نگاه نخست به بازی Rush Wars

نگاه نخست به بازی Rush Wars

جدیدترین ساخته سوپرسل نوید بازگشت به روزهای اوج را می‌دهد

۴ شهریور ۱۳۹۸ ذخیره

سوپرسل را همه به واسطه بازی‌های محبوبی مثل کلش آو کلنز یا کلش رویال می‌شناسند که برای مدتی ساعت‌ها زمان را صرف تجربه‌شان کرده‌اند. آخرین ساخته این استودیو مشهور فنلاندی یعنی براول استارز شاید به اندازه دو ساخته قدیمی‌اش مخاطب پیدا نکرد، اما باز هم حسابی سروصدا کرد و توانست در سبک بازی‌های موبایلی یک انقلاب بزرگ ایجاد کند.

اوایل هفته و وقتی همه سرگرم نمایشگاه گیمز‌کام بودند، جدیدترین عنوان سوپرسل یعنی Rush Wars معرفی شد. در شرایطی که اطلاعات زیادی از بازی وجود نداشت و هایپ زیادی پیرامون موضوع و سبکش شکل گرفته بود، اولین تریلر و اطلاعات و سپس نسخه بتای بازی برای سیستم عامل اندروید و iOS به صورت محدود و در کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند منتشر شد.

تنها راه موجود برای تجربه نسخه بتای Rush Wars دانلود آن از فروشگاه پلی‌استور برای اندروید یا اپ‌استور برای iOS و استفاده از برنامه‌های تغییر دهنده ip به یکی از کشورهایی است که بالاتر نام بردیم. Rush Wars را می‌توان ترکیبی از ساخته‌های پیشین سوپرسل دانست. به طوری که المان‌های موفق و شناخته شده هرکدام مثل تکه‌های پازل کنار هم قرار گرفته‌اند تا یک محصول کامل و بی‌نقص به وجود آید. المان‌هایی مثل استراتژی براول استارز، مدیریت کلش آو کلنز و رابط کاربری کلش رویال.هدف در Rush Wars به دست آوردن طلاست و برای استخراجش هم باید سراغ معادن طلا بروید. هر کاربر معدن خودش رر دارد که باید از آن دفاع کند و همزمان برای پیشرفت و ترقی، نیاز دارد تا به معدن بقیه کاربرها حمله کرند تا منابع مورد نیازش را به دست بیاورد. برای این کار ارتشی از نیروهای مختلف دراختیارتان قرار گرفته، اما در ابتدای بازی تنها تعداد محدودی از آن‌ها در دسترستان قرار می‌گیرند و به مرور و با توجه به تنوع بالایی که سوپرسل درنظر گرفته، دست شما برای انتخاب از بینشان بازتر می‌شود.

مثل تمام بازی‌های استراتژیک دیگر، هر نیرو خصوصیات خاص خودش رو دارد و خوشبختانه این بار برای آشنایی با هرکدام علاوه بر توضیحات پروفایلشان، ویدیو کوتاهی به صورت پیش‌نمایش درنظر گرفته شده که نوع حمله آنان را نشان می‌دهد. حال، با وجود اینکه شما بازی را تازه شروع کرده‌اید برای تست کردن هر نیرو و پیدا کردن یک ترکیب موثر نیازی به تست کردن همه نیروهای موجود ندارید. می‌توانید با توجه به نیازتان، سرباز مورد نظر را انتخاب و سوار هلیکوپتر کنید تا به همراه سایر نیروها، آماده حمله به معدن یکی از کاربران شوند.

با زدن دکمه حمله، بیس رقیب را می‌بینید و همچنان این گزینه دوست‌داشتنی وجود دارد که اگر شرایط سخت‌تر از توانتان بود، بتوانید از آن بگذرید و سراغ بیس بعدی بروید. شروع حمله شما را یاد Dota Underlords‌‌ می‌اندازد. محیطی شطرنجی کنار صفحه قرار می‌گیرد تا با توجه به خصوصیات نیروها و البته استراتژی شما برای حمله، آن‌ها را به ترتیب در نقاط مختلف بچینید و با زدن دکمه استارت، همه چیز را به نیروهایتان بسپارید تا نتیجه نبرد را مشخص کنند.

علاوه بر نیروها، می‌توانید یک کامَندر یا فرمانده هم برای تیم انتخاب کنید که تاحدودی می‌توانیم آن را به پادشاه بربرها در کلش آو کلنز تشبیه کنیم. البته این فرمانده زمانی در دسترس قرار میگیرد که بیستان را به لول 4 ارتقاء داده باشید. اما کارت ایردراپ (AirDrop) که حکم پوشن (Potion) یا اسپل‌های کلش رویال و کلش آو کلنز را دارد، هرلحظه و همه جا قابل استفاده است. البته توجه داشته باشید که فقط یکی از این کارت را می‌توانید همراه داشته باشید، پس از آن درست و به جا استفاده کنید.

Rush Wars
همانطور که به بیس پیش ساخته کاربرای دیگر حمله می‌کنید، بیس خودتان هم مورد حمله قرار میگیرد. پس نیاز دارید که آن را با دقت بچینید و از تمام عنصرهای دفاعی‌ای که به شما داده شده درست استفاده کنید. چیدن یک دفاع مستحکم به اندازه یک حمله حساب شده ارزش دارد. اگر دفاعتان جلوی حمله بقیه مقاومت کند ستاره و سکه می‌گیرید و اگر شکست بخورد، از ستاره‌هایتان کسر می‌شود.

طبیعی است هرچقدر بیشتر ببرید و ستاره کسب کنید، در سیستم رده‌بندی بازی ارتقاء پیدا می‌کنید و علاوه بر مواجه شدن با بیس‌های سخت‌تر، رقبای قوی‌تری به شما حمله می‌کنند. اینجاست که باید کارت‌های جمع شده از باز کردن صندوقچه‌ها را استفاده کنید و با پرداخت هزینه مورد نیاز، نیروهایتان را ارتقاء بدهید. البته در حال حاضر راهی جز مصرف کردن جم‌هایی که به سختی به دست می‌آیند برای خرید کلید صندوق‌ها وجود ندارد و هزینه  لازم برای خرید 5 کلید، خیلی سنگین به نظر می‌رسد. از طرفی دلخوش بودن به صندوقچه‌های رایگان بازی کمی سخت است و روند پیشروی شما را کند می‌کند. اما بهرحال با نسخه بتای بازی موتجهیم و همه چیز اعم از طراحی بصری، قدرت نیروها و سیستم هزینه‌ها تا زمان لانچ بازی دچار تغییرات زیادی می‌شوند.

برچسب‌هاسوپرسل
کپی شد https://vgto.ir/sz
نظرات (۱)
0 0 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

بازیش خیلی فانتزی و باحاله مثل باقی بازی های سوپرسل
من که خوشم اومده تا الان که دارم بازی میکنم

1
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x