ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

نسخه غیرقانونی سه فیلم پرطرفدار سینمای ایران لو رفت

خانه پدری بار دیگر قربانی شد

۰
انارگیفت

در همین هفته‌ای که گذشت، نسخه‌ی غیر مجاز سه فیلم خانه‌ پدری، قصر شیرین و شبی که ماه کامل شد لو رفته است؛ اتفاق بسیار بدی برای سینمای ایران و صاحبان امتیاز این فیلم‌های شناخته شده که هنوز مقصر اصلی آن مشخص نیست.

به گزارش ایسنا در واکنش به رخ دادن این اتفاق کانون کارگردانان سینمای ایران به فیلم‌سازان توصیه کرده که از دادن هر گونه نسخه فیلم که به راحتی امکان تکثیر دارد به دفتر جشنواره و شورای پروانه نمایش خودداری کنند:

کانون کارگردانان سینمای ایران به تمامی سینماگران توصیه می‌کند برای حفظ امنیت فیلم‌ها و جلوگیری از بروز سوءتفاهم از دادن هر گونه نسخه DVD یا اشکال دیگر که به راحتی امکان تکثیر دارد به دفتر جشنواره و شورای پروانه نمایش خودداری کنند.
کانون کارگردانان این پیشنهاد را مدتی قبل به دبیر محترم جشنواره آقای دکتر داروغه زاده ارائه کرد که با موافقت ایشان روبرو گردید و اعلام کردند امکان بازبینی فیلم ها به صورت DCP در دفتر جشنواره و شورای پروانه نمایش وجود دارد.

لو رفتن نسخه غیرقانونی این فیلم ضرر زیادی به تولیدکنندگان آن‌ها خواهد زد. فیلم قصر شیرین که عملکرد متوسطی روی گیشه داشت، امید زیادی به فروش نسخه‌های شبکه‌ خانگی فیلم بسته بود. شبی که ماه کامل شد هم از پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمای ایران در سال گذشته است که قطعا تهیه‌کنندگان آن حساب ویژه‌ای روی انتشار نسخه دیجیتال آن باز کرده‌ بودند.

مهم‌تر از همه، نسخه‌ی بدون سانسور فیلم جنجالی خانه پدری که پیش از این دو بار توقیف شده بود، حالا در سطح اینترنت لو رفته است. با توجه به نداشتن سانسور در این نسخه و اکران محدود این فیلم در سینماهای کشور، دور از انتظار نیست که بسیاری از تماشاگران قید تماشای این فیلم در سینما را بزنند. پیش از این تهیه‌کننده فیلم متری شیش‌و‌نیم گفته بود که شک ندارد که نسخه قاچاق این فیلم از وزارت ارشاد لو رفته است.

بیشتر بخوانید:

هنوز مقامی رسمی در مورد لو رفتن نسخه غیرقانونی این فیلم‌ها، واکنشی نشان نداده است. در حال حاضر تنها می‌توانیم از مخاطبان ویجیاتو خواهش کنیم که از تماشای نسخه غیرقانونی این فیلم‌ها که بدون شک ضرری بزرگ را صاحبان این آثار وارد کرده، خودداری کنند.

.کپی شد https://vgto.ir/1sg

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...