ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آموزش بازی

آمادگی برای Shadow of the Erdtree و کارهایی که باید از قبل انجام دهید

بهتر است که برای تابستانی شلوغ خود را آماده کنید

امیرحسین وفاراد
نوشته شده توسط امیرحسین وفاراد | ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۶:۰۰

دیگر چیزی به انتشار دی‌ال‌سی به شدت مورد انتظار Shadow of the Erdtree نمانده و باید کم کم آماده شویم. طبق گزارش‌ها این دی‌ال‌سی قرار است که به بزرگی مناطق ابتدایی بازی باشد و اصلا انتظار یک چیز کوچک را نداشته باشید. در تاریخ ۲۱ ژوئن خیلی جزئیات ریز و درشتی را قرار است ببنییم و بهتر است که به بهترین شکل ممکن برای آن آماده باشیم. به هر حال آمادگی برای Shadow of the Erdtree هم می‌تواند به اندازه خود بازی سخت باشد. پس اگر دوست دارید که برای یک تجربه عالی دیگر از طرف استودیو فرام سافتور آماده شوید، در ادامه با ویجیاتو همراه باشید.

باید Radahn و Mogh را شکست دهید


آمادگی برای Shadow of the Erdtree

از نظر فنی برای این DLC نیازی نیست که بازی را تمام کنید. ولی خب در کل نیاز است که بخش قابل‌توجهی از بازی را هم طی کرده باشید. طبق اطلاعات استودیو فرام سافتور این محتوا و نقشه جدیدی که به بازی قرار است اضافه شود، از همان ابتدای بازی در دسترس نخواهد بود. شما باید Radahn و Mogh را شکست دهید و سپس به بدن بی‌جان Miquella برسید. سپس از آن طریق است که می‌توانید به محتوای جدید دسترسی پیدا کنید.

اگر شکست دادن این دو باس برایتان دشوار است، لازم است بگوییم که ما در دو مطلب آموزشی جداگانه نحوه شکست دادن این دو باس‌فایت را آموزش داده‌ایم.

دلایلی دیگر


اینکه برای دسترسی به این DLC باید به کاخ Mogh بروید تنها دلیلی نیست که این کار را پیشنهاد می‌کنیم. فرام سافتور به روایت داستان‌های زیبا معروف است و شما برای تجربه داستان این بسته الحاقی باید ماجرا و ماموریت‌های این کاخ را تجربه و با داستان آن آشنا باشید. برای همین بهترین کاری که می‌توانید بکنید این است که تمامی این منطقه را به خوبی بگردید و به این طریق برای دی‌ال‌سی آماده شوید.

با داستان بازی بیشتر آشنا شوید


آمادگی برای Shadow of the Erdtree

نام میکلا را در طول داستان بازی زیاد می‌شنویم. با این حال نه او را می‌بینیم و نه صدایش را می‌شنویم. برای همین زیاد شاید با داستان او آشنا نباشید. ولی خب از آن‌جایی که این دی‌ال‌سی قرار است مربوط به داستان میکلا باشد، خوب است که از منابع مختلف داستان‌های مربوط به او را ببینید یا بخوانید تا به خوبی متوجه این بخش از داستان هم بشوید.

کاخ Volcano Manor را بگردید


یکی از اصلی‌ترین الهام‌هایی که از این دی‌ال‌سی می‌گیریم مربوط به کفر می‌شود؛ کفر نسبت به Erdtree و گلدن اوردر. قبل از انتشار این دی‌ال‌سی بیشتر از هر جایی چنین کفری را می‌توانستیم در کاخ آتشفشان یا همان Volcano Manor ببینیم. در اینجا اولین نیمه‌خدایی را می‌بینیم که با یک مار غول‌پیکر عهد بست تا با هم تمامی خدایان را بکشند و از این طریق به عنوان اولین مرتد شناخته شد.

کلا این بازی سیستم مذهبی جالبی دارد و در طول داستان می‌توانیم تعداد خیلی زیادی از کافران و دین‌دارانی را ببینیم که به سرنوشت‌های مختلف دچارند. حالا این DLC قرار است یک داستانی را روایت کند که به یک نحوی به میکلا و درختش مربوط است. از آن‌جایی که درخت میکلا می‌توانست جایگزین اردتری شود، او هم یک کافر و مرتد محسوب می‌شد؛ پس بهتر است که کاخ آتشفشان را حتما بگردید تا با تمامی رازهای آن آشنا باشید.

سیاه‌چال‌های اختیاری بازی را هم تجربه و تمام کنید


آمادگی برای Shadow of the Erdtree

یک سری از سیاه‌چال‌ها در بازی وجود دارند که شاید اصلا متوجه حضور آن‌ها نشوید. ولی خب بسیاری از آن‌ها یک سری راز و نکات مخفی دارند که می‌تواند کمک بزرگی به حل معماهای بازی کند. برای همین موضوع بهتر است قبل از اینکه وارد دنیا میکلا شوید، اول تمامی رازهای خود بازی الدن رینگ را متوجه شوید. برای این کار هم باید تمامی سیاه‌چال‌ها و مناطق اختیاری بازی را هم به خوبی بگردید و تمام کنید.

بهترین سلاح‌ها و زره‌ها را پیدا کنید


این موضوع که چه کلاسی از همه قوی‌تر است جای بحث دارد. ولی در کل تمامی کلاس‌ها زمینه‌های قدرت خودشان را دارند و شما با همه آن‌ها می‌توانید موفقیت خوبی را در بازی به دست آورید. با این حال با کمی تحقیق اینترنتی می‌توانید بهترین زره‌‌ها و سلاح‌ها را برای کلاس خود پیدا کنید. با توجه به تاریخ فرام سافتور و تجربه‌ای که داریم، بهتر است که به بهترین و قوی‌ترین آیتم‌ها مجهز باشید و سپس وارد این DLC شوید. چون زیاد نمی‌توان به منصفانه بودن این DLC اعتماد کرد.

مالینیا را حتما شکست دهید


این باس فایت یکی از اصلی‌ترین بایدهایی است که در این بازی می‌توانید تجربه کنید. عملا اگر مالینیا را شکست ندهید، انگار که بازی را تمام نکرده‌اید. ولی جدا از آن، مالینیا دقیقا در ریشه‌های درخت میکلا حضور دارد و شکست او یکی از کارهایی است که برای فهم بهتر داستان میکلا باید انجام دهید. البته بهتر است که خود را برای یک مبارزه خیلی سخت و بزرگ آماده کنید. به هر حال این باس فایت، سخت‌ترین باس فایت کل تاریخ فرام سافتور است.

بازی را تمام کنید


آمادگی برای Shadow of the Erdtree

این یک مورد شاید کمی اضافی باشد، ولی خب بهتر است که بازی را تمام کنید. شاید بتوان گفت که بهترین راه برای آمادگی برای Shadow of the Erdtree این است که یک بار بازی را تمام کنید تا با تمامی نکات ریز و درشت آن آشنا شوید. جدا از آشنایی با شخصیت‌های متعدد این بازی که ممکن است در DLC ببینیم، شما با اتمام بازی خیالتان کامل راحت می‌شود که دیگر به خوبی بر بازی تسلط دارید و می‌توانید به سراغ DLC بروید.

بخش New Game Plus را تجربه کنید


بخش New Game Plus ارتباط مستقیمی با این DLC ندارد. شما صرفا از این طریق می‌توانید با حفظ تمامی لول‌ها و تجهیزات، بازی را از نو آغاز کنید. البته خب در الدن رینگ، مثل دیگر بازی‌های فرام سافتور، دشمن‌های بازی هم قوی‌تر می‌شوند ولی در ازای آن رون بیشتری هم بعد از مرگ به شما می‌دهند. شما می‌توانید از این طریق خود را دوباره به چالش بکشید و سعی کنید که مهارت‌های خود را در این بازی تقویت کنید. البته همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم شما باید بخش زیادی از بازی را بگذرانید تا به دی‌ال‌سی دسترسی داشته باشید. با توجه به نزدیک بودن انتشار دی‌ال‌سی حتما به این موضوع توجه داشته باشید.

