ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سرگرمی

معرفی کافه گیم‌پلی

بعضی از مکان‌ها فارغ از موجودیت و ذات اصلی‌شان، هدفشان است که آن‌ها را شکل می‌دهد و به آن ها هویت می‌دهد. برای مثال فکر کنید که شما یک ماشین قرمز بخرید؛ ولی دوستان و ...

حسین توکلی
نوشته شده توسط حسین توکلی | ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۰

بعضی از مکان‌ها فارغ از موجودیت و ذات اصلی‌شان، هدفشان است که آن‌ها را شکل می‌دهد و به آن ها هویت می‌دهد. برای مثال فکر کنید که شما یک ماشین قرمز بخرید؛ ولی دوستان و آشنایان شما به جای آن که از خود ماشین تعریف کنند و برایشان جذاب باشد، قرمز بودن آن را بزرگ جلوه دهند. حالا جزیی فرعی از بخش بزرگ‌تر و مهم‌تر خود پیشی گرفته و به نکته اصلی آن تبدیل شده است. مکانی که امروز می‌خواهیم راجع به آن صحبت کنیم هم همین فرمول برایش پیاده شده است، کافه گیم‌پلی.

کافه گیم‌پلی قبل از آن که کافه باشد، گیم‌پلی است و تحت برند خود شاخصه‌هایی ساخته است. پس با ویجیاتو همراه باشید تا به بررسی این شاخصه‌ها بپردازیم.

گیم پلی در قلب تهران و مرکز نقشه قرار دارد. کافه پرهیاهویی که در یک پاساژ آرام در بلوار کشاورز جای گرفته است. کافه به نسبت فضای بزرگی دارد و در جای جای آن المان‌هایی به چشم می‌خورد که برای یک گیمر می‌تواند تداعی کننده خاطرات تلخ و شیرینش از دنیای بازی‌های ویدیویی باشد.

پس از ورود از در اصلی که دستگیره‌های آن دیلم ‌های گوردون فریمن، قهرمان سری بازی‌های Half-Life است، در سمت چپ چشم‌تان به دیوار اسپویلر‌ها می افتد. دیوار اسپویلرها و یا Wall of Spoilers مجموعه‌ای از تابلو عکس‌هایی است که از صحنه‌های به یاد ماندنی تاریخ ویدیو گیم‌ها تشکیل شده است و می‌تواند با قلقلک دادن احساسات شما با هر بار نگاه به آن ها، چند ثانیه‌ای شما را از جایی که هستید به کهکشان خاطرات پرتاب کند. البته نگران نباشید، اسپویل‌های قرار گرفته در بین عکس‌ها یا آن قدر مشهور هستند که اسپویل لقب نگیرند یا آن قدر خاص که اگر آن‌ها را تا الان ندیده اید احتمالا بعدا هم نخواهید دید.

دیوار رو‌به‌رویی شما را البته می‌توان به عنوان جذابیت اصلی کافه نامید؛ دیوار گرفیتی کافه. بگذارید برای شناخت آن اول به سراغ برنامه‌های لانچ پارتی کافه بپردازیم. طبق رسم کافه، هر بازی جدیدی که منتشر می‌شود، لانچ پارتی‌ای برای آن برگزار می‌شود که برای آن بلیت فروشی شده و پس آن یک نسخه از بازی مورد نظر و جایزه‌های دیگری با انجام قرعه کشی بین حضار پخش می‌شوند. یکی از برنامه‌های دیگر این لانچ پارتی‌ها، اضافه کردن گرافیتی بازی مورد نظر به دیوار گرفیتی کافه است؛ فکر کنید که اگر شما بخشی از آن برنامه بوده باشید، این گرفیتی می‌تواند خاطره ماندگاری برای شما باشد.


پس این دیوار و گرفیتی‌های روی آن هر کدام داستان زیادی پشت‌شان است که می‌تواند جذابیت بسیار بالایی داشته باشد. کافه در طول هفته به پخش فیلم و انیمیشن‌های محبوب می‌پردازد که البته ورودی خاصی در ازای آن دریافت نمی‌کند. به خوراکی‌های کافه برسیم. منوی نوشیدنی‌ها و غذاها که جلوی شما قرار می‌گیرد ممکن است کمی گیج شوید؛ مخصوصا اگر گیمر نباشید.

تمام آیتم‌ها از روی بازی‌های خارجی و ایرانی نام گذاری شده‌اند و حتی ممکن است فلسفه پشت این نام گذاری‌ها برایتان مشخص نباشد. مثلا چرا کشک بادمجان باید نامش گرشاسب باشد ولی هر چه باشد این نام گذاری‌ها می‌تواند برایتان جذاب باشد.

کنسول هم برای بازی کردن مشتری‌ها وجود دارد که فعلا هزینه‌ای در ازای آن از سوی کافه دریافت نمی‌شود. به غیر از کنسول، بردگیم‌های روتین هم در قفسه‌ای وجود دارند که می‌توانید با آن‌ها سرگرم شوید. در مجموع بازدید از اولین کافه با تم ویدیو گیم در ایران می‌تواند تجربه جالبی برای علاقه‌مندان به این صنعت و سرگرمی باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • محمدحسن
    محمدحسن | ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

    ایول! اتفاقا دنبال همچین کافه ای میگشتم.

مطالب پیشنهادی