ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

تارانتینو اجازه نمی‌دهد فیلم جدیدش سانسور شود

در حالی که تنها چند روز باقی مانده تا فیلم جدید کوئنتین تارانتینو یعنی Once Upon A Time In Hollywood در تاریخ سوم آبان ماه در خاک کشور چین اکران شود، شبهاتی پیرامون محتوای اثر ...

حسین آدینه
نوشته شده توسط حسین آدینه | ۲۹ مهر ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۶

در حالی که تنها چند روز باقی مانده تا فیلم جدید کوئنتین تارانتینو یعنی Once Upon A Time In Hollywood در تاریخ سوم آبان ماه در خاک کشور چین اکران شود، شبهاتی پیرامون محتوای اثر پیش آمده. دقیقا مشخص نیست مشکل کار کجاست، اما گفته می‌شود «شنون لی» دختر «بروس لی» مشهور اعتراضی نسبت به نحوه به چهره کشیدن پدرش در این فیلم در سازمان سینمایی ملی چین ثبت کرده.

به گزارش هالیوود ریپورتر، تارانتینو درخواست چینی‌ها برای بریدن بخشی از فیلمش را در جا رد کرده و به هیج عنوان حاضر نیست اثرش را سانسور کند. با این اوصاف ممکن است فیلم روزی روزگاری در هالیوود، هرگز بر پرده سینماهای کشور چین نقش نبندد.

هالیوود ریپورتر در این رابطه می‌نویسد: «گفته می‌شود احتمال عدم اکران فیلم تارانتینو در چین به جلوه‌ای که از قهرمان چینی‌تبار هنرهای رزمی یعنی بروس لی دارد مربوط می‌شود. دوستان و خانواده ستاره اکشن بین‌المللی به اثر تارانتینو انتقاد داشته و معتقد هستند آنچه از بروس لی در فیلم دیده می‌شود به هیچ عنوان تداعی‌کننده شخصیت واقعی وی نبوده، بلکه کاریکاتوری مسخره از آن است».

بر اساس گزارشات، سازمان‌های نظارتی در چین هنوز هیچ دیدگاه واضحی در این رابطه منتشر نکرده‌اند و سرنوشت اکران روزی روزگاری در هالیوود مشخص نشده. یکی دیگر از منابع در همین رابطه مدعی است فیلم به خاطر نمایش بیش از حد خشونت اکران نخواهد شد.

همانطور که احتمالا حدس می‌زنید، این روزها چین یکی از وسیع‌ترین مارکت‌های سینمایی جهان است و در صورت عدم اکران فیلم، تارانتینو حجم وسیعی از پول را از دست خواهد داد. اما در هر صورت تارانتینو به عنوان کارگردانی شناخته می‌شود که خودش شخصا محتوای نهایی فیلم را انتخاب کرده و آن را به مرحله نمایش می‌رساند. بنابراین خود وی مسئول اکران شدن یا نشدن فیلمش است، نه یک استودیو.

روزی روزگاری در هالیوود نهمین اثر تارانتینو در سینما است و می‌توانست به اولین فیلمش تبدیل شود که در چین اکران می‌شود، اما گویا قرار نیست این قضیه به واقعیت تبدیل شود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی