ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

۱۰ باس برتر بازی‌های ویدیویی که رویارویی با آن‌ها یک عذاب تمام عیار بود

تماشا کنید

۱۷
انارگیفت

برعکس سال‌های پیش که در اغلب بازی‌ها شاهد باس‌های متنوع و جذاب بودیم، الان بازی‌سازان وقت چندانی برای طراحی یک باس‌فایت خوب نمی‌گذارند. با این حال، هنوز هم هستند بازی‌سازانی که نمی‌گذارند این المان مهم به دست فراموشی سپرده شود و همیشه در تلاشند تا یادمان بیندازند چقدر رویارویی با دشمنانی که یک سر و گردن از ما قدرتمند بودند، حس جذابی داشت.

البته یک سری از همین توسعه‌دهندگان پایشان را فرارتر هم می‌گذارند و گاهی اوقات باس‌فایت‌هایی طراحی می‌کنند که عملا عبور از آن‌ها غیر ممکن است. این موضوعی است که ما هم در این مقاله می‌خواهیم در موردش بحث کنیم و از ۱۰ باس برتر بازی‌های ویدیویی برایتان بگوییم که سرشاخ شدن با آن‌ها یک عذاب تمام عیار بود. پس با ویجیاتو همراه باشید.

برای تماشای نسخه باکیفیت ویدیو زیر کلیک کنید

10) The Sorrow – Metal Gear Solid 3

سورو از آن باس‌هایی بود که شاید ماه‌ها طول می‌کشید تا متوجه شوید چطور باید آن را کشت. مرحله‌ای که برای مبارزه با سورو طراحی شده بود در عین جذابیت، یکی از سخت‌ترین و عذاب‌آورترین مراحلی است که تاریخ ویدیو گیم به خود دیده. در این مرحله شما باید در یک رودخانه قدم می‌زدید و با روح تک‌تک افرادی که حین پیشروی در مراحل کشته بودید، رو به رو می‌شدید. این یعنی، اگر مراحل را به صورت مخفیانه پیش‌ می‌بردید و کسی را نمی‌کشتید، به مشکل خاصی در این مرحله بر نمی‌خوردید. اما خب شما که نمی‌دانستید کوجیما برایتان چه مرحله عجیبی تدارک دیده. پس طبیعتا در مسیر خود حداقل دو جین از دشمنان را با سلاح‌های کشنده‌تان به قتل می‌رساندید. آن وقت همین افراد در مرحله سورو دوباره به سراغتان می‌آمدند و سعی می‌کردند انتقام خون خودشان را از شما بگیرند. جالب اینکه، اگر می‌توانستید دوباره به آن‌ها غلبه کنید، در نهایت خود سورو به سراغتان می‌آمد و با یک ضربه جانتان را می‌گرفت. مگر اینکه به موقع از داروی به خصوصی که در دندان اسنیک جاسازی شده بود استفاده می‌کردید و خودتان را به مردن می‌زدید. البته باید خیلی نابغه بودید تا این موضوع را همان اول می‌فهمیدید.

9) Xenomorph – Alien Isolation

زنومورف در بازی تحسین شده Alien Isolation، از آن باس‌هایی بود که واقعا نمی‌توانستید آن را بکشید و تنها راه برای مقابله با او فرار بود. البته می‌شد با استفاده از منور یا یک سری گجت به خصوص زنومورف را برای مدتی دور کرد، اما به هر حال خیلی زود برمی‌گشت و دوباره به دنبالتان می‌افتاد. از طرفی زنومورف هوش مصنوعی فوق‌العاده‌ای هم داشت و از یک جایی به بعد تاکتیک‌هایتان را یاد می‌گرفت و کاری می‌کرد که بفهمید در رویارویی با او به هیچ وجه دست بالا را ندارید. آن وقت تنها چیزی که برای دور کردنش داشتید، کوکتل مولوتف و سلاح شعله‌افکنی بود که بازی به شما اجازه استفاده مکرر از آن‌ها را هم نمی‌داد. بله بیگانه‌ها را نمی‌شود به همین راحتی کشت.

8) Nemesis – Resident Evil 3

در رزیدنت اویل ۳ شما با نمسیس برای چندین و چند بار رو به رو می‌شدید و از یک جایی به بعد، دیگر حس می‌کردید که هر لحظه ممکن است سر و کله‌اش پیدا شود. البته مبارزه با نمسیس شاید یک نبرد عجیب و غریب نبود. اما به هر حال، سرعت بالای این تایرنت بی‌شاخ و دم و مکانیک‌های کنترلی کند و خسته سه‌گانه اصلی، دو عاملی بودند که رویارویی با نمسیس را به امری ترسناک و زجرآور تبدیل می‌کردند. ناگفته نماند که مجبور بودید برای زمین‌گیر کردن این قاتل گروه استارز، تیرهای ارزشمند زیادی هم خرج کنید که چنین کاری اصلا به نفع‌تان نبود.

7) Sam – Metal Gear Rising Revengeance

متال‌گیر رایزینگ باس‌های به یادماندی و سخت زیاد داشت اما از بین همه آن‌ها سم یک چیز دیگر بود. جدای از توانایی سم در اجرای ضربات مهلک، این سامورایی مکانیکی مهارت خاصی هم در جاخالی دادن داشت. به طوری که یک ثانیه رو به رویتان ایستاده بود و در ثانیه‌ای دیگر غیبش می‌زد و از پشت سر یک ضربه کاری به بدن رایدن وارد می‌کرد. همین موضوع رویارویی با سم را مشکل کرده بود و عملا برای کشتنش مجبور بودید ۱۰‌ها بار تلاش کنید.

6) Hunter – Dead Space

یک موجود فضایی خطرناک و کشنده را تصور کنید که هم مثل ددپول فاکتور التیام داشته باشد و هم بتواند در عرض یک ثانیه سرتان را از تنتان جدا کند. اگر قدرت تخیلتان خوب باشد، دقیقا به چیزی شبیه هانترهای سری دد اسپیس می‌رسید. هانترها یکی از خطرناک‌ترین موجودات در دنیای بازی به حساب می‌آمدند و عملا شلیک به سمتشان وقت تلف کردن بود. برای همین هیچ کاری نمی‌شد در مقابلشان کرد، جز فرار.

5) Pyramid Head – Silent Hill 2

پیرامید هد در سایلنت هیل ۲ از آن باس‌هایی نبود که در یک نقطه به خصوص ظاهر شود و برای چند لحظه کوتاه عذاب جان گیمر باشد. نه پیرامید هد با آن ظاهر آزار دهنده‌اش تقریبا همه جا حضور داشت و با صدای قدم‌های سنگینش روحمان را عذاب می‌داد. جالب اینکه بازی سایلنت هیل ۲ برای عذاب‌آورتر کردن آخرین رویارویی گیمر با این باس وحشتناک، اتاق کوچکی را انتخاب کرده بود که هیچ جای مانوری در آن وجود نداشت. از آن بدتر، باس رعب‌آوری در مقابلتان بود که برای رویارویی با آن، هیچ سلاح قدرتمندی به جز یک کلت کمری در دست نداشتید و مجبور بودