ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

شکایت از فورتنایت به خاطر بیش از اندازه اعتیاد آور بودن!

«مانند سیگار قبل از تجربه فورتنایت باید به کاربران هشدار داده شود»

۰

یک شرکت حقوقی کانادایی در حال آماده سازی یک دادخواست علیه اپیک گیمز است. زیرا این کمپانی به صورت «آگاهانه» بازی «خیلی خیلی اعتیاد آور» فورتنایت را ساخته.

یکی از وکلای این شرکت در مورد شکایت از فورتنایت گفت:

اپیک گیمز برای سال‌های سال روانشناسانی را استخدام کرده تا بازی جدیدی بسازد که تا حد ممکن اعتیاد آور است. آن‌ها آگاهانه این بازی بسیار اعتیاد آور را به بازار عرضه کردند.

این وکلا اعتقاد دارند همان‌طور که شرکت‌های سازنده سیگار و تنباکو نسبت به فروش محصولات خود به مشتریان اخطار می‌دهند، اپیک گیمز نیز باید چنین هشداری را به کاربرانی که قصد تجربه فورتنایت را دارند بدهد. در واقع این شرکت کانادایی قصد دارد به خاطر اطلاع رسانی ضعیف از اپیک گیمز شکایت کند.

این اعلامیه حقویق از طرف دو خانواده با فرزند‌هایی ۱۰ و ۱۵ ساله صادر شده است. همچنین آن‌ها به قرار گرفتن اعتیاد به بازی‌های ویدیویی در لیست اختلالات روانی نیز اشاره کرده‌اند و قطعا در دادگاه از آن به نفع خود استفاده خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

برای تجربه فورتنایت کاربران باید لیستی از قوانین اپیک گیمز را قبول کنند اما در این لیست هیچ اشاره‌ای به اعتیادآور بودن این بازی نشده و به نظر این والدین چنین کمبودی باعث می‌شود کاربران نوجوان ناخواسته به فورتنایت اعتیاد پیدا کنند.

البته همه والدین چنین دیدی نسبت به بازی‌های ویدیویی ندارند و فرزندان خود را به حضور در رشته‌های گوناگون ورزش‌های الکترونیکی تشویق می‌کنند؛ رشته‌هایی که با تماشای ویدیوی زیر می‌توانید اطلاعات کاملی از آن‌ها کسب کنید.

.کپی شد https://vgto.ir/18b

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...