ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اندلس - Banner
کمیک بوک

معرفی ۷ عضو خانواده اندلس – تجسم جنبه‌های متفاوت زندگی در دنیای دی‌سی

هر کدام از اعضای خانواده‌ای که خود را با نام اندلس (Endless) می‌شناسند، تجسم انسان‌گونه‌ای از نیروهای طبیعی متفاوتی در دنیای دی‌سی محسوب می‌شوند. اندلس فرای محدوده درک بشریت هستند اما از دسترس خارج نیستند. ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۹:۰۰

هر کدام از اعضای خانواده‌ای که خود را با نام اندلس (Endless) می‌شناسند، تجسم انسان‌گونه‌ای از نیروهای طبیعی متفاوتی در دنیای دی‌سی محسوب می‌شوند. اندلس فرای محدوده درک بشریت هستند اما از دسترس خارج نیستند.

این تجلی‌های پایدار هستی، عموماً یا با یکدیگر یا با دیگر موجودات زمینی سر و کار دارند و محدود به قوانین ساده‌ای هستند: خون اعضای خانواده خود را نریزند و به فانی‌ها دل نبندند.

خانواده اندلس از ۷ عضو تشکیل شده‌اند که هر کدام از این اعضا، نظارت و حکمرانی جنبه‌ها و قلمروهای متفاوت هستی را برعهده دارند. حالا هم در این مطلب به معرفی این ۷ عضو خانواده اندلس می‌پردازیم.


رویا (Dream)

رویا شناخته شده‌ترین عضو اندلس و پروتاگونیست اصلی داستان The Sandman است

پادشاه رویاها، سندمن، مورفیوس (Morpheus). فرقی نمی‌کند که تجسم خیال و ذهن ناخودآگاه با چه نامی صدا زده شود، او همیشه پر ماجراترین عضو خانواده اندلس است. در اولین معرفی دریم به مخاطبان در کمیک The Sandman، او اشتباهی به قلمرو فانی‌ها احضار شد و گیر مراسمی افتاد که برای مرگ ترتیب داده شده بود.

رویا ۷۰ سال طولانی را به عنوان یک زندانی در دنیای انسان‌ها گذراند. او شاهد یک درام تلخ بود که ذره ذره جلوی چشمانش رقم می‌خورد تا این که توانست خودش را آزاد کند و از همان میراثِ اندکی که از زجر دهنده اولیه‌اش باقی مانده بود انتقام بگیرد.

با این که ماجراهای مورفیوس در طول هزاران سال رقم خورده است اما به یاد ماندنی‌ترین دخالت‌هایش در زندگی انسان‌ها اکثراً در زمان معاصر اتفاق افتاد تا رویا با برخی از مشهورترین شخصیت‌های دنیای کمیک‌های دی‌سی برخورد داشته باشد.

سرنوشت (Destiny)

سرنوشت پیرترین عضو خانواده اندلس محسوب می‌شود

پیرترین عضو اندلس، سرنوشت یا دستینی است که از زمانی وجود دارد که موجودات دارای آگاهی می‌توانستند سرنوشتی داشته باشند. دستینی که به شکل یک مرد نابینا با هود روی صورتش به تصویر کشیده می‌شود، در واقع همه چیز را در هر زمانی می‌بیند. تمام هستی به صورت بی‌انتهایی درون یک کتاب قطور که به سرنوشت زنجیر شده، نوشته می‌شود.

به عنوان خردمندترین و رواقی‌ترین عضو خانواده اندلس، خیلی نادر است که چیزی بتواند باعث شگفتی او شود یا خودش را به طور مستقیم در هر کاری دخیل کند. اما این قانونی نیست که وقتی نیاز باشد دستینی نتواند آن را بشکند.

مطلب پیشنهادی
اَبَربدن!
۵ ویژگی خاص بدن سوپرمن

مرگ (Death)

مرگ نزدیک‌ترین عضو خانواده اندلس به رویاست

مرگ که دومین عضو بزرگ‌تر خانواده اندلس محسوب می‌شود، احتمالاً از تمام دیگر اعضای خانواده شکل‌های متفاوتی‌تری به خود گرفته است. با این حال، بیش از همه او به شکل یک دختر گاث کوچک دیده می‌شود. به عنوان موجودی واقع‌بین و بی‌احساس، شخصیت دث به یک فرد خوش‌بین و لطیف تغییر پیدا کرده است.

مرگ حتی این روند را برای خود پیش گرفته است تا یک روز را در هر قرن به عنوان یک موجود فانی در زمین سپری کند. از بین برادران خود، مرگ از همه به رویا نزدیک است. او اکثراً تبدیل به راز دار یا سنگ صبور برادر خود در زمان‌های مورد نیازش می‌شود.

نابودی (Destruction)

دستراکشن که با نام‌های اولتروس (Olethros) و پرودیگال (Prodigal) هم شناخته می‌شود، تنها عضو از خانواده اندلس محسوب می‌شود که از زیر وظایف خود شانه خالی و بیش از ۳۰۰ سال پیش قلمرو خود را ترک کرده است. در حالی که نابودی امیدوار بود که ترک جایگاهش باعث می‌شود تا او دیگر تجلی این جنبه از هستی نباشد، اما این اتفاق نیفتاد. به جایش، دستراکشن صرفاً از این که بتواند در هر مقطعی روی اتفاقات ناهنجار اعمال سلطه کند دست کشید در حالی که این اتفاقات بدون دخالت او آن طور که باید اتفاق می‌افتند.

شهوت (Desire)

به عنوان قل دیگر یأس، شهوت برای دیگران آن طور که آن‌ها می‌خواهند ظاهر می‌شود. دیزایر به عنوان یک موجود که تجسم خود محوری و بلا تکلیفی است، ظاهراً بی‌رحم‌ترین عضو خانواده اندلس محسوب می‌شود. او هر از چند گاهی لذت خاصی از عذاب دادن اعضای خانواده خود می‌برد. شهوت احتمالاً نزدیک‌ترین چیز به یک آنتاگونیست فعال برای رویا محسوب می‌شود چرا که به طور مداوم در امور برادرش دخالت‌های منجر به ناامیدی کرده است.

مطلب پیشنهادی
بتمن این جا، بتمن اون جا، بتمن همه جا!
۱۰۰ کشور که ردپای بتمن در آن‌ها دیده می‌شود

یأس (Despair)

یأس که قل دیگر شهوت است، معمولاً ظاهر یک زن کوتاه و بد شکل را به خود می‌گیرد. دسپیر که همیشه سرد و ساکت ولی در عین حال آرام و باهوش است، اجازه می‌دهد تا بیچارگی با سرعت طبیعی خود اتفاق بیفتد در حالی که از بدبختی‌هایی که او در نهایت بر آن‌ها تسلط دارد لذت می‌برد. یأس که یکی از اولین اعضای خانواده اندلس است که نابود و دوباره متولد شده، هیچوقت واضحاً مشخص نمی‌کند که چه اتفاقی برایش افتاده است.

هذیان (Delirium)

هذیان زمانی سرور بود اما به دلایلی این تبدیل اتفاق افتاد

جوان‌ترین عضو خانواده اندلس که قبلاً به عنوان سرور (Delight) شناخته می‌شد تا این که به دلایلی که حتی سرنوشت نیز از آن‌ها مطمئن نیست تبدیل به چیز دیگری شد. دلیریوم به دانشی دسترسی دارد که دیگر اعضای اندلس در مورد آن آگاه نیستند تا باعث به وجود آمدن لحظاتی گیج کننده و در عین حال آگاهی بخش هم برای خانواده خود و هم برای مخاطبان شود.

هذیان احتمالاً خیلی بیش‌تر از چیزی که به نظر می‌آید بسامان است ولی معمولاً بیش از هر چیزی، از عدم توانایی در بیان چیزی که می‌خواهد زجر می‌کشد. با این وجود، او هر از چند گاهی خودش را جمع و جور می‌کند تا دیگران را امیدوار کند که سرور هنوز جایی زیر این پوسته آشفته وجود دارد.


پرسش‌های متداول در مورد خانواده اندلس

خانواده اندلس چه کسانی هستند؟

اعضای خانواده اندلس در واقع تجسم‌هایی به شکل انسان‌ها از نیروهای طبیعی متفاوتی در دنیای دی‌سی محسوب می‌شوند.

اعضای خانواده اندلس شامل چه کسانی می‌شود؟

خانواده اندلس شامل ۷ عضو است؛ رویا، سرنوشت، مرگ، نابودی، شهوت، یأس و هذیان. هر کدام از آن‌ها مسئولیت قلمروها و نیروهای مربوط به نام‌های خود را بر عهده دارند.

مهم‌ترین عضو خانواده اندلس کیست؟

با این که تمام جنبه‌های هستی که خانواده اندلس با آن‌ها شناخته می‌شوند مهم و اساسی محسوب می‌شوند اما رویا از آن جهت به عنوان مهم‌ترین عضو این خانواده شناخته می‌شود چرا که او شخصیت اصلی داستان The Sandman است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
 • QWJack
  QWJack | ۱۶ مرداد ۱۴۰۱

  مقاله بشدت جالبی بود
  دوس داشتم مقاله ادامه داشته باشه
  بعد یه سوال
  اینا همشون حکم خواهر و برادر رو دارن؟

مطالب پیشنهادی