ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

نقد سریال مانکن – کثافتِ انسانی

نگاهی به قسمت اول

۷۰
انارگیفت

هیچ‌گاه با داشتن یک خط داستانی ظاهرا عاشقانه یا مقداری اشک و آه، به فیلم یا سریالی نباید گفت ملودرامِ عاشقانه. ابتدا باید درامی خلق شود و سپس عشقی توسط مخاطبان احساس شود، تا سپس نام این ژانرِ مظلوم را رویش بگذاریم. ویجیاتو را در نقد سریال مانکن همراهی کنید تا با هم ببینیم که حسین سهیلی‌زاده و نویسنده‌اش در اولین قدم مهم که همان قسمت اولِ سریال است آیا توانسته‌اند ما را به دیدن سریالی خوب در این ژانر امیدوار کنند یا نه.

  • کارگردان: حسین سهیلی‌زاده
  • فیلمنامه‌نویس: بابک کایدان
  • بازیگران: محمدرضا فروتن، مریلا زارع، نازنین بیاتی، فرزاد فرزین، شبنم قلی‌خانی
  • تهیه‌کننده: ایرج محمدی

نقد سریال مانکن

حسین سهیلی‌زاده بعد از ساخت بیش از ده سریال برای شبکه‌های مختلف تلویزیونی از جمله فاصله‌ها، دلنوازان، ترانه مادری و… برای اولین بار سریالی برای شبکه پخش خانگی ساخته است؛ با قواعد و کلیشه‌های حاکم بر آن.

ماجرای سریال از این قرار است که پسری فقیر به نام کاوه (امیر حسین آرمان) بخاطر دست‌تنگی، اجاره‌نشینی و قرض‌های پدرِ زندانی‌اش، دست به خودفروشی می‌زند؛ البته یک خودفروشی ظاهرا شرعی. خریدارِ او، زنی (مریلا زارع) بسیار ثروتمند است که شوخی در کارش نیست. به نظر می‌آید که جنس خریده را هم به هیچ وجه پس نمی‌فرستد.

همتا (نازنین بیاتی) و کاوه عاشقانِ چند ساله‌اند. از کلیپ‌ویدئوی شبه هندیِ سریال برمی‌آید که خاطره‌سازی‌هایی از نوع بستنی و تاب‌بازی و موتور هم زیاد داشته‌اند. اما کاوه بیخیالِ عشق می‌شود. بازی نه چندان خوبِ او در کنار دیالوگ‌های بدتر از آن، باعث شده که در اولین قسمت از سریال، از این کاراکتر خوشمان نیاید اگر بدمان هم نمی‌آید.

دیالوگی که پایِ پله به صاحب‌خانه می‌گوید هم بد نوشته شده و هم بد ادا می‌شود. صاحب‌خانه دلیلی ندارد از کاوه حساب ببرد اما می‌برد. این چنین جزییاتِ غیرجالبی، حاکی از فیلمنامه‌ای نسبتا ضعیف است. گرچه نمی‌شود به این زودی درباره کلیتِ سریال اظهار نظر کرد، ولی درباره این قسمت که می‌شود.

باقی کاراکترها هم وضع مشابهی دارند. خانواده همتا از هم پاشیده است و اینطور که از حال و هوای غمگین و کثیف فیلم برمی‌آید، آینده روشنی نه برای او و نه برای مادرش وجود ندارد. شوهرِ مادرش نیز همان تیپ شدیدا کلیشه‌ای از معتاد است؛ بددهن و چشم‌هیز.

پلان اولِ فیلم ریتم خوبی دارد و با یک حرکت تیلتِ دوربین، گذر زمان را نشانمان می‌دهد. بجز همین صحنه با چند قاب کمی خوب و غیرتلویزیونی، باقی صحنه‌ها همان تصاویر تکرار شده از خانه‌های اجاره‌نشین‌ها یا خانه‌های بسیار لوکس هستند با ریتمی کاملا معمولی. لوکیشنِ‌ زندان هم با همان قاب‌های تکراری است که از همه زندان‌ها در همه سریال‌های ایرانی دیده‌ایم.

دلایلی که بخاطرش می‌شود سریال را دنبال کرد

با دیدن قسمت اول سریال، سوالاتی در ذهنمان شکل می‌گیرد که مهم‌ترین آنها درباره کاراکتر کتایون است. ما نمی‌دانیم هدف او از بستنِ قلاده‌ای دور گردنِ کاوه به عنوان یک سگِ روباتیک چیست. اصلا با او کجا آشنا شده و چرا این پسر جوان را طعمه مورد نظر خود برای بازیِ‌های متجملانه‌اش انتخاب کرده‌ است. به عبارت دیگر، اینکه قرار است کاوه چگونه عروسکی برای نمایش‌های کتایون باشد و چه کارهایی برای سرگرمی این زن انجام دهد.

سریال سعی می‌کند از استعاره مانکن استفاده کند و در تیتراژ بارها و بارها این استعاره را در قالب‌های مختلف عروسک‌ها نشانمان می‌دهد. درون‌مایه سریال از عنوانش کاملا مشخص است. تا اینجای کار پسر شبیه یک زندانی سرکش است و زن یک زندان‌بانِ اقتدارگرا. نمی‌دانم این ساده‌سازی تا قسمت‌های بعدی در دیالوگ‌گوییِ آنها ادامه خواهد داشت یا جایش را به اندکی پیچیدگی می‌دهد.

به هر حال وجود مریلا زارع به عنوان بازیگر این نقش، پیچ و تاب‌های داستانی زیادی را میان او و پسرک به ما نوید می‌دهد. بهترین صحنه این ایپزود اولیه از سریال هم مربوط به گفت‌وگوی کاوه و کتایون در یک باغ بزرگ و مجلل است. تنها صحنه‌ای که بخشی از رسالتِ شخصیت‌پردازی را بر دوش تصویر گذاشته است؛ ما حقارت کاوه و خودبزرگ‌بینیِ کتایون را در حال سوار شدن بر ماشینش می‌بینیم و زاویه دوربین هم، این خودشگفتی را تاکید می‌کند.

در این قسمت اتفاقات ظاهرا مهمی هم می‌افتد که همین اتفاقات می‌تواند زمینه سازِ ماجراهای مختلفی در قسمت‌های بعدی باشد. البته صرف پیش آمدن اتفاق سریال را جذاب نمی‌کند. با اینکه از حالِ پدر کاوه در زندان باخبر می‌شویم و اطلاعاتی بیش از کاوه به دستمان می‌رسد باز هم دچار تعلیق نمی‌شویم و مقصرش اجرای بسیار بد آن اتفاق در زندان است. امیدوارم که کارگردانِ سریال بر نحوه اجرای اتفاقات در قسمت‌های بعدی بیش از این چیزی که دیدیم حساسیت به خرج داده باشد.

در این قسمت از سریال حرکت و هیجانی وجود ندارد و بیشتر بر محور احساسات‌گراییِ سطحی و دیالوگ‌گویی‌های غیر جذاب استوار شده است. کلیشه جا افتاده از کارهای ملودرام نیز همین نبود هیجان است؛ فیلمسازانِ ما ملودرام را عمدتا با پیاز اشتباه می‌گیرند و توقع دارند ما با دیدن بدبختی همتا و مادرش یا استیصالِ کاوه فورا تحت تاثیر قرار بگیریم. اما لازمه‌اش این است که ابتدا ما آدم‌های متمایزی ببینیم تا بتوانیم با مسائل آنها درگیر شویم نه آنکه تنها یک نظاره‌گرِ غیرفعال باشیم که صحنه‌ها از جلوی چشم‌مان ‌بگذرد و قلب ما هیچ هیجانی هرچند موقت را تجربه نکند. تصنع در بازی‌ها جلوی این اتفاقاتی که باید در مخاطب رخ دهند را می‌گیرد.

شواهد نشان می‌دهد که در قسمت‌های بعد سر و کله‌ی بازیگرانی مثل محمدرضا فروتن و حتی خواننده‌ای مثل فرزاد فرزین پیدا می‌شود و شاید بشود در ادامه کار هیجان و جذابیتی را مشاهده کرد. گرچه تجربه نشان داده که بازیگران نمی‌توانند جای خالیِ فیلمنامه‌ای خوب و حساب شده را پر کنند.

جمع‌بندی

سریال‌سازان تلویزیونی، به سمت شبکه خانگی یورش برده‌اند و تعداد سریال‌ها در حال بیشتر شدن است. هنوز چیزی نگذشته که اکثرِ این تولیدات مانند محصولات یک کارخانه به هم شبیه شده‌اند. موضوعات همگی حولِ مسائلی از اجتماع می‌گذرد که یا اساسی و مهم نیستند و یا اگر هستند، زاویه نگاه فیلمسازان به موضوع غلط، سطحی و مبتذل است. گویا «رئالیسم» از سریال‌های ما رخت بربسته و جایش را قطعه‌های کج و معوجی از پازلِ جامعه گرفته است. پرداخت‌ها به طور عجیبی تصنعی هستند.

شبیه کاراکترها را نیز در سریال‌های دیگری دیده‌ایم و بازی‌ها تکرار بازی‌های قبل است. کمتر نگاه جدیدی در این سریال‌ها می‌توان سراغ گرفت. بنابراین می‌توان به این نتیجه رسید که وجود شبکه پخش خانگی، به عنوان شبکه‌ای که حداقل دست سریال‌سازان را در پرداخت‌های آزادتر باز گذاشته‌ است، نتوانسته باعث شود که خلاقیت بیشتری را در پرداخت‌ها شاهد باشیم. همان موضوعات سریال‌های تلویزیونی این‌بار هم ساخته می‌شود و فرق اساسی گویا بیشتر در لباس‌ها و پوشش زنان خودش را نشان داده است. سریال مانکن در اولین قسمت خود جذاب و گیرا نیست. تکرار مکررات است و در بعضی موارد، قابل حدس. اما بخاطر داشتنِ چند نکته‌ای که در مطلب بیان شد، می‌توان قسمت‌های بعدی را نیز به تماشا نشست.

.کپی شد https://vgto.ir/tn

70
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
47 نظرات
23 پاسخ ها
1 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
51 نویسندگان دیدگاه
SjdddddعلیAminسعیدehsan آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Sjddddd
مهمان
Sjddddd

فیلمنامه ضعیف و کارگردانی ضعیف که بازی بازیگراشو سربسته گذاشته و دست بازیگرارو باز نداشته مثلا نازنین بیاتی که در فیلم دربند اجازه بازی با تفکر خودش رو داشت اما این تفکر تو سریال از طرف کارگردان و نویسنده گرفته شده درکل خوب بود ولی میتونست بهترم بشه

علی
مهمان
علی

این سریال واقعا ضعیف ظاهر شد.خیلی ضعیف.حسین سهیلی زاده که سریال هایی مثل فاصله ها و دلنوازان رو تو کارنامش داره نباید با این سریالی که به نظر من اصلا فیلمنامه نداشت خودشو پایین بیاره.البته الان وضع اکثر سریال ها به ویژه سریال های نمایش خانگی همینه.دروغ خیانت خشم قتل و صد تا نکته منفی دیگه که الهام گرفته از سینمای جهانه و متاسفانه
کارگردان های ایرانی هم عرضه ندارن خوب طرح رو کپی کنن

Amin
مهمان
Amin

یعنی مزخرفترین سریالی که تو عمرم دیدم این سریال بود .عشق کاوه و همتا خیلی مسخره آبکی سرد و بی روح بود برای گارگردان و نویسنده این فیلم متاسفم که با ساختن این فیلم ارزش بازیگران حرفه ایی مثل مریلا زارعی شبنم قلی خانی و محمدرضا فروتن رو زیره سوال برد.وقتی فیلم رو میبینی همچین تصوری به ذهن انسان میاد که انگار به بازیگران گفتن خودتون به اختیار یه حرفی رو بزنین و یه نقشی رو بازی کنین و هر چی به ذهنتون اومد جلو دوربین بگین مخصوصا فرزاد فرزین

سعید
مهمان
سعید

خواهش میکنم هر کی ندیده دانش نکنه فقط وقتو میگیره.لعنت و صد لعنت به این فیلم.

سعید
مهمان
سعید

گندترین و گندترین و بدترین فیلمی که به عمرم دیدم.خدایی حیف وقت
و پولی که برا دانلودش دادم.حرومشون باشه.

iraj
مهمان
iraj

واقعا برای منتقدین این فیلم متاسفم بااین همه محدویت وسانسور در ایران بهتر از این نمیشد واقعا بازیگرا عالی بودن فیلمی کاملا خانوادگی وجذاب در کل ارزش دیدن رو داشت ومن ازش لذت بردم

Mohammad
مهمان
Mohammad

از هرچی فیلم ایرانی بود بدم اومد. اینکه نمیتونن ابتکار فیلم های خارجی در مورد پیشبینی آخر فیلم رو به کار بگیرند،دلیل نمیشه که بخوان اینجوری تموم کنن.خب این فیلم واقعا ارزششو داشت اینجوری تموم بشه؟؟؟؟؟

نسیم
مهمان
نسیم

من این فیلم خیلی دوست داشتم فقط منتظر میشد به محض اومدن فیلم ببینم ولی خدایی آخرش خیلی بد تموم شد وکلی حرص خوردم مردن ژیلا کافی بود ولی واقعا حق کاوه نبود مخصوصا تو اون صحنه ،و بدتر از همه همتا کلی برا همتا گریه کردم کاش آخرش اینجوری نمیشد

بلا
مهمان
بلا

این اقای فرزینو بااین دماغش ازتوی سطل اشغال پیدا کردن یاهزینه کل سریالو باباش داده

بلا
مهمان
بلا

این اقای فدزینوازتوی سطل اشغال پیداکردن یاهزینه کل سریالو باباش داده

FatemehNoorpoor
مهمان
FatemehNoorpoor

واسه سرگرمی بد نبود اما آخرش رو بدتموم کردن ینی خیلی دیگه فیییلم شد بعدم اون سکانس ک همتا داشت پولشو به رخ کتایون میکشید واقعا سطحی و از روی عقده بود البته این نظر منه

FatemehNoorpoor
مهمان
FatemehNoorpoor

واسه سرگرمی بد نبود اما حا واسه بهتر شدن داشت احرش واقعا نیاید اینطوری تموم میشد بهد تو اون سکانس ک همتا داشت پولشو به رخ کتایون میکشید واقعا سطحی و از روی عقده بود البته این نظرمنه

وحید
مهمان
وحید

چرت ترین سریال مزخرف دنیا ، یه چیزی ساختن که فقط فروش بره پول در بیارن

21377meftahi
مهمان
21377meftahi

واقعا برای نویسنده ی سریال مانکن متأسفم که عقده ی زندگیشو رو رو مردم پر غم ماخالی کرد و پشیمونم که وقتم برای این سریال هدر دادم ،حتی شبکه های ماهواره ای هم نقش اصلی و خیلی تأثیرگذار رو نمی کشن واقعا باید به وضع فیلمای این ممکلت که این تیپین گریه کرد

ناریس
مهمان
ناریس

واقعا همین طوره ، این سریال های غم انگیز‌ مردم و از نظر اعصاب به هم میریزه بی‌خود نیست یه عده اصلأ سریال ها ی ایرانی و نگاه نمیکنن کارشون درسته ،واقعا حیف وقت و چشم، آخرش افتضاح تموم شد، آدم فیلم و سریال تماشا می‌کنه برای تفریح نه گریه و زاری

امید
مهمان
امید

جا دار بگم که برای کارگردان و نویسنده سریال مانکن واقعا متاسفم با ساختن چنین فیلمی چرا که آخر فیلم را کاملا بد تمام کرد درضمن شما اگه لطف کنید و یه تحقیق و مطالعه در مورد آناتومی بدن انسان داشته باشید ممنون میشم چراکه تا حالا من ندیدم آدم با تیر خوردن به کتفش کشته بشه ولی با چاقو خوردن به درون شکم امکان خونریزی و مرگ هست موضوع داستان این فیلم در اوایل این فیلم نسبتاً خوب بود اما در آخر فیلم بعد شد این فیلم خیلی خشک و مصنوعی بود من نمیدانم چرا ما هرچه در صنعت… ادامه مطلب »

