ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

ویجیاتو – اتاق فرار؛ بترسیم یا معما حل کنیم؟

نگاهی به اتاق‌های فرار و هر آنچه در آن‌ها اتفاق می‌افتد

۱

اتاق‌ فرار در حال حاضر یکی از تفریحات گروهی پر چالش در دنیا به حساب می‌آید که چند سالی هست پایش به ایران هم رسیده. نسخه‌های ایرانی اتاق فرار اتفاقا نمونه‌های خوبی هم از آب درآمدند و حالا بیش‌تر ۱۰۰ اسکیپ‌روم فعال در ایران داریم که بیرون آمدن از هر کدامشان کار راحتی نیست. شروع این جریان اما با اتاق فرار نجات شهر و توسط تیم Escaperoom.ir کلید خورد که حالا یکی از بزرگترین مجموعه‌های اسکیپ روم در ایران هستند.

مسیر ما هم حین مطالعه بیشتر در مورد اتاق فرارهای ایران به همین تیم گره خورد و در طی صحبت‌هایی که داشتیم، فهمیدیم آن‌ها یک دغدغه اساسی دارند: زیاد شدن اتاق فرارهای ترسناک. با اینکه خود تیم Escaperoom.ir نیز در ساخت اتاق فرارهای ترسناک دستی بر آتش دارند اما می‌گفتند که برخی از طراحان اتاق‌های فرار ایران به جای اینکه سعی کنند با طراحی پازل‌های پر چالش و روایت قصه‌ای درست مخاطب را درگیر بازی کنند، بیشتر روی القای حس ترس سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

همین صحبت‌ها باعث شد که ما هم روی این قضیه فکر کنیم و در فرصت کوتاهی که در این قسمت برنامه ویدیویی ویجیاتو داریم، جدای از معرفی مختصر این تفریح گروهی جذاب به این موضوع هم بپردازیم که آیا تجربه اتاق فرار به معنی پا گذاشتن در یک اتاق وحشت است یا اینکه حل معما مهترین چیزی است که باید در طراحی اسکیپ روم به آن توجه شود. پس از شما دعوت می‌کنیم به تماشای این قسمت متفاوت از برنامه هفتگی ویجیاتو بنشینید و برایمان از تجربه‌های اتاق فراری که داشتید بگویید.

راستی ما هم پیش‌تر در بخش گشت‌و‌گذار ویجیاتو به چند تا از این اتاق فرارهای ترسناک مانند اتاق طاعون و احضار هم سری زده بودیم و معرفی آن‌ها را نوشتیم، خواندن آن‌ها و آشنایی با این اتاق‌ها هم خالی از لطف نیست.

لینک تماشا از یوتیوب

.کپی شد https://vgto.ir/188

1
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه
Mehr آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Mehr
مهمان
Mehr

جالب بود

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...