ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

شخصیت رد گاردین در فیلم Black Widow کیست؟

کاپیتان آمریکا… ساخت جماهیر شوروی

۲

مثل خود ناتاشا رومانوف، اطلاعات زیادی از فیلم اختصاصی بلک ویدو در دسترس نیست. تمام اطلاعاتی که از این فیلم داریم مربوط به یک سری راز افشا شده از طرف عوامل فیلم و همین طور مواردی است که می‌توانیم از تریلر تازه منتشر شده آن استخراج کنیم. از قرار معلوم ماجرای این فیلم در فاصله‌ای کوتاه بعد از فیلم Captain America: Civil War به وقوع می‌پیوندد و این گونه نیز راه برای حضور کوتاه (یا حتی بلند) شخصیت‌های اصلی دیگر دنیای سینمایی مارول باز می‌شود. علاوه بر شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول، بعضی از شخصیت‌های کلاسیک دنیای کمیک‌های بلک ویدو نیز راه را برای خود در این فیلم باز کرده‌اند. مثل رد گاردین (Red Guardian) که دیوید هاربر (احتمالاً او را به خاطر بازی در آثاری مثل سریال Stranger Things و فیلم Hellboy به یاد داشته باشید) به ایفای نقش او پرداخته است.

در صورتی که از دستتان در رفته بود: اولین تریلر فیلم Black Widow منتشر شد [با زیرنویس فارسی تماشا کنید]

آیا رد گاردین یک قهرمان است یا یک ویلن؟ و چه قدر در داستان زندگی ناتاشا رومانوف نقش دارد؟ این ابر سرباز قرمز پوش از اولین حضورش در دهه 60 میلادی خیلی در دنیای کمیک‌ها آفتابی نشده اما با همین حضورهای کم نیز توانسته باعث افشاگری‌های زیادی شود. در ادامه شما با رد گاردین و تأثیراتی که او در گذشته بلک ویدو گذاشته آشنا می‌شوید. پس با ویجیاتو همراه باشید.

رد گاردین کیست؟
رد گاردینِ سال خورده در دنیای سینمایی مارول

رد گاردینِ سال خورده در دنیای سینمایی مارول

چندین شخصیت، هویت رد گاردین را به خود گرفته‌اند اما در فیلم بلک ویدو این الکسی شوستاکوف (Alexi Shostakov) است که زیر ماسک قرمز قرار می‌گیرد. رد گاردین نمونه ساخت شوروی از کاپیتان آمریکا است؛ قهرمانی ملی برای کشورش. او تماماً لباس‌های قرمز به تن می‌کند و وسط سینه‌اش هم ستاره شوروی‌ها قرار دارد. شوستاکوف غول پیکر مبارزی است که هم از نظر فیزیکی و هم از نظر ذهنی در سطوح بالا آموزش دیده.

به غیر از هویت نقابدارش اما نکته جالب دیگر درباره الکسی شوستاکوف این است که زمانی با ناتاشا رومانوف ازدواج کرده بود. همین رابطه نیز باعث شد تا ناتاشا زندگی خود را به عنوان جاسوسی برای سازمان KGB ادامه دهد.

سرآغاز رد گاردین

رد گاردین اولین بار در شماره 43 کمیک The Avengers (تاریخ انتشار ماه آگوست سال 1967 – نوشته شده توسط روی توماس و تصویر سازی شده به دست جان بوسیما) پا به دنیای کمیک‌ها گذاشت. در داستان این کمیک، ناتاشا به دست کارفرمایان سابقش ربوده می‌شود. رد گاردین نیز منتظر اونجرز بود تا سعی بر نجات ناتاشا کنند، مخصوصاً یکی از اعضای اونجرز که شدیداً به دنبالش بود؛ چرا که خیلی مشتاق بود اثبات کند او بهتر از کاپیتان آمریکا است.

نهایتاً اما مشخص می‌شود که شوستاکوف و رومانوف سال‌ها پیش در روسیه با یکدیگر ازدواج کرده بودند، قبل از این که به خدمت KGB دربیایند. این زوج عاشق یکدیگر بودند ولی وقتی خبر مرگ شوستاکوف در طول خدمتش به عنوان خلبان آزمایشی به ناتاشا می‌رسد، او برای پشت سر گذاشتن این حادثه تصمیم می‌گیرد تا زندگی‌اش را وقف تبدیل شدن به یک مأمور مخفی کند. با این وجود، مرگ ساختگی شوستاکوف توسط سازمان KGB برنامه ریزی شده بود تا ناتاشای غصه‌دار به یکی از برترین جاسوسانش تبدیل شود.

شناسنامه رد گاردین
  • اولین حضور: شماره 43 کمیک The Avengers (ماه آگوست سال 1967)
  • ناشر: مارول
  • خالقان: روی توماس و جان بوسیما
  • اسم واقعی: الکسی شوستاکوف
  • همسر سابق: ناتاشا رومانوف
  • کمیک‌های پیشنهادی برای مطالعه: شماره 43 و 44 کمیک The Avengers (ماه آگوست و سپتامبر سال 1967) و Hawkeye & Mockingbird/Black Widow: Widowmaker (ماه مارس سال 2011)
قدرت‌ها و توانایی‌های رد گاردین

قدرت‌های رد گاردین هیچ وقت به طور کامل معرفی نشده‌اند، با این وجود او توانسته در اولین برخوردش با کاپیتان آمریکا بدون این که کم بیاورد پا به پای او مبارزه کند. خود کاپیتان آمریکا از سرعت و عکس العمل‌های سریع او متعجب شده بود. رد گاردین در اولین رویارویی‌اش با استیو راجرز به او گفت که

من آموزش دیدم تا همتای تو باشم، اما صرفاً یک کپی [ازت] نیستم!

شوستاکوف از قطعه فلزی بزرگ روی کمربندش همان طور بهره می‌برد که کاپیتان آمریکا از سپرش برای مبارزه استفاده می‌کند، آن هم به کمک یک آهن‌ربا تا این قطعه دوباره به دستش بازگردد. رد گاردین با چنان قدرتی می‌تواند آن را پرتاب کند که نه تنها دشمنانش را از سر راه بردارد بلکه حتی به سپر ویبرانیوم کاپیتان آمریکا نیز آسیب وارد کند.

در نسخه‌های جدیدتر از رد گاردین نیز دیده شده که او یک سپر شبیه به سپر استیو راجرز را با خود حمل می‌کند.

همچنین می‌توان به عنوان توانایی‌هایش دوباره اشاره کرد که شوستاکوف قبل از این که تبدیل به رد گاردین شود یک خلبان آزمایشی فوق‌العاده برای اتحاد جماهیر شوروی بود.

رد گاردین به عنوان رونین باز می‌گردد

در ابتدا گمانه زنی می‌شد که شوستاکوف از اولین رویارویی‌اش با اونجرز جان سالم به در نبرده اما از آن جایی که در مورد دنیای کمیک‌ها حرف می‌زنیم، سال‌ها بعد شاهد این بودیم که او بار دیگر در اتفاقات یک داستان دیگر قرار گرفته و این بار با هویت رونین (Ronin) وارد ماجرا می‌شود. رونین همان هویتی است که شخصیت‌هایی مثل هاوک‌آی (Hawkeye) نیز به خود گرفته‌اند اما این بار شوستاکوف بود که پشت نقاب رونین مخفی شده.

در کمیک Hawkeye & Mockingbird/Black Widow: Widowmaker، فردی شروع به قتل رساندن جاسوس‌های دنیای مارول می‌کند. این آدمکش ناشناس سرانجام سراغ بابی ماکینگ‌برد مورس (Bobbi Mockingbird Morse) و ناتاشا رومانوف رفت ولی ناتاشا متوجه شد که این قاتل چه کسی است. با برداشته شدن نقاب رونین کسی جز الکسی شوستاکوف، همسر سابق بلک ویدو، زیر آن نبود.

الکسی که از وضعیت حال حاضر روسیه منزجر شده، تصمیم گرفته بود میهن سابقش را بعد از کنار زدن تمام جاسوسان از معادله، به دست بیاورد.

این سرزمین مادری من نیست! من برای یه امپراطوری جنگیدم. بزرگ‌ترین قدرت دنیا. حالا پژمرده شده، یه پوسته از وضع قبلیش… اما حالا وقت انقلاب رسیده.

شوستاکوف و رومانوف در نبردی تن به تن با هم درگیر شدند. با این وجود ناتاشا توانست همسر سابقش را شکست دهد اما او را نکشت تا سزای جان انسان‌هایی که گرفته بود را ببیند.

شکست خوردن رد گاردین از بلک ویدو

شکست خوردن رد گاردین از بلک ویدو

دیوید هاربر نقش چه کسی را در فیلم بلک ویدو بازی می‌کند؟

در طی رویداد سن دیگو کامیک کان، دیوید هاربر نه تنها اسم واقعی رد گاردین را مشخص کرد بلکه در مورد او اطلاعات بیش‌تری داد. «آمریکایی‌ها کاپیتان آمریکا رو خلق کردن و به عنوان یک پاسخ، [و] یک عمل متقابل، شوروی رد گاردین رو خلق کرد. پس، از این نظر، اون یه کپیه.»

دیوید هارپر در نقش رد گاردین در دنیای سینمایی مارول

دیوید هارپر در نقش رد گاردین در دنیای سینمایی مارول

شبیه به همتای کمیکی‌اش، ظاهراً کاپیتان آمریکای دنیای سینمایی مارول در زندگی شوستاکوفِ هاربر نیز نقش پررنگی را بازی می‌کند. هاربر همچنین گفته که رد گاردین ممکن است ویژگی مشترک دیگری با نسخه کمیکی‌اش داشته باشد، به این ترتیب انتظار چند سورپرایز را می‌توان کشید.

باید منتظر ماند و دید که آیا در فیلم قرار است حضور شوستاکوف در گذشته ناتاشا رومانوف گسترش پیدا کند یا این که برای او برنامه‌های دیگری چیده شده. اما به هر حال اضافه شدن الکسی شوستاکوف به عنوان رد گاردین می‌تواند موردی جذاب برای دنیای سینمایی مارول باشد.

رد گاردین در سریال‌ها و بازی‌های ویدیویی
  • سریال: در اپیزود Secret Avengers سریال انیمیشنی Avengers Assemble، رد گاردین در مقابل و در کنار کاپیتان آمریکا و اونجرز به عنوان عضوی از وینتر گارد (Winter Guard) می‌جنگدد.
  • بازی‌های ویدیویی: رد گاردین شخصیتی قابل بازی در عنوان Lego Marvel Super Heroes 2 به عنوان عضوی از وینتر گارد است.

حالا باید تا اکران فیلم بلک ویدو صبر کنیم تا ببینیم نسخه دیوید هاربرِ رد گاردین چه قدر شبیه به نسخه کمیکی است و چه قدر با آن تفاوت دارد اما تا به حال مشخص شده تعداد زیادی از ویژگی‌های شخصیتی او بدون تغییر پا به دنیای سینما خواهند گذاشت. فقط باید تا اول ماه مه سال 2020 (دوازدهم اردیبهشت ماه سال 1399) انتظار بکشیم تا به پاسخ تمام پرسش‌ها برسیم.

منبع: IGN

.کپی شد https://vgto.ir/1ss

2
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
2 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
2 نویسندگان دیدگاه
ADELMohammad Amin آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
ADEL
مهمان
ADEL

اسکارلت عالیه!

Mohammad Amin
کاربر
Mohammad Amin

خوب بود.

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...