یاسر
مهمان
یاسر

و یه بحث دیگه ای هم که راجب سریال ها و فیلم های ایرانی وجود داره اینه که عشق رو به صورت خیلی فانتزی و اسطوره ای نشون میدن. نه به صورت واقعی و قابل درک همراه با شخصیت های خاکستری. همین باعث میشه جامعه نسبت به عشق و موضوعات مشابهش با زاویه دید اشتباهی نگاه کنه و اصطلاحا نگاه رئالیستی نسبت به این موضوعات نداشته باشه و درآخر فرد به سرخوردگی شخصی برسه. (چون عشق و سبک زندگی ایده آل به یه شکل کاملا متفاوت نسبت به تجربیات شخصیش نشون داده شده)

یاسر
مهمان
یاسر

فصل اول رو امروز تموم کردم و امیدوارم دیگه هیچ وقت فصل دومی ازش ساخته نشه. یه اشتباهات فیلمنامه ای و روایتی و حتی صحنه ای داشت که آدم مات و مبهوت میمونه چطور تو سطح حرفه ای سینمای ایران همچین اشتباهاتی میتونه پیش بیاد. پایان سریال هم بسیار افتضاح از آب دراومده متاسفانه. اینکه تنها و تنها به دلیل کلیشه ی پایان شیرین، کاراکتر سریال رو به کشتن بدی، همین شکلی افتضاح هست ولی اینکه بیننده رو در ادامه دوباره گول بزنی گناه نابخشودنییه. در هر صورت این سریال متاسفانه چیزی برای افزودن به شما نداره و بنده سریال… ادامه مطلب »

mehrdad
مهمان
mehrdad

خیلی عالیه فصل دوم هم لطفا بسازید

مرتضی
مهمان
مرتضی

خیلی وقت ها مخاطب یک سریال را میبیند صرفا بدلیل کنجکاوی برای عاقبت شخصیت ها. برای من زیاد پیش آمده که با وجود ضعف های یک سریال تا انتها دنبالش کردم اما دوستش نداشتم. مثل ستایش۳ که خیلی افتضاح بود ولی میخواستم بدانم بالاخره چه میشود. باید این نکته رو در نظر بگیریم که تعداد بالای مخاطب دلیل خوب بودن سریال نیست. آقای سهیلی زاده ترفندشان اینست که در قسمت اول کلیات داستان را لو میدهند تا مخاطب را تا پایان حفظ کنند. ولی از میانه سریال بشدت تکراری کسل کننده و شعاری میشود و پایانی غیرمنطقی نیز خواهد داشت.… ادامه مطلب »

هیچکس
مهمان
هیچکس

واقعا غم انگیزتر از خود سریال که برای توصیف میزان چرند بودنش کلمه ای پیدا نمیشه نظرات برخی از کاربران سایت هست که نویسنده محترم رو صرفا به خاطر نوشتن یک نقد برای سریال محبوبشون! مورد عنایت قرار دادن!!! مانکن سریال به شدت مزخرف و بی ارزشیه که اصلا نکته ای برای نقد کردن نداره. یک مشت آدم زرنگ دور هم جمع شدن که با کلیشه ای ترین شکل ممکن و البته به صورت قانونی! دوشنبه به دوشنبه ملت رو سر کیسه کنند و از اون بدتر سلیقه مخاطب ایرانی رو روز به روز تنزل بدن. داستان در ابتدا به… ادامه مطلب »

فضولی
مهمان
فضولی

شعرترین سریال ساخته شده توسط بشر

eli
مهمان
eli

یه فیلم مزخرف که بازیگراش همه مصنوعی بازی می کنن

پروا
مهمان
پروا

یعنی حیف وقت که برای دیدن این سریال آبکی و سطح پایین صرف شد.
غیر قابل باور…
و اصلا شخصیت پردازی مناسب نبود.

آرایش بیخود شبنم قلی خانی.
حیف این بازیگران ….
حیف کربلا زارعی برای بازی در این فیلم( البته تنها نقطه قوتش هم بازی کربلا هست).
و البته که نقش بی مایه و دیالوگ های کلیشه ایی الهام پاوه نژاد و کلا سطح خیالی زندگی شان.

و از همه بدتر و بی خودتی بازی محمدرضا فروتن….
واقعا غم انگیز بود چنین نقش مضحکی را بازی کردن.
باور از باور
حتی نمی شود همزاد پنداری کرد
نمی شود گفت چنین دیوهایی وجود دارند

Tohi
مهمان
Tohi

سلام
من از این ریال خوشم اومد چون که دغدغه های اجتماعی را در میان گذاشت و تنها ایرادی که از این فیلم میتونم بگیرم اینه که سریال رو خیلی کشش می‌دهند طوری که توانستند یا دو فصل سیزده قسمتی کنند یا اینکه مدت زمان فیلم را بیشتر کنند …
اما در کل فیلم جذاب و هیجان انگیزه است
کسانی هم که با نظر من مخالف هستند مفهوم سریال را به درستی درک نکردند اما من به نظرشون احترام میزام و برای نظرشون احترام قائل هستم❤️

Mina
مهمان
Mina

خیلی جذاب نیست اما میبینمش، بازیگراشم خوبن فقط آقای فروتن اصلا نقششو قشنگ بازی نکرده خیلی غیر طبیعیه، موضوع فیلمو هم دوست دارم.

Nazanin
مهمان
Nazanin

سریال مانکن در کنار بازیگرهای خوبی که داره اما فیلم نامه به شدت ضعیف! به شخصه نمیتونستم همزاد پنداری کنم با شخصیت ها!! عشق بین کاوه و همتا خیلی واقعی نیست!! انگار فقط دارن فیلم بازی میکنن!! در کل از نظر من اون جذابیتی که باید داشته باشه رو نداره! با وجود تمام ستاره های که در این فیلم بازی میکنن اما فیلم نامه اش ضعیفه و امتیاز خاصی نداره!

رضا
مهمان
رضا

تمام کار فیلمسازی و کلیه کارهای صدا و سیما در ایران کاملا تقلید محض از برنامه های ماهواره ای خارجی و به ویژه تاثیر سریالهای ترکی است. زمانی ترکها میخواستند شبیه ایرانیان فیلم بسازند الان ایرانیان زیر هجوم سریالهای ترکی خفه شده اند. آزادی عمل سریالهای ترکی را هم ندارند کارگردان و بازیگران و به افتضاح و ابتذال محض هنری می رسد شبیه همین مانکن.

نسیم
مهمان
نسیم

اولا سلام. دوما سریال مانکن با سریال های دیگه ایرانی خیلی متفاوته .
سوما بازی آقای امیر حسین آرمان به عنوان جوانی که بار بیش از توان روی دوششه و بعد از خلاصی از اونها کمی آروم میشه واقعا عالیه
چهارما اگه میخواید برید خارجیشو ببینین الکی از بازیگرای توانا ایراد نگیرید
کاوه عشقه با اینکه جوونه ولی عالی بازی میکنه

فففف
مهمان
فففف

اره درست میگی بهترینه .وسریال های پخش خانگی بهترین راه دهن کجی به صدا وسیماس

سید محمدجواد میرحسین زاده
مهمان
سید محمدجواد میرحسین زاده

به نام خدا سلام ببینید سریال مانکن اگرچه سریالی از سبک و سیاق تکراری است ولی من بر این باورم که تا وقتی که مردم اعتیاد به مکتب واقع گرایی دارند و با وجود نقد های متعدد از این فیلم هنوز هر دوشنبه فیلم را از فیلم فروشی توی فلش میربزن و به خانه برای تماشا می برند خب کارگردان اگر هم بزرگترین کارگردان جهان هم باشد به ساختن این مدل فیلم ادامه می دهد با کمترین هزینه.. چرا؟ چون پول دارد و سرمایه کمی می خواهد … به عقیده من ما باید یک انقلاب در صنعت سینمایی ایران به… ادامه مطلب »

محسن
مهمان
محسن

به نظر من هیجان این فیلم بیشتر و اتفاقات آن روز به روز داره جذاب تر میشه ولی ناگفته نمونه که با بدبودن قسمت اول مانکن موافقم در صورتی که می‌توانست بهتر از اون باشه ولی این بدی در قسمت های بعد فیلم جبران شده و من از این فیلم خیلی راضیم و خیلی هم جذابه

الهام
مهمان
الهام

یعنی واقعا همتا و کاوه وقتی داشتن از کنار هم رد میشدن با یک نگاه عاشق هم شدن و بعدش روبروی هم ایستادن و به هم لبخند زدن؟آیا واقعا آدما اینجوری عاشق میشن؟انقدر تابلو و جلف و آبکی؟نویسنده فیلمنامه فکر کرده با کی طرفه؟

آرش
مهمان
آرش

عاااااااااااالی …. واقعا فیلم جذابیه و ارزش دیدن داره

ستاره
مهمان
ستاره

به نظرم خیلی فیلم عالی هستش حالا هرکی دوس داره نگا کنه . کسی زورتون نمیکنه نگاه کنین و انتقاد کنین.

FatemehNoorpoor
مهمان
FatemehNoorpoor

این حرفتون کاملا اشتباهه فیلم و عوامل دخیل نقد میشن تا کارای بعدیشون قدرتمند تر باشه تا سطح حرفه ای بودن کشور ارتقا پیدا بکنه

zahra
مهمان
zahra

عالی هست و ارزش دیدن داره

zahra
مهمان
zahra

بین سریال هایی که تا حالا دیدم بنظرم یکی از سریال های جذاب و‌موفقه که ارزش دیدن داره. منکه خیلی خوشم اومد.

محمد
مهمان
محمد

خب اخرش ک کاوه میمیره رو خیلی بدبازی کردن نبایداونو برمیداشتن ازفیلم بایدبه هم میرسیدن

ehsan
مهمان
ehsan

پایانش خیلی قشنگ و رمانتیک بود

shd
مهمان
shd

اولاً یک چیز مهم که ظاهراً شما در نقدتون نادیده ش گرفتین. هیچگاه نمیشه از قسمت اول یک سریال انتظار هیجان و شخصیت پردازی های پیچیده و اتفاقات خفن داشت. قسمت اول یعنی مقدمه، زمینه ای برای ادامه ی ماجرا و درواقع شروع ماجرای اصلی در اینده. خیلی از ایراداتی که گرفتین به خاطر همینه. بازی کاوه خوبه اما برای فهمیدنش باید چند قسمت دید نه با یک قسمت قضاوت کرد. تنها بخشی از حرفاتون ک باهاش موافق بودم همون نحوه حسابری صاحبخونه از کاوه بود که برای منم قابل درک نبود. ولی در ادامه سریال به قدری جذاب میشه… ادامه مطلب »

Chaynet
مهمان
Chaynet

یاد بخشی از جمله واقعا مهم آقای فراستی افتادم
مقوا مقوا مقوا
چگونه است که ملت به به چه چه میکنند.
ارزش دانلود غیرقانونی هم نداره چه برسه به اینکه هزینه کنی براش

علی
مهمان
علی

با حرفت موافقم اما فراستی یک منتقد سیاسیه و فیلم های سفارشی رو همش تعریف میکنه و معیارش سینما و هنر نیست پول بریزی زیر پاش دهنشو باز میکنه البته ادم با سوادیه ولی از دست رفته

مرتضی
مهمان
مرتضی

شما هم از حرفهای بازیگرانی که نمیخوان عملکردشون نقد بشه یاد گرفتی که بگی “نقد سفارشی”. با حرفهای بشدت سطحی و عامیانه به آقای فراستی توهین نکن.

Negar
مهمان
Negar

این فیلم عالیه چرا چرت وپرت میگین،بیشتر فیلم های ایرانی خیلی خوبن

sepide
مهمان
sepide

انتقاد همیشه آسونترین کاریه که میشه انجام داد.احساس من اینه که منتقد خواسته عقده گشایی کنه

sahar yazdni
مهمان
sahar yazdni

من بسیتر با نقد کننده موافقم بجزمریلا زادعی و محمد رصا فروتن و همتا بقیه واقعا در ایفای نقش ضعف دارن و بازی انها تکراری و به دور از جذابیت است من واقعا عشق میان کاوه و همتا رو درک نمیکنم چون خوب به تصویر کشیده نشده رفتار کاوه رو درک نمیکنم چون اصلا جذابیتی در ان وجودنداره مادر کاوه و خواهرشم که انگار دارن تاتر بازی میکنند که اونم درکش نکردن خیلی سرد ودیالوگ های خنک و خسته کننده فقط این فیلم رو به خاطر جذابیت بازی اقای فروتن و بانو مریلا زارعی نگاه میکنم امیدوارم قسمت های بعدی… ادامه مطلب »

علیرضا
مهمان
علیرضا

حرفی واسه گفتن ندارم.
خیلی بد نقد کردین سریال رو اونم از طریق نظرات شخصی خودتون.
قابل توجه اونایی که سریال رو نگاه نکردین…سریال بسار عالیی هست و پر از ستاره هایه دوست داشتنی و جذاب قطعا یکی از سریال هایی هستش که ارزش دیدن رو داره
قابل توجه منتقد محترم،اگه همین سریال رو یه کشور دیگه مثل امریکا میساخت قطعا میگفتید به به و چه چه عجب سریالی قطعا ببینیدxd

آیناز
مهمان
آیناز

واقعا سریال حرف نداره.من قسمت اول روبا تمام بازیگراش همدردبودم عمیقا برای همتا وکاوه گریه کردم.

ستار
مهمان
ستار

حالم از کسایی که الگوشون ترکیه اس بهم میخوره فیلمای ترکیه ای ساخت ایران اووووووق
کاش از رو فیلمای امریکایی می ساختین

ستار
مهمان
ستار

حالم از کسایی که الگوشون ترکیه اس بهم میخوره.فیلمهای ترکیه ای ساخت ایران اوووووق
کاش الگی فیلماتون حداقل آمریکا بود

Should vq
مهمان
Should vq

بدتون میاد مجبور نیستید ببینید !

محمد
مهمان
محمد

نمی دونستیم انقدر عقده ای تموم می کنه

Nader
مهمان
Nader

ظاهرا فعلا باید صبر کرد ه فعلا ارزش تلف کردن وقت رو نداره .
امیدواریم که در آینده بهتر بشه و نقدها و کامنت های مثبت تری سریال از منتقدین بگیره تا ما دلمون بخواد وقتمون رو بگذاریم و ببینیم سریال رو .
ممنون

Hossein
مهمان
Hossein

بااينكه براي نقديك سريال تلويزيوني نميتوان به يك قسمت استنادكردوباديدن قسمتهاي متعدد ميتوان نقددقيقتري داشت. اماريسك اين كارراميپذيرم ونظرم رادرموردسريال سخيف ” مانكن” بيان ميكنم.
مانكن سريال بسياربدي است. فيلمنامه ي پرازايراد،بدون شخصيت پردازي صحيح بايك داستان باسمه اي بي منطق فيلم فارسي ،پسرفقيروشوگرمامي ثروتمند. بازيهااگزجره وابتدايي ،تصويربرداري ناشيانه پرازكلوزآپهاي بي دليل ازچهره ي بازيگران زيباي سريال وبطوركلي دريك جمله نسخه ي آبكي سريالهاي تركي. فقط مانده ام چطور”مريلازارعي” بازيگرتواناحاضرشده درچنين اثرابتدايي ايفاي نقش بكنه. بوي پول درسريال سازي بعضي هارابدجوري مست كرده.

vahid turan
مهمان
vahid turan

سریال های ایرانی ارزش وقت گذاشتند ندارند

...
مهمان
...

برو سریال چرت مبتذلی مثل اشنایی با مادر و سریال چرت دنتون ابی یا سریال چرت ترکی هندی ببین

Majid
مهمان
Majid

جالبه خودت انگار همشونو دیدیا

...
مهمان
...

ندیدم مهمانی رفتیم یک هفته این سریال های چرت اجبارن با صاحب خانه دیدیم همان یک دوقسمت کافی بود برای فهمیدن که چه سریال چرت پرت که من تو و جم مورد توجه مردمی ایرانی که مرغ همسایه براش غاز

اراد
مهمان
اراد

سریال دنتون ابی که جایزه گلدن گلوپ رو گرفته با سریال مانکن مقایسه میکنی تو دیگه اخرش هستی بعد بهش میگی سریال چرت بعد دوریال مانکن رو با اون مقایسه میکنی ،خدایی تو اخرشی

اراد
مهمان
اراد

نه نه شما سالم هستی خدایی به سه چهار تا از دانشجویان کارگردانی این حرف شما رو منتقل کردم گفتم طرف میگه سریال مانکن برتر سریال دنتون ابی هست ،خدایی هنوز دارن میخندن ،میگن به شما بگم شما شومن خوبی میشی فقط کمی تلاش بیشتر کن

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...