ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

بلک ویدوی دوم در فیلم Black Widow کیست؟

ناتاشا رومانوف تنها بلک ویدیوی تاریخ نیست

۱
انارگیفت

آیا می‌دانستید که ناتاشا رومانوف تنها مأمور روسی نیست که تحت عنوان بلک ویدو به فعالیت می‌پرداخته؟ در اواخر دهه 90 میلادی، مأمور دیگری برای انتخاب شدن به عنوان بلک ویدو برگزیده شد. یلنا بلووا (Yelena Belova) برای اولین بار پا به دنیای شخصیت‌های کمیکی گذاشت و از همان موقع به دنبال ناتاشا رومانوف بود. فلورنس پیو بازیگری است که نقش یلنا بلووا را در فیلم Black Widow ایفا خواهد کرد، پس زمانی بهتر از الآن برای آشنا شدن با این ابر جاسوس وجود ندارد.

در صورتی که از دستتان در رفته بود: اولین تریلر فیلم Black Widow منتشر شد [با زیرنویس فارسی تماشا کنید]

از سرآغاز او در اتاق سرخ (Red Room) تا تبدیل عجیبش به ویلنی موقت، همه چیز را در این مطلب برای شما تعریف خواهیم کرد. پس با ویجیاتو همراه باشید تا با بلک ویدوی دوم بیشتر آشنا شویم.

یلنا بلووا کیست؟

یلنا بلووا، مانند ناتاشا رومانوف، در اتاق سرخ بزرگ شد و آموزش دید تا تبدیل به جاسوس و قاتلی چیره دست برای کشور روسیه شود. سازمان مخفی آموزش دهنده یلنا به دنبال جایگزینی برای بلک ویدو بود، کسی که دیگر فقط به روسیه وفادار نبود و بنابراین تمرینات بلووا از سنین پایین شروع شد.

یلنا که مبارزی نترس، جاسوسی چیره دست و تیراندازی ماهر بود، خودش را برتر از ناتاشا رومانوف می‌دید و برای اثباتش نیز به هر دری می‌زد. از انتخاب شدن به عنوان بلک ویدو بسیار خوشحال و مغرور شد و باور داشت خودش تنها کسی است که حق استفاده از این عنوان را دارد.

سرآغاز یلنا بلووا

بعد از اتمام آموزش‌هایش در اتاق سرخ به عنوان افسر ارشد و با نمراتی بهتر از ناتاشا رومانوف، یلنا از طرف مافوق‌های روسی‌اش به مأموریتی فرستاده شد تا یک سم زیستی را از کشور راپاستان (Rhapastan) به دست آورد. رومانوف هم از طرف دولت ایالات متحده آمریکا به همین مأموریت فرستاده شده بود. این دو جاسوس اولین بار در شماره 1 کمیک Marvel Knights: Black Widow (منتشر شده در سال 1999 – خلق شده توسط دوین گریسن و جی. جِی. جونز) با یکدیگر رو به رو می‌شوند.

بلووا در تقابل با ناتاشا به او یادآوری می‌کند که

ممکنه من تجربیات تو رو نداشته باشم، اما از هر نظر دیگر همسان یا بهتر از تو هستم… یادم نرفته که بلک ویدو در اصل چیه… یه جاسوس!

شناسنامه یلنا بلووا
  • اولین حضور: شماره 5 کمیک Inhumans (ماه مارس سال 1999)
  • ناشر: مارول
  • خالقان: دوین گریسن و جی. جِی. جونز
  • نام‌های مستعار: بلک ویدو و سوپر ادپتوید
  • متحدان حال حاضر: اتاق سرخ و کشور روسیه
  • کمیک‌های پیشنهادی برای مطالعه: Marvel Knights: Black Widow – The Complete Collection (ماه اکتبر سال 2018) و Tales of Suspense: Hawkeye and Winter Soldier (از ماه فوریه تا ژوئن سال 2018)
قدرت‌ها و توانایی‌های یلنا بلووا

به عنوان یک بلک ویدو، بلووا تمرینات زیادی در زمینه مبارزات تن به تن، استفاده از سلاح‌های گرم و سرد داشته و استاد مأموریت‌های جاسوسی و نظامی است. همچنین در بهترین حالت فیزیک بدنی قرار دارد.

وقتی توانایی‌های سوپر ادپتوید (Super-Adaptoid – فرا تطبیق پذیر) به او داده شد، یلنا می‌توانست قدرت‌ها و توانایی‌های هر کسی که لمس می‌کرد را به دست آورد.

ارتباط یلنا بلووا با بلک ویدو و اتاق سرخ

سرنوشت یلنا بلووا به طرز واضحی به ناتاشا رومانوف گره خورده است. کمی بعد از مأموریتش در راپاستان، رومانوف که نتوانسته بود فکر بلک ویدوی جدید را از ذهنش خارج کند، با سازمان شیلد همکاری کرد تا مأموریتی غیر معمول و در ظاهر بی‌رحمانه را در خط داستانی Breakdown (تاریخ انتشار در سال 2001) روی یلنا پیاده کند.

ناتاشا، بلووا را دزدید، بی‌هوشش کرد و با کمک سازمان شیلد چهره‌اش را با این جاسوس روس عوض کرد. یلنا با صورت ناتاشا به هوش آمد، آن هم در حالی که باور کرده بود واقعاً رومانوف است. اما انگیزه ناتاشا از این کار چه بود؟ او می‌خواست به ژنرال استلینکو (Stelyenko)، بالا دستی بلووا، نزدیک شده تا در مورد سلاح‌های هسته‌ای مخفی در دره هادسن اطلاعات جمع آوری کند. همچنین می‌خواست اثبات کند استلینکو هیچ توجهی به زندگی یا سلامت بلووا ندارد. تله‌ای که این ژنرال خیلی راحت به دامش افتاد، آن هم در حالی که یلنا شاهد ماجرا بود.

بلووا در مورد بازی ذهنی بی‌رحمانه ناتاشا سوال می‌پرسد و بلک ویدوی سرخ مو این گونه به او پاسخ می‌دهد

من می‌خواستم نجاتت بدم… فکر می‌کنی کاری که من کردم بی‌رحمانه بود اما این مقابل وحشیگری‌های خط کاری ما چیزی نیست.

یلنا بلووا تبدیل به شخصیت اصلی شماره آخر سری محدود کمیک Marvel Knights: Black Widow با عنوان Pale Little Spider شد و در آن متمرکز به قتل کسی شده بود که در اتاق سرخ به او آموزش داده. استارکوفسکی (Starkovsky) مربی و نزدیک‌ترین شخصی بود که یلنا به عنوان یک «پدر» می‌شناخت. او مبارزات تن به تن را در برنامه اتاق سرخ از زمانی که یلنا فقط 15 سال داشت آموزش می‌داد.

بلووا توسط دولت روسیه به عنوان بلک ویدو برای تحقیق در مورد مرگ استارکوفسکی در موسکو احضار می‌شود. ماجرایی پیچیده و اسرار آمیز که در نهایت باعث می‌شود یلنا از رازهای مردی که فکر می‌کرد زمانی می‌شناخته پرده بردارد. و بعد از این است که تازه اوضاع عجیب و غریب می‌شود.

اتاق سرخ در خاطرات ناتاشا رومانوف در دنیای سینمایی مارول

اتاق سرخ در خاطرات ناتاشا رومانوف در دنیای سینمایی مارول

سر و کله بلووا در سال 2005 در کمیک The New Avengers به عنوان یکی از مأموران شیلد که سرکشی می‌کند نیز پیدا می‌شود. بعد از این که سائورن (Sauron – با سائورن دنیای ارباب حلقه‌ها اشتباه نگیرید!) به او حمله می‌کند و به شدت آسیب می‌بیند، پیشنهادی از هایدرا و اِی.آی.اِم (A.I.M.) را قبول می‌کند تا تبدیل به یک ابر شرور با همان قدرت‌ها و توانایی‌های سوپر ادپتوید شود.

در ازای زندگی و توانایی‌های جدیدش، یلنا به طور وحشیانه‌ای به اعضای گروه اونجرز حمله می‌کند و قدرت‌های برترین قهرمانان زمین را به خود می‌گیرد. اما وقتی که سعی کرد قدرت سنتری (Sentry) را به خود بگیرد، در هم شکست. درست هنگامی که می‌خواست بگوید چه کسی او را به این مأموریت فرستاده، هایدرا با فعال کردن مواد منفجره‌ای که درون بدن بلووا کار گذاشته بود او را از بین می‌برد.

بعد از وقایع کمیک Secret Empire در سال 2017، یلنا بلووا باز هم به هویت بلک ویدوی خود باز می‌گردد. در سال 2018 و در کمیک Tales of Suspense: Hawkeye and Winter Soldier، رومانوف که خودِ او هم از مرگ بازگشته بود، به این پی می‌برد که اتاق سرخ تکنولوژی کلون ساختن از روی مأمورهایش و وارد کردن خاطرات آن‌ها به بدن‌های جدید را دارد. کلون‌های مأمورهای اتاق سرخ نابود می‌شوند اما نسخه آخری از یلنا با تمام خاطراتش زنده می‌ماند.

یلنا بلووای فلورنس پیو در فیلم Black Widow
فلورنس پیو در نقش یلنا بلووا در دنیای سینمایی مارول

فلورنس پیو در نقش یلنا بلووا در دنیای سینمایی مارول

با توجه به سرآغاز یلنا در اتاق سرخ و ماجراهای او به عنوان یک جاسوس و آدمکش، ممکن است نسخه فلورنس پیوی بلووا پتانسیل تبدیل شدن به آنتاگونیستی قدرتمند ولی احتمالاً در عین حال همدرد را در فیلم Black Widow داشته باشد. با اطمینان هم می‌توان گفت او تبدیل به ادپتوید در این فیلم نخواهد شد. با این وجود، با توجه به تریلر منتشر شده از فیلم، به نظر او یکی از متحدان ناتاشا رومانوف باشد. حتی می‌بینیم که ناتاشا او را «آبجی» صدا می‌کند!

معرفی یک بلک ویدوی دوم در دنیای سینمایی مارول می‌تواند باعث شکل گیری موقعیت‌های خاصی نیز شود، به خصوص با توجه به سرنوشت ناتاشا رومانوف در فیلم Avengers: Endgame. با این که احتمال جایگزین شدن بلووا به جای رومانوف در تیم ابرقهرمانان در همان ابتدای کار کم است ولی این شانس وجود دارد او را در نقشی ببینیم که تا به حال در دنیای کمیک‌ها دیده نشده. به هر حال، چه کسی از حضور یک ابر جاسوس بیش‌تر بدش می‌آید؟

یلنا بلووا در سریال‌ها و بازی‌های ویدیویی
  • سریال: در سومین فصل سریال انیمیشنی Avengers Assemble شاهد حضور بلووا هستیم. او وقتی اونجرز در حال تحقیق در مورد اتاق سرخ بودند از طرف بارون ولفگنگ وون استارکر (Baron Wolfgang von Strucker) به سراغ بلک ویدو رفت. در نهایت با بارون استراکر به مشکل خورد، از او جدا شد و نام کریمسون ویدو (Crimson Widow – بیوه زرشکی) را به خود گرفت. هر چند باز هم یک آنتاگونیست ماند و در فصل چهارم سریال دوباره حضور پیدا کرد.
  • بازی‌های ویدیویی: لباس ویژه بلک ویدوی بلووا به عنوان لباسی جایگزین برای ناتاشا در بازی‌های Marvel: Ultimate Alliance و Marvel Heroes در دسترس است. خود یلنا نیز به عنوان یک رقیب در بازی‌های Marvel Puzzle Quest و Marvel Avengers Alliance حضور دارد.

حالا فقط می‌توانیم صبر کنیم تا ببینیم یلنا بلووا یا همان بلک ویدوی دوم در دنیای سینمایی مارول با بازی فلورنس پیو چه نقشی را در فیلم Black Wdow بازی خواهد کرد. فیلمی که تا اول ماه مه سال 2020 (دوازدهم اردیبهشت ماه سال 1399) باید منتظر آن باشیم.

منبع: IGN

.کپی شد https://vgto.ir/1uk

1
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه
Mohammad Amin آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Mohammad Amin
کاربر
Mohammad Amin

جالب بود

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...