ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اژدها مارول - Banner
کمیک بوک

۸ اژدها که در دنیای مارول زندگی می‌کنند

اژدهایان موجودات بسیار محبوبی هستند و جای شگفتی ندارد هر کجا که نام فانتزی در آن دخیل باشد، یکی از آن‌ها را ببینیم. پس نباید تعجب کرد که در دنیای اعجاب‌انگیز مارول هم شاهد چند ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۹:۰۰

اژدهایان موجودات بسیار محبوبی هستند و جای شگفتی ندارد هر کجا که نام فانتزی در آن دخیل باشد، یکی از آن‌ها را ببینیم. پس نباید تعجب کرد که در دنیای اعجاب‌انگیز مارول هم شاهد چند اژدها باشیم؛ چه در جبهه‌ی قهرمانان و چه در سمت پلیدی. اگر اژدهایان دنیای مارول را نمی‌شناسید، پس در این نوشتار به سراغ ۸تای آن‌ها می‌رویم و از برجسته‌ترین لحظاتشان می‌نویسیم.

دراکونوس

موجودی که با نام‌های دراکونوس (Draconus) یا دراگون من (Dragon Man) می‌شناسیم در واقع یک اندروید پیشرفته‌ی ساخته‌شده به دست پروفسور گرگسان گیلبرت است. دیابلوی شرور به این کاراکتر جان داد و با دست‌کاری‌هایش باعث شد تا به فنتستیک فور یورش آورد. دیگر ویلن‌ها نیز کنترل دراگون من را به دست گرفتند تا از او برای اهداف پلید خود بهره ببرند و دراکونوس را در برابر قهرمانانی همانند اونجرز و پاور پک قرار دهند. والریا ریچاردز بعدها دراگون من را به دست آورد و با هوش فراانسانی خود برای ارتقا و بازنویسی برنامه‌ی این اندروید استفاده کرد تا آگاهی به دست آورد و تبدیل به یک هم‌پیمان ارزشمند برای فیوچر فاندیشن شود.

مطلب پیشنهادی
ایونت مارولی این هفته رو از دست ندید!
کوییز ۴۵ ویجیاتو؛ چقدر با دنیای مارول آشنا هستید؟

اژدهای ماه

یک اژدهای شرور که تأثیر فاسدکننده‌اش در دنیای مارول حس شده است اژدهای ماه (Dragon of the Moon) نام دارد؛ یک اژدهای باستانی که موجودات نیرومندی را در کیهان آلوده کرده است. اژدهای ماه پیش از این که اترنالز او را در یکی از ماه‌های زحل زندانی کنند مایه‌ی خیانت موردرد به شاه آرتور بود. برای تلافی کردن، اژدهای ماه ادعا می‌کند که خودش باعث آلوده شدن تانوسی بود که از بزرگ‌ترین تهدیدهای همه‌ی هستی محسوب می‌شود. اژدهای ماه سپس یک انسان بی‌گناه با نام هتر داگلاس را به مون‌دراگون (Moondragon) تبدیل کرد تا از او برابر دفندرز و نگهبانان کهکشان استفاده کند.

مستر لائو

از آن جایی که بسیاری از اژدهایان برای قرن‌ها زندگی می‌کنند، جزو خردمندترین موجودات به شمار می‌آیند و از تجربیات فراوانشان در طول زمان بهره می‌برند. زمانی که امپراتوری مغول اژدهایی جادویی به اسم مستر لائو (Mr. Lao) را یافت، این اژدها تبدیل به یک شخصیت ارزشمند در مشورت دادن به رهبران اطلس فاندیشن شد. اطلس فاندیشن سازمانی پنهان در شرق آسیا به حساب می‌آید که برای قرن‌ها مسیر زندگی بشریت را دگرگون می‌کند. در دنیای مدرن هم جیمی وو از مشاوره‌های این اژدها بهره می‌برد و مستر لائو از دانش و خردش برای کمک به مأموران اطلس استفاده می‌کند.

مطلب پیشنهادی
«رفیق بی‌کلک مادر»
بهترین مادران دنیای مارول

سدورنگ

کراس‌اوور حماسی War of the Realms سال ۲۰۱۹ چندین دنیای جادویی همانند ازگارد را برای نبردی در جهت متوقف کردن ملکیثِ پلید به زمین آورد. یکی از هم‌پیمانان نیرومند ملکیث یک اژدهای ازگاردی با نام سدورنگ (Sadurang) به شمار می‌آمد که توسط دورمامو آموزش جادو دیده بود. ملکیث از سدورنگ استفاده کرد تا آیرون من را زمین‌گیر کند. بدین گونه، این اژدها در کنار بورس نیویورک به استار آنلیمیتد، مرکز نظارت تازه‌ترین کسب و کار تونی استارک یورش آورد. هر چند آیرون من، وار ماشین و واسپ پا پیش گذاشتند تا جلوی سدورنگ را بگیرند. زمانی که این اژدها پس از شکست ملکیث در اروپا پنهان شده بود، سویج اونجرز او را یافتند و با به دست آوردن چشم آگاموتو، سدورنگ را به لیمبو تبعید کردند.

گراگ

در ژرفای خاک شوروی، اژدهایی باستانی با نام گراگ (Grogg) از خوابش بیدار شد و به اعماق فضا حرکت کرد تا این که کالکتور این اژدها را به چنگ آورد. پس از این که مول من توانست گراگ را از یک مکان زیرزمینی آزاد کند، این اژدها به دست سازمان شیلد افتاد تا از او برای انجام مأموریت‌های خطرناک در سراسر دنیا بهره ببرند. از آن زمان به پیش، گراگ با توجه به حال و هوایش یا به عنوان یک متحد ارزشمند یا یک دیوانه‌ی آشوب‌طلب ایفای نقش می‌کند.

مطلب پیشنهادی
قوی ترین شخصیت‌های عنکبوتی در مولتی‌ورس مارول
۱۰ شخصیت نیرومند اسپایدر-ورس

شائو-لائو

شهر جادویی کان-لان (K’un-L’un) در ژرفای هیمالیا توسط جادویی قدرتمند از دیدها پنهان شده است. در نزدیکی این شهر غاری وجود دارد که اژدهایی افسانه‌ای به اسم شائو-لائو در آن زندگی می‌کند. این اژدها درگیر چرخه‌ی بی‌پایان مرگ و بازگشت به زندگی‌ست و به عنوان آزمون نهایی رزمی‌کاران کان-لان استفاده می‌شود. کسانی که شائو-لائو را شکست دهند بخشی از نیرویش را به دست می‌آورند و این جاست که خاستگاه توانایی‌های آیرون فیست نمایان می‌شود. دنی رند یکی از همان جنگجویانی‌ست که این اژدها را شکست داد تا نیرویش را به دست آورد.

لاکهید

ماجراجویی‌های ایکس-من در فضا آن‌ها را به دوستان و دشمنان فراوانی معرفی کرد اما یکی از بامزه‌ترین‌شان یک اژدهای کوچک و بالدار با نام لاکهید (Lockheed) است. ایکس-من زمانی با لاکهید رو به رو شدند که در یک سیاره‌ی دوردست در حال مبارزه با برود بودند. این اژدها خیلی زود با کیتی پراید ارتباط برقرار کرد تا به گونه‌ای حیوان دست‌آموز و نگهبان این کاراکتر در زمین باشد و همراه او به اکسکالیبور بپیوندد. فرای ماجراهای ایکس-من، لاکهید همچنین با گروهی از قهرمانان بامزه‌ی مارول با نام پِت اونجرز همراه شده است.

فین فنگ فوم

افسانه‌ای‌ترین اژدهای مارول فین فنگ فوم (Fin Fang Foom) به شمار می‌آید که به دست خود استن لی و جک کربی پدید آمد. این اژدها از نژادی بیگانه است که در چین باستان به زمین سر زد و برای قرن‌ها خواب بود تا این که ماندارین در دوران مدرن بیدارش کرد. فین فنگ فوم و تکنولوژی‌های پیشرفته‌اش حتی به قدرت گرفتن ماندارین کمک کردند تا این اژدها در برابر آیرون من قرار بگیرد. فین فنگ فوم هر زمان که شکست می‌خورد به مانستر آیل بازمی‌گردد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی