کوجیما: درک Death Stranding برای برخی از مردم دشوار است

«هر چیز تازه‌ای با بازخوردهای مثبت و منفی همراه می‌شود»

۱

Death Stranding بازی پیچیده‌ای است؛ کاراکترها بر اساس شخصیت‌هایشان نامگذاری شده‌اند و هر بخش از بازی را باید چند بار تکرار کرد. این موضوع برای برخی از کارشناسان قابل درک نبوده و از آن انتقاد کرده‌اند. بر اساس گفته‌های تازه هیدئو کوجیما، کارگردان، نویسنده، ویرایشگر و همه‌کاره بازی، طبیعی است که هر کسی دث استرندینگ را درک نکند.

این بازی پس از انتشار با مجموعه‌ای ترکیبی از بازخوردهای مثبت و منفی همراه شده و برخی از منتقدان آن را دوست داشتند و برخی دیگر نیز آن را کسل‌کننده و عجیب نامیدند. در حال حاضر میانگین نمرات Death Stranding برای پلتفرم پلی استیشن 4 به عدد ۸۳ رسیده است. کوجیما نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و در گفت‌و‌گویی با TGCom24 سفره دلش را باز کرده است.

باید بگویم که بازی نقد و بررسی‌های شگفت‌انگیزی دریافت کرده، به خصوص در اروپا و ژاپن. اما در ایالات متحده آمریکا، در سوی دیگر بررسی‌های سخت‌گیرانه و ضعیف‌تری داشتیم.

شاید به خاطر این است که درک بازی برای برخی از منتقدان و مخاطبان دشوار است. آمریکایی‌ها بیشتر طرفدار بازی‌های تیراندازی اول شخص هستند و Death Stranding این سبک نیست. این بازی فراتر از این حرف‌ها است.

من همیشه سعی می‌کنم چیزهای جدید بسازم. مواردی که بحث و کنکاش و تفکر ایجاد کنند، اما باید گفت که مثلا ایتالیایی‌ها یا فرانسوی‌ها دید هنری متفاوتی دارند، بنابراین این سبک از محصولات اورجینال را بیشتر می‌پسندند و بهتر از آن تمجید می‌کنند.

برای من [آنچه همه هرروز مشغول بازی کردنشان هستند] چیز تازه‌ای نیست. حتی با متال گیر، من همیشه دوست داشتم چیزی تازه‌ای را پیش روی مردم قرار دهم و سبک جدیدی از گیم پلی را معرفی کنم. دیدگاه من همیشه همین است. در مورد اینکه مردم چطور با Death Stranding مواجه می‌شوند، حدس می‌زدم که بازخوردهای مثبت و منفی همزمان وجود داشته باشند. این اتفاق همیشه برای چیزهای جدید می‌افتد. چه فیلم باشد چه بازی.

گفتنی است بازی Death Stranding در حال حاضر روی پلتفرم پلی استیشن 4 در دسترس و قابل بازی است.

بیشتر بخوانید:

.کپی شد https://vgto.ir/1kz

1
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه
بهروز آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
بهروز
مهمان
بهروز

هم هیچکس نظر نداده تا ببینیم نظر گیمرها چیه ؟ کسایی که بازی کردن خواهشا نظرشون رو بنویسن .

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...