ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

هنرمندان سال ۹۹ هم از پرداخت مالیات معاف خواهند بود

طبق اعلام محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه هنرمندان در سال ۹۹ هم از پرداخت مالیات معاف خواهند بود. بر این اساس، تمامی فعالیت‌های انتشاراتی و مطبوعاتی، فرهنگی و هنری دارای مجوز از ...

شایان کرمی
نوشته شده توسط شایان کرمی | ۱۲ آذر ۱۳۹۸ | ۱۹:۳۰

طبق اعلام محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه هنرمندان در سال ۹۹ هم از پرداخت مالیات معاف خواهند بود.

بر این اساس، تمامی فعالیت‌های انتشاراتی و مطبوعاتی، فرهنگی و هنری دارای مجوز از وزارت فرهنگ کماکان از معافیت صد درصدی برخوردار خواهند بود.

البته همه از رخ دادن چنین اتفاقی خوشحال نیستند. گفته می‌شود اگر هنرمندان از پرداخت مالیات معاف نباشند، باید سالانه ۵ هزار میلیارد تومان مالیات پرداخت می‌کردند که این رقم به اندازه مالیات ۱۲.۵ میلیون ایرانی است.

هنوز مشخص نیست که این معافیت‌های مالیاتی تا چه اندازه به پیشرفت و گسترش هنر در کشور کمک کرده است. هنوز اکثر فیلم‌های تولید داخل به سودآوری نمی‌رسند و وضعیت مالی هنرمندان به جز درصدی اندک در شاخه‌های دیگر نیز چندان قابل قبول نیست.

پیش از این هم اعلام شده بود که بازی سازان با انجام پروژه‌های بازی‌سازی می‌توانند بخشی از خدمت سربازی خود را اینگونه پشت سر بگذارند. البته جزییات این طرح هم هنوز به طور کامل مشخص نشده و دقیقا معلوم نیست که بازی سازان چگونه می‌توانند از این معافیت‌ها استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:

تا به حال بسیاری از هنرمندان نسبت به معافیت این گروه از پرداخت مالیات ابراز خوشنودی کرده‌اند اما تعداد زیادی از کاربران فضای مجازی با انتشار پست‌هایی مخالفت خود با معافیت مالیاتی هنرمندان آن هم در شرایط فعلی کشور، را اعلام کرده‌اند.

نظر شما چیست؟ آیا کمک‌های دولتی به قشر هنرمند باید به صورت معافیت مالیاتی باشد یا با چنین معافیت‌هایی مختلف هستید؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • reza
    reza | ۱۳ آذر ۱۳۹۸

    مملکت خر تو خر که میگن همین وضعیته
    همه چی توش برعکسه
    دزد بازاره اونم چجوررررر:)

مطالب پیشنهادی