ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

ولو برای یک پرونده ۶۵۶ میلیون پوندی به دادگاه می‌رود

سوءاستفاده از موقعیت خود در بازار برای دریافت هزینه‌های اضافی از ۱۴ میلیون بازیکن

اشکان دولتی
نوشته شده توسط اشکان دولتی | ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۵:۰۰

ولو (Valve)، کمپانی پشت پلتفرم Steam، در بریتانیا با یک شکایت گروهی به اتهام سوءاستفاده از موقعیت خود در بازار و دریافت هزینه‌های اضافی از مصرف‌کنندگان مواجه شده است. 

ویکی شاتبولت (Vicki Shotbolt)، فعال حقوق دیجیتال در بریتانیا، به نمایندگی از ۱۴ میلیون بازیکن پی‌سی‌ در دادگاه رقابت‌های تجدیدنظر این شکایت را در تاریخ ۵ ژوئن ثبت کرده است. بیانیه‌ای در وبسایت اختصاصی این شکایت منتشر شده است که آن را در زیر برای شما قرار داده‌ایم: 

ما باور داریم که شرکت Valve به‌طور ناعادلانه رقابت در بازار بازی‌های پی‌سی و محتوای درون بازی را مسدود کرده است. این موضوع باعث شده است که مشتریان بریتانیایی بیش از حد برای این محصولات مورد نظر خود هزینه کنند.

شکایت پی‌سی‌بازان از ولو

شاتبولت ادعا می‌کند که ولو با اعمال محدودیت‌های قیمتی برای ناشران بازی، پایین‌ترین قیمت فروش بازی‌ها در پلتفرم‌های رقیب را تعیین می‌کند و اینگونه رقابت را در بازار پی‌سی گیمینگ را کاهش داده است. این امر منجر به پرداخت مبالغ بالاتر توسط مصرف‌کنندگان بریتانیایی برای بازی‌های و محتوای اضافی شده و به ولو اجازه می‌دهد که کارمزدهای بالایی – تا ۳۰٪ – از ناشران دریافت کند.

این شکایت شامل تمام کسانی می‌شود که از تاریخ ۵ ژوئن ۲۰۱۸ در بریتانیا زندگی کرده و از استیم بازی‌های یا DLC خریداری کرده‌اند. البته هر شخصی که بخواد می‌تواند به صورت رسمی از این طرح دعوی انصراف دهند. در صورت موفقیت شکایت، هر عضو گروه می‌تواند بین ۲۲ تا ۴۴ پوند به‌عنوان غرامت دریافت کند.

این پرونده که ممکن است چندین سال به طول بیانجامد، توسط یک سرمایه‌گذار ثالث و از طریق توافق‌نامه‌های هزینه مشروط با مشاوران حقوقی تأمین مالی می‌شود.

VGC
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی