ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

آواگیمز از مدل سرمایه‌گذاری و ساخت بازی سه جانبه رونمایی کرد

آواگیمز مدل مشارکتی جدیدی را برای سرمایه‌گذاری در توسعه بازی‌های موبایل معرفی کرد که هدف اصلی آن ایجاد سهولت برای سه ضلع تیم بازی‌ساز، سرمایه‌گذار و ناشر برای رسیدن به بازی‌های موفق با اولویت انتشار ...

شایان کرمی
نوشته شده توسط شایان کرمی | ۱ آبان ۱۳۹۸ | ۲۳:۵۸

آواگیمز مدل مشارکتی جدیدی را برای سرمایه‌گذاری در توسعه بازی‌های موبایل معرفی کرد که هدف اصلی آن ایجاد سهولت برای سه ضلع تیم بازی‌ساز، سرمایه‌گذار و ناشر برای رسیدن به بازی‌های موفق با اولویت انتشار در بازار داخلی است.

طبق گفته‌های حسین مزروعی مدیرعامل آواگیمز یک صندوق سرمایه‌گذاری برای ساخت بازی شکل خواهد گرفت که قرار است پولی که توسط سرمایه‌گذاران وارد آن می‌شود بین پروژه‌های مختلف پخش شود. آواگیمز در این پروسه به عنوان ناشر عمل خواهد کرد و تصمیم می‌گیرد که چه بازی‌هایی به چه میزان لایق دریافت این سرمایه‌گذاری‌ها خواهند بود. مزروعی درباره این موضوع به ویجیاتو گفت:

بسیاری از سرمایه‌گذاران از آن‌جایی که آشنایی کاملی با ویدیو گیم ندارند، از ورود به این حوزه خودداری می‌کنند. تیم‌های بازی‌سازی زیادی هم هستند که از الزامات مارکت گیم و محدودیت‌های سرمایه‌گذار خبر ندارند. آواگیمز پروژه را برای دریافت سرمایه آماده خواهد کرد؛ در واقع مسیر تولید برای هر دو طرف سرمایه‌گذار و سازنده آشکارتر خواهد شد.

البته خود سرمایه‌گذارها هم می‌توانند پروژه‌های مورد نظر برای هزینه کردن را انتخاب کنند. در واقع آواگیمز بیشتر از آن که در نقش تصمیم‌گیرنده ظاهر شود، در نقش یک تسهیل کننده ظاهر خواهد شد.

آوا گیمز
حسین مزروعی مدیرعامل آواگیمز

طبق گفته‌های مزروعی، از آن‌جایی که سرمایه‌گذاری روی بازی در ایران همچنان اتفاق جدیدی است، آواگیمز وظایف بیشتری از یک ناشر استاندارد را بر عهده خواهد گرفت:

از آن‌جایی که بازار گیم در ایران هنوز پخته نیست، ممکن است در بعضی از پروژه‌ها آواگیمز وظایف بیشتری از یک ناشر را انجام دهد و برای کمک به تیم سازنده به مدیریت پروژه ورود کند. این کار تا جایی صورت خواهد گرفت که خود تیم‌ها با کسب تجربه به چنین وظایفی تسلط پیدا کنند.

در واقع مثلثی بین تیم بازی‌ساز، سرمایه‌گذار و آواگیمز به عنوان ناشر شکل می‌گیرد که هدف آن کاهش ریسک تولید و بالا بردن کیفیت پروژه نهایی خواهد بود.

همکاری سه جانبه این اطمینان را به سرمایه‌گذار خواهد داد که پول سرمایه‌گذاری شده بین پروژه‌های مختلفی که صلاحیت آن‌ها توسط آواگیمز تایید شده، پخش خواهد شد و در نتیجه ریسک شکست به میزان قابل مشاهده‌ای پایین خواهد آمد. در حال حاضر آواگیمز بر اساس ظرفیت نیروی انسانی خود، محدودیتی در تعداد بازی‌های حاضر در این طرح خواهد داشت و قرار است با گذشت زمان امکان پشتیبانی از بازی‌های بیشتری فراهم شود.

بیشتر بخوانید:

مدل همکاری سه جانبه آواگیمز روی تولید بازی‌های با کیفیت برای بازار داخل تمرکز دارد. آواگیمز معتقد است فضای بازار گیم به آن اندازه‌ای بزرگ و متنوع هست که بازوهای مختلف آن باید به جای رقابت با یکدیگر، روی همکاری تمرکز کنند تا به سهم بیشتری از این مارکت عظیم برسند.

پیش از این هم کافه بازار اعلام کرده بود که برای ورود به بحث نشر گیم روی آواگیمز سرمایه‌گذاری خواهد کرد. البته سرمایه‌گذاری این کمپانی روی آواگیمز ربطی به این پروژه جدید ندارد اما این امکان وجود دارد که کافه بازار هم در کنار دیگر سرمایه‌گذاران روی عنوان خاصی سرمایه‌گذاری کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی