ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آموزش

معرفی چند طراحی بیس مناسب کلن وار در Clash of Clans

حمله ممکن است برای شما پیروزی به ارمغان بیاورد، اما قهرمانی در دفاع جانانه است. بسیاری از شما ممکن است تمرکز خود را روی گرفتن ستاره‌ها گذاشته باشید، اما آیا تا به حال دقت کرده‌اید ...

مانی میرجوادی
نوشته شده توسط مانی میرجوادی | ۹ تیر ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۰

حمله ممکن است برای شما پیروزی به ارمغان بیاورد، اما قهرمانی در دفاع جانانه است. بسیاری از شما ممکن است تمرکز خود را روی گرفتن ستاره‌ها گذاشته باشید، اما آیا تا به حال دقت کرده‌اید که اگر حریف در حمله به بیس شما مقداری ستاره‌ی کمتر به دست آورده بود، شما می‌توانستید برنده‌ی مبارزه باشید؟

یقینا هیچ بیسی وجود ندارد که بتواند جلوی دریافت ۳ ستاره از دشمن را در تلاش‌های متعدد بگیرد. اما هرچه قدر حریف شما برای دریافت سه ستاره بیشتر تلاش کند، دفعات کمتری می‌تواند در کلن وار ها برای جمع کردن ستاره اقدام نماید. بنابراین دفاع از ستاره‌ها شاید اهمیت بیشتری داشته باشد.

بیس‌های کلن وار باید چگونه باشند؟

بیشتر اوقات تصور می‌شود که تروفی بیس‌ها و وار بیس‌ها یکسان هستند اما اینطور نیست. تروفی بیس‌ها سعی می‌کنند تا مهاجمین را به اشتباه بیاندازند و با استفاده از حرکات ناگهانی آن‌ها را غافلگیر کنند.

اما وار بیس‌ها قادر به غافلگیر کردن دشمن نخواهند بود. چرا که بعد از اولین حمله، هر مهاجمی متوجه وجود تله‌ها و همچنین نیروهایی که در قلعه‌ی کلن وجود دارند خواهد شد. همچنین دشمن می‌تواند برای ساعت‌ها بیس شما را بررسی کند تا متوجه شود در هر ساختمان شما چه خبر است.

کلن واربا توجه به این تفاوت اساسی متوجه می‌شویم که رویکرد در کلن وار ها باید کاملا متفاوت باشد. شما نمی‌خواهید جلوی ۱ ستاره شدن یا ۲ ستاره شدن حریف را بگیرید. شما می‌خواهید جلوی ۳ ستاره شدن دشمنتان را بگیرید چرا که این موضوع می‌تواند پیروز مبارزات را مشخص کند.

ایده‌ی اصلی پشت یک وار بیس خوب این است و شاید شما به راحتی تاون هال را در اختیار دشمن قرار دهید اما طوری مرکز بیس خود را طراحی کرده باشید که یا همه‌ی نیرو‌های دشمن را از پا درآورید یا اینکه زمان را برای آن‌ها به اتمام برسانید.

و اما طراحی‌های پیشنهادی

وار بیس برای تاون هال ۷

اولین بیس برای تاون هال ۷ در مقابل حمله‌ی نیرو‌هایی مثل دراگون‌ها و جاینت‌ها از خود مقاومت بسیار مناسبی را به نمایش خواهد گذاشت.

کلن وار

این بیس از فضای زیاد بین ساختمان‌ها در بیرون محفظه‌ها استفاده کرده تا تله‌ها را به خوبی پنهان سازد. دفاع هوایی طوری در بخش‌های مختلف تعبیه شده که کار را برای دراگون‌ها عملا نا ممکن خواهد کرد.

اگر از دست حمله‌ی دراگون‌ها خسته شده‌اید، شاید طراحی بعدی بتواند به شما کمک شایانی برساند. بیسی که در ادامه مشاهده خواهید طوری طراحی شده که عملا نابود شدنش توسط حمله‌ی شدید دراگون‌ها هم امکان پذیر نخواهد بود.

کلن وار

طراحی کلی این بیس به گونه‌ای است که دراگون‌ها را به سمت چپ می‌کشاند در حالی که در تیررس دفاع هوایی قرار دارد. این موضوع باعث می‌شود تا دراگون‌ها به سرعت شکست بخورند و از بین بروند. از طرفی منابع مشخص شده می‌تواند آن‌ها به مدت قابل توجهی درگیر کند. به طور کلی می‌تواند طراحی مناسبی برای بیس شما در کلن وار بعدی باشد.

وار بیس برای تاون هال ۸

طراحی بیس اول باعث می‌شود تا بتوانید نقاط مرگ قابل توجهی را بین محفظه‌ها و مکان‌هایی که تله در آن‌ها قرار دارند ایجاد کنید. محفظه‌هایی که در گوشه‌ها قرار دارند به خاطر داشتن منابع باعث می‌شوند که نیروی دشمن مدت زمانی را مشغول به از بین بردن آن‌ها شوند. علاوه بر این، در تیررس بخش‌های دفاعی قرار خواهند گرفت و از بین خواهند رفت.

کلن وار

تسلا فارم پنهان شده در اطراف تاون هال جلوی هرگونه حمله‌ی کورکورانه را خواهد کرد و دشمن را مجبور می‌کند تا نیرو‌های بیشتری را نسبت به پیش‌بینی‌هایش ذخیره نماید.

بیس دوم علاوه بر دراگون‌ها می‌تواند بالون‌ها را نیز دور نگه دارد. با جایگذاری منابع در مرکز، سرعت پیشروی نیرو‌ها کاهش می‌یابد و دفاع هوایی نیرو‌های پروازی دشمن را از بین می‌برد.

کلن وار

وار بیس برای تاون هال ۹

طراحی اول از Queen به خوبی محافظت می‌کند و احتمال از بین رفتنش توسط Queen Charge را به شدت کاهش می‌دهد.

کلن وار

این طراحی به حدی خوب است که حتی حمله‌ کننده‌های TH10 و TH11 هم با استفاده از Dragon یا GoValk در برابرش موفق نبودند.

طراحی دوم یک دفاع جانانه را در مقابل Hog Rider، Witches و Valkyrie به نمایش خواهد گذاشت.

کلن وار

از بین بردن قلعه‌ی کلن کار تقریبا امکان پذیر نیست و تنها با استفاده از چند Hog احتمال موفقیت بسیار پایین است، چرا که خط دفاع بیرونی آن‌ها را به سادگی از بین خواهد برد و مهاجمان یا باید نیرو‌های بیشتری را هدر بدهند یا اینکه در مدتی کوتاه استراتژی جدید برای حمله پیاده سازی کنند.

وار بیس برای تاون هال ۱۰

ابتدا از یک طراحی برای جلوگیری از ۳ ستاره شدن حریف استفاده می‌کنیم. این طراحی مهاجم را مجبور می‌کند تا با استفاده از Queen Charge از نقطه‌ی بالایی حمله را آغاز کند. چرا که وجود یک برج اینفرنو در پایین حمله از آن منطقه را غیر ممکن می‌کند. مین‌های هوایی مدت زمان جولان Queen Charge را کاهش خواهند داد و اگر مهاجم از Bowler‌ها استفاده کند، به سادگی در وسط بیس نابود شده و جلوی ۳ ستاره شدن حریف را خواهد گرفت.

کلن وار

اگر عموما با استفاده از Queen Charge و Bowler یا Hog Rider مورد حمله قرار می‌گیرید، طراحی بالا می‌تواند گزینه‌ای بسیار مطلوب برای شما باشد.

بیس دوم در مقابل Valkyrie‌ها فوق العاده عمل خواهد کرد. همچنین نیرو‌هایی نظیر گولم‌ها نمی‌توانند در حمله به این بیس خیلی موفق باشند. طراحی کلی محفظه‌ها طوری خواهد بود که نیرو‌های دشمن را تقسیم می‌کند و آن‌ها را قبل از رسیدن به مرکز بیس از پا در می‌آورد.

کلن وار

وار بیس برای تاون هال ۱۱

اولین بیس پیشنهادی می‌تواند جلوی هرگونه آسیبی که از سمت Healer‌ها ایجاد می‌شود را بگیرد. همچنین نیرو‌های دفاع هوایی طوری تنظیم شده‌اند که کار برای مهاجمین بسیار سخت خواهد بود. بنابراین می‌توان با احتمال بالایی گفت که Queen Charge در این حالت شکست خواهد خورد و مهاجمین قادر به دریافت ۳ ستاره نخواهند بود.

کلن وار

هیرو‌های دفاعی در کنار قلعه‌ی کلن در عمق بیس قرار گرفته‌اند. بنابراین حمله با تمام قوا به آن‌ها کار ساده‌ای نخواهد بود.

طراحی دوم نفوذ مهاجمین به مرکز بیس را بسیار دشوار می‌کند.

کلن وار

حتی اگر نفوذ ممکن شود، بیس طوری طراحی شده که نیروی مهاجم را به چند دسته تقسیم می‌کند که اتفاق ناخوشایندی برای مهاجمین به شمار خواهد رفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • sara
    sara | ۲۵ مهر ۱۳۹۸

    میشه لطفا Queen Charge رو تعریف کنید، آیا نوعی تقویت کننده یا قدرت دهنده به ملکه است؟

مطالب پیشنهادی