ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سرگرمی

معرفی بازی دورهمی سرنخ

مسافرت‌ها و دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه فرصتی استثنایی برای تجربه بازی‌های دسته‌جمعی هستند. حتی اگر حوصله بوردگیم‌ها را ندارید یا نمی‌خواهید هیچ هزینه‌ای صرف کنید، همچنان بازی‌های دسته‌جمعی هیجان‌انگیز و خنده‌دار بی‌شماری وجود دارد که ...

پدرام بهادری
نوشته شده توسط پدرام بهادری | ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۹:۰۰

مسافرت‌ها و دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه فرصتی استثنایی برای تجربه بازی‌های دسته‌جمعی هستند. حتی اگر حوصله بوردگیم‌ها را ندارید یا نمی‌خواهید هیچ هزینه‌ای صرف کنید، همچنان بازی‌های دسته‌جمعی هیجان‌انگیز و خنده‌دار بی‌شماری وجود دارد که نهایت با یک قلم و کاغذ کارتان را راه می‌اندازند. در این مطلب می‌خواهیم به سراغ یکی از همین بازی‌ها برویم که اتفاقا برای تجربه آن لازم نیست زمانی مشخص را به آن اختصاص دهید.

بازی Human Cluedo یا سرنخ‌ انسانی در واقع نسخه‌ای حضوری از بوردگیمی معروف به نام Cluedo است که اتفاقا جذابیت و هیجان بیشتری هم دارد. بسته به انتخاب نوع بازی و تنوع حالت‌ها می‌توانید بازی سرنخ را در دورهمی‌های ساده مثل مهمانی‌ها و یا سفرهای چند روزه تجربه کنید. در ادامه با ویجیاتو همراه باشید تا به معرفی و آموزش این بازی دورهمی متفاوت بپردازیم.

فرض کنید برای امشب دورهمی دوستانه‌ای تدارک دیدید و می‌خواهید در کنار گذراندن وقت در کنار یکدیگر، خوردن غذا و حتی تماشای فیلم از همان ابتدا تا آخر مهمانی هم درگیر رقابتی جذاب شوید. پس به تعداد دو برابر افراد حاضر در مهمانی برگه‌های کاغذ تهیه کنید و دو ظرف کوچک را هم برای قرار دادن این کاغذها در نظر بگیرید. روی یک سری از تکه کاغذها اسم هر مهمان روی ورق‌های دیگر نام برخی از وسایل و اشیای داخل خانه را بنویسید. کاغذهای اسامی را درون یک ظرف و نام وسایل و اشیا را هم در ظرف دیگر قرار دهید.

بازی سرنخ

در همان ابتدا از مهمانان بخواهید که از هر دو ظرف یک کاغذ بردارند. اگر کسی نام خودش در آمد، کاغذ را به ظرف برگرداند و با هم زدن دوباره کاغذ دیگری بردارد. اسمی که روی کاغذ نوشته شده، هدف شماست که باید تا قبل نیمه شب یا پایان مهمانی او را بکشید. با چه سلاحی؟ با دادن وسیله و شی‌‌ای که روی کاغذ دیگر نوشته شده. برای مثال اگر شما اسم «محسن» و «قابلمه» را از ظرف‌ها در آوردید، باید نقشه‌ای بریزید تا قبل از اتمام مهمانی، قابلمه را به محسن دهید. اگر موفق به این کار شوید، محسن از بازی حذف شده و ماموریت او به شما ملحق می‌شود. در انتها برنده بازی کسی است که تا آخر زنده بماند.

بیشتر بخوانید:

از آنجایی که در چنین شرایطی همه بازیکن‌ها مشکوک به یکدیگر هستند، دادن وسیله‌ای به آن‌ها کار آسانی نخواهد بود و باید با برنامه‌ریزی کامل و خوب استراتژی بی‌نقصی بچینید. در «سرنخ» امکان هم‌دست شدن با دیگر مهمان‌ها و حتی کمک گرفتن از افراد خارج از خانه هم وجود دارد. از طرفی چون بازی از همان ابتدا و در طول ممهمانی اتفاق می‌افتد، در حین انجام کارهای دیگر چون آماده کردن غذا، صحبت و تماشای فیلم هم حواس برخی بازیکنان پرت می‌شود و هم فرصت‌های مناسب‌تری فراهم خواهد شد.

نسخه هیجان‌انگیزتر بازی، مخصوص سفر

بازی سرنخ

مدل کامل‌تر و به مراتب سخت‌تری از بازی وجود دارد و مخصوص شرایطی است که شما و اعضای خانواده یا دوستانتان در سفر بوده و همگی چند روزی را در خانه‌ای اقامت داشته باشید. در این مدل از بازی، برای هر شخص سه کاغذ در نظر گرفته می‌شود: ۱-اسم افراد ۲-آلت قتل ۳-مکان قتل. در واقع نه تنها باید اهداف خود را با  دادن وسیله و شی‌ای مشخص از بازی حذف کنید، بلکه این کار را باید در مکان مشخص شده انجام دهید. مدت زمان بازی در این حالت نیز از عصر و شب یک مهمانی به چندین روز اقامت در ویلا یا خانه تغییر می‌کند و در نتیجه هیجان و تنش سرنخ بالاتر هم می‌رود.

توصیه می‌کنیم حتما در انتخاب لوکیشن‌ها و اشیا خلاقیت به خرج دهید تا بازی حتی سخت‌تر و لذت‌بخش‌تر شود. برای درک بهتر فرض کنید کاغذهای «مریم»، «بالکن» و «گوشکوب» برایتان به قید قرعه در آید. باید شرایط را طوری رقم بزنید که بدون آنکه مریم شک کند، گوشکوب را به بهانه‌ای از شما در بالکن خانه بگیرد. به نظر غیر ممکن می‌آید اما هوش و ذکاوت خودتان را دست کم نگیرید، به وقتش چنان نقشه‌های شیطانی بی‌نقصی خواهید کشید که هیچ‌وقت تصورش را هم نمی‌کردید.

نظر شما در مورد بازی سرنخ چیست؟ آیا بازی‌های دیگری می‌شناسید که بخواهید آن‌ها را معرفی کنید؟ حتما دیدگاه‌های خودتان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی