ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

یادداشت: لطفا به Saul Goodman جایزه بدهید

به مایک هم همینطور!

۲
انارگیفت

تذکر: این یادداشت به هیچ عنوان حاوی اسپویلر برای سریال Better Call Saul یا Breaking Bad نیست. پس با خیال راحت مطالعه کنید.

بالاخره قسمت آخر از فصل پنجم سریال Better Call Saul را هم تماشا کردم و از آن نهایت لذت را بردم و بی‌صبرانه منتظر پخش فصل بعدی -که آخرین فصل به شمار می‌آید- هستم تا ببینم سرانجام ماجراجویی‌های Saul Goodman دوست داشتنی و البته مایک ارمنتراوت حرفه‌ای و کاربلد چه خواهد شد.

اگر این سریال را دنبال کرده باشید، بدون شک –همان‌گونه که ما هم بارها توصیه کردیم– سریال برکینگ بد را هم قبل از آن دیده‌اید. مجموعه‌ای که در حال حاضر به خاطر افت شدید فصل نهایی Game of Thrones به عنوان بهترین سریال تاریخ جهان شناخته می‌شود و روی داستان والتر وایت و جسی پینکمن تمرکز داشت.

سریال Better Call Saul

به شخصه نقش‌آفرینی و بازی برایان کرنستون در نقش والتر وایت را در برکینگ بد فوق‌العاده دوست داشتم و هنرنمایی او را ستایش می‌کنم؛ عملکردی که به شایستگی برایش یک گلدن گلوب و چهار امی به ارمغان آورد.

اما باب اودنکرک دنیای دیگری دارد؛ او که در برکینگ بد نقش یک کاراکتر سایه را به عنوان وکیلی خلافکار بازی می‌کرد، حالا سمت نقش اول را به دوش می‌کشد و تمام نگاه‌ها را به خودش جلب کرده. اما او هرگز به اندازه والتر وایت خوش شانس نبوده و با وجود شایستگی تمام، چندین بار در جشنواره‌های گوناگون نامزد بهترین بازیگر مرد شده، اما هیچوقت جایزه‌ای با خودش به خانه نبرده.


نقد فصل پنجم سریال Better Call Saul – شاهکاری تکرار نشدنی

همانطور که گفتم من فوق‌العاده بازی برایان کرنستون را دوست داشتم، اما جنس نقش‌آفرینی باب اودنکرک متفاوت است. کاراکتر او بی‌اندازه قابل لمس به نظر می‌رسد. او می‌تواند تا بیخ گوش مخاطب نزدیک شود و این ما هستیم که با او به سادگی هر چه تمام‌تر احساس همدلی و همزادپنداری می‌کنیم.

من به عنوان یک مخاطب سریال Better Call Saul، قدم به قدم، سکانس به سکانس با داستان Saul Goodman همراه می‌شوم؛ با نگرانی‌های او نگران شدم، مدام در سرم برای حل مشکلاتش دنبال راه چاره می‌گردم و اگر اتفاق خوبی برایش بیافتد و خوشحال شود، لبخند روی لبانم نقش می‌بندد.

شاید این موضوع سلیقه‌ای باشد، اما به اعتقاد من عملکرد باب اگر برتر از برایان نباشد، بدون شک هم‌سطح او به نظر می‌رسد. پس چرا او تاکنون هیچ جایزه‌ای نبرده؟ درست است که همیشه رقیبانی جدی مقابلش صف کشیده‌اند، اما والتر وایت هم کم رقیبانی را از سد راهش بر نداشته.

یک جای کار می‌لنگد. اگر الان در تاکسی نشسته بودم احتمالا توهم توطئه به سرم می‌زد و تصور می‌کردم کسی در پشت پرده نمی‌خواهد اجازه دهد وکیل خوش مشرب و پرحرف ما جایزه‌ای به خانه ببرد. اما شاید لازم است بخشی از مشکلات و مصائب زندگی او را در زندگی خودت لمس کرده باشی تا احساس نزدیکی بیشتری با او داشته باشی.


مصاحبه‌ای با تونی دالتون، ستاره سریال Better Call Saul

وقتی باب برای فصل چهارم، به خصوص قسمت نهم و دهم جایزه‌ای -نه گلدن گلوب و نه امی- برنده نشد، بی‌اندازه توی ذوقم خورد. تا جایی که دیگر تمایلی برای تماشای مابقی مراسم‌ها نداشتم. در طرف دیگر ماجرا اوضاع برای جاناتان بنکز بازیگر نقش مایک ارمنتراوت هم همینطور است.

چند روز پیش در یکی از وب‌سایت‌ها داشتم می‌خواندم که اگر او در فصل جوایز امسال هم هیچ جایزه‌ای به خانه نبرد، رکورددار نامزدی برای نقش مکمل مرد، و برنده نشدن در بین تمام بازیگران تاریخ را مال خود خواهد کرد! هفت نامزدی، صفر جایزه. شما چطور فکر می‌کنید؟

سریال Better Call Saul

خواه یا ناخواه بسیاری از رویدادهای فصل جوایز امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا تحت تاثیر قرار خواهند گرفت و احتمالا بسیاری از آنها به آینده موکول یا حداقل چند تایی از آنها به صورت دیجیتالی برگزار می‌شوند.

ولی در هر صورت برای جشنواره‌های سال جاری و سال آینده میلادی، به خصوص گلدن گلوب و امی، بی‌صبرانه منتظر هستم تا بالاخره زندگی روی خوش خودش را به Saul Goodman و مایک ارمنتراوت نشان دهد و این بار آنها با دست پر به خانه بروند. نظر شما در این رابطه چیست؟ چقدر با دیدگاه من موافق هستید؟ نظرات خود را با ویجیاتو در میان بگذارید.ویجی‌ لاگ: چرا باید بریکینگ بد را قبل از Better Call Saul ببینیم؟

تماشای ویدیو با بالاترین کیفیت در یوتوب ویجیاتو

.کپی شد https://vgto.ir/4g1

2
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
2 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
2 نویسندگان دیدگاه
ehsansh8964سینا آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
ehsansh8964
کاربر
ehsansh8964

کاش برنده نشه
اینطوری اسم باب اودنکرک تو تاریخ ماندگار میشه
به عنوان کسی که بیشترین نامزدی رو داشته و برنده نشده

سینا
مهمان
سینا

کاملا موافقم. نه تنها باب اوردنکیرک و جوناتان بنک بلکه ریا سیهورن (کیم) و تونی دالتون(لالو) هم مستحق جایزه گرفتن هستن

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...