بررسی بازی رومیزی اسم فامیل – نوستالژی با طعم تغییر

بررسی یکی از بازی‌های کم ادعا اما جذاب بازار بردگیم ایران

4

زمانی که بحث بازی‌های دورهمی می‌شود، چند اسم هستند که ناخودآگاه به ذهن تمامی حضار خطور می‌کنند. عناوینی مثل مافیا، چشمک و حتی بازی‌های ساده‌تر ولی مشهورتر مثل اسم فامیل.

اسم فامیل از آن دسته بازی‌هایی است که همه ما بدون استثنا آن را تجربه کردیم و برای قسمت اشیا، انواع و اقسام حیوانات و میوه‌ها را به پلاستیک تغییر شکل داده‌ایم. بدون شک چنین عنوان کلاسیکی حتی با عوض کردن سرفصل‌هایش، پس از مدتی بازی کردن برایتان تکراری می‌شود؛ چرا که اگر چند مدت به طور پیوسته به بازی کردن آن مشغول شوید، برای همه حروف کلماتی آماده در ذهنتان خواهید داشت.حالا فرض کنید به شما یک جعبه بدهند و بگویند با این جعبه می‌توانید بی‌نهایت بار اسم فامیل بازی کنید و باز هم برایتان تکراری نشود! ایده بسیار جذابی است، البته این ایده جذاب صرفا در حد یک تئوری باقی نمانده و حالا به دست گروه دورهمی جواهری عملی شده است. پس با ویجیاتو و بررسی بازی رومیزی اسم فامیل همراه باشید.

اسم، فامیل بدون «ت»

اسم فامیل گیم‌پلی مشخصی دارد: یک سری سر فصل مشخص که باید برای هر کدام از آن‌ها یک کلمه بنویسید، البته این کلمات باید با حرف مشخصی شروع شوند و کسی که زودتر از دیگران کلماتش را بنویسد امتیاز بیشتری به دست می‌آورد.

حالا فرض کنید هر دست با قوانین جدیدی رو به رو شوید و گیم‌پلی شامل تغییرات جذاب شود. این خلاصه چیزی است که در اسم فامیل شاهد آن هستیم. در طول هر دست کارت‌ها و ایونت‌هایی به بازی اضافه می‌شوند که روند بازی را به کلی تغییر می‌دهند. برای مثال کارتی کشیده می‌شود که تنها اجازه می‌دهد هر کس از کلمات سه حرفی استفاده کند و یا مثلا حرف «ت» غیرقابل استفاده باشد و حتی ممکن است جواب شما برعکس باشد!

دورهم باشیم

مودهای دیگری هم در بازی وجود دارند که برای تعداد بالاتر حتما توصیه می‌شود. در این مودها یک سری کارت که جواب نامشخصی دارند، رو می‌شوند و بازیکنان در گروه‌های چند نفره باید به آن‌ها پاسخ دهند و هر گروهی که زودتر به پاسخ برسد برنده است.

این حالت‌های بازی کاملا کلیشه‌های اسم فامیل را شکسته است و نقطه قوت بازی محسوب می‌شوند. چالش، اضطراب و هیجان این حالت‌ها به حدی است که واقعا احساس می‌کنید مشغول بازی کردن یک عنوان بلوف‌زنی جمعی هستید.

حالت‌های دیگری هم برای بازی کردن وجود دارد که به صورت مستقیم از دل بازی‌های مدرن‌تر و امروزی به اسم فامیل اضافه شده‌اند. برای مثال دسته کارت‌هایی وجود دارد که موضوعات خاصی را به همراه دارند و بازیکنان، که در این حالت‌ها از 2 نفر به بالا می‌توانند باشد، باید در رابطه با همان‌ها و با حروف مشخص کلمه پیدا کنند.

اضافه شدن این المان‌های شانسی نه تنها باعث شده است که بازی رنگ و بوی تازه‌ای بگیرد، بلکه مانند مودهای گفته شده در بالا، اسم فامیل را یک محصول هوشمندانه نشان می‌دهند.

باز بوی ماه مدرسه

یکی از دردسرهای همیشگی اسم فامیل همین پیدا کردن کاغذ و قلم بود! خیلی اوقات به جان دفترهایمان می‌افتادیم و گاهی دیگر مداد و یا خودکار به میزان کافی نبود. جعبه اسم فامیل شامل تمام چیزهایی می‌شود که نیاز است تا بازی در چند دقیقه آماده شود. تمام اجزای بازی به بهترین نحو طراحی شده‌اند و کار گرافیکی بازی تحسین برانگیز است. تم ساده و مدرسه‌ای آن به شدت روی خروجی نشسته است.

کیفیت قطعات تولیدی هم کاملا قابل قبول است و بازی کردن با تمام قطعات حس خوبی را به شما القا می‌کند.در مجموع اسم فامیل محصولی است که برای جمع‌هایی که بازی‌های دورهمی در آن‌ها زیاد بازی می‌شوند، یک انتخاب فوق‌العاده است. هم‌چنین این بازی برای مهمانی‌های خانوادگی که ممکن است هر سن و قشری در آن حضور داشته باشند، می‌تواند یک انتخاب خوب باشد.

ارتباط برقرار کردن با اسم فامیل کار ساده‌ای است؛ کافی است تا با چند نفر از دوستان یا آشنایان دور میز بنشینید و بگذارید تا نوستالژی بازی در رگ‌هایتان تزریق شود و برای حدود یک ساعت از لحظات رقابت و خنده، لذت ببرید.

تقریبا نگرش گروه دورهمی مشخص است و توانسته تا به حال به این مهم برسد که بازی‌های کلیشه‌ای دوران گذشته را با پوششی نوین و جذاب ارائه کند. اسم فامیل هم از این قاعده مستثنی نیست و یک محصول با کیفیت به حساب می‌آید که عنوانی قدیمی را با روکشی فوق العاده ارائه کرده است.

.کپی شد https://vgto.ir/18s

4
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
3 نظرات
1 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
4 نویسندگان دیدگاه
اشکانزهراReza Darkارشیا آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
زهرا
مهمان
زهرا

جایزه نقدی دارن

Reza Dark
مهمان
Reza Dark

این برد گیم ها رو توی اصفهان هم میشه خرید؟

اشکان
مهمان
اشکان

از سایت مادمک میتونید بخرید

ارشیا
مهمان
ارشیا

عالی

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...