در این بخش به دنبال جمع‌آوری Rune سریع باشید


وقتی که می‌خواهید بازی را از نو آغاز کنید، شاید سخت‌ترین کار این باشد که دوباره باید از اول به دنبال Rune بگردید. البته این بخش از آمادگی برای Shadow of the Erdtree را لزوما نیازی نیست در بازی دوم خود استفاده کنید. این بخش از راهنما حتی برای بازی اولتان هم می‌تواند به شدت کمک کند. شما با استفاده از این راهنما می‌توانید در قسمت غربی لیم‌گریو به سرعت Rune جمع کنید و لول خود را افزایش دهید.

Gold-Pickled Fowl Foot


اگر شما یک عدد Gold-Pickled Fowl Foot را بخورید، می‌توانید حدودا ۳۰ درصد Rune بیشتری دریافت کنید. در کل پیشنهاد می‌شود که هر موقع قصد دارید که یک مقدار زیادی رون را جمع یا اصطلاحا فارم (Farm) کنید؛ بهتر است که این آیتم را بخورید. شما می‌توانید این پای مرغ طلایی را از داخل اینونتوری به صورت مستقیم مصرف کنید، یا آن را به کیف خود منتقل کنید و از آن‌جا به صورت سریع استفاده کنید.

اگر قصد فارم زیادی رون دارید، حتما باید تعداد زیادی از این پاها را با خود داشته باشید. دستور درست کردن آن را هم از یکی از تاجرهای NPC می‌توانید بگیرید و خودتان آن را بسازید.

بهترین محل‌ها برای جمع‌آوری سریع Rune


از نظر فنی یک محل خوب برای فارم میزان زیادی رون باید دو شرط خیلی مهم داشته باشند. شرط اول این است که به یک Site of Grace نزدیک باشد. این موضوع خیلی مهم است چون شما از این طریق می‌توانید عملا دشمنان را دوباره زنده کنید و از نو رون‌ها خود را جمع کنید. مورد دوم هم این است که دشمن‌هایی که در نزدیکی این Site of Grace هستند زیادی قوی نباشند ولی رون زیادی بدهند. باید در کل این محل فارم ارزش زمان شما را داشته باشد.

Gatefront Ruins


آمادگی برای Shadow of the Erdtree

یکی از اولین و آسان‌ترین مکان‌هایی که در آن می‌توانید به فارم رون بپردازید، Gatefront Ruins در همان اوایل بازی است. شما اگر تمامی نگهبان‌ها و سگ‌هایشان را بکشید، می‌توانید به راحتی و در زمانی کوتاه ۱۳۰۰ رون جمع کنید. البته اگر از همین Site of Grace به سمت شمال غرب و یا جنوب شرقی هم بروید می‌توانید به مناطق خوبی برسید که می‌توانید در آن مقدار زیادی رون جمع کنید. تازه می‌توانید از Spirit Ashes هم استفاده کنید تا این جمع‌آوری را آسان‌تر کنید.

Stormgate


دقیقا در مسیر شمال غربی Gatefront Ruins شما می‌توانید به محل Stormgate برسید. در این مسیر تعدادی دشمن وجود دارد که حدودا همان ۱۳۰۰ رون را به شما می‌دهند. ولی نکته‌ای که دارد این است که اگر توانایی کافی داشته باشید، می‌توانید این مورد را به همراه مورد قبلی با هم انجام دهید. با این کار می‌توانید به راحتی ۲۶۰۰ رون را در زمانی کوتاه و در همان اوایل بازی جمع کنید.

Stormhill


آمادگی برای Shadow of the Erdtree

اگر به خوبی یاد گرفتید که چگونه با غول‌ها مبارزه کنید، بهتر است که سری هم به Stormhill بزنید. این منطقه پر است از غول‌های بزرگ که می‌توانید با آن‌ها میزان زیادی رون جمع کنید. هر کدام از این غول‌ها ۱۰۰۰ رون می‌دهند و در مجموع هم ۵ غول در این منطقه وجود دارد. پس شما اگر به خوبی و سرعت بتوانید این غول‌ها را شکست دهید، به راحتی و در زمانی کوتاه ۵۰۰۰ رون دریافت خواهید کرد.

Secluded Cell


این یک مورد خیلی هم سریع در دسترس نیست، ولی خب سود خوبی دارد. شما در اواخر ماجراجویی در قلعه Stormveil به یک اتاق می‌رسید به نام Secluded Cell. شما در نزدیکی این اتاق می‌توانید یک غول و دو سرباز را پیدا کنید. این سه در مجموع بیش از ۱۴۳۸ رون می‌دهند. شاید فکر کنید که خیلی هم زیاد نیست. ولی شکست دادن این سه دشمن خیلی ساده است و زمان زیادی نمی‌برد. برای همین خیلی به صرفه است که مدتی هم مشغول کشتن آن‌ها شوید.

Fort Faroth


این مورد هم سخت است و هم زمان‌بر، از نظر فنی و تکنیکی هم تنها یک بار می‌توانید از این طریق رون دریافت کنید. اگر شما بعد از پیدا کردن اسبتان سری به بیابان‌های Caelid بزنید، می‌توانید یک Site of Grace را در نزدیکی یک قلعه به نام Fort Faroth پیدا کنید. در جلو این Site of Grace یک اژدها غول‌پیکر را می‌توانید ببینید که انگار خواب است. البته اشتباه نکنید؛ اژدها در این منطقه زیاد است، ولی تنها یک اژدها وجود دارد که به قدری بزرگ است که در صفحه جا نمی‌شود.

قسمت خود ماجرا این است که این اژدها خواب است و بیدار هم نمی‌شود. مهم نیست که کشتن آن چقدر طول بکشد، به هر حال کسی در این مدت به شما حمله نمی‌کند. شما می‌توانید با خیال راحت او را بکشید. البته پیشنهاد می‌شود که از سلاح‌های Bleed استفاده کنید تا با سرعت بیشتری او را بکشید. در نهایت شما می‌توانید از این طریق ۷۵ هزار رون و یک قلب اژدها دریافت کنید. البته یک کلک قدیمی هم وجود دارد که از آن طریق می‌توانید این اژدها را بکشید و ۷۵ هزار رون خود را بگیرید، ولی این اژدها نمیرد و از بازی حذف نشود. اگر بعد از کشتن اژدها به سرعت با اسب خود به سمت Site of Grace بروید و قبل از اینکه انیمیشن مرگ اژدها تمام شود، شما بشینید می‌توانید پول‌ها خود را دریافت کنید ولی اژدها همچنان زنده بماند. این روش به صورت صد درصدی تضمین نمی‌شود، ولی خب ممکن است جواب دهد.

البته با انتشار بررسی‌های بسته الحاقی، متوجه شدیم که گویا سیستم ارتقا در بازی متفاوت است و شما هر چقدر هم که در بازی قوی باشید، باز هم باید کارهایی انجام دهید تا بتوانید در سرزمین سایه کارتان را به خوبی پیش ببرید. در بسته الحاقی Shadow of The Erdtree بازیکن باید آیتم‌هایی به نام  Scadutree Fragment و Revered Spirit Ash را به دست بیاورید تا کاراکترتان به طور اختصاصی در سرزمین سایه ارتقا یابد.

شما چه راهکارهایی برای قوی شدن در الدن رینگ دارید؟ آیا این بسته الحاقی را تجربه می‌کنید؟ نظرتان را با ما به اشتراک بذارید؟

بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی