معرفی ۴ بازی گروهی برای یادگیری زبان انگلیسی

معرفی ۴ بازی گروهی برای یادگیری زبان انگلیسی

همراه با سرگرمی یاد بگیرید

۲۹ فروردین ۱۳۹۹ ۴.۳ ذخیره
بدون دیدگاه

گاهی نیاز است از یادگیری سنتی فاصله بگیرید. اما هیچوقت فکر کردید یادگیری زبان از طریق بازی‌ ممکن است؟ چه بخواهید برای آزمون تافل آماده شوید یا صرفا بخواهید مهارت‌های انگلیسی خود را تقویت کنید، بازی‌های یادگیری زبان انگلیسی زیادی وجود دارند که کیفیت بالایی دارند و موثر هستند، البته جدای از سرگرم‌کننده بودن!

در ادامه بازی‌های منتخب ما برای یادگیری زبان به صورت گروهی و تک‌نفره آمده است اما قبل از آن به بررسی ویژگی‌های یک بازی یادگیری زبان خوب می‌پردازیم.

یک بازی یادگیری زبان خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

اولین سوال مهمی که پیش می‌آید این است که بازی‌های مناسب برای یادگیری زبان چه خصوصیاتی باید داشته باشد. موارد زیر همگی از جمله ویژگی‌هایی هستند که بازی‌های خوب یادگیری زبان همه از آن بهره می‌برند.

دقیق و صحیح است

یک بازی یادگیری زبان برای اینکه موثر باشد باید درست و دقیق باشد. تمام ساختارهای گرامریی که استفاده می‌کند باید از نظر گرامری صحیح باشد و تمام لغات باید به درستی هجی و معنی شوند.

معرفی ۴ بازی گروهی برای یادگیری زبان انگلیسی - ویجیاتو

اگر ایراد یا عدم دقت در بازی وجود دارد بهتر است از آن دوری کنید. استفاده از بازیی که مشکلات این چنینی دارد به معنی یادگیری اطلاعات غلط است! پس همیشه دنبال بازیی باشید که نقدهای مثبت و انگیسی بی‌عیب و نقصی دارد.

اگر شما یا کسی که می‌شناسید در حال ساخت بازی هستید، مطمئن شوید که چند نفر را برای بررسی اینکه زبان انگیسی در آن صحیح است دارید. پیشنهاد می‌کنم فردی که زبان مادری او انگلیسی است تمام بازی‌ها یا موارد یادگیریی که می‌سازید را بررسی کند.

موثر است

بازی‌ها به جز دقیق بودن، نیاز است که در آموزش زبان موثر باشند. بازی‌های باکیفیت به شما کمک می‌کنند از طریق ترکیب ویژگی‌هایی مانند وابستگی‌های لغت، تصاویر و تکرار، معنای لغات سخت را به یاد آورید و تسلط خود بر الگوهای گرامری را کامل کنید. از طرف دیگر بازی انگلیسی غیرموثر به یادآوری آنچه آموخته‌اید یا آزمودن مهارت‌های انگلیسی شما کمکی نمی‌کند.

سرگرم‌کننده است

تمام هدف بازی‌ها این است که سرگرم‌کننده باشند. یک بازی انگلیسی خوب نه تنها به شما انگلیسی می‌آموزد، بلکه در زمان بازی سرگرم‌تان می‌کند. بعضی از بهترین بازی‌های انگلیسی، آن‌هایی هستند که باعث می‌شوند فراموش کنید که در حال یادگیری هستید!

البته چیزی که من فکر می‌کنم سرگرم‌کننده است شاید همان چیزی نباشد که از نظر شما سرگرم‌کننده است، پس مهم است که همیشه دنبال بازیی باشید که با علایق شما همخوانی دارد و مواردی که می‌خواهید تمرین کنید هم شامل می‌شود.

برای بازی کردن راحت است

در آخر، یک بازی انگلیسی خوب آن است که قوانین واضحی دارد و یادگیری شیوه بازی آن آسان است. لازم نیست مدت زمان زیادی را صرف یادگیری قوانین بازی کنید. در حالت ایده‌آل می‌توانید با خواندن شرح بازی یا یکی دوبار بازی کردن، یاد بگیرید برای پیروز شدن نیاز است چکار کنید.

داربازی

معرفی ۴ بازی گروهی برای یادگیری زبان انگلیسی - ویجیاتو

داربازی یک بازی هجی کردن کلاسیک است که در بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان شناخته شده است. این بازی به صورت «یک نفر به چند نفر» است که در آن یک بازیکن در برابر مابقی گروه قرار می‌گیرد.

وسایل مورد نیاز: تخته سیاه، وایت‌برد یا یک برگه کاغذ؛ گچ، ماژیک یا قلم

خلاصه: شخصی که او را «انتخاب‌کننده» می‌نامیم، کلمه‌‌ای را انتخاب می‌کند و به ازای هر حرف از آن، یک جای خالی می‌کشد. بقیه اعضای گروه به نوبت برای حدس کلمات تلاش می‌کنند. برای هر حرف اشتباه، انتخاب‌کننده یکی از اعضای بدن شخصیت اعدامی را رسم می‌کند و در صورت درست بودن حرف، آن را در جای خالی مرتبط یادداشت می‌کند. بازی وقتی تمام می‌شود که یا کلمه کامل شود (که در این صورت گروه برنده می‌شود) و یا تمام اعضای بدن فرد اعدامی کامل شود (که انتخاب‌کننده برنده می‌شود).

داربازی چگونه به شما انگلیسی یاد می‌دهد؟

داربازی برای تحکیم دانش لغات و هجی کردن در ذهن عالی است. باید تشخیص دهید که حروف چگونه با هم تشکیل لغات را می‌دهند، همچنین باید هجی کردن آن‌ها را بدانید تا بتوانید حروف درست را حدس بزنید. در آخر باید دامنه گسترده‌ای از کلمات را بدانید تا بتوانید کلمه انتخاب‌شده را حدس بزنید.

داربازی را چگونه بازی کنیم؟

۱. یک بازیکن کلمه‌ای را انتخاب می‌کند. برای مثال، سارا کلمه «Rabbit» به معنی خرگوش را انتخاب می‌کند. Rabbit دارای شش حرف است پس او شش جای خالی می‌کشد. همچنین یک تیرک برای دار و یک کادر برای نوشتن حروف اشتباه رسم می‌کند. مانند شکل زیر:

معرفی ۴ بازی گروهی برای یادگیری زبان انگلیسی - ویجیاتو

۲. بازیکنان دیگر، یک به یک حروف را حدس می‌زنند. اگر آن حرف در کلمه باشد، انتخاب‌کننده باید آن حرف را در جای مناسب یادداشت کند (ممکن است بیش از یک بار تکرار شده باشد). اگر حرف در کلمه نباشد، انتخاب‌کننده آن را در کادر می‌نویسد و بعد یکی از اعضای بدن اعدامی را می‌کشد (اکثر افراد با سر شروع می‌کنند).

فرض کنیم پرهام حرف H، نادر حرف L، حامد حرف E و عسل حرف B را حدس می‌زنند. سارا حروف اشتباه را در کادر و حروف صحیح را در کلمه می‌نویسد؛ همچنین سه قسمت از بدن اعدامی را هم رسم می‌کند:body_hangman_filled_out

۳. بازی تا زمانی که کلمه حدس زده شود یا اعدامی کامل شود ادامه پیدا می‌کند. اگر کسی در گروه کلمه صحیح را حدس بزند، برنده می‌شوند. اگر گروه کلمه را پیدا نکند، انتخاب‌کننده پیروز می‌شود. یک اعدامی کامل معمولا یک سر، یک تن، دو دست، دو پا و یک صورت دارد.

نکاتی برای داربازی

الف) اول حروف پرکاربرد را حدس بزنید. بیشتر انگلیسی‌زبانان با حدس حروفی که بیشترین استفاده را دارند شروع می‌کنند یعنی همه حروف صدادار (a،e،i،o،u) و حروف r  و s و t.

ب) برای کمی ساده‌تر کردن بازی از دسته‌بندی استفاده کنید. برای مثال فرض کنید قبل از اینکه سارا کلمه ‌«Rabbit» را انتخاب کند، به گروه بگوید که کلمه از دسته‌بندی حیوانات است. در این صورت کار برای حدس حروف و کلمه ساده‌تر می‌شود.

ج) برای سخت‌تر شدن بازی به جای کلمه‌های تکی از عبارات استفاده کنید. مطمئن شوید که محل فاصله بین کلمات به درستی رعایت شده باشد.

معرفی ۴ بازی گروهی برای یادگیری زبان انگلیسی - ویجیاتو

د) اگر انتخاب‌کننده هستید، کلمه‌ای را که انتخاب کردید، روی کاغذی به صورت مخفی یادداشت کنید. از این راه می‌توانید مطمئن شوید که تعداد جاهای خالی و هجی کردن کلمه به درستی انجام شده است.

ز) تصمیم بگیرید که فرد اعدامی قرار است چه شکلی باشد. شاید بخواهید بازی را با گروه خود ادامه دهید که ببینید تا زمان حدس کلمه، فرصت کشیدن چه مقدار از نقاشی را دارید.

بیشتر افراد این اعضا را می‌کشند: یک سر، یک بدن، دو ساق پا، دو بازو، دو چشم، یک بینی، یک دهان.

می‌توانید این موارد را هم اضافه کنید: دو گوش، دو دست، دو پا، دو ابرو، مو

سبد میوه

معرفی ۴ بازی گروهی برای یادگیری زبان انگلیسی - ویجیاتو

سبد میوه یک بازی سرگرم‌کننده و تعاملی است. این بازی گروهی است پس برنده و بازنده‌ای وجود ندارد.

وسایل لازم: چند صندلی‌ (تعداد صندلی‌ها یکی از تعداد بازیکنان کمتر باشد) که به صورت دایره‌ای رو روبه‌روی هم قرار گرفته باشند؛ کارت‌هایی با عکس‌ها یا لغات انگلیسی بر روی آن‌ها (اختیاری)

خلاصه: همه به جز یک نفر روی صندلی می‌نشینند (فردی که ایستاده است را «سرپا» می‌نامیم). فرد سرپا یک لغت یا عبارت انگلیسی را می‌گوید. هر کسی که به کلمه یا عبارت گفته شده مرتبط باشد باید بلند شود و سعی کند روی صندلی جدیدی بنشیند. در همین حین شخص سرپا نیز باید تلاش کند یک صندلی خالی برای نشستن پیدا کند. هرکسی که بدون صندلی بماند، فرد سرپای بعدی است و حالا باید کلمه یا عبارتی بگوید تا بقیه بلند شوند.

سبد میوه چگونه به یادگیری زبان کمک می‌کند؟

سبد میوه می‌تواند بر گرامر و یا لغات تمرکز کند. نه تنها به شما یاد می‌دهد که سریع فکر کنید بلکه ارتباط با دیگران را هم از طریق ترکیبی از صحبت‌ کردن و گوش دادن می‌آموزید. در نتیجه می‌توانید تلفظ خود را بهتر کنید تا اعتماد به نفس خود در مهارت‌های صحبت کردن را بالا ببرید.

معرفی ۴ بازی گروهی برای یادگیری زبان انگلیسی - ویجیاتو

همچنین این بازی بسیار تطابق‌پذیر است، در نتیجه اگر ساختار گرامری مشخصی یاد گرفته‌اید که می‌خواهید آن را بیشتر تمرین کنید، می‌توانید بازی را به سمتی ببرید تا با آن الگوی خاص کار کنید.

چگونه سبد میوه را بازی کنیم؟

۱. تصمیم بگیرید می‌خواهید گرامر تمرین کنید و یا لغت. بعد اینکه تصمیم گرفتید دستورالعمل زیر را دنبال کنید تا بازی را آماده کنید.

برای گرامر: لازم نیست از قبل چیزی آماده کنید. خیلی ساده تصمیم بگیرید چه الگوی گرامریی را می‌خواهید تمرین کنید. ساده‌ترین الگو استفاده از «‍.~People who have/like/want» است. هر کسی که در این جمله صدق کند باید بلند شود و حرکت کند. می‌توانید هر تعداد الگوی گرامریی را که می‌خواهید استفاده کنید. برای مثال اگر بخواهید فرم شرطی «If» را تمرین کنید، می‌توانید بگویید «!If you like cats, stand up» و بعد تمام کسانی که گربه دوست دارند باید بلند و جابجا شوند.

برای لغات: اگر می‌خواهید لغات خاصی را تمرین کنید باید از قبل آماده شوید. با ساخت کارت‌هایی که شامل لغات و یا تصویر لغات هستند شروع کنید. برای هر لغت حدقل دو کارت درست کنید. برای مثال اگر در مورد غذاها مطالعه می‌کنید، حداقل دو کارت سیب، دو کارت پرتقال و غیره آماده کنید. بعد با استفاده از نخ، آن‌ها را به شکل گردنبند درآورید و به گردن هر بازیکن یکی را آویزان کنید. وقتی فرد سرپا کلمه‌ای را گفت که به گردن شما آویزان است باید بلند شوید و جای‌تان را عوض کنید.

۲. به تعداد یکی کمتر از تعداد بازیکن‌ها صندلی بچینید. صندلی‌ها را به صورت دایره‌ای و رو به هم بچینید. اگر تمرین لغت می‌کنید، مطمئن شوید که همه گردنبند کلمات را به گردن دارند.

معرفی ۴ بازی گروهی برای یادگیری زبان انگلیسی - ویجیاتو

۳. یک نفر را به عنوان فرد «سرپا» انتخاب کنید. بقیه روی صندلی‌ها می‌نشینند. یادتان باشید که شخص سرپا دائما عوض می‌شود پس اگر قرار شد به عنوان اولین نفر سرپا باشید، قرار نیست در این نقش گیر کنید.

۴. شخص سرپا یک لغت و یا ساختار گرامری می‌گوید. هر فردی که نشسته است و با کلمه یا عبارت گفته شده ارتباط دارد باید بایستد و به سرعت روی یک صندلی خالی دیگر بنشیند. مثلاً اگر ساختار «~ People who have» را به کار می‌برید، می‌توانید بگویید «People who have a driver’s license» و بعد تمام کسانی که گواهی‌نامه دارند باید بلند شوند و دنبال جای جدیدی بگردند. از طرفی اگر در حال تمرین لغات باشید، می‌توانید بگویید «!Apple» و هرکس گردنبند سیب داشته باشد باید جای خود را عوض کند.

۵. هر وقت بخواهید بازی تمام می‌شود. هیچ برنده و بازنده‌ای در کار نیست. بازی را تا وقتی می‌خواهید ادامه دهید.

نکاتی برای بازی کردن سبد میوه

الف) برای سخت‌تر کردن بازی تعیین کنید که حق ندارید روی صندلی مجاور بنشینید. این کار از عوض کردن سریع جای بازیکنانی که کنار هم نشسته‌اند جلوگیری می‌کند.

ب) بگویید «Fruits Basket» تا همه جابجا شوند. اگر برای پیدا کردن جای نشستن و یا بلند کردن افراد به مشکل خوردید، از عبارت «Fruits Basket» استفاده کنید تا همه را مجبور به ایستادن و جابجا شدن کنید.

کشتی جنگی

معرفی ۴ بازی گروهی برای یادگیری زبان انگلیسی - ویجیاتو

این بازی بردگیم استراتژیک و محبوب از محیط جنگی استفاده می‌کند و می‌تواند برای تمرین گرامر و ارتباطات توسط زبان‌آموزان مورد استفاده قرار گیرد. کشتی جنگی بازیی دونفره است پس فقط دو نفر می‌توانند آن را با هم بازی کنند.

وسایل لازم: برگه بازی کشتی جنگی، مداد یا خودکار

خلاصه: بازیکنان به صورت جفت‌جفت تقسیم می‌شوند و برگه‌های کشتی جنگی‌شان را با جای‌گذاری پنچ کشتی روی قسمت‌های مختلف توری پر می‌کنند. بعد اینکه کشتی‌هایشان را «مخفی» کردند، بازیکنان به ترتیب با استفاده از توری‌هایشان به یکدیگر حمله می‌کنند تا حدس بزنند کشتی‌های طرف مقابل کجا قرار دارند. هرکس اول تمام کشتی‌های شخص روبه‌رو را پیدا کند برنده می‌شود.

کشتی جنگی چگونه به شما انگلیسی می‌آموزد؟

این بازی ابزاری عالی برای تمرین الگوهای گرامری و تقویت مهارت خواندن، صحبت کردن و گوش کردن است. برای غرق کردن کشی‌های رقیب، باید بتوانید انگلیسی بخوانید و جمله‌ها را با هم به کار ببرید. برای حمله کردن نیاز است تا انگلیسی را واضح تلفظ کنید. در آخر باید متوجه شوید حریفتان چه می‌گوید تا بفهمید قصد دارد به کدام خانه از توری شما حمله کند.

چگونه کشتی جنگی را بازی کنیم؟

۱. یک برگه کشتی جنگی با دو توری روی آن بکشید. یک توری برای پنهان کردن کشتی‌های خودتان و دیگری برای حدس محل کشتی‌های رقیب شما است. این نمونه‌ای از یک برگه کشتی جنگی است. در این برگه قسمت‌هایی از جمله به صورت عمودی و افقی لیست شده‌اند. هر قسمت جمله عمودی می‌تواند با هر قسمت افقی جفت شود و برعکس. توری‌هایتان می‌توانند هراندازه که می‌خواهید باشند ولی پیشنهاد می‌کنم بزرگتر از ۸ در ۸ نشود.

۲. حریف خود را انتخاب کنید و شروع کنید به «پنهان کردن» کشتی‌هایتان روی توری خود. معمولا پنج کشتی با طول‌های مختلف دارید. برای پنهان کردن یک کشتی، با حروف مانند چند A، چند B، چند C و غیره (به صورت عمودی و افقی و نه اُریب) علامت‌گذاری کنید. اجازه ندهید حریفتان توری‌ شما را ببیند. در زیر مثالی آمده است:

body_battleship_my_grid

۳. به نوبت مربع‌های توری حریفتان را حدس بزنید. از توری دوم روی برگه خود استفاده کنید تا حدس بزنید کشتی‌های رقیب‌تان در کجا پنهان شده‌اند. برای حدس یک خانه، با ترکیب عباراتی از ردیف بالا و ستون سمت چپ، جملاتی انگلیسی بسازید.

۴. توری حریف را با X و O علامت بزنید. اگر خانه‌ای را حدس بزنید که کشتی حریف در آن قرار دارد، او باید بگوید، «!Hit» می‌توانید یک X روی توری رقیب علامت بزنید تا نشان دهید هدف را درست زدید. اگر خانه‌ای که انتخاب کردید خالی باشد، حریفتان باید بگوید، «!Miss» می‌توانید یک O روی توری علامت بزنید تا مشخص شود تیرتان خطا رفته است. برای مثال:

body_battleship_opponents_grid

۵. اگر تمام قسمت‌های یک کشتی را بزنید، حرفیتان باید بگوید، «!Sink» حال می‌دانید که یکی از کشتی‌های رقیب را غرق کرده‌اید.

۶. هر منطقه‌ای که حریف‌تان به آن حمله کرده است را با X و یا رنگی متفاوت علامت بزنید. این به شما کمک می‌کند نقاطی که رقیبتان به آن‌ها حمله کرده و تعداد کشتی‌هایی که دارید را بدانید. به عنوان مثال:

body_battleship_my_grid_hits

۷. بازی زمانی تمام می‌شود که یک بازیکن تمام کشتی‌های رقیب را غرق کند. بعد از آنکه تمامی کشتی‌های حریف غرق و نابود شوند، شما برنده بازی خواهید بود.

نکاتی برای بازی کشتی جنگی

الف) کشتی‌هایتان را در سراسر توری پخش کنید. این باعث می‌شود حریفتان نتواند به سرعت همه کشتی‌هایتان را پیدا کند.

ب) اگر یک خانه را درست حدس زدید، خانه‌های مجاور آن را انتخاب کنید. این، احتمال پیدا کردن باقی خانه‌های کشتی و غرق کردن آن را افزایش می‌دهد.

ج) هیچ کشتی‌ای را روی دیگری قرار ندهید. این خلاف قوانین است.

د) زمانی که یک برگه برای کشتی جنگی می‌سازید، لازم نیست از پنج کشتی استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنم حداقل سه کشتی داشته باشید، همانطور که برگه بالا از چهار عدد استفاده می‌کند.

۲۰ سوالی

معرفی ۴ بازی گروهی برای یادگیری زبان انگلیسی - ویجیاتو

یک بازی لغتی که در هر مکان و هر زمانی قابل بازی است. تمام کاری که باید انجام دهید این است که به یک لغت فکر کنید و بعد آماده بازی هستید. حداقل به دو بازیکن نیاز است، گرچه می‌توانید با هر تعداد بازیکن که می‌خواهید بازی را انجام دهید.

وسایل لازم: هیچی!

خلاصه: راه‌اندازی این بازی مشابه داربازی است. یک نفر انتخاب‌کننده می‌شود و به یک لغت فکر می‌کند. این لغت می‌تواند یک شخص، حیوان، شی و غیره باشد. بقیه افراد گروه می‌توانند حداکثر ۲۰ سوال بله یا خیر بپرسند تا بفهمند لغت مورد نظر چیست. اگر لغت را درست حدس بزنند برنده می‌شوند. اما اگر از ۲۰ سوال خود استفاده کنند و لغت را حدس نزنند، انتخاب‌کننده برنده می‌شود.

۲۰ سوالی چگونه به شما انگلیسی می‌آموزد؟

۲۰ سوالی به هیچ لوازم و تصویری نیاز ندارد، در نتیجه به صورت ۱۰۰ درصدی بر روی ارتباطات فعال انگلیسی تمرکز دارد که شامل صحبت کردن و گوش کردن می‌شود. باید بتوانید به صورت واضحی به زبان انگلیسی سوال بپرسید و سوالات پرسیده شده را دنبال کنید تا با موفقیت معما را حل کنید.

چگونه ۲۰ سوالی بازی کنیم؟

۱. تصمیم بگیرید چه کسی «انتخاب‌کننده» است. این شخص در ذهنش یک لغت یا عبارت را انتخاب می‌کند. می‌توانید از دسته‌بندی استفاده کنید تا لغات انتخابی را محدودتر کنید. (به نکته شماره ۱ در پایین توجه کنید).

۲. بعد اینکه انتخاب‌کننده به یک لغت فکر کرد، دیگر افراد به نوبت سوال می‌پرسند. همه سوالات باید از فرمت بله یا خیر پیروی کنند یعنی انتخاب‌کننده فقط با بله یا خیر می‌تواند پاسخ دهد. سوالات مطرح شده می‌توانند از ساختارهای گرامری زیر استفاده کنند:

  • «?~Is it»
  • «?~Can it»
  • «?~Does it»

۳. بازی زمانی تمام می‌شود که یا لغت به درستی حدس زده شود. در نتیجه گروه برنده یا ۲۰ سوال پرسیده شود (که در این صورت انتخاب‌کننده برنده است).

نکاتی برای بازی ۲۰ سوالی

الف)‌ دسته‌بندی لغات را در نظر بگیرید تا انواع لغات و عباراتی که انتخاب‌کننده می‌تواند در نظر بگیرید کاهش یابد. برای مثال اگر با دسته‌بندی شخصیت‌ها بازی کنید، انتخاب‌کننده باید به شخصیتی مشهور از یک کتاب، برنامه تلویزیونی و غیره فکر کند.

ب) وسیع شروع کنید و بعد خاص‌تر شوید. بیشتر افراد بازی را از سوالات پایه‌ای درباره رنگ، اندازه و غیره شروع می‌کنند و بعد به سوالات خاص‌تری مانند رابطه‌ها، توانایی‌ها، علایق و غیره می‌رسند.

ج) می‌توانید از کاغذ و قلم برای دنبال کردن تعداد سوالات استفاده کنید. این مورد بیشتر به درد گروه‌های بزرگ می‌خورد.


در بالا چهار بازی گروهی برای یادگیری زبان انگلیسی به شما معرفی کردیم. موقع استفاده این بازی‌ها و بازی‌های دیگر برای یادگیری انگلیسی، نکته کلیدی را به خاطر بیاورید: در حالی که بازی‌ها برای یادگیری زبان مفید هستند، نمی‌توانید برای آموختن از صفر روی آن‌ها حساب باز کنید. بازی‌ها به عنوان منابع مکملی برای تحکیم مطالبی که قبلا با استفاده از منابع دیگر مانند کتاب‌ها، فلش‌کارت‌ها و دیگر موارد آموخته‌اید کاربرد دارند.

با این دیدگاه بروید و بازی‌هایی که برای شما معرفی کردیم و دیگر بازی‌هایی که پیدا می‌کنید را تجربه کنید. مهم‌تر از همه، از یادگیری زبان لذت ببرید.

در مطلب بعدی به معرفی بازی و سایت‌هایی برای آموزش یادگیری زبان به صورت تک‌نفره خواهیم پرداخت. یادتان نرود نظرات و سوال‌هایتان را حتما با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

برچسب‌هاآموزش بازی
کپی شد https://vgto.ir/f8
نظرات
4.3 3 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x