ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

سایت‌های دانلود فیلم به خاطر انتشار «محتوای غیراخلاقی» از دسترس خارج شدند

«شکایتی از طرف VODها یا صداوسیما صورت نگرفته»

۲

به گزارش پیوست، سرپرست معاونت فضای مجازی و دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه دلیل فیلترینگ سایت‌های دانلود فیلم را تخلفات متعدد در انتشار محتوای غیراخلاقی از سمت این سایت‌ها اعلام کرد.

طبق گفته‌های جواد جاویدنیا، از دسترس خارج شدن سایت‌ها تنها به سایت‌های دانلود فیلم محدود نشده و سایت‌های دیگری نیز به دلیل رعایت نکردن قوانین بسته شده‌اند:

تنها این سایت‌ها فیلتر نشدند و تعداد دیگری از سایت‌های متخلف همزمان با آنها فیلتر شدند ولی برخی تلاش کردند با فضاسازی رسانه‌ای این موضوع را برجسته کنند و به نوعی در برابر اقدام قانونی دادستانی، فشار رسانه‌ای ایجاد کنند. بر این اساس ما طبق قانون جرایم رایانه‌ای به ارائه‌دهندگان خدمات میزبانی اعلام کردیم که از میزبانی محتوای این سایت‌ها خودداری کنند که همین مسأله هم صورت پذیرفت.

پیش از این وزیر ارتباطات گفته بود که این سایت‌ها به خاطر شکایت صداوسیما بسته شده‌اند. البته طبق گفته‌های جاویدنیا، فیلتر شدن سایت‌های دانلود فیلم به خاطر شکایت ارگان خاصی انجام نشده:

همانگونه که قبلا نیز اعلام شده است برای این اقدام، شکایت از سوی دستگاه خاصی مطرح نشده بود؛ بلکه بر اساس رصد دوره‌ای و نظام‌مند در طول زمان، این تخلفات شناسایی شده بود و قبل از اقدام به فیلترینگ بارها به آنها برای حذف محتوای مجرمانه تذکرات لازم داده شده بود.

پیش از این یکی از مدیران سایت‌های دانلود فیلم گفته بود که فعالیت سایت مذکور به خاطر شکایت VODها متوقف شده است؛ ادعایی که صحبت‌های امروز جاویدنیا مبنی بر انتشار محتوای غیراخلاقی از سمت این سایت‌ها آن‌ را تکذیب می‌کند.

در حال حاضر می‌دانیم که این سایت‌ها می‌توانند با دریافت مجوز همچنان به فعالیت خود ادامه بدهند. تا به امروز ۴ سایت دانلود فیلم این مجوز را دریافت کرده‌اند که البته در میان آن‌ها نام سایت‌های دانلود مشهور به چشم نمی‌خورد. طی هفته‌های اخیر بحث‌های زیادی در مورد نحوه فعالیت سایت‌های دانلود فیلم و VODها جریان داشته. مدتی پیش معاونت فضای مجازی صداوسیما اعلام کرد که صدور مجوز تولید آثار در VODها هم به صداوسیما محول شده است.

بیشتر بخوانید:

.کپی شد https://vgto.ir/1kp

2
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
2 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
2 نویسندگان دیدگاه
sajjadbshReza آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
sajjadbsh
مهمان
sajjadbsh

آخرشم نفهمیدیم چرا از دسترس خارج شدن و احتمالا هیچوقت نمی فهمیم!

Reza
مهمان
Reza

اینجا حتی سرگرمی مردمشونو فیلتر میکنن تحریم های خارج از کشور و خم کردن کمر اقتصادی مردم بس نبود؟ باید انقدر مردمو از کشور متنفر کنید؟ تلگرامو فیلتر میکنید و بعد فیلترشکن قانونی میفروشین؟ انشالله همین دنیا شما و خانواده و بچه هاتون تا سر حد مرگ زجر بکشن… تا یکم حال مردمو درک کنین

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...