرده نثار گرین گابلین می‌کند. نتفلیکس به راحتی می‌توانست با تغییراتی کوچک که اجازه کراس‌آورهای بیش‌تری را می‌داد، این داستان را در سریال اقتباس کند.

5. نوک (Nuke)

آخرین باری که فرانک سیمسون را دیدیم در فصل دوم سریال جسیکا جونز بود. اگر او چیزی شبیه به نسخه کمیک بوکی‌اش باشد، به احتمال زیاد هنوز نمرده است. در واقع او خیلی آن جور که در کمیک بوک‌ها شناخته می‌شود به تصویر کشیده نشد. اصلاً برای همین وارد این لیست شده.

از دید جسیکا جونز، نوک خیلی نقش یک شرور را ندارد. با این وجود، حالا که در سریال سر و کله‌اش پیدا شده چرا او را واقعاً مثل کمیک بوک‌ها به نمایش در نیاورند؟ مشخص‌ترین چیز در مورد نوک (وقتی که واقعاً نوک است) پرچم آمریکایی‌ست که روی صورتش به تصویر کشیده می‌شود.

نوک به طور درستی در نتفلیکس به نمایش درآمده. یک مورد آزمایشگاهی که سعی برای ساخت یک نمونه دیگر از کاپیتان آمریکا بوده. نتیجه نهایی این روند باعث شد شخصیت سیمسون نامتعادل و ناپایدار شود.

4. جرد بیکمن (Jared Beekman)

جرد پیکمن یکی از آنتاگونیست‌های جدید کمیک بوک‌های جسیکا جونز است. او ابتدا در خط داستانی Blind Spot معرفی شد. هر چند شخصیتش پیچیده‌تر از چیزی‌ست که در نگاه اول به نظر می‌آید اما هنوز هم دردسر بزرگی برای جسیکا محسوب می‌شود.

اهداف بیکمن زن‌های قویِ شهر هستند. دوست سابقش، جیسکا جونز، السا بلادستون (Elsa Bloodstone)، ام. جی. واتسون (M. J. Watson) و امثال آن‌ها. اگر زنی قوی‌تر از او باشد یا نتوان او را به سادگی ترساند، تبدیل به یک هدف برای جرد می‌شود. این کار نهایتاً روش خوبی برای گذراندن زندگی‌اش نخواهد بود اما این داستان یکی از آن داستان‌های احساسی‌ست.

3. دنی هینز (Denny Haynes)

دنی هینز با فروش مواد مخدر کار خود را شروع کرد. سپس تبدیل به کسی شد که مواد مخدر می‌سازد و ابرقهرمان خلق می‌کند. این مواد مطمئناً به مصرف کنندگانش توانایی‌هایی می‌دهد اما همه می‌دانیم که این فقط توانایی‌ها نیستند که باعث خلق یک قهرمان می‌شوند. مواد ساخته دنی حتی اثراتی جانبی دارد که او به خوبی از آن‌ها سوء استفاده می‌کند.

هینز یکی از آن شرورهایی‌ست که جسیکا معمولاً به سراغشان می‌رود. یک آدم عوضی که شروع به انجام کار کثیفی می‌کند که از انجام آن عاجز است. خب، باعث ناراحتی‌ست که نمی‌توانیم او را در سریال ببینیم.

2. آلیسون گرین و سازمان ضد قهرمانی

آلیسون گرین (Alison Green) ممکن است شخصیتی سخت برای اقتباس باشد اما اگر به خوبی این کار انجام می‌شد ارزشش را می‌داشت. آلیسون به خاطر ماجرایی در خط داستانی جنگ داخلی 2 (Civil War II) کینه گرفته بود. با هدف انتقام هم عضو سازمانی ضد قهرمانی شد.

جسیکا جونز به خاطر دوستی‌اش با کاپیتان مارول وارد این ماجرا شد. او برای انجام این کار دخترش را مخفی کرد و تحت یک پوشش رفت. جسیکا هر کاری که از دستش برمی‌آمد را انجام داد تا آلیسون را به تله بیندازد.

داستانی پر از فریب، خیانت و بازی‌های ذهنی. دقیقاً همان چیزی است که جسیکا جونز و طرفدارانش انتظار دارند. حیف شد که نتوانستیم چنین موقعیتی را در سریال تجربه کنیم.

1. فرزندان کیلگریو (بنجامین کیلگریو)

باید توجه کرد که تمام فرزندان کیلگریو به خودی خود یک شرور محسوب نمی‌شوند (با وجود این که بعضی‌هایشان این پتانسیل را دارند). اکثر فرزندانش سعی کرده‌اند با چیزی که خودشان هستند و کارهایی که پدرشان انجام داده کنار بیایند.

بنجامین کیلگریو یکی از استثناهای این قضیه است. او در داستان‌های نسبتاً جدید کمیک بوک‌های جسیکا جونز ظاهر شده و هیچی هم کم نگذاشته. بنجامین توافق بین خواهران و برادرانش را زیر پا گذاشت. حتی از بدن بی‌هوش پدرش استفاده کرد تا بتواند واکنش‌های قوی‌تری به وجود آورد. به طور خلاصه، او واقعاً بچه این پدر است.

شما دوست داشتید کدام یک از این شرورها در سریال به نمایش درمی‌آمد؟ نظراتتان را با ویجیاتو به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • ایلیا
  ایلیا | ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

  فرزندان کیلگریو

 • عخا
  عخا | ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

  اینایی که گفتی اصلا دشمن های اصلی جسیکا جونز نیستند
  اسکرال ها که اصلا دشمن اونجرزن
  گرین گابلین دشمن مرد عنکبوتیه

مطالب پیشنهادی