ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آموزش بازی

راهنمای Shadow of the Erdtree و کارهایی که باید انجام دهید

بازی سخت بود، سخت‌تر هم شد!

امیرحسین وفاراد
نوشته شده توسط امیرحسین وفاراد | ۴ تیر ۱۴۰۳ | ۱۶:۰۰

یکی از اصلی‌ترین سوال‌هایی که در طول الدن رینگ دائما از خودتان می‌پرسید این است که «خب الان باید چه کاری انجام دهم؟» و شاید جواب این سوال خیلی هم آسان نباشد. دنیا این بازی به شدت بزرگ است و تعیین هدف بعدی می‌تواند کمی سخت باشد. از آن‌جایی که بسته الحاقی این بازی هم به شدت بزرگ است، شاید به یک راهنمای Shadow of the Erdtree نیاز داشته باشید که در این مسیر شما را راهنمایی کند. چند ساعت اولیه تجربه شما در این بخش از بازی حیاتی است، پس با ویجیاتو همراه باشید تا باز هم یک حس جادویی را با استودیو فرام سافتور تجربه کنید.

نقشه را فراموش نکنید


آموزش Shadow of the Erdtree

وقتی که برای اولین بار وارد بخش جدید این دی‌ال‌سی می‌شوید، انگار که وارد یک سرزمین کاملا جدید و متفاوت شده‌اید. برای اینکه نقشه این بخش را هم باز کنید، باید به سراغ تکه‌های نقشه و یا همان Map Fragments بروید. قبل از اینکه هر کاری کنید یا بخواهید که این سرزمین جدید را بگردید، بهتر است که این نقشه را بردارید. اگر هم نمی‌توانید به راحتی آن را پیدا کنید، به دنبال یک ستون بلند خاکستری رنگ بگردید و نقشه خود را می‌توانید زیر آن پیدا کنید. این قدم اصلی‌ترین و مهم‌ترین قدم اول برای شروع دی ال سی است.

اولین SCADUTREE BLESSING را بردارید


منبع اصلی افزایش قدرت و استقامت شما در این بسته الحاقی یک سری موهبت به نام Scadutree Blessing هستند. خوشبختانه از همان دقایق ابتدایی هم می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و در حقیقت استفاده از آن‌ها را یاد بگیرید. از طریق جاده اصلی به سمت غرب و قلعه بروید تا جایی که به صلیب‌های میکلا برسید. مسیر خود را ادامه دهید تا به جاده‌ای برسید که به سمت دریاچه می‌رود. در نزدیکی آن‌جا با یک سری از NPCها صحبت کنید و سپس در یک Site of Grace به نام Three-Path Cross استراحت کنید. در اینجا شما یاد می‌گیرید که چگونه از این سیستم جدید استفاده کنید.

دیگر به جای اینکه دائما خود را لول آپ کنید، از این آیتم‌ها می‌توانید استفاده کنید تا قدرت خود را در طول بسته الحاقی بیشتر کنید. این افزایش قدرت باعث می‌شود که هم قدرت شما بیشتر شود و هم سلامتی بیشتری داشته باشید. البته این موضوع را هم باید بدانید که این افزایش قدرت تنها در محدودی دی ال سی بازی فعال است و اگر از نقشه آن خارج شوید، غیرفعال می‌شود. توجه داشته باشید که در بسته الحاقی مهم نیست که لول شما چقدر باشد، این Scadutree Blessing است که میزان قدرت کاراکتر شما در قلمروی سایه را تعیین می‌کند!

کمی باس فایت‌ها را تجربه کنید


آموزش Shadow of the Erdtree

قبل از اینکه بخواهید به سمت قلعه اصلی بازی که در سمت غرب نقشه است بروید، بهتر است که کمی هم از باس فایت‌های بازی لذت ببرید و آن‌ها را تجربه کنید. این کار باعث می‌شود که کمی با فضا و سختی این بخش از بازی آشنا شوید و چیزی شما را غافل‌گیر نکند. پیشنهاد اصلی ما به شما برای این باس فایت‌های اختیاری هم Logur و Ghostflame Dragon هستند. این دو باس فایت خیلی سخت نیستند و احتمالا بتوانید به سادگی آن‌ها را شکست دهید.

البته اگر هم احساس کردید که شاید هنوز در سطح آن‌ها نیستید، می‌توانید کمی بیشتر بگردید، قدرت خود را افزایش دهید و سپس دوباره شانس خود را امتحان کنید.

اولین لگسی دانجن را به خوبی بگردید


وقتی که احساس کردید که دیگر با بازی و فضایش آشنایی کافی دارید، می‌توانید به سراغ دانجن‌های بازی بروید. اصلی‌ترین دانجن بازی که می‌توانید به سادگی و در همان اوایل بسته الحاقی پیدا کنید Belurat است. اینجا در حقیقت می‌توانید Divine Beast Dancing Lion را هم که اولین باس فایت رسمی این بسته الحاقی را هم پیدا کنید. در کل اگر احساس می‌کنید که با ریتم بازی به خوبی هماهنگ شده‌اید، بهتر است که کار اصلی خود را با این دانجن شروع کنید.

حتما سری به Gravesite Plain بزنید


منطقه Gravesite Plain یکی از مناطق کوچک این بسته الحاقی است. با این حال به شدت چگالی محتوا بالایی دارد و تعداد خیلی زیادی از آیتم‌های مخفی را می‌توانید در آن‌جا پیدا کنید. شما در این منطقه نسبتا کوچک می‌توانید تعداد زیادی سلاح، زره و حتی یک Spirit Ash بسیار خوب پیدا کنید. البته اتمام تمامی کارهای آن اصلا واجب نیست و تجربه شما را قرار نیست بهتر یا بدتر کند. ولی در کل بهتر است که این محل را هم به طور کامل تمام کنید تا سلاح‌ها و زره‌های لازم برای ادامه بازی را بتوانید پیدا کنید.

قلعه Ensis را هم به طور کامل تمام کنید


یکی از تجربه‌های کوتاه‌مدت سیاه‌چال در این دی ال سی، قلعه Ensis است. این قلعه را می‌تووانید در شمال شرقی یک قرارگاه برای سربازها پیدا کنید و اتمام آن زیاد طول نخواهد کشید. بزرگ‌ترین دشمن شما در این مسیر، Rellana است که ضرباتش با جادو و یک شمشیر آتشینی که با خود دارد می‌تواند کمی سخت باشد. با کشتن او می‌توانید خود را به Scadu Atlus برسانید که در حقیقت محل اصلی شروع این دی ال سی است.

با داستان پیش بروید


آموزش Shadow of the Erdtree

وقتی که بالاخره به Scadu Atlus می‌رسید، مسیرهای متعددی را جلوی خود خواهید دید که می‌توانید از هر کدام که بخواهید داستان خود را ادامه دهید. تعداد زیادی باس فایت و مناطق اختیاری وجود دارند که شما می‌توانید با اتمام هر کدام از آن‌ها، قدرت خود را به خوبی افزایش دهید. با این حال به شما پیشنهاد می‌کنیم که وقتی به این محل رسیدید، به سمت شمال و به سمت قلعه Shadow Keep بروید. این قلعه در حقیقت یک دانجن است که به شدت طولانی و سخت است. ولی با اتمام آن می‌توانید به Rauh Ruins برسید که به خوبی شما را برای ادامه این بسته الحاقی آماده خواهد کرد.

راهنماهای بیشتر بازی الدن رینگ:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی