ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

معرفی اسکیپ روم شام آخر

در آخرین روز زندگیتان هم باید گرسنگی بکشید

۲۱ آذر ۱۳۹۸ ذخیره
بدون دیدگاه
ایرانسل
کوین نیک

اتاق فرار شام آخر سناریویی دارد که بخش ابتدایی آن‌ را احتمالا همه ما بارها تجربه کردیم. همه‌چیز از وقتی شروع می‌شود که شما و دوستانتان از سفر بازگشته و نیمه شب به تهران می‌رسید. بله همان زمان از روز که دیگر از آن لذت و خوشگذرانی سفر، حالا دیگر حسی جز گرسنگی و خستگی باقی نمانده است.

برای همین هم است که در به در به دنبال رستورانی می‌گردید که این ساعت باز باشد. بعد از کمی گشت و گذار در شهر، در نهایت رستورانی را پیدا می‌کنید که چراغ‌هایش روشن است. خوشحال و خندان وارد رستوران شده، با صندوق‌داری عحیب و مشکوک رو‌به‌رو می‌شوید اما خسته و گرسنه‌تر از آن هستید که بخواهید به انتخاب دیگری فکر کنید.

صندوق‌دار سفارش شما و دوستانتان را می‌گیرد و می‌خواهد که تا حاضر شدن غذا منتظر بمانید. مدت زمان زیادی می‌گذرد و نه خبری از آن مرد عجیب می‌شود و نه غذایی که سفارش داده بودید. خبر بدی برایتان دارم، شما مرتکب بزرگترین اشتباه زندگیتان شدید. صاحب رستوران مردی دیوانه است که چند سال پیش چند تن از بهترین دوستانش جلوی چشمانش کشته شدند و حالا مدتی است تصمیم دارد کاری کند دیگران هم در دردی که کشیده، شریک شوند. در رستوران قفل است اما آیا موفق به فرار می‌شوید؟ در ادامه با معرفی ویجیاتو از اتاق فرار «شام آخر» و ویدیوی کوتاه آن همراه باشید.

شام آخر سناریویی بسیار جذاب و هیجان‌انگیز دارد، یکی دیگر از آن سناریوها و داستان‌هایی که خبر از تجربه‌ای دلهره‌آور و ترسناک می‌دهد. از این بابت هم خیالتان راحت باشد، المان‌های مختلف اتاق در ترساندن شما و دوستانتان کاملا موفق عمل و گاهی حتی حل معما را هم کمی با ترس و لرز همراه می‌کنند.

اما آن فضاسازی عالی و سنخیتی که بین سناریو، طراحی اتاق و المان‌های ترسی که در اتاق‌های فرار قبلی مجموعه Escaperoom.ir دیده بودیم، در شام آخر به طور تمام و کمال به چشم نمی‌آید. بخشی از این ضعف را باید به پای دکوراسیون کلی رستوران گذاشت زیرا آنطور که باید حس حضور در یک رستوران واقعی را القا نمی‌کند.

تعداد کم میزها و صندلی‌ها و نبود خیلی از آیتم‌های ساده اما مرتبط به فضای رستورانی، اجازه نمی‌دهد که واقعا حس کنید به رستورانی مخوف و ترسناک قدم گذاشتید. هر چند خوشبختانه فضاهای دیگر و مخفی اتاق در جبران این فضاسازی نسبتا ضعیف‌تر عالی عمل کرده و آن حس اتاق فرارهای قبلی را برایمان تکرار می‌کنند.

اتاق فرار شام آخر
عدم هماهنگی بین سناریو و هدف کلی همه اتاق‌ها یعنی فرار کردن هم تا حدودی در ذوق می‌زند. در اتاق فراری چون سرقت، شما سرهنگی را دارید که قرار است ۱ ساعت بعد به محل کارش بازگردد، بنابراین منطقی است که شما باید بتوانید زودتر از این زمان موفق به فرار شوید.

ایرانی کارت
Dicardo

یا در طاعون، بحث مبتلا شدن به این بیماری خطرناک در میان است. مسئولان مرکز کنترل بیماری که شما در آن گرفتار شدید، آن مکان را ترک کرده و ویروس طاعون را نیز پخش کردند. حدودا یک ساعت به طول می‌انجامد تا به طاعون مبتلا شوید. اما در شام آخر قرار است کلید رستورانی را پیدا کنید و از آن خارج شوید در حالی که صاحب دیوانه آن درست پشت همان در انتظارتان را می‌کشد.

اما این ایرادات کوچک و البته کمی سلیقه‌ای را کنار بگذاریم، «شام آخر» در زمینه به چالش کشیدن شما و تیمتان کاملا موفق عمل می‌کند. معماهای این اتاق کمی سخت‌تر از اتاق‌های دیگر به نظر می‌رسند و گاهی برای حل یک معما چندین راه حل مختلف به ذهنتان خواهد رسید که این موضوع می‌تواند کمی هم اعصاب خوردکن باشد.

اتاق فرار شام آخر
شام آخر احتمالا شروع کندی برایتان خواهد داشت چرا که با توجه به فضاسازی متفاوت اتاق اصلی، طول می‌کشد تا اولین سرنخ‌ها مهم را پیدا کنید. از طرفی دیگر باز هم باید طراحی معماها را به خاطر روند مناسب و غیر خطی آن‌ها ستایش کرد، به عبارت دیگر در شام آخر نیز همچنان مثل اتاق‌های قبلی احتمال دارد هر سرنخی تا آخرین لحظات کاربرد خودش را نشان ندهد.

برای تجربه این اتاق توصیه می‌کنیم تیمی ۴ یا ۵ نفره تشکیل دهید چرا که تعدادی بیشتر از این می‌تواند کمی تجربه بازی را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین از آنجا که شام آخر در یکی از شلوغ‌ترین مناطق تهران قرار دارد، اگر در ساعات اداری و روزهای غیر تعطیل قصد رفتن را دارید، بدون شک از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید چرا که تقریبا هیچ جای پارکی یافت نخواهد شد. چندین پارکینگ در منطقه وجود دارند اما بیشتر آن‌ها یا ظرفیت نداشته و یا هزینه قابل توجهی دریافت می‌کنند.

در ادامه می‌توانید اطلاعات کلی اتاق فرار شام آخر از میزان سختی و هزینه گرفته تا لوکیشن و آدرس دقیق آن را مشاهده کنید. برای رزرو اتاق می‌توانید به صفحه این بازی در سایت Escaperoom.ir مراجعه، روز و ساعت مورد نظرتان را مشخص کنید. همچنین با توجه به محبوبیت بالای اتاق‌ها، بهتر است از چند روز قبل این کار را انجام دهید.


Dicardo
GiftCard98
کپی شد https://vgto.ir/1vl
نظرات
0 0 امتیاز
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
ایرانی کارت