ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

چیتا در فیلم Wonder Woman 1984 کیست؟

یکی از بزرگ‌ترین دشمنان واندروومن پا به دنیای سینمایی دی‌سی می‌گذارد

۱

در فیلم Wonder Woman 1984 شاهد بازگشت گل گدوت در نقش واندروومن هستیم. همراه با او، کریستن ویگ برای ایفای نقش شخصیت چیتا (Cheetah)، یکی از قدیمی‌ترین و شریرترین دشمنان واندروومن، نیز پا به پرده نقره‌ای سینما خواهد گذاشت.

در حال حاضر مشخص نیست که شخصیت بازی شده توسط ویگ دقیقاً چگونه قرار است در فیلم تبدیل به چیتا شود یا حتی او آنتاگونیست اصلی فیلم است یا مکس‌ول لردی که پدرو پاسکال نقش او را ایفا می‌کند قرار است دردسر اصلی واندروومن باشد.

در حال حاضر فقط می‌توانیم صبر کنیم تا از تمام اسرار فیلم پرده برداشته شود و به تماشای تقابل این دو رقیب دیرینه بنشینیم، با این حال در ادامه به معرفی شخصیت چیتا خواهیم پرداخت. پس در ادامه با ویجیاتو همراه باشید.

چیتا کیست؟

واندروومن در طول سال‌های فعالیتش به عنوان عامل اتصال بین دنیای انسان‌ها و اساطیر یونانی دشمنان زیادی برای خود ساخته است. با این وجود هیچ کدام از این دشمن‌ها به مرگباری و شرارت چیتا نبوده‌اند. او که در نسخه‌های مدرن‌تر قدرت‌های خود را از طریق آرزکارتاگا (Urzkartaga) به دست آورده، به خاطر تنفر و حسادتش نسبت به واندروومن، در هر نبردی با وحشیگری و قدرت بسیار شرکت می‌کند.

با این حال، چنین وحشیگری هیچوقت در برابر حس عشق و دلسوزی واندروومن موفق نبوده است. چیتا، واندروومن را به چشم یک دشمن می‌بیند اما واندروومن او را به عنوان دوستی که شکست خورده و نیاز به کمک دارد در نظر می‌گیرد.

سرآغاز چیتا

چیتا یکی از قدیمی‌ترین ویلن‌های داستان‌های واندروومن است که در شماره 6 کمیک Wonder Woman (ماه سپتامبر سال 1943) برای اولین بار وارد دنیای کمیک‌ها شد و از آن به بعد حضوری مداوم داشت.

ویلیام مولتون مارتسون و اِیچ. جی. پیتر، پریسیلا ریچ (Priscilla Rich) را به عنوان شخصیتی حسود، خودخواه و تازه به دوران رسیده معرفی کردند که به خاطر اختلال تجزیه هویت، تبدیل به یک ویلن شد. حتی در همان دوران اولیه خلق او، چیتا عمق شخصیتی بیش‌تری را نسبت به اکثر ویلن‌های زمان خود نشان می‌داد که باعث شد پرداخت به جنبه تاریک‌تر او با تقابل‌های مداومش با واندروومن هماهنگ شود.

چیتای دبورا دومین (Deborah Domaine) در شماره 274 کمیک Wonder Woman (ماه دسامبر سال 1980) معرفی شد. دبورا به عنوان خواهر زاده ریچ، توسط سازمانی ترورسیتی به نام کبرا (Kobra) شست و شوی مغزی داده شد تا عنوان خاله‌اش را قبول کند و با وجود دوستی‌اش با واندروومن، با او وارد نبرد شود.

بعد از اتفاقات کمیک Crisis on Infinite Earths در سال 1985، انتشارات دی‌سی داستان‌های واندروومن و به دنبال آن چیتا را کاملاً عوض کرد. لِن وین و جرج پرز بودند که باربارا آن مینروا (Barbara Ann Minerva) را در شماره 7 کمیک Wonder Woman (ماه آگوست سال 1987) به عنوان چیتای جدید خلق کردند. او تبدیل به اولین چیتایی شد که قدرت‌های فرا انسانی در اختیار دارد و با اساطیر باستانی نیز در ارتباط است.

نسخه پریسیلا ریچ با طراحی الکس راس

نسخه پریسیلا ریچ با طراحی الکس راس

مینروا به عنوان یک باستان شناس بلند پرواز به تصویر کشیده شد که در تماس با ماده‌ای شیمیایی که توسط ستایش کنندگان آرزکارتاگا تهیه شده بود قرار می‌گیرد. این ماده به او جاودانگی هدیه می‌داد اما این ماده فقط برای استفاده انسان‌های باکره تهیه شده بود. به همین دلیل مینروا در تبدیل خود دچار مشکلات بزرگی شد. به همین دلیل او در حالت انسانی درد شدیدی را تجربه می‌کند و در هیبت چیتا میل به خون ریزی غیر قابل کنترلی را در خود می‌بیند.

مینورا از اولین حضورش تا به حال نقش چیتا را بر عهده داشته، به جز دوره‌ای کوتاه که در کمیک شماره 170 Wonder Woman (ماه جولای سال 2001)، سباستین بالستروس (Sebastian Ballesteros) جایگزین او شد. سباستین تنها مردی است که تا به امروز هویت چیتا را به خود گرفته.

از آن وقت به بعد ظاهر، انگیزه و قدرت‌های مینروا دچار تغییراتی شدند و حالا او گاهی اوقات بیش‌تر به شکل یک ضد قهرمان به نمایش در می‌آید تا فقط یک ویلن خالص.

در طول زمان، ارتباط مینروا با چیتاهای قبلی نیز تغییر پیدا کرد. در اوایل، هم پریسیلا ریچ و هم دبورا دومین به عنوان بخشی از پیوستگی دنیای کمیک‌های دی‌سی باقی مانده بودند. مینروا با به قتل رساندن چیتای قبل از خود، ادعای برتری نسبت به این هویتش را مستحکم‌تر کرد. با این حال بعد از ریبوت نیو 52 کمیک‌های دی‌سی، مینروا تنها شخصی شناخته شد که هویت چیتا را به خود گرفت و پریسیلا ریچ و دبورا دومین تبدیل به دو هویت موقت مخفی او شدند.

قدرت‌ها و توانایی‌های چیتا

در دنیای کمیک‌ها دی‌سی، چهار نسخه اصلی از چیتا وجود دارد. دو نسخه اول؛ یعنی پریسیلا ریچ و خواهر زاده‌اش، دبورا دومین، توانایی‌های فرا انسانی خاصی ندارند. این دو صرفاً لباس‌هایی به شکل چیتا به تن می‌کردند و با استفاده ترکیبی از روش‌های مبارزه‌ای و خشونتشان می‌توانستند با واندروومن به صورت تن به تن درگیر شوند.

اما هر دو نسخه مدرن چیتا؛ یعنی باربارا آن مینروا و سباستین بالستروس، توانایی‌های ماورایی را به کمک آرزکارتاگا به دست آورده‌اند. هر دوی این ویلن‌ها تبدیل به نصف انسان و نصف چیتا شدند، نیرو، سرعت، پایداری و حس‌های بهبود یافته و همین طور پنجه‌های تیزی که حتی می‌توانند پوست واندروومن را بشکافند نیز به دست آوردند.

چیتا فرای کمیک‌ها
کریستن ویگ در نقش چیتا در فیلم Wonder Woman 1984

کریستن ویگ در نقش چیتا در فیلم Wonder Woman 1984

اولین حضور چیتا در مدیومی غیر از کمیک‌ها در مجموعه انیمیشنی Challenge of the Super Friends اتفاق افتاد که در آن پریسیلا ریچ با صداپیشگی مارلین آراگون به عنوان عضوی از گروه لیجن آو دوم (Legion of Doom) حضور داشت.

نسخه باربارا آن مینروا با صداپیشگی شریل لی رالف هم در مجموعه انیمیشنی Justice League و هم در مجموعه انیمیشنی Justice League Unlimited به صورت مکرر به کار همیشگی خود پرداخت. این مجموعه‌ها ویژگی‌های اساطیری این شخصیت را حذف کردند و به جای آن، مینروا را به عنوان متخصص ژنتیکی به تصویر کشیدند که اشتباهاً خودش را تبدیل به چیتا کرده.

مجموعه انیمیشنی Batman: The Brave and the Bold نیز نسخه خاص خودش را از چیتا داشت که با صداپیشگی مورنا باکارین، ویژگی‌های دو نسخه پریسیلاریچ و باربارا آن مینروا را با یکدیگر ترکیب کرده بود.

چیتا در چند انیمیشن پخش خانگی کمپانی دی‌سی به شرح زیر هم حضور داشته:

همین طور چیتا را در بازی‌های ویدیویی زیر نیز دیده‌ایم:

  • Justice League Task Force
  • DC Universe Online
  • LEGO Batman 3: Beyond Gotham
  • Injustice 2

اشاره‌ای کوتاه به چیتا با دیده شدن نام او روی درب یکی از سلول‌های سازمان ARGUS در سریال Arrow شد. با این حال او هیچوقت حضوری کامل در دنیای اروورس نداشته… البته تا به امروز.

چیتا حضور لایو اکشنش را با بازیگری کریستن ویگ در فیلم Wonder Woman 1984 تجربه خواهد کرد. طبق گفته‌های پتی جنکینز، کارگردان این فیلم، قرار است ویگ نقش نسخه باربارا مینروا را بازی خواهد کرد. حالا باید تا اکران فیلم در تاریخ پنجم ماه ژوئن سال 2020 (16 خرداد سال 1399) صبر کرد و دید نقش او چه قدر در فیلم پر رنگ خواهد بود و چه تأثیری بر ماجراجویی جدید واندروومن خواهد داشت.

منبع: IGN

.کپی شد https://vgto.ir/22o

1
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه
Reza Dark آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Reza Dark
مهمان
Reza Dark

عالی بود مقاله 🔥🥇🦋🍬

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...