ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

کارگردان Blade Runner 2049 می‌خواهد فیلم جدیدی بر اساس دنیای این فرنچایز بسازد

یک داستان کارآگاهی نوآر که در آینده اتفاق می‌افتد

۰

دنی ویلنوو (Denis Villeneuve)، کارگردان معروف و محبوب آثار علمی تخیلی در جدیدترین مصاحبه خود اعلام کرده است که دوست دارد فیلمی جدید در دنیای بزرگ «بلید رانر» (Blade Runner) بسازد و نه‌فقط ساخت ادامه‌ای برای دو نسخه قبلی این مجموعه پرطرفدار.

هیچ‌چیز سخت‌تر از ساخت ادامه‌ای برای یک فیلم کلاسیک و قدیمی نیست و مشکل اصلی از آنجایی شروع می‌شود که داریم در مورد ادامه‌ای حرف می‌زنیم که نسخه اول آن در سال ۱۹۸۲ ساخته‌شده بود؛ اما دنی ویلنوو این کار را به‌راحتی هرچه‌تمام‌تر انجام داد و ادامه‌ای تحسین‌شده برای «بلید رانر» با عنوان Blade Runner 2049 ساخته بود.

فیلم Blade Runner 2049 در سال ۲۰۱۷ اکران شد و باوجوداینکه موردتوجه منتقدان قرارگرفته بود، اما در عوض فروش کمی را تجربه کرد و فقط ۲۶۰ میلیون دلار (بودجه فیلم ۱۸۰ میلیون دلار بوده است.) توانست بفروشد؛ دقیقاً همان اتفاقی که برای قسمت اول «بلید رانر» افتاده بود که تنها این فیلم موفق شد ۳۳ میلیون دلار (با بودجه ۳۰ میلیون دلاری) در آن زمان فروش داشته باشد.

پروژه‌ای جدا از فیلم‌های قبلی، یک داستان کارآگاهی نوآر که در آینده اتفاق می‌افتد

به‌تمامی اوصاف، دنی ویلنوو بازهم علاقه‌مند است که فیلمی در دنیای «بلید رانر» بسازد؛ فیلمی بسیار متفاوت که ادامه دو نسخه قبلی این مجموعه نباشد. دنی ویلنوو به‌تازگی در مصاحبه‌ای به نشریه Empire در مورد دنیای بلید رانر این‌گونه گفت:

بلید رانر واقعاً دنیای الهام بخشی است. مشکلی که در این ‌میان وجود دارد، عبارت «دنباله» است. من فکر می‌کنم سینما به داستان‌های اوریجینال و جدید نیاز دارد و همان‌قدر که دوست دارم یک‌بار دیگر به دنیای بلید رانر سر بزنم، ترجیح می‌دهم این کار را در قالب اثری متفاوت و تازه انجام دهم؛ پروژه‌ای جدا از فیلم‌های قبلی، یک داستان کارآگاهی نوآر که در آینده اتفاق می‌افتد. چیزی که بعضی شب‌ها هنگام دیدن رویای ساخت آن از خواب بیدار می‌شوم.

دنی ویلنوو با ساخت Prisoners و Enemy (هردو محصول ۲۰۱۳) قدم به سینمای آمریکا گذاشت و توجهات بسیاری را جلب کرد. از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷، ویلنوو به ترتیب سه فیلم Sicario، Arrival و Blade Runner 2049 را به روی پرده فرستاد که هر سه این آثار با تحسین منتقدان مواجه شده بود.

بیشتر بخوانید:

.کپی شد https://vgto.ir/2j4

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...