ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

الدن رینگ
اخبار و مقالات

در دنیای الدن رینگ چه اتفاقاتی می‌افتد؟ (لیندل، پایتخت اشرافی)

در محل ریشه‌های اردتری (Erdtree) پایتخت مریکا (Marika)، شهری زرین بر فراز فلات آلتوس (Altus Plateau) قرار گرفته است که مخفیگاه رازهای تاریکی است. در مرکز سرزمین مابین شهر لیندل (Lyndell)، خانه‌ی اردتری و مهم‌ترین ...

پردیس احمدی
نوشته شده توسط پردیس احمدی | ۷ تیر ۱۴۰۱ | ۲۲:۰۷

در محل ریشه‌های اردتری (Erdtree) پایتخت مریکا (Marika)، شهری زرین بر فراز فلات آلتوس (Altus Plateau) قرار گرفته است که مخفیگاه رازهای تاریکی است.

در مرکز سرزمین مابین شهر لیندل (Lyndell)، خانه‌ی اردتری و مهم‌ترین منطقه در بازی الدن رینگ قرار گرفته است. در کنار ریشه‌های درخت عظیم اردتری، مریکا مقر حکومتی خود را ساخته است و با گردش در آن می‌بینیم که بعد از جنگ‌های از هم گسیختگی (The Shattering) نسبت به تمام مناطق مختلف سرزمین مابین در بهترین و سالم‌ترین حالت باقی مانده، با دیوارهایی سالم و شوالیه‌هایی که سرتاسر آن گشت می‌زنند.

الدن رینگ
لیندل زرین، پایتخت اردتری و قانون طلایی

هنگامی که تعدادی ابرطلسم (Great Runes) بدست آورید، در روند بازی نهایتاً به سمت لیندل کشیده خواهید شد تا بتوانید جایگاه خود را به عنوان الدن لرد (Elden Lord) تصاحب کنید، و البته هم‌چنان قدرت‌هایی وجود دارند که مانع تصاحب تاج و تخت توسط شما می‌شوند، زیرا که خود مایل به رسیدن به آن هستند.

ورود به لیندل شما را از هر زمانی به هدفتان نزدیک‌تر می‌کند، اما حقایقی را هم برای شما افشا می‌کند، نکاتی که نقش مهمی در داستان کلی بازی دارند و به طور کلی در این مقاله بررسی خواهند شد.


عبور از فلات آلتوس

سفر شما به لیندل با عبور از فلات آلتوس آغاز می‌شود. با وجود اینکه لیندل و حومه‌ی آن پس از جنگ، تا حد زیادی سالم و دست‌نخورده باقی مانده، نکاتی در جای‌جای آن دیده می‌شود که نشان می‌دهد جنگ تاثیر خود را بر این منطقه نیز به نحو‌ی دیگر گذاشته است.

الدن رینگ
برای رسیدن به پایتخت باید از فلات آلتوس عبور کنید

در بدو ورود به فلات آلتوس اگر به سمت صخره‌های پوشیده شده از مخروبه‌ها بروید به احتمال زیاد اژدهایی به شما حمله کرده و مانع ورود شما می‌شود. اژدهایان در تمام مناطق سرزمین مابین دیده می‌شوند اما آنها ارتباط مخصوصی با لیندل دارند که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.

داستان و تاریخ سرزمین مابین خبر از جنگی قدیمی میان قانون طلایی (Golden Order) و اژدهایان می‌دهد، اما در این میان حداقل یکی از اژدهایان به نام فورتیساکس (Fortissax) تحت تاثیر قدرت فرزند نیمه خدای مریکا یعنی گادوین طلایی (Godwyn the Glden) قرار می‌گیرد و با او دوست می‌شود. لانسکس (Lansseax)، اژدهایی که در این منطقه با او مواجه می‌شوید خواهر فورتیساکس است که به نظر می‌رسد او نیز مانند برادرش با انسان‌ها و قانون طلایی در صلح به سر می‌برد. اژدهایان نقش مهمی در فرهنگ لیندل دارند که بسیاری از آن به لانسکس مربوط می‌شود و حمله‌ی او به شما در بدو ورود شاید به منظور ممانعت از ورود شما به پایتخت صورت می‌گیرد.

الدن رینگ
اژدهایان سابقه‌ای طولانی و عمیق با لیندل دارند، طوری که لیندل محل شکل‌گیری فرقه‌هایی مربوط به اژدهایان است و لانسکس نقش مهمی در آن ایفا می‌کند

قبل از اینکه مستقیم به سمت پایتخت بروید ‌‌‌‌‌‌می­‌توانید اندکی در فضای اطراف آن ماجراجویی کنید که به دستیابی به اطلاعات جالبی منتهی می­‌شود. پلی که به سمت شمال و جنگلی تاریک می‌‏­رود طی جنگ تخریب شده و در میان مخروبه‌­ها بقایای کاروان­‌هایی را خواهید دید که در سراسر سرزمین مابین مشاهده کرده بودید (کاروان‌هایی که توسط دو جاینت­‌ کشیده می‌­شدند). جنگل نیز به تسخیر موجودات عجیبی با صورت­های کرمی­‌شکل درآمده است. به نظر می‌­رسد که لیندل این منطقه را به حال خود رها کرده باشد زیرا که با نابودی پل کسی قادر به عبور از آن و رسیدن به جنگل نخواهد بود.

در سرزمین­‌های شمالی در انتهای فلات آلتوس آسیاب­‌هایی قرار دارند که اگر به سمت آنها بروید با انسان­‌های... جالبی مواجه می­‌شوید. دشت­‌های اطراف آسیاب­‌ها، دهکده دومینولا (Dominula) را احاطه کرده‌­اند. در این دهکده شما زنانی را خواهید دید که در حال رقصیدن و خندیدن هستند ولی صورتشان با خون پوشیده شده است. اکثر آنها کاری با شما ندارند مگر اینکه به آنها حمله کنید، اما اگر در دهکده چرخی بزنید شاهد آثار قتلی خواهید بود و برخی از آنان در بوته‌­ها مخفی شده و با دیدنتان به شما حمله‌­ور می‌­شوند، هم­‌چنین روحی در دهکده وجود دارد که به نظر می­‌رسد در حال التماس به شخصی است و خواهش می‌کند که پوستش را از تنش جدا نکند.

الدن رینگ
جشن و پایکوبی عجیبی در دهکده دومینولا در حال برگزاری است

دادن نظری قطعی درباره داستان دهکده دومینولا کار دشواری است اما اطلاعات کافی برای حدس زدن وقایع وجود دارد. در شمال و بخش پایانی دهکده با یک باس گاداسکین (Godskin) مبارزه خواهید کرد و با توجه به فضای جشن و پایکوبی دهکده و اطلاعاتی که بر روی سلاح‌­ها و لباس‌­های زنان دهکده نوشته شده است، به نظر می­‌رسد که تمام دهکده در حال اجرای مراسمی مذهبی است، مذهبی که ارتباطی با مذهب اصلی سرزمین مابین یعنی قانون طلایی ندارد و با آن متفاوت است.

زنانی که در دهکده در حال رقصیدن هستند در حال اجرای مراسمی مذهبی می‌­باشند که شامل قربانی کردن انسان‌­ها و جدا کردن پوست آنان نیز می‌­باشد. وجود گاداسکین در بالاترین نقطه دهکده هم می­‌تواند نشان­‌دهنده­‌ی این باشد که گاداسکین‌­ها هم مانند بسیاری از موجودات عجیب سرزمین مابین زمانی انسان بوده و پیروان مذهبی هستند که قبل از ورود مریکا به سرزمین مابین و قانون طلایی، در این منطقه رایج بوده است.

علت رقص و خنده­‌های زنان دهکده اما براساس نظر بسیاری از افرادی که داستان بازی را پیگیری می­‌کنند مربوط به مراسم همان مذاهب قدیمی است که زمانی در سرزمین مابین وجود داشته و معتقدان به آنها هنوز هم، حتا در نزدیکی پایتخت قانون طلایی، به فعالیت‌های مذهبی خود ادامه می­‌دهند.

الدن رینگ
شاید گاداسکین‌ها هم زمانی انسان بوده و خود را تسلیم خدایی جز اراده ماورایی کرده‌اند

این دهکده مدرک خوبی برای اثبات وجود مخالفان قانون طلایی در زمان جنگ­‌های از هم گسیختگی و حتا قبل از آن است. اینکه مریکا به هیچ عنوان طبق چیزی که به ما در طول بازی گفته می­‌شود، به طور کامل بر سراسر سرزمین مابین سلطه نداشته است. هم‌­چنین از وجود چنین دهکده‌ه­ای می­‌توانیم نتیجه بگیریم که برخی نقاط سرزمین مابین به نیمه خدایان (Demigods) وابستگی نداشته و به آنها اجازه فرمان­روایی نداده‌­اند.

با وجود اینکه منطقه شمالی تا حدی تخریب شده، مسیر ورود به لیندل کاملاً سالم و تحت حفاظت سربازان و حتا یک گارگویل (Gargoyle) بزرگ است. بعد از مبارزه با سربازان چهره‌­ای آشنا بر راه شما سبز می­‌شود، مارگیت (Margit) یکی از فرزندان طالع که در ابتدای بازی با او مبارزه کردید. مارگیت در اینجا به شکل یک دشمن معمولی ظاهر شده و شکستش کار ساده‌تری است، اما مبارزه با اون اطلاعات مهمی را در رابطه با شخصیتش در اختیار شما قرار می‌­دهد. به نظر می­‌رسد مارگیتی که در قلعه استورم­‌ویل (Stormveil Castle) با او مبارزه کردید شبحی جادویی، مشابه مارگیتی است که در لیندل بر سر راهتان قرار می­‌گیرد. گویا آنها به شکل عروسک­‌های خیمه­‌شب­‌بازی توسط شخصی به کار گرفته شده‌­اند تا مانع ادامه مسیر تارنیشد­ها برای رسیدن به جایگاه الدن لرد شوند.

الدن رینگ
با عبور از سربازان، گارگویلی پرنده به شما حمله می‌کند

در نهایت زمانی که موفق به ورود به لیندل می‌­شوید باید با یک نگهبان درخت (Tree Sentinel) مبارزه کنید، شوالیه‌­ای سوار بر اسب، وفادار بر قانون طلایی و اردتری که با شکست او به ورودی فرعی پایتخت دست خواهید یافت. با ورود به شهر خواهید دید که اوضاع لیندل بسیار خوب و آرام است اما افرادی سرگردان در بخش­های مختلف آن دیده می­‌شوند که در انتظار دستور یا شروع نبرد در داخل شهر می‌باشند.


قاصدها و وفاداران قانون طلایی

اولین افرادی که با ورود به لیندل با آنها مواجه می­‌شوید نمایندگان الهامات (Oracle Envoys) هستند، افرادی که کلاه­‌های بزرگ سفید رنگی به سر داشته و شاخ­‌های بزرگی با خود حمل می‌کنند. توضیحاتی که روی وسایلی که با کشتن آنها بدست می‌­آورید نوشته شده، آنها را هیولا خطاب می­‌کند و می‌‎‎­گوید که آنها زمانی در این شاخ‌­ها می‌­دمند که خبر از پیدایش خدایی جدید یا عصری جدید دهند. با پیشروی در لیندل با یکی دیگر از نیمه خدایان مواجه می‌­شوید که به تصاحب حلقه قدرت بسیار نزدیک شده: مارگوت (Margott) فرزند مریکا و گادفری (Godfrey)، کسی که هم با نام شاه طالع (Omen King) و هم با نام ارباب نظر کرده (Grace-Given Lord) شناخته می‌­شود.

نمایندگان الهامات، خود داستانی عجیب دارند و حضور آنها در لیندل ممکن است نشان­‌دهنده‌­ی این باشد که مارگوت فاصله‌­ای با رسیدن به هدف مریکا ندارد

در این منطقه با دشمنان جالبی برخورد می­‌کنید، یکی از آنان عطارانی (Perfumers) هستند که شاید قبلاً در برخی از نقاط فلات آلتوس با آنها مبارزه کرده باشید. آنان در گذشته حکیمانی بودند که با شیمی و دارو سر و کار داشته و سعی در درمان بیماری­‌های سرزمین مابین داشتند.

الدن رینگ
عطاران نیز در جنگ مریکا به کار گرفته شدند

یکی از آنها تریشیا (Tricia) سعی داشت برخی موجودات سرزمین مابین مانند فرزندان طالع و یا موجودات بالداری مثل Misbegottenها که به عنوان برده یا خدمتکار به کار گرفته می­‌شدند را درمان کنند. تمام عطاران ولی نیتی خوبی نداشتند برای مثال رولو (Rollo) یکی از اولین شکارچیان موجودات طالع است که در گذشته عطار بوده است. در زمان جنگ عطاران به کار در ارتش وادار شدند و به افرادی که با سموم صدمه دیده بودند داروهای درمانی می­‌دادند.

گشتن در شهر باعث می‌­شود که از تاریخ آن و اتفاقاتی که از زمان جنگ‌­های از هم گسیختگی در آن افتاده مطلع شوید. اولین مورد درست در مرکز شهر دیده می­‌شود، جسد بزرگ یک اژدها که به نظر می‌­رسد گرانساکس (Gransax) باشد، اژدهایی که حمله­‌ی او به شهر تنها اتفاقی در تاریخ است که منجر به ریزش دیوارهای دفاعی لیندل شده بود. اژدها در نهایت شکست خورده و از بین می‌­رود و در جواب حمله­‌ی او به شهر، قانون طلایی به رهبری گادوین تصمیم به اعلان جنگ علیه تمامی اژدهایان می­‌گیرد و مشابه سایر دشمنان مریکا و فرزندانش، اژدهایان نیز نابود می­‌شوند، هر چند همان­طور که قبلاً اشاره شد تعدادی از اژدهایان در این حین با گادوین و خاندان اشرافی همراه و هم­‌دست شدند.

الدن رینگ
مقبره شناور اژدهایان، فاروم آزولا

ارتباط با اژدهایان چه دوستانه و چه خصمانه تاثیرات زیادی بر لیندل داشت. شوالیه‌­هایی در سراسر لیندل هستند که زره‌­هایی مخصوص مبارزه با اژدهایان به تن دارند. در توضیحات این زره‌­ها آمده است که زمانی این شهر خاستگاه فرقه­‌ای باستانی برای اژدهایان بوده و در زمان جنگ گادوین با اژدهایان و دوستی با برخی از آنها وجود داشته است. لانسکس، اژدهایی که قبلاً درباره‌­اش صحبت کردیم، خود را به شکل انسانی درآورده و به عنوان کشیش این فرقه و راهنمای افرادی که در فلات آلتوس مشغول پرستش اژدهایان بودند فعالیت می‌­کرد تا اینکه قانون طلایی شکل گرفت.

ماجرای اژدهایان اینجا به پایان نمی‌­رسد بلکه با پیش‌­روی در بازی به یک مقبره­‌ی مخروبه و شناور در آسمان به نام فاروم آزولا (Crumbling Farum Azula) می­‌رسید که در آن می­‌توانید پلاسیدوساکس ارباب اژدهایان (Dragonlord Placidusax) که گویا در گذشته و زمانی که اردتری وجود نداشته الدن لرد بوده، آشنا شوید. اژدهایان از قبل از حضور اراده ماورایی (Greater Will) در سرزمین مابین خدای دیگری داشتند که با پیدایش اردتری از سرزمین مابین فرار کرده است. مردمان قدیم در سرزمین مابین این خدا را مشابه مریکا و قانون طلایی می­‌پرستیدند و این موضوع توضیح خوبی برای وجود برخی معتقدان به فرقه‌­ی اژدهایان در لیندل می­‌تواند باشد. گویا لیندل در گذشته هم پایتخت فرقه باستانی سرزمین مابین بوده و اینکه مریکا آن را به تصرف خود درآورده می‌­تواند دلیل خوبی برای حمله اول اژدهایان به لیندل باشد.

در هر صورت، بیشتر اژدهایان مانند تمام موجوداتی که در مقابل مریکای جنگ طلب ایستادگی کردند، از بین رفته­‌اند.


مخفیگاه فرزندان طالع

الدن رینگ
تعداد قابل توجهی از فرزندان طالع در فاضلاب و قبرستان­‌های لیندل مخفی شده‌­اند.

لیندل خیابان­‌هایی پهن و بزرگ دارد، اما در زیر آنها دنیایی تاریک مخفی شده است. سیستم فاضلاب عظیمی در زیر پایتخت قرار دارد که شما می‌­توانید در آن به ماجراجویی بپردازید. با وجود اینکه لیندل روی زمین تمیز، سفید و طلایی دیده می­‌شود در زیر آن رازهایی تاریک پنهان شده است.

با ورود به اعماق فاضلاب با تعدادی از فرزندان طالع مواجه خواهید شد که به شما حمله می‌کنند و با شکست آنان وسایلی که بدست می‌­آورید توضیحات زیادی درباره علت حضور آنها در این فاضلاب­‌ها می­‌دهند. از دید رژیمِ موجود فرزندان طالع موجوداتی ناقص و شیطانی بودند و در زمان تولد شاخ‌­هایی که در سراسر بدنشان رشد کرده بود را قطع می­‌کردند که طی این عملیات اکثر آنها جان خود را از دست می­‌دادند، اما فرزندان اشرافی از این قوانین مبرا بودند و شاخ­هایشان بریده نمی­‌شد و در فاضلاب­ زیر پایتخت در سلول­‌هایی زندانی می­‌شدند.

الدن رینگ
زیر زمین زرین و پرشکوه پایتخت از موجودات طالع پر شده، موجوداتی که باید در خفا زندگی کنند مگر آنکه بتوان از آنها در جنگ استفاده کرد

وسایلی مربوط به فرزندان طالع که در این محل خواهید یافت توضیح می‌­دهند که قدرت‌­ها با وجود اینکه حضور آنها را نحس می­‌دانستند، با به کار گرفتن آنها به ویژه در زمان جنگ، هیچ مشکلی نداشتند و سلاح­‌هایی مخصوص آنان برای شرکت در ارتش مریکا و جنگ در سراسر سرزمین مابین تهیه شده بود، اما در توضیحات همین سلاح­‌ها هم می‌­بینیم که اعلام می­‌شود قانون طلایی هرگز حضور فرزندان طالع را تایید نکرده و رویکردی محطاطانه با آنها دارد تا مطمئن شود دست از پا خطا نخواهند کرد.

فرزندان گادفری و مریکا، مارگوت و موگ (Mohg) نیز فرزندان طالع اشرافی بودند که در زیر لیندل زندانی شده بودند. در حقیقت اگر به اندازه کافی به داخل فاضلاب نفوذ کنید در مقابل موگ قرار خواهید گرفت که مانع پیش­‌روی بیشتر شما در فاضلاب می‌­شود. هر چند این موجود نیز به نظر می­‌رسد موگ واقعی نباشد و در واقع شبحی جادویی از اوست. مبارزه با شبح موگ که در مقابل قفلی جادویی ظاهر می‌­شود، سد راه شما برای رسیدن به سایر قسمت‌های داخلی فاضلاب و مسیر رسیدن به سه انگشت، نمایندگان جنون آتشین (Frenzied Flame) در سرزمین مابین است که در مقالات بعدی به توضیحات و بررسی دقیق آن خواهیم پرداخت، اما لازم است بدانید که این فاضلاب‌­ها محل بزرگ شدن موگ و مارگوت می‌­باشد، جایی که موگ به شخصیتی تبدیل شده که در ادامه با او ملاقات خواهید کرد.

الدن رینگ
در مهر و موم شده پشت موگ به سه انگشت نماینده جنون آتشین می‌رسد

درباره مارگوت هم به نظر می‌­رسد در فاضلاب­‌ها مخفی شده تا به دلیل ظاهرش شکار و کشته نشود، اما تجربه زندانی شدن میان این دو برادر که هر دو فرزندان طالع هستند بسیار متفاوت است. درحالی­‌که اوضاع باعث شده موگ به پرستش خدایی جز اراده ماورایی و قانون طلایی روی آورد، مارگوت با وجود تمام این مسائل ایمانش را به خانواده‌­اش و قانون طلایی بیشتر و بیشتر کرده و به فردی مهم در لیندل تبدیل می­‌شود.


راهی به سوی تاج و تخت

برای رسیدن به اردتری شما باید از قصر مریکا گذر کنید. در این محل اما خواهید دید که راه رسیدن به اردتری به روش جالبی بسته شده است، هم توسط عناصر معماری، که شما را وادار به بالا رفتن از شاخه­‌های اردتری می­‌کنند و هم توسط شبح طلایی گادفری، اولین الدن لرد. شخصی که با او مبارزه خواهید کرد خود گادفری نیست بلکه مشابه شبح­‌های مارگیت و یا جادوی رنالا (Renalla) نوعی روح است که خود را به شکل شخصیت‌­های مختلف، در اینجا گادفری در می‌­آورد. این سوال در اینجا پیش می­‌آید که مشابه ارواح مارگیت این باس هم نقشه­‌ی مارگوت برای دفاع از قلعه در برابر تارنیشدها و دسترسی به اردتری است؟

بعد از مبارزه با گادفری به بخشی از قصر خواهیم رسید که یکی از جالب‌­ترین بخش‌­های شهر است، جای­‌جای آن اجساد مبلغان و پیش‌گویان دو انگشت (Finger Reader Crones) دیده می‌شود و در انتهای مسیر هم یکی از قاتلان دشنه­‌ی سیاه (Black Knife Assassin) منتظر شماست.

الدن رینگ
آیا مریکا قاتلی را استخدام کرده تا پیش‌گویان دو انگشت را قتل عام کند؟

کل این منطقه بسیار عجیب است و شاید نشان از روی دادن اختلافات و مشکلات بین قانون طلایی و دو انگشت (Two Fingers) دارد، و یا شاید نشان می­‌دهد که مارگوت چگونه در تلاش است تا قدرت خود را بر سراسر سرزمین مابین اعمال کند. پیش‌گویان دو انگشت در سراسر سرزمین مابین حضور دارند و اطلاعاتی در رابطه با مسیرهای پیش­‌رو و آنچه خواهید یافت در اختیار تارنیشد قرار می­‌دهند و شما را به سمت رسیدن به ابرطلسم‌­ها هدایت می­‌کنند. رهبر تمامی این پیش‌گویان انیا (Enia) است که در مقر میزگرد (Roundtable Hold) حضور داشته و شما را به طور دقیق درباره سفر پیش­‌رویتان مطلع می­‌کند. چیزی که در محل مبارزه با شبح گادوین شاهدش هستیم بیان­گر این است که مارگوت برای ایجاد خلل در هدایت تارنیشدهایی که خواهان الدن لرد شدن هستند تمامی این پیشگویان را در یک جا احضار کرده و به قتل رسانده است، زیرا که هر چه تارنیشدها از آینده و مسیر پیش­‌رویشان اطلاعات کمتری داشته باشند رسیدن به لیندل برایشان دشوارتر خواهد بود.

الدن رینگ
برای رسیدن به تاج و تخت الدن لرد باید با فرزندان گادفری و حتا شبحی از خود او مبارزه کنید

هم‌­چنین ممکن است این قتل عام نشانه‌­ی تلاش قانون طلایی بر علیه نمایندگان خود یعنی دو انگشت باشد که توسط مریکا برنامه‌­ریزی شده است. داستان بازی تا حدودی بیان­گر این است که شاید مریکا از ماندن تحت سلطه­‌ی دو انگشت، نمایندگان خدایی که اراده ماورایی معرفی می‌­کنند، خسته شده و قاتلین دشنه­‌ی سیاه را استخدام کرده تا این پیشگویان را، که وظیفه تفسیر الهاماتی که به دو انگشت می­‌رسد را داشتند، به قتل رسانده و راه ارتباطی دو انگشت را محدود کند.

اجساد زیاد این پیش‌گویان قطعاً بیان‌گر موضوع مهمی است و فرمان قتل آنان یا توسط مریکا و یا توسط پسرش ماگوت داده شده و می­‌بینیم که لیندل تا حد قابل توجهی از کنترل و وابستگی به دو انگشت خارج شده است، اما اگر مارگوت فرمان قتل را صادر کرده باشد لقبی که گیدین افنیر (Gideon Ofnir) برای او انتخاب کرده اشتباه به نظر می­‌رسد.


ارباب نظرکرده

با وجود اینکه او یکی از فرزندان طالع است، خواهیم فهمید که ارباب حقیقی لیندل که پس از جنگ‌­های از هم گسیختگی پایتخت را حفظ کرده، مارگوت است. او خود را از منظر عموم مخفی می­‌کند اما فرمانده ارتش پایتخت و فرزند ارشد مریکا می‌­باشد. شاه طالع (Omen King) شاید قدرت‌مندترین رهبر سیاسی سرزمین مابین باشد که بزرگ­‌ترین ارتش و قوی‌­ترین دیوارهای دفاعی را دارد.

