ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

سایت دانلود «ایران فیلم» با سرویسی جدید باز می‌گردد

یادداشت مدیر ایران فیلم بعد از خاموشی سرورها

۰

عواقب و حواشی خاموشی سرورهای دانلود سایت‌های دانلود فیلم و سریال همچنان ادامه دارد، و روز به روز لطمه بزرگی که به جامعه فیلم‌بازان ایرانی وارد شده بیشتر حس می‌شود؛ یکی از سایت‌های پرمخاطب و قدیمی که با وجود فیلترینگ مداوم دامنه‌های مختلفش و انواعی از کارشکنی‌ها، همواره به فعالیت خود ادامه می‌داد و امتیاز خیلی خوبی هم در رتبه‌بندی الکسا داشت، «ایران فیلم» بود.

بعد از اقدام دادستانی کل کشور مبنی بر منع فعالیت سایت‌های دانلود فیلم و الزام آنها به سانسور کردن محتوا، وب‌سایت ایران فیلم هرگز دوباره شروع به فعالیت نکرد و حتی تمام شبکه‌های اجتماعی‌اش نیز از کار افتادند. در حالی که گمان می‌رفت این وب‌سایت برای همیشه خاموش شده باشد و یا همچون برخی از هم‌ترازانش با سانسور محتوا کارش را از سر بگیرد، مدیران ایران فیلم با انتشار یادداشتی خبر از اتفاقی نو دادند.

این یادداشت که به صورت اول شخص از زبان سایت روایت شده، انتقال سرورها به خارج از کشور و یا فعالیت دوباره سایت با سانسور را به طور کامل رد می‌کند، و در عوض وعده «یک سورپرایز خوب» را می‌دهد. «یک سرویس جدید» که قرار است «نیازهای اساسی کاربران» را رفع کند و این روزها مراحل آخر تولید و رفع باگ را سپری می‌کند.

ایران فیلم به زودی محصولی جدید رونمایی خواهد کرد؛ حال این سرویس چه خواهد بود و به چه نحوی می‌تواند به فیلم و سریال ارتباط داشته باشد، مسئله‌ای است که هنوز معلوم نشده. اما یادداشت مورد بحث به «نیازی بزرگتر و ماقبل دانلود» اشاره دارد که گفته شده «خیلی مهم‌تر و اساسی‌تر از بحث دانلود فیلم است». به همین ترتیب به نظر نمی‌رسد این بار با ترفندی تازه برای دانلود فیلم و سریال طرف باشیم، و ایران فیلم می‌خواهد مسیر کاملا جدیدی را پیش بگیرد. شاید مسیری که هیچ تلاقی خاصی با دادستانی و کمیته فیلترینگ نداشته باشد. نظر شما در این رابطه چیست؟ سورپرایز ایران فیلم چه خواهد بود؟ دیدگاه‌های خود را با ویجیاتو در میان بگذارید.

در ادامه می‌توانید شرح کامل یادداشت ایران فیلم را مطالعه کنید:

‌سلام رفیق

اطلاع داری که چند وقتی هست فعالیتم به اجبار متوقف شده! ولی من دست رو دست نذاشتم و یه سورپرایز خوب برات فراهم کردم. یک سرویس جدید ساختم که در مراحل آخر تولیدش هست. باید یکم تست و رفع باگ بشه تا همه چیز آماده رونمایی باشه. سرویس جدیدمون قراره یکی از نیازهای اساسی شما رو برآورده کنه…

چندسال پیش به یه فکر بزرگ رسیدم، یه ایده خوب سینمایی که خیلی مهمتر و اساسی‌تر از بحث دانلود فیلم هست! فهمیدم که شما نیازی بزرگتر و ماقبل دانلود دارید که توجه زیادی بهش نشده.

بر اساس این نیاز و از همون موقع، تولید محصول جدیدم رو شروع کردم. زمان زیادی رو گذاشتمو تمام مدت به نیازهای شما فکر کردم. قرار بود بزودی رونمایی بشه، ولی…

مدتی قبل، سایت به اجبار و ناخواسته، بسته شد و همه کاسه کوزه ها رو بهم ریخت. سرور‌هام مسدود و نازنین آرشیوم از دست رفت!

این اتفاق برای من، ضربه‌ بزرگی بود. بزرگتر از چیزی که تصور کنید! ضرر‌های بسیاری متحمل شدم. کاربرام ناراضی و همه چیز خراب شد!

ماه‌ها تلاش کردم که چطور باید همه‌چیز رو درست کرد. بعد از پیگیری، دستور داده شد در ادامه فعالیت، باید محتواها سانسور بشه! کاری که سال‌ها زمان و بودجه زیادی میخواد! آخرشم نارضایتی فیلم‌بازها رو بدنبال داره. سربسته بگم هیچ چاره‌ای برای من نیست، نه انتقال سرور، نه راه حل‌هایی که ممکنه به ذهنتون بیاد. همه‌رو بررسی کردم.

از اونجایی که سانسور در مسیر من نیست، تصمیم گرفتم وارد این داستان نشم!

از طرفی می‌دونید که باور دارم باید خوش حساب بود! الان که چند ماهه سایت متوقف شده، اعتبار حساب کاربران، پیش من باقی مونده. البته این صرفا یک عدد توی سیستم است و معادل ریالی اون در حساب من نیست که هیچ، حتی منفی هم شده!

ضرر بزرگ، توان بازپرداخت مانده‌ اعتبار کاربران رو از من گرفت، پس به این فکر کردم که در محصول جدید، این ضرر رو به شیوه دیگه‌ای جبران کنم و رضایت شما رو بدست بیارم.

بخاطر همین ازت تقاضا میکنم بازم صبر کنی و منتظر رونمایی محصول جدید باشی. گرچه تا همینجاشم خیلی ممنونم بابت شکیباییت و این همه پیام دوست داشتنی، بدون که خیلی دلتنگتم.


بیشتر بخوانید:

تماشا کنید: برنامه ویدیویی ویجیاتو – چرا پیدا کردن زیرنویس فارسی سخت شده؟

.کپی شد https://vgto.ir/2hc

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...