ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نکاتی که باید درباره بخش Invasion بازی مورتال کامبت 1 بدانید
آموزش

نکاتی که باید درباره بخش Invasion بازی مورتال کامبت 1 بدانید

بازی مورتال کامبت 1 بخش‌های متعددی در حالت‌های تک‌نفره و چندنفره دارد و دنبال آن است تا تجربه‌ای گسترده به بازیکنان ارائه دهد. یکی از بخش‌هایی که طی زمان آپدیت‌های مداومی دریافت خواهد کرد، بخش ...

مجتبی محمودی
نوشته شده توسط مجتبی محمودی | ۴ مهر ۱۴۰۲ | ۱۶:۳۱

بازی مورتال کامبت 1 بخش‌های متعددی در حالت‌های تک‌نفره و چندنفره دارد و دنبال آن است تا تجربه‌ای گسترده به بازیکنان ارائه دهد. یکی از بخش‌هایی که طی زمان آپدیت‌های مداومی دریافت خواهد کرد، بخش Invasion است. شما در این حالت به سفر در یک نقشه مشغول می‌شوید و شخصیت‌های خود را ارتقا می‌دهید تا سراغ مبارزات و چالش‌های مختلف بروند.

بخش Invasion می‌تواند بیش از پیچیده و گیج‌کننده باشد و هر چیزی که نیاز است برای برنده شدن چالش‌ها بفهمید را توضیح نمی‌دهد. بنابراین مهم است تا زمانی به درک کردن مکانیک‌های این بخش اختصاص دهید. چنین کاری به شما کمک خواهد کرد به خوبی در این حالت پیش‌روی کنید و از پس بخش‌های چالش‌برانگیز برآیید.

آگاهی از ویژگی‌های بخش Invasion

هر بار که شما در حالت Invasion سطح شخصیت خود را ارتقا می‌دهید، مشاهده خواهید کرد که ارقامی به شخصیت شما اضافه شده است و قادر هستید پنج امتیاز به هر کدام از ویژگی‌ها (Stats) که خواستید اضافه کنید. شما باید متوجه شوید هر کدام چه کاری می‌کنند و چه قدر مهم هستند.

ویژگیکاری که انجام می‌دهدچه قدر اهمیت دارد
سلامتی (Health)مقدار سلامتی شخصیت را افزایش می‌دهد که در نوار سلامتی مشخص می‌شود.برای این مورد باید از شنوایی خود کمک بگیرید. اگر می‌بینید که دشمنان کم‌کم آسیب بیش از حد به شما وارد می‌کنند. چند امتیاز به سلامتی خود اختصاص دهید.
حمله (Attack)حملات عادی و کمبوهای شما آسیب بیشتری وارد می‌کند.یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که می‌توانید برای کاراکتر خود لحاظ کنید. برای حالت Invasion یک حمله خوب بهترین دفاع است. چون شما می‌توانید به مهارت خود برای دفع آسیب اتکا کنید. حتی اگر مشغول بازی با شخصیتی هستید که بیشتر روی حرکات ویژه تمرکز دارد، باز هم ضرری ندارد چند امتیاز به این ویژگی اختصاص دهید.
ویژه (Special)ویژگی مخصوص حرکات ویژه (Specials)، پرتاب‌ها (Throws)، حرکت Fatal Blow و حرکت کمئوها. این ویژگی آسیب این نوع حرکات را افزایش و میزان آسیب وارد شده به شما را کاهش می‌دهد.یک ویژگی مفید دیگر، مخصوصا اگر با یک مبارز از نوع Zoner (مبارزی که فاصله خود را با حریف حفظ می‌کند و حملات دوربرد دارد) یا نوع Grappler (مبارزی که بیشتر در گرفتن و پرت کردن حریف مهارت دارد) بازی کنید. اضافه کردن امتیاز به این ویژگی کمک می‌کند دشمنان را سریع‌تر از راه بردارید. مهم‌تر از همه این ویژگی برای هر دو وجه حمله و دفاع موثر است که آن را به بخشی حیاتی برای هر شخصیتی تبدیل می‌کند.
دفاع (Defense)شما آسیب کمتری از حملات عادی و کمبوها دریافت خواهید کرد.این ویژگی مشابه سلامتی است. جایی که شما به مقدار نیاز امتیاز قرار می‌دهید. به طور کلی می‌توانید هر دو مرحله یک امتیاز به این ویژگی اضافه کنید و تا انتها مشکلی نداشته باشید.
چابکی (Agility)دفاع حملات شما برای دشمنان سخت‌تر می‌شود. همچنین اجرای یک دفاع کامل (Perfect Block) برای شما آسان‌تر خواهد بود.حالتی عالی برای افرادی که استایل بازی سریع و تهاجمی دارند. اگر قصد دارید به سرعت سمت دشمن بروید و مدام حمله کنید، این ویژگی برای شما مفید خواهد بود.

شاید چیز زیادی به نظر نرسد، اما همین ویژگی‌ها می‌توانند تفاوت زیادی در روند پیش‌روی شما ایجاد کنند. همچنین باید بدانید وقتی امتیازی را برای هر ویژگی شخصیت قرار می‌دهید، آن امتیاز را نمی‌توان جابه‌جا کرد. رویکرد و استایل مبارزه خود را پیدا و امتیازها را بر اساس آن خرج کنید.

نکته

اگر نگران قرار دادن نادرست امتیازها برای ویژگی‌ها هستید، خاطرتان باشد همیشه می‌توانید از قابلیت Auto Assign استفاده کنید. این قابلیت، ویژگی‌ها را بر اساس شخصیت‌تان و سازگاری مناسب با او انتخاب خواهد کرد. بنابراین اگر تنها قصد جلو رفتن در حالت Invasion را دارید و نمی‌خواهید روی ویژگی‌ها تمرکز کنید، این حالت جواب می‌دهد.

حالت‌های عنصر (The Elemental Types) را یاد بگیرید

شما عناصر متفاوتی برای اضافه کردن به شخصیت خود دارید که هر کدام، علامت‌هایی هستند که کنار شخصیت در منو ظاهر می‌شوند. گزینه‌های مختلف به شما اجازه می‌دهد آسیب بیشتری به دشمنان بزنید، از آن‌ها آسیب کمتری بخورید، آسیب کمتری بزنید یا آسیب بیشتری دریافت کنید.

حفظ و یادآوری تمام این اطلاعات می‌تواند دشوار باشد. علاوه بر این، چون این موارد در منوی مشخصات شخصیت‌تان قرار دارد، شما می‌توانید با همراه داشتن یک جدول که نشان‌تان می‌دهد کدام عناصر شخصیت شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، هوشمندان و با برنامه پیش بروید.

عنصراعمال آسیب بیشتردریافت آسیب کمتراعمال آسیب کمتردریافت آسیب بیشتر
اسید (Acid)آذرخش (Lightning) و فیزیکیاسیداسید و یخیخ
خون (Blood)جادوطبیعی (Nature) و فیزیکیآتشآشوب و آذرخش
آشوب (Chaos)خون و جادوجادوتاریکیتاریکی و طبیعی
تاریکی (Dark)آشوبآشوب و آذرخشطبیعی و جادوجادو
الکتریسیته (Electric)خون و یخهیچکدامتاریکیاسید
انرژی (Energy)آشوبتاریکیخونجادو
آتش (Fire)یخخون و آتشآتش و فیزیکییخ
یخ (Ice)اسید و آتشاسید و یخیخ و فیزیکیالکتریسیته و آتش
جادو (Magic)تاریکی و طبیعیتاریکیآشوبخون و آشوب
فیزیکی (Physical)هیچکدامآتش و یخخوناسید

نکته

برخی شخصیت‌ها چند عنصر دارند. پس هنگام مقایسه ویژگی‌ها این مورد به یاد داشته باشید. مبارز کمئو یا آیتم Talismans می‌تواند راهی عالی برای اضافه کردن قابلیت‌هایی باشد که آسیب بیشتر وارد می‌کنند. پس بر اساس این موارد آزادید تا مبارز خود را شخصی‌سازی کنید.

هنگام تردید، شخصیت و تجهیزات خود را عوض کنید

ضرری ندارد بر اساس موقعیتی که داخلش هستید، شخصیت و تجهیزات‌تان را عوض کنید. برای مثال اگر دوست دارید با شخصیت General Shao بازی کنید، احتمالا مقابل یک شخصیت با عنصر تاریکی (Dark) به مشکل بخورید. به همین خاطر هم شما باید شخصیتی مثل Cyrax بیاورید که آسیب از نوع طبیعی (Nature) وارد می‌ند.

درباره سطح یا لول شخصیت هم نگران نباشید، چون در واقع تمام شخصیت‌ها را یک‌جا ارتقا می‌دهید. بنابراین هر کدام از آن‌ها امتیازهایی دارند که می‌توانید به ویژگی‌هایشان اضافه کنید. این یعنی می‌توانید شخصیت‌های مختلف را بر اساس موقعیت‌های مختلفی که روبرو می‌شوید بسازید. برای مثال ممکن است شما یک شخصیت با محوریت چابکی (Agility) بسازید تا مقابل یک حریف دفاعی قرار بگیرد یا شخصیت تانکی داشته باشید که برابر حریفی مقابله کند که آسیب زیادی وارد می‌کند. این گونه شما می‌توانید بین شخصیت‌ها جابه‌جا شوید و مبارزی را انتخاب کنید که مناسب وضعیت مورد نظرتان باشد.

شما همچنین امکانات دیگری مانند Talismans و Relics برای کمک گرفتن دارید. مورد اول یعنی Talismans تعداد استفاده محدودی دارد و Relics به شما مزیت‌هایی می‌بخشد. شما می‌توانید از Talismans حین مبارزات برای آزاد کردن حرکات مشخصی استفاده کنید تا بتوانید آسیب بیشتری به حریف بزنید. اما Relics می‌تواند ویژگی‌های شما را بهبود دهد.

نکته

به صورت منظم زمانی را به مشاهده انواع Relics و Talismans که در اختیار دارید اختصاص دهید، مخصوصا اگر یک نوع جدید از یک مبارزه یا هنگام ارتقای شخصیت به دست آورده‌اید یا آن را خریده‌اید.

فروشگاه و قسمت Forge را مدام ببینید

همان طور که در بازی و همچنین بخش Invasion پیش می‌روید، فروشگاه‌های مختلف و همچنین قسمت‌هایی با نام Forge را مشاهده خواهید کرد که امکان خرید آیتم و ارتقاها را در دسترس شما قرار می‌دهد.

شما در فروشگاه آیتم‌های متعددی برای خرید خواهید داشت که به شما از روش‌های متفاوتی کمک می‌کنند. برای نمونه می‌توانید آیتم‌هایی بخرید که میزان دفاع شما را طی یک مبارزه برای مقدار مشخصی بیشتر می‌کند. همچنین می‌توانید کلید بخرید تا صندوقچه‌های دریافت شده را باز کنید که داخل برخی می‌تواند آیتم Talismans باشد.

فروشگاه این بخش آیتم‌های زیادی برای خرید دارد، اما یادتان باشد آیتم‌های قابل مصرف طبق تایمری که در گوشه صفحه قرار دارد، پس از خرید دوباره موجود خواهند شد.

همچنین برای قسمت Forge که مخصوص ارتقا است، شما می‌توانید آیتم‌هایی به نام Komponent را استفاده کنید و با آن‌ها انواع Talismans را ارتقا دهید. آن‌ها می‌توانند مقدار تاثیر این آیتم‌ها را تغییر دهند، مثلا برد حرکات پرتابی بیشتر یا نوع عنصرشان عوض شود. قبل از انجام این کار، مطمئن شوید گوشه پایین راست صفحه را چک کرده‌اید تا ببینید نتیجه این ارتقا چه می‌شود.

نکته

دشمنان هم انواع Talismans مخصوص خود را دارند که می‌توانند در مبارزه استفاده کنند. پس مراقب‌شان باشید و بر اساس موقعیت واکنش نشان دهید.

خود را برای چیزی بیشتر از مبارزه آماده کنید

گاهی اوقات، شما هنگام پیش‌روی در نقاط متفاوت نقشه، سراغ موقعیت‌های مختلفی فراتر از مبارزه خواهید رفت. برخی دیگر هم فقط شرایط مبارزه را عوض می‌کنند. برای نمونه شما وارد بخش Test Your Might خواهید شد که باید حرکات مختلف را در زمان خاصی اجرا کنید.

یک بخش دیگر Survive است که باید در آن از دست توپ‌های انرژی جاخالی دهید. اینجا تنها باید از حرکات جهش و پریدن استفاده کنید و با یک اشتباه، باید چالش را از اول انجام دهید.

همچنین برای مبارزات با شرایط متفاوت، شما وارد حالت Towers خواهید شد که طی آن باید چند دشمن را پشت سر هم، آن هم بدون عوض کردن شخصیت شکست دهید. مطمئن شوید شخصیتی را برداشته‌اید که بیشترین راحتی و تسلط را روی آن دارید. وگرنه احتمالا باید چالش را از سر بگیرید. حتی ممکن است در این حالت هم دوباره وارد بخش Test Your Might شوید.

هشدار

حتی هنگام سفر در نقشه ممکن است شما مورد حمله قرار بگیرید. این اتفاق به صورت تصادفی رخ خواهد و شما می‌توانید پشت سر هم با چند دشمن مبارزه کنید. پس هنگام سفر همیشه هوشیار و آماده باشید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی