ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

بررسی بازی رومیزی شلم شوربا

واقعا یواش بازی کنید

۰

بازی رومیزی شلم شوربا درست به اندازه نامش عجیب و سرگرم کننده است و البته در خانه‌‌تان هم واقعا شلم شوربایی به پا می‌کند. در بخش بررسی بوردگیم و بازی‌های رومیزی ویجیاتو این بار به سراغ جدیدترین و اول محصول شرکت روبیک‌گیمز رفتیم، عنوانی ساده و هیجان‌انگیز که برای تجربه با جمع‌‌های خانوادگی و فامیل بهترین است. در ادامه برای نگاه ریزتر به این بازی کارتی با ویجیاتو همراه باشید.

شلم شوربا در بین بازی‌های کارتی و بوردگیم‌ها یکی از جالب‌ترین و متفاوت‌ترین سناریوهای ممکن را دارد. همه‌چیز از شب بله‌برون دختر کدخدا شروع می‌شود، جایی که شما و دیگر اعضای بازی به عنوان فامیل و خانواده داماد در مجلس حضور دارید. کدخدا و خانواده عروس از قدیم و ندیم رسمی منحصر به فرد دارند: فامیل داماد بایداز ۸ خان تعیین شده عبور کنند. به بیان ساده‌تر، اعضای خانواده عروس از پسر کوچک کد خدا گرفته تا عمه خانم به شما دستوراتی عجیب می‌دهند که باید آن‌ها را درست و کامل اجرا کنید. هر کسی که بتواند از عهده اجرای دستورات بیشتری بر آید، به عنوان قهرمان خانواده داماد شناخته خواهد شد و احتمالا داماد بیچاره را هم بالاخره راهی خانه بخت می‌کند.

قبل از آنکه وارد جزییات بازی و بررسی آن شویم، بهتر است ابتدا با کمی اجزای بازی و شخصیت‌های آن بیشتر آشنا شویم. بازی دارای سه دسته کارت مختلف است: ۳۲ عدد کارت‌های دستور، ۸ عدد کارت نشان و ۴۰ عدد کارت امتیاز. این کارت‌ها تمامی ابزارهایی هستند که برای تجربه شلم شوربا به آن نیاز دارید که همگی با کیفیت چاپ مناسب در جعبه‌ای کوچک و جمع و جور قرار گرفته‌اند. اعضای خانواده عروس که در واقع نقش همان کارت‌های دستور را دارند، نیز به تبع از ۸ خان، هشت نفر هستند. تیم سازنده برای این ۸ نفر توضیحات مختصر و خنده‌داری در نظر گرفته، برای مثال «بی‌بی»، یکی از شخصیت‌های خانواده عروس، سال‌هاست دار فانی را وداع گفته اما روحش در عروس حضور دارد و با سه‌تاری که در دست دارد، دستورات حرکتی و آوایی خود را به شما و دوستانتان می‌دهد. اما به شخصه فکر می‌کنم بسیار بهتر می‌شد اگر دستورات هر شخص با کاراکترها هم ارتباط داشت.

بازی شلم شوربا

شلم شوربا دو حالت یا Mode مختلف برای تجربه دارد اما خوشبختانه به اندازه‌ای انعطاف‌پذیر است که بتوانید به دلخواه خود قوانین را تغییر داده و حالت‌های بازی جدیدی خلق کنید. در حالت استاندارد، باید ۸ کارت از دسته کارت‌های دستور را اتفاقی و با بُر زدن انتخاب کرده و روی زمین یا میز بچینید. کارت‌های نشان را نیز که ۸ عدد بیشتر نیستند، به روی آن بگذارید اما به شکلی که جمله بالای کارت‌های دستور، واضح و قابل خواندن باشد. احتمالا تصویر بالا بهتان درک‌ بهتری از نحوه چیدن ستینگ بازی می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

حالا ۴۰ کارت امتیاز باقی می‌مانند. این کارت‌ها نمادهایی درست مشابه کارت‌های نشان دارند با این تفاوت که پایین آن‌ها المان قلب شکلی وجود دارد. این کارت‌ها را به پشت در گوشه‌ای قرار دهید. یکی از بازیکنان به صورت داوطلبانه برای اولین راند داور می‌شود و از کارت‌های «امتیاز»‌ یکی را رو کرده و به روی زمین/میز می‌گذارد. شکل و المان روی این کارت با یکی از کارت‌های زمین یکی است، برای مثال اگر کارت رو شده کله‌قند باشد و کارت دستور زیر کله‌قند بگوید «باید صدای گربه در بیاری»، هر شخصی که زودتر بتواند صدای گربه را تقلید کند، برنده آن راند خواهد بود. برنده داور راند بعد می‌شود و بازی به همین شکل آنقدر ادامه می‌یابد تا همه کارت‌های امتیاز تمام شوند. بازیکنی که بیشترین کارت یا همان جایزه را دریافت کرده باشد، برنده بازی است.

بازی کارتی شلم شوربا

در دفترچه راهنمای بازی، صحبتی از تعویض کارت‌های دستور در طول بازی نشده که با توجه به تعداد بالای آن‌ها (۱۶ دستور حرکتی و ۱۶ دستور آوایی) ثابت ماندن آن‌ها در تمام ۴۰ راند بازی کمی عجیب است. بنابراین توصیه می‌کنم برای حفظ شدن رقابت، تنوع و خنده و شادی بیشتر، خودتان قانونی وضع کنید که کارت‌ها بعد از تعدادی راند مشخص تعویض شوند. حالت بازی «حرفه‌ای» نیز از همین رویه پیروی می‌کند با این تفاوت که تعداد کارت‌های دستور زیر هر کارت نشان، به دو عدد می‌رسد و هر شخص باید هر دو دستور را زودتر اجرا کند. اما همانطور که گفتم دست شما برای خلق و ابداع روش‌های دیگر کاملا باز است.

اشتباه گرفتن دستورات در طول بازی و اجرای اشتباه آن‌ها ساعت‌ها لحظات شاد و سرگرم کننده را برای شما و هم‌بازی‌هایتان رقم می‌زنند. توصیه روی جعبه بازی یعنی «یواش بازی کنید» را هم واقعا باید جدی بگیرید چرا که تجربه شلم شوربا با تعداد افراد زیاد و پیچیده شدن دستورات واقعا پر سر و صدا خواهد بود. اما باید این انتقاد را هم کرد که دستورات بازی آنطور که باید متنوع حس نمی‌شوند چرا که تقریبا بیشتر دستورات حرکتی به گرفتن گوش و بالا بردن دست و دستورات آوایی نیز به گفتن جمله‌ای سخت یا تقلید صدای حیوانات مختلف محدود می‌شود.ساختار ساده، مدت زمان کوتاه و نوع دستورات شلم شوربا، آن را به عنوانی ایده‌آل برای جمع‌های خانوادگی تبدیل می‌کند. امیدواریم که تیم سازنده در آینده نزدیک با پشتیبانی از شلم شوربا و عرضه بسته‌های الحاقی (برای مثال شخصیت‌ها و دستورات جدید) آن را زنده نگه داشته و حتی جذاب‌تر از قبل کند. برای تهیه بازی شلم شوربا می‌توانید به وبسایت رسمی روبیک‌گیمز مراجعه کنید.

.کپی شد https://vgto.ir/2qz

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...