ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

فیلم خانه پدری دوباره توقیف شد

به خاطر حذف نشدن صحنه‌های خشن

۰

فیلم خانه پدری بعد از آن که پس از نه سال دوباره مجوز اکران به دست آورده بود، با دستور مستقیم دادستانی توقیف شد.

یک منبع آگاه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرده که کارگردان این فیلم یعنی کیانوش عیاری تعهدی که به تغییر یا حدف صحنه‌های خشن فیلم داده بود را عملی نکرده و به همین دلیل دادسرای فرهنگ رسانه حکم به توقیف فیلم داده است. مهم‌ترین صحنه‌ی خشن فیلم مربوط به کشته شدن یک دختر جوان توسط پدرش است. گفته می‌شود که کیانوش عیاری ۲ پلان کامل مربوط به این صحنه را حذف کرده.

البته خشونت واژه چندان غریبی با سینمای ایران نیست. پیش از این هم در فیلم‌هایی مثل مغزهای کوچک زنگ زده شاهد رخ دادن اتفاقاتی مثل قتل ناموسی یا کشته شده پلیس بودیم.

هنوز مشخص نیست که کیانوش عیاری دقیقا برای حذف چه صحنه‌هایی تعهد داده و آیا این فیلم که بعد از ۹ سال دوباره توقیف شده، با اعمال اصلاحاتی به سینما باز خواهد گشت یا خیر.

در سال ۸۹ هم این فیلم که برنده تندیس بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه و بهترین کارگردانی از هشتمین جشن انجمن منتقدان سینمایی شده بود، بعد از یک روز اکران از پرده سینماها پایین کشیده شد. در آن زمان خانه پدری مجوز اکران در گروه هنر و تجربه را به دست آورده بود اما کیانوش عیاری اکران فیلمش در این گروه با سانس‌های محدود را قبول نکرد.

بیشتر بخوانید:

خانه پدری داستان یک قتل ناموسی را بیان می‌کند که روی زندگی چند نسل از یک خانواده تاثیر می‌گذارد. قصه فیلم به صورت اپیزودیک بیان می‌شود و مهدی هاشمی، ناصر هاشمی و شهاب حسینی از بازیگران اصلی آن هستند.

.کپی شد https://vgto.ir/1fa

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...