معرفی اتاق فرار احضار

معرفی اتاق فرار احضار

حل معما با چاشنی ترس و لرز

۲ آذر ۱۳۹۸ ۱.۵ ذخیره
۸ دیدگاه

این مقاله در اصل در روز ۱۵ تیر سال ۱۳۹۸ منتشر شده که اکنون بازنشر شده است. 

تصور کنید درست مشابه سناریو یکی از قسمت‌های سری فیلم‌ ارّه (Saw)، در اتاقی اسیر شده‌اید و تنها یک ساعت زمان دارید تا با حل معما و پیدا کردن کلید نهایی از آن فرار کنید. این ایده اصلی پشت اتاق‌های فرار است؛ سرگرمی نسبتا جدیدی که در مدتی کوتاه به یکی از جالب‌ترین و متفاوت‌ترین گزینه‌های وقت‌گذرانی مردم در ایران و جهان تبدیل شده. هر چند که شاید فضای کلی این اتاق‌ها و حل معماها به فیلم‌های معمایی، جنایی یا ترسناک شباهت داشته باشد، اما اتفاقا اولین اتاق فرار دنیا را دانشجویی ژاپنی و با الگو گرفتن از بازی‌های ویدیویی طراحی کرد.

با توجه به ماهیت متفاوت و سرگرم کننده بودن این اتاق‌ها، ما نیز در ویجیاتو تصمیم گرفتیم تا هر از چند گاهی بهترین اتاق‌های فرار کشور را در بخش گشت و گذار خود معرفی کنیم. برای شروع به سراغ مجموعه بزرگ Escaperoom.ir و اتاق «احضار»‌رفتیم؛ اتاقی که به خاطر فضاسازی و تم ترسناکش، متفاوت‌تر از اتاق‌های فرار دیگر است. بیاید قبل از هر توضیح دیگری، اول از همه ویدیویی کوتاه و جذاب از اتاق احضار با هم تماشا کنیم.

تمام اتاق‌های فرار سناریویی مشخص و متفاوت دارند که چینش و دکوراسیون اتاق و حتی حل معماها را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. اتاق «احضار» نیز داستان شوم و تلخ دختری از خانواده مارستون را روایت می‌کند که به دست یکی از عموهایش به قتل می‌رسد. اما سرنوشت نحس این خاندان تنها به همین قتل محدود نشده و مدتی بعد، تمامی اعضای خانواده مارستون در یک مهمانی خانوادگی به طرز فجیعی کشته می‌شوند. دلیل اصلی این قتل و عام هیچ وقت مشخص نمی‌شود. پلیس می‌گوید که خانواده مارستون همگی دچار جنون آنی بوده و به همین دلیل به زندگی خود پایان دادند اما بیشتر مردم اعتقاد دارند که روح دخترک همچنان در عمارت مارستون سرگردان است.

احتمالا می‌پرسید وظیفه شما چیست؟ شما و دوستانتان به عنوان گروهی محقق وارد عمارت قدیمی خانواده مارستون می‌شوید تا پرده از ماجرای این خاندان بردارید. چند روز اول همه‌چیز به شکل عادی و نرمال می‌گذرد تا اینکه در خانه قفل شده و اتفاقاتی عجیب شروع به افتادن می‌کند. بازی شما از همین لحظه آغاز می‌شود و یک ساعت فرصت دارید تا پیدا کردن سرنخ‌های مختلف و حل معماها از عمارت مارستون فرار کنید.

معرفی اتاق فرار احضار - ویجیاتو
از خود اتاق شروع کنیم؛ به جرات احضار در بین تمامی اتاق‌های فرار یکی از بهترین فضاسازی‌ها و دکوراسیون‌ها را دارد. اشیا داخل اتاق و طراحی آن به صورتی است که انگار درست از دل سری فیلم‌های Conjuring بیرون و به دنیای واقعی آمده. صلیب‌هایی که در جهت‌‌های مختلف روی دیوار جا خوش کردند، تابلوهایی بزرگ از اعضای خاندان که در نور کم اتاق به سختی دیده می‌شوند و رعد و برق‌هایی ناگهانی که برای لحظه‌ای فضا را حتی دلهره‌آورتر از قبل می‌کنند.

صحبت از ترس و دلهره شد؛ احضار یکی از معدود اتاق فرارهای ترسناک مجموعه اسکیپ‌روم در تهران است که به لطف المان‌های ترس خود تجربه‌ای بسیار متفاوت‌تر از باقی اتاق‌ها برای شما رقم می‌زند. برای اسپویل نشدن و لو نرفتن این المان‌ها، از توضیح بیشتر خودداری کرده و توصیه می‌کنم خودتان تمامی آن‌ها را لمس و تجربه کنید. در هر صورت به لطف اتمسفر خاص و قوی اتاق و مکانیزم‌های هوشمندانه طراحی شده، احضار واقعا ترسناک است.

همچنین خوشبختانه کاربرد آیتم‌های مختلف در اتاق و دکوراسیون تنها فضاسازی و بهانه‌ای برای ترساندن نیست و بخش قابل توجهی از معماها با کمک آن‌ها حل می‌شوند. وسایلی نیز که در بازی نقشی ندارند یا تعامل با آن‌ها به صورت لمس یا حرکت دادنشان صورت نمی‌گیرد، مانند اتاق‌های فرار دیگر با برچسب‌هایی واضح مشخص شدند. بنابراین حتما تمامی اشیا را با دقت زیر نظر داشته باشید و بدون هیچ پیش فرض ذهنی به معماها فکر کنید چرا که هر راه حلی، هر چقدر عجیب یا احمقانه از نظر بقیه، می‌تواند همان راه‌حل گره‌گشا باشد.

معرفی اتاق فرار احضار - ویجیاتو
یکی از مشکلات رایج در بسیاری از اتاق‌های فرار ترسناک، کیفیت نسبتا پایین‌تر معماهاست که به گمانم از تمرکز بیش از حد طراحان روی المان‌های ترسناک ناشی می‌شود. اما در مورد «احضار» این مشکل صادق نیست. هر چند که پاسخ تمامی معماها و سرنخ‌ها به رمزهایی مختلف منتهی می‌شود که با کمک آن‌ها می‌توانید چندین نوع قفل موجود در اتاق را باز کنید و خبری از مکانیزم‌های متفاوت و خاص نیست اما همان پیدا کردن رمزها فسفر زیادی از شما و تیم‌تان می‌سوزاند و باز کردن قفل‌ها سخت‌تر از آن چیزی است که احتمالا تصورش را می‌کنید.

برای تجربه این اتاق باید تیمی بین ۴ تا ۱۰ نفر باشید که اگر تا به امروز تجربه زیادی از اتاق‌های فرار ندارید، توصیه می‌کنم با تعداد نفرات بیشتر به سراغ احضار بروید چرا جز اتاق‌های آسان اسکیپ‌روم به حساب نمی‌آید. حفظ هماهنگی بین تعداد اعضای بیشتر و همکاری با هم شاید در این حالت کمی سخت‌تر باشد اما مطمئن باشید هر ایده‌ و فکر اضافه‌ای ارزشش را دارد.

در ادامه می‌توانید اطلاعات کلی اتاق فرار احضار از میزان سختی و هزینه گرفته تا لوکیشن و آدرس دقیق آن را مشاهده کنید. برای رزرو اتاق می‌توانید به صفحه این بازی در سایت Escaperoom.ir مراجعه، روز و ساعت مورد نظرتان را مشخص کنید. همچنین با توجه به محبوبیت بالای اتاق‌ها، بهتر است از چند روز قبل این کار را انجام دهید.


معرفی اتاق فرار احضار - ویجیاتو
برچسب‌هااتاق فرار
کپی شد https://vgto.ir/90
نظرات (۸)
1.5 2 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
8 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

خیلی عالی بود
https://vesta-com.com/

عالی بسیار
https://turkey-study.com/

اتاق فرار جالبه

این ساندویچی ترسناک محلمونه

خونه ما جن داره

دست مریزاد آقای بهادری، خیلی خوبه که به اینجور سرگرمی ها هم می‌رسین و مطلب میذارین در موردشون.
خیلی دوست دارم امتحان کنم این اتاق فرار رو ?

8
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x