الدن رینگ
مارگوت با نام مستعار مارگیت طالع شکست خورده در ارتش مریکا خدمت می‌کند

وقتی مارگوت را می‌­بینید متوجه می­‌شوید که دقیقاً مشابه مارگیت است و لقب طالع شکست‌خورده (Fell Omen) مفهوم عمیق‌تری پیدا می­‌کند. مارگوت با وجود اینکه تحقیر شده و در زندان فاضلاب پایتخت بزرگ شده است، به خانواده خود وفادار باقی مانده و این وفاداری در نهایت نتیجه داده و به او اجازه دادند که با نام مستعار طالع شکست خورده برای قانون طلایی بجنگد و فرمانده‌ی شوالیه‌­های شب (Night's Cavalry) را به عهده بگیرد. آنها شوالیه‌هایی قدرتمند و سوار بر اسب هستند که در شب هنگام در سراسر سرزمین مابین گشت می‌­زنند و نگهبانی می­‌دهند. پس به نظر می­‌رسد که به مارگوت اجازه حضور در جنگ‌­های مریکا داده شده و حتا به عنوان یک فرزند طالع، او موفق شد به جایگاهی عالی دست یابد.

با مبارزه با مارگیت در دو موقعیت جداگانه حالا تصور خوبی از قدرت و نحوه مبارزه مارگوت خواهیم داشت. مارگیت‌­ها نتیجه جادوی مارگوت هستند و برای مبارزه با تارنیشدها ظاهر می‌شوند. مارگوت یکی از آنها را در قلعه استورم‌­ویل (Stormveil) قرار داده تا مانع رسیدن تارنیشدها به گادریک و تصاحب ابرطلسم او شود و زمانی که موفق به شکست آن شدیم یکی دیگر از آنها را در بیرون دیوارهای پایتخت قرار داده تا مانع عبور شما از دروازه‌های پایتخت شود. در تمام مسیر مارگوت تمام سعی خود را برای جلوگیری از ادامه یافتن مسیر شما به کار گرفته و حتا قفل جادویی فاضلاب که در مسیر رسیدن به موگ قرار دارد نیز کار مارگوت است تا به این طریق از دسترسی مردم به سه انگشت جلوگیری کرده و از قانون طلایی حفاظت کند.

وقتی از گیدین درباره جنگجویان افسانه‌­ای (Shardbearers) سوال کنید او مارگوت را با عنوان نظرکرده معرفی می­‌کند و می­‌گوید او نه تنها حاکم واقعی لیندل است بلکه توسط اراده ماورایی نیز تشویق شده است. این موضوع برای یک فرزند طالع امر مهم و بزرگی است که بیانگر اوضاع نابه‌­سامان و خطرناکی که پایتخت در زمان جنگ­‌های از هم گسیختگی داشت نیز می‌باشد چرا که در آن زمان مارگوت بهترین انتخاب برای دفاع از پایتخت بود. مارگوت با دیدن شما نیز فوراً وفاداریش به قانون طلایی را ابراز کرده و به صندلی‌­های خالی نیمه خدایان در مقابل اردتری اشاره کرده و آنان را بابت جنگ­‌های از هم گسیختگی، خیانت‌­کار خطاب می­‌کند، زیرا که هر یک از آنها به جای متحد ماندن برای حفظ قانون طلایی، بخشی از قدرت را برداشته و به دنبال اهداف خودخواهانه‌­ی خود رفتند.

الدن رینگ
استراتژی مبارزه ماگوت مشابه به مارگیت‌هایی است که قبلاً با آنها مبارزه کرده‌اید

اما مارگوت باقی مانده و ایمانش به قانون طلایی را ثابت می‌­کند. حال سوال اینجاست که چرا مارگوت با وجود نظرکرده بودن موفق به رسیدن به جایگاه الدن لرد نشده است؟

جواب این سوال را وقتی با مارگوت ملاقات کنید خواهید گرفت و قدرت واقعی شاه طالع را خواهید دید. جادوی او تماماً بر اساس ایمان بر قانون طلایی (Faith) شکل گرفته که میزان علاقه و ایمانش به قانون طلایی را نشان می­‌دهد، اما این قدرت و ایمان به اندازه­‌ی کافی نیست و او در دیالوگ آخرش وقتی موفق به شکست دادنش شوید این موضوع را تایید می‌کند. بدن در حال مرگ او حالا دیگر قدرت و نیروی فرزندان طالع را ندارد و به شما می‌­گوید که مسیر رسیدن به اردتری و جایگاه الدن لرد مسدود شده و دیگر هیچ­‌کس قادر به ورود به ادتری نیست. شما می­‌توانید خود نیز امتحان کنید و خواهید دید که ورود به اردتری و دستیابی به حلقه قدرت (Elden Ring) امکان­‌پذیر نیست و تمام زحمات شما به باد رفته است.

مسیر مسدود شده خود نیز سوالاتی در ذهن ایجاد می­‌کند، چرا باید معجزات تارنیشد را به سمت اردتری هدایت کند ولی خود اردتری به تارنیشد اجازه ورود ندهد؟ اگر ورودی اردتری را شخص دیگری بسته است او چه کسی می­‌تواند باشد؟

الدن رینگ
طبق گفته مارگوت ورود به اردتری امکان‌پذیر نیست

بدون هیچ جوابی مجبورید به مقر میزگرد برگردید تا با دو انگشت مشورت کنید و مسیری را آغاز کنید که وظایف خطرناکی بر علیه قانون طلایی و اراده ماورایی به عهده شما گذاشته و سرزمین مابین را برای همیشه تغییر خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (11 مورد)
 • parsa-khafan
  parsa-khafan | ۱۳ تیر ۱۴۰۱

  بازی نکردم?????

 • amir-hossein1389
  amir-hossein1389 | ۸ تیر ۱۴۰۱

  واقعا عالی بود. خسته نباشید
  بی صبرانه منتظر مقاله بعدی هستم چون اتفاقات مهمی میفته

 • RezaFarhagng
  RezaFarhagng | ۸ تیر ۱۴۰۱

  عالی مثل همیشه واقعا <3

 • Muslim-slav
  Muslim-slav | ۸ تیر ۱۴۰۱

  در پاسخ به تیتر:اتفاق های بد ، بدجور(میم صدا و سیما

 • Mobin-JR
  Mobin-JR | ۸ تیر ۱۴۰۱

  پیشنهاد میکنم به همه هرطوری میتونید الدن رینگ رو بازی کنید یه شاهکار به تمام معناست??بعد از ۲ بار تموم کردنش هنوز میخوام بازم تمومش کنم و پلاتش کنم انقد که آدم جذبش میشه و گذر زمان رو نمیفهمه❤️?ممنونتم میازاکی بزرگ?

 • Shadow-san
  Shadow-san | ۸ تیر ۱۴۰۱

  من وقتی فهمیدم که کارت گرافیکم اصلا الدن رینگ رو ساپورت نمی کنه این قدر بد خورد تو زوق م که دیگه حال خوندن داستان رو هم ندارم. (به این دلخوش بودم که حداقل می توانم با رزولوشن 600×800 با fps 17_20 بازی کنم اما وقتی که با کلی هیجان بازش کردم ، چی دیدم ؟ هیچی ،صفحه سفید شد و از بازی پرید بیرون ).
  به هر حال...
  خسته نباشید خانم احمدی.

  • hurting-other-pepole
   hurting-other-pepole | ۸ تیر ۱۴۰۱

   ضد حال واقعی به این میگن
   کلی زمان بزار دانلود کن ، کلی حجم از درایور اشغال کنه و در نهایت ران نشه . از وقتی پیسی گیمر شدم این درد رو فهمیدم .

 • The courier
  The courier | ۷ تیر ۱۴۰۱

  دمتون گرم خانم احمدی این سری مقالات واقعاً عالین .
  اون ساندترکی که موقع ورود به لیندل پخش میشد واقعاً فراموش نشدنی و شاهکاره .
  روستای دومینولا واقعاً عجیب بود و برای اولین بار که واردش میشی ممکنه یه مقدار ترسناک هم به نظر بیاد .
  شهر هم معماری خوبی بود و طراحی ساختمان ها هم به خوبی بقیه بازی های فرام سافتور صورت گرفته بود .

 • Ali-Khaligh
  Ali-Khaligh | ۷ تیر ۱۴۰۱

  خدا قوت مقاله (یا هرچیزی که شما اسمشو بزارید) خوبی بود ولی یه نکته خیلی مهم هست که اونم *حتی*
  موفق باشید (-:

 • QWJack
  QWJack | ۷ تیر ۱۴۰۱

  عکس تیتر مقاله یکم شبیه شهر باسینکسه هست

مطالب پیشنهادی