ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

بازی کردن بعد از ۱۰ شب برای کودکان و نوجوانان چینی ممنوع شد

به همراه محدودیت زمانی ۹۰ دقیقه بازی کردن در روز!

۰
انارگیفت

قانون جدیدی در کشور چین به اجرا درآمده که محدودیت‌های شدیدی روی بازی کردن گیمرهای کودک و نوجوان اعمال می‌کند. بر اساس این قانون، همه افراد زیر ۱۸ سال نباید بیشتر از ۹۰ دقیقه در روز بازی کنند و بازی کردن از ساعت ۱۰ شب الی ۸ صبح نیز برای آن‌ها ممنوع شده است.

طبق گزارش نیویورک تایمز، اداره ملی مطبوعات و انتشارات چین به خاطر مشکلاتی مانند «اعتیاد به بازی‌های ویدیویی»، «مشکلات بینایی» و «عملکرد ضعیف آموزشی در سطح جامعه» این قانون را اعمال کرده است.

ممنوعیت شبانه در هفت روز هفته برپا خواهد بود اما محدودیت زمانی ۹۰ دقیقه‌ای طی روزهای دوشنبه تا جمعه اعمال می‌شود. در آخر هفته‌ها کودکان و نوجوانان گیمر می‌توانند تا سه ساعت در روز بازی کنند. همچنین آن‌ها باید نام واقعی خود را در حساب‌های بازی‌های آنلاین ثبت کنند تا قابل ردیابی باشند.

چین

محدودیت جدیدی در مورد پرداخت‌های درون برنامه‌ای هم اعمال شده. به صورتی که گیمرهای زیر ۱۸ سال از این به بعد نباید بیشتر از بازه ۲۸ الی ۵۷ دلار در ماه برای بازی خود هزینه کنند. در حالی که این محدودیت‌ها بسیار سنگین و ناراحت‌کننده به نظر می‌رسند نیویورک تایمز گزارش داده که چنین قانون‌های سفت و سختی پیش از این هم برای گروه بزرگی از بازی‌های پرطرفدار در این کشور اجرا می‌شدند.

بیشتر بخوانید:

مدتی پیش سازمان بهداشت جهانی اعتیاد به بازی‌های ویدیویی را در فهرست مشکلات روانی قرار دارد. نمی‌توان از مشکلات بازی کردن بیش از اندازه غافل شد اما آیا به نظر شما چنین محدودیت‌هایی مثل قانون جدید کشور چین برای جلوگیری از اعتیاد کودکان به بازی‌ها کاری منصفانه است؟

.کپی شد https://vgto.ir/1j2

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...