ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آموزش بازی

۱۰ ترفند ضروری بازی Hades 2 که باید بدانید

قسمت دوم بازی Hades درست مانند قسمت قبلی ترفندهای خاصی داره که در این مقاله سراغ مهم‌ترین آن‌ها رفتیم!

علی جعفری پور
نوشته شده توسط علی جعفری پور | ۲ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۶:۰۰

اولین قسمت از بازی Hades در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و به عنوان یک بازی روگ‌لایک بسیار موفق ظاهر شد و توانست جوایز بسیار زیادی هم کسب کند. حالا بعد از گذشت حدود ۶ سال، شاهد Hades 2 با کلی امکانات بیشتر، قابلیت‌های جذاب‌تر و جزئیات زیادتری هستیم. پیشرفت در بازی‌های روگ‌لایک به آسانی دیگر بازی‌های داستانی نیست، برای همین در این مقاله سراغ ۱۰ ترفند ضروری رفتیم که برای پیشرفت هرچه سریع‌تر در بازی باید آن‌ها را یاد بگیرید؛ با ویجیاتو همراه باشید.


مرگ نقش مهمی در روند بازی دارد

راهمای بازی Hades 2

اگر قسمت اول یا دوم بازی Hades را تجربه نکرده باشید، باید بهتون بگم که مردن یا شکست خوردن در بازی‌های با ژانر روگ‌لایک یک چیز کاملا عادی و به نوعی هسته این مدل بازی‌ها محسوب می‌شود. در واقع کشته‌شدن در Hades 2 کم کم به پیشرفت شما در بازی کمک می‌کند و هرچه جلوتر بروید متوجه می‌شوید که شخصیت Melinoe به مرور در حال یادگیری قابلیت‌های بیشتری است.

با هربار مردن در بازی شما به چک‌پوینت قبلی باز می‌گردید و فرصتی دارید تا منابعی که از قبل جمع‌آوری کرده‌اید را خرج یادگیری قابلیت‌های جدید کنید. سعی کنید منابعی که دارید را در ابتدا صرف بازکردن سلاح‌های جدید، ابزارها یا کارت‌های آرکانا کنید چرا که این آیتم‌ها به شما کمک می‌کنند تا در دور بعدی حمله‌تان قوی‌تر ظاهر شوید و شکست نخورید.


ارتقاهای خود را اولویت‌گذاری کنید

آموزش بازی Hades 2

موهبت‌های آپولو (Boons of Apollo) در واقع پرک‌هایی در بازی محسوب می‌شوند که در دسترس شما به مرور قرار می‌گیرند و می‌توانید از آن‌ها در جایگاه‌های مختلفی استفاده کنید. هر کدام از این موهبت‌ها به صورت مستقیم روی قابلیت‌های اصلی شخصیت شما موثر است.

اینکه از کدام موهبت برای کدام ویژگی شخصیت‌تان استفاده کنید کاملا شخصی است اما باید در نظر داشته باشید تا در ابتدای راه این ارتقاها را صرف بهبود قابلیت‌های حمله، حمله ویژه و فراخواندن جادوی خود کنید. در واقع این ۳ مورد از حملات پایه شما محسوب می‌شود و در مقابله با دشمنان از این ۳ حرکت بیشتر از دیگر حرکت‌ها استفاده می‌کنید، پس بهتر است از همان ابتدا خیالتان بابت آن‌ها راحت باشد.


قوی‌ترین ارتقاها را کجا پیدا کنیم؟

راهنمای هیدیس 2

اولین سوال بعد از اینکه ارزش ارتقا دادن کاراکتر را درک کردید، از خود می‌پرسید که از کجا این المان‌ها را پیدا کنیم. خب یکی از بهترین اشخاصی که در بازی Bones در اختیار دارد شخصیت Hephaestus است. دو تا از موارد ارتقای این شخصیت Volcanic Strike و Volcanic Flourish هستند که می‌توانند میزان صدمه حملات شخصیت Melinoe را تا چندین برابر بالا ببرند.

با در اختیار داشتن این آیتم‌ها، برد حملات شما تا حد زیادی گسترش پیدا می‌کند و دشمنان بیشتری را با هر بار حمله می‌توانید هدف قرار دهید. با در اختیار داشتن سلاح Sister Blades و این بونزها، می‌توانید در برابر باس‌ها و دشمنان زره‌پوش بسیار خوب عمل کنید.


دویدن برای اجتناب از حملات دشمن ضروری است

راهنمای هیدیس 2

استفاده از جادو برای ثابت نگه‌داشتن بعضی از دشمنان به خصوص باس‌ها بسیار سخت‌تر از آن است که فکر می‌کنید و حتی بعضی از باس‌ها حملاتی بسیار سریع‌تر از شما دارند. از آنجایی که Melinoe نمی‌تواند پشت سر هم از قابلیت پرش به هر سمت خود استفاده کند، اینجاست که باید برای دور شدن از حملات دشمن باید سعی کنید بدوید.

در حین دویدن اگر دکمه پرش به هر سمت را هم نگه دارید، می‌توانید کمی از حالت عادی سریع‌تر بدوید. درست مانند حملات و قدرت جادویی Melinoe، قابلیت دویدن شما هم توسط موهبت‌ها قابلیت ارتقا دارند و می‌توانید سرعت آن را بهبود ببخشید یا حتی با دویدن به دشمنان صدمه وارد کنید.


از همان ابتدا به فکر جمع‌آوری منابع بازی باشید

Hades 2

در بازی Hades 2 کارت‌های به نام آرکانا وجود دارند. این کارت‌ها یکی از اصلی‌ترین راه‌ها برای بهبود قابلیت‌های Melinoe محسوب می‌شوند اما برای بازکردن آن‌ها نیاز به مقدار زیادی از Ash نیاز دارید که به نوعی منابع بازی محسوب می‌شوند.

خوشبختانه برای جمع‌آوری اَش‌ها نیاز به انجام کار خاصی ندارید و با هربار مبارزه با دشمنان می‌توانید این منابع را به راحتی به دست آورید. بعد از ۴ یا ۵ راند در بازی می‌توانید به اندازه کافی اَش برای خرید کارت‌های آرکانا جمع‌آوری کنید.

نکته‌ای که باید بدانید این است که شخصیت شما در بازی مقداری محدود کارت آرکانا می‌تواند حمل کند. بعد از رسیدن به محدودیت حمل کارت آرکانا، سعی کنید منابعی سبزرنگ به نام Psyche را جمع‌ کنید. این منابع به شما اجازه می‌دهند تا کارت‌های آرکانا بیشتری حمل کنید و قدرت Melinoe را تا جای ممکن افزایش دهید.


محیط بازی را به خوبی بگردید

راهنمای Hades 2

بعد از هربار رویارویی با دشمنان و شکست آن‌ها، به شما جایزه‌ای داده می‌شود اما این همه ماجرا نیست چرا که محیط بازی بسیار وسیع بوده و گوشه گوشه آن منابع باارزشی پنهان شده است. حس Reagent به شما اجازه می‌دهد تا با حفاری در زمین، میان گل‌ها، نقاط ماهی‌گیری و سبزه‌ها منابع خوبی پیدا کنید. هم‌چنین با سرزدن به فروشگاه Charon می‌توانید قابلیتی بخرید که به شما در پیدا کردن طلاهای بازی هم کمک زیادی کنند.


منابع خود را به یک گونه خاص محدود نکنید

آموزش Hades 2

در بازی شخصیت شما ابزارهای زیادی در اختیار دارد ولی حواستان باشد تا از همه آن‌ها به میزان یکسان استفاده کنید تا منابع مختلفی به دست آورید. استفاده از یک ابزار خاص تنها یک منبع محدود در اختیار شما قرار می‌دهد در صورتی که برای ارتقای شخصیت خود نیاز به منابع مختلفی خواهید داشت. در بازی منابعی مثل تالاموس، آهن و شیشه‌سنگ وجود دارند که هر کدام به روشی خاص به دست می‌آیند و اگر نتوانید بین پیدا کردن آن‌ها توازنی برقرار کنید قطعا پیشرفت در بازی سخت می‌شود.


با شخصیت‌های مختلف بازی بیشتر آشنا شوید

در بازی گروه‌هایی کوچک و جذابی وجود دارند که می‌توانند کار شما را بسیار راحت کنند و حتی در پیشرفت کاراکتر شما نقش داشته باشند. عضو این گروه شدن کار راحتی نیست و باید هرطوری که شده تا جای ممکن نظر آن‌ها را جلب کنید تا به شما اجازه دهند عضو گروه آن‌ها شوید. بعد از عضوشدن در گروه، این موجودات از طرق مختلف به شما کمک می‌کنند؛ به طور مثال می‌توانند ابزار رایگان در اختیار شما قرار دهند یا محیطی که در آن قرار دارید را برای منابع بگردند.


تمام منابع خود را به Bones تبدیل نکنید

در بازی مکانی به نام Wretcehd Broker وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد تا در قبال دادن منابع‌تان، Bones دریافت کنید. در ابتدا این کار بسیار اعتیادآور است اما سعی کنید اصلا این کار را نکنید چرا که با انجام این کار دیگر نمی‌توانید منابع لازم برای ساخت و ساز‌های خود را در اختیار داشته باشید. تنها سعی کنید به مقداری که نیاز دارید Bones خریداری کنید و دیگر منابع خود را برای دیگر کارها ذخیره نگه دارید.


از نکتارهای خود به هر موجودی اهدا کنید

نکتار (Nectar) یکی از اولین هدیه‌هایی است که در بازی می‌توانید پیدا کنید. سعی کنید در هر راند به هر شخصیتی که می‌رسید یکی از این نکتارها را هدیه دهید. در واقع در هر راند به اولین شخصیتی که نکتار هدیه دهید او به شما Keepsake هدیه می‌دهد. این آیتم به شما کمی قدرت بیشتر می‌دهد تا همان راند از بازی را راحت‌تر تمام کنید. در ادامه شخصیت‌هایی که به آن‌ها نکتار دهید به شما به طریق مختلف کمک خواهند کرد.


سوالات متداول:

بازی هیدیس ۲ برای چه پلتفرم‌هایی منتشر شده‌ است؟

هیدیس ۲ در حال حاضر تنها برای پی‌سی منتشر شده ولی در آینده نزدیک برای دیگر پلتفرم‌ها هم منتشر می‌شود.

بازی هیدیس ۲ را چگونه تجربه کنیم؟

این عنوان به صورت Early Access فعلا برای پی‌سی (استیم) منتشر شده است.

قیمت بازی هیدیس ۲ چقدر است؟

بازی روی استیم ریجن آمریکا ۳۰ دلار قیمت دارد.

آیا بازی Hades 2 کرک شده است؟

بله، بازی به صورت کرک شده هم در دسترس قرار دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی