ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

جدول فروش هفتگی؛ Doom: Eternal هم از پس Animal Crossing برنیامد

انگلستان یکی از عجیب‌ترین هفته‌هایش در زمینه فروش بازی را پشت سر گذاشت

۰

فروش هفتگی بازی‌ها در انگلستان را با Animal Crossing: New Horizons شروع می‌کنم که به معنای واقعی کلمه ترکاند. با توجه به گزارش Gamesindustry این بازی که چند روز پیش برای نینتندو سوییچ منتشر شد و نقدهای خیلی مثبتی هم دریافت کرد طی هفته اول عرضه‌اش در انگلستان از مجموع تمام نسخه‌های قبلی Animal Crossing بیشتر فروخت، رکورد Animal Crossing: New Leaf را با اختلاف زیادی پشت سر گذاشت و توانست بعد از Pokémon Sword and Shield بهترین شروع را بین بازی‌های نینتندو سوییچ به نام خودش ثبت کند.

تا پیش از عرضه New Horizons رکورد بهترین شروع مجموعه در انگلستان را Animal Crossing: New Leaf در اختیار داشت و حالا با توجه به آمارها New Horizons سه و نیم برابر این بازی در مدت زمان مشابه فروخته است. New Leaf سال ۲۰۱۳ برای 3DS منتشر شد و تا پایان ۲۰۱۹ نزدیک به ۱۳ میلیون نسخه از آن به فروش رفت.

در رابطه با بهترین شروع هم نکته اینجاست اگر فروش Pokémon Sword and Shield را جداگانه حساب کنیم، New Horizons از آن‌ها جلو می‌زند. نینتندو به رسم همیشه Pokémon Sword and Shield را در دو نسخه Pokémon Sword و Pokémon Shield به بازار فرستاد و در واقع مجموع فروش این دو نسخه از New Horizons بیشتر بوده است.

به همین خاطر همچنان بهترین شروع در انگلستان و بین بازی‌های نینتندو سوییچ را Pokémon Sword and Shield در اختیار دارد. وگرنه اگر فروش Pokémon Sword و Pokémon Shield را جدا در نظر بگیریم، New Horizons از آن‌ها شروع بهتری داشته است. مشخصا همین فروش عجیب و غریب کافی بوده تا New Horizons رتبه یک پرفروش‌ترین بازی هفته انگلستان را به نام خودش ثبت کند و دووم اترنال (Doom: Eternal) را به جایگاه دوم بفرستد.

دومین تازه وارد این هفته Doom: Eternal بود که در هفته اول عرضه تقریبا یک سوم قسمت قبلی فروخت و احتمالا در نگاه اول این فروش خیلی‌ها را ناامید کند. مسئله اینجاست در آمارهای هفتگی انگلستان فروش دیجیتالی محاسبه نمی‌شود و همه چیز بر مبنای نسخه‌ فیزیکی است.

از طرفی فروش دیجیتالی بازی‌ها نسبت به ۲۰۱۶ که قسمت قبلی دووم عرضه شد، افزایش زیادی داشته و مهم‌تر از آن به‌خاطر کرونا بازیکن‌های زیادی تصمیم گرفته‌اند در خانه بمانند و نسخه دیجیتالی عناوینی که می‌خواهند را خریداری کنند. وب‌سایت Gamesindustry جدیدا در گزارشاتی به فروش ماهیانه بازی‌ها در انگلستان، با احتساب نسخه‌های دیجیتالی آن‌ها می‌پردازد و برای اینکه عیار دووم اترنال در این منطقه دست‌مان بیاید بهتر است تا انتشار گزارش مربوط به ماه مارس صبر کنیم.

ولی با توجه به اینکه بازی در استیم عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته و در روزهای اولیه عرضه‌اش بیش از سه برابر نسخه قبلی بازیکن‌ها در حال تجربه آن بودند، بنابراین بعید به نظر می‌رسد دووم اترنال فروش خوبی را تجربه نکند.

آمار فروش دووم

اما چرا هفته گذشته یکی از عجیب‌ترین هفته‌های انگلستان در زمینه فروش بازی‌ها بود؟ در هفت روز گذشته ۴۷۵,۰۰۰ نسخه فیزیکی بازی در انگلستان به فروش رفته که نسبت به هفته قبل رشدی سه برابری داشته است. شاید با خودتان بگویید که به‌خاطر New Horizons با آن رکوردشکنی‌هایش و حضور دووم اترنال این افزایش فروش منطقی به‌نظر می‌رسد اما نکته اینجاست به غیر از سه بازی، بقیه سی و هفت عنوان لیست نسبت به هفته گذشته خود بیشتر فروخته‌اند.

مدرن وارفر رشدی ۲۸۲ را تجربه کرد، فیفا 20 توانست ۳۲۶ درصد بیشتر بفروشد و برای Mario Kart 8: Deluxe این افزایش فروش ۱۰۰ درصد تخمین زده شده است. ظاهرا بعد از چین، کره جنوبی و ایتالیا ویروس کرونا تاثیرات خودش را در انگلستان هم گذاشته و نکته اینجاست در حالی که انتظار می‌رفت فروش دیجیتالی رشد داشته باشد اما در زمینه فروش فیزیکی نیز شاهد افزایش زیادی بودیم.

پرفروش‌ بازی‌های انگلستان در هفته گذشته

  1. Animal Crossing: New Horizons
  2. Doom: Eternal
  3. Call of Duty: Modern Warfare
  4. FIFA 20
  5. Mario Kart 8: Deluxe
  6. Grand Theft Auto 5
  7. Crash Bandicoot N.Sane Trilogy
  8. Forza Horizon 4
  9. Crash Team Racing: Nitro-Fueled
  10. Red Dead Redemption 2
.کپی شد https://vgto.ir/3gl

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...