معرفی ۳ بازی تک‌نفره برای یادگیری زبان انگلیسی

معرفی ۳ بازی تک‌نفره برای یادگیری زبان انگلیسی

سرگرم شوید و یاد بگیرید

۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱.۵ ذخیره
بدون دیدگاه

گاهی نیاز است از یادگیری سنتی فاصله بگیرید. اما هیچوقت فکر کردید یادگیری زبان از طریق بازی‌ ممکن است؟ چه بخواهید برای آزمون تافل آماده شوید یا صرفا بخواهید مهارت‌های انگلیسی خود را تقویت کنید، بازی‌های یادگیری زبان انگلیسی زیادی وجود دارند که کیفیت بالایی دارند و موثر هستند، البته جدای از سرگرم‌کننده بودن!

در قسمت قبلی، به معرفی ۴ بازی گروهی پرداختیم که می‌تواند به شما و دوستانتان در یادگیری زبان انگلیسی کمک کند. در این مقاله به سراغ ۳ بازی و وبسایت دیگر می‌رویم که برای استفاده از آن‌ها و یادگیری زبان نیاز به همکاری شخص دیگری ندارید، پس با ویجیاتو همراه شوید.

۳ بازی یادگیری زبان انگلیسی برای فراگیری تک‌نفره

حالا که تعدادی بازی معرفی کردیم که می‌توانید با دیگران بازی کنید، بیایید چند بازی یادگیری زبان انگلیسی را ببینیم که می‌توانید به تنهایی بازی کنید.

متاسفانه بیشتر بازی‌های تک‌نفره بخش صحبت کردن و گوش کردن ندارند، در نتیجه نیاز دارید تا این بازی‌ها را با تمرین انگلیسی در زندگی واقعی تکمیل کنید (در حالت ایده‌آل با یک انگلیسی زبان). بازی‌های انگلیسی آنلاین می‌توانند ابزار خوبی برای تقویت مهارت‌ها و گرم کردن پیش از جلسات آموزشی باشند.

در پایین بهترین سایت‌ها با بازی‌های انگلیسی برای کسانی که به تنهایی یاد می‌گیرند آمده است و بهترین قسمت این است که همه آن‌ها رایگان هستند.

ESL Games World Grammar Games

سایت ESL Games برای یادگیری زباناین وبسایت معروف تعداد زیادی بازی فلش برای کودکان و بزرگسالان ارائه می‌کند. با این حال بخش گرامر آن بهترین مجموعه از بازی‌های مخصوص فراگیران زبان انگلیسی بزرگسال و سطح متوسط را شامل می‌شود.

می‌توانید دامنه‌ای از ساختارهای گرامری و ادات سخن را در این وبسایت مطالعه کنید، مانند زمان حال و گذشته، حروف ربط و حروف اضافه. بسیاری از بازی‌ها در چند نسخه هستند تا الگوهای گرامری متنوعی را عرضه کنند.

بازی‌های مورد علاقه من بسکتبال و فوتبال و همچنین بازی «Fling the Teacher» است که در آن باید به سوالاتی در مورد حروف اضافه پاسخ دهید تا ثابت کنید دیگر به معلم نیاز ندارید. بسیاری از این بازی‌ها دونفره نیز هستند که می‌توانند برای زمانی که می‌خواهید با فرد دیگری درس بخوانید انتخاب مناسبی باشند.

البته اشکالاتی نیز وجود دارد. مثلا بعضی بازی‌ها به محض اینکه یک سوال را غلط جواب دهید به پایان می‌رسند. حوصله‌سربر است که دائما بازی را از ابتدا شروع کنید تا به سوال بعد بروید. ایراد بعدی این است که برخی بازی‌ها زمانی که باید بنویسند «Restart» و «Play Again»، کلمه «Continue» را نمایش می‌دهند. در حالی که «Continue» این را تداعی می‌کند که کلمات یا مراحل دیگری باقی مانده، بیشتر اوقات بازی دوباره تکرار می‌شود.

Games to Learn English

سایت Games to Learn English برای یادگیری زبانوبسایت رایگان دیگر یعنی Games to Learn English چند بازی یادگیری زبان باکیفیت را برای تقویت دانش لغات و گرامز ارائه می‌کند.

در تمام بازی‌ها می‌توانید دسته‌بندی خاصی را برای مطالعه انتخاب کنید. برای مثال در بازی‌های لغت‌محور می‌توانید شغل‌ها، اعضای بدن، حیوانات و غیره را انتخاب کنید. در بازی‌های گرامرمحور می‌توانید با الگوهای جملات مانند جملات شرطی با «‌If»، زمان آینده و غیره کار کنید.

خیلی از بازی‌ها برای فراگیران بزرگسال مناسب است و من به خصوص از بازی‌های گرامرمحور لذت بردم. در بازی «Fast Phrases» می‌توانید جملاتی بسازید تا با تصاویر نمایش داده شده تطابق داده شوند و در «Bubbles» لغات را به هم متصل می‌کنید تا جملات را بسازند. «Hangman» نیز انتخاب دیگری است تا دایره لغات و هجی کردن خود را بهتر کنید.

بعضی بازی‌ها حتی به شما اجازه می‌دهند تصاویر و لغات خود را آپلود کنید تا آن‌ها را تمرین کنید. به طور خلاصه نه تنها بازی می‌کنید بلکه مطالبی که یاد می‌گیرید را هم شخصی‌سازی می‌کنید.

هر چند یک ایراد بزرگ این است که بیشتر لغات بیش از حد ساده هستند. علاوه بر آن بعضی از بازی‌ها خیلی شبیه یکدیگر هستند که باعث می‌شود وبسایت حالت تکراری به خود بگیرد.

Free Rice

معرفی ۳ بازی تک‌نفره برای یادگیری زبان انگلیسی - ویجیاتو

اگرچه به اندازه وبسایت‌های دیگر این لیست سرگرم‌کننده نیست اما Free Rice راهی عالی برای تمرین لغات انگلیسی و گرامر سطح بالا است. همه این‌ها در حالی است که تاثیر مثبتی نیز بر جهان دارد.

دو حالت برای بازی وجود دارد: لغات انگلیسی و گرامر انگلیسی. در حالت لغات باید هر لغت را به مترادف آن متصل کنید. در حالت گرامر باید یکی از دو جمله را انتخاب کنید که تنها یکی از آن‌ها از لحاظ گرامری صحیح است.

و بهترین قسمت؟ به ازای هر پاسخ درست، Free Rice تعداد ۱۰ دانه برنج را از طریق برنامه غذای جهانی اهدا می‌کند تا به پایان یافتن گرسنگی جهان کمک کند. 

مزیت دیگر این وبسایت که می‌توانید سطح خود را انتخاب کنید. پنج سطح برای گرامر انگلیسی و ۶۰ سطح برای لغات وجود دارد.

تنها ایراد این است که Free Rice به اندازه دیگر منابع موجود در لیست تعاملی و زرق‌ و برق‌دار نیست پس اگر تصاویر بیشتر را ترجیح می‌دهید منبع دیگری را انتخاب کنید.


یادگیری زبان انگلیسی

نتیجه‌گیری: چگونه بازی‌های یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک می‌کنند؟

هنگام یادگیری زبان انگلیسی مهم است که یک عادت جاری داشته باشید و به امکانات باکیفیتی دسترسی داشته باشید. اما گاهی اوقات درس خواندن حوصله‌سربر می‌شود، به همین دلیل خوب است که برای یادگیری زبان انگلیسی از بازی کمک بگیرید.

در نهایت بازی‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنید باید باکیفیت باشند. بازی‌های خوب به شما انگلیسی دقیق وصحیح را می‌آموزند، مؤثر هستند، سرگرم‌تان می‌کنند و به راحتی قابل بازی‌ کردن هستند.

در بالا چهار بازی گروهی و سه وبسایت بازی تک‌نفره برای یادگیری زبان انگلیسی به شما معرفی کردیم. موقع استفاده این بازی‌ها و بازی‌های دیگر برای یادگیری انگلیسی، نکته کلیدی را به خاطر بیاورید: در حالی که بازی‌ها برای یادگیری زبان مفید هستند، نمی‌توانید برای آموختن از صفر روی آن‌ها حساب باز کنید. بازی‌ها به عنوان منابع مکملی برای تحکیم مطالبی که قبلا با استفاده از منابع دیگر مانند کتاب‌ها، فلش‌کارت‌ها و دیگر موارد آموخته‌اید کاربرد دارند.

با این دیدگاه بروید و بازی‌هایی که برای شما معرفی کردیم و دیگر بازی‌هایی که پیدا می‌کنید را تجربه کنید. مهم‌تر از همه، از یادگیری زبان لذت ببرید.

برچسب‌هابازی تک نفره
کپی شد https://vgto.ir/i7
نظرات
1.5 2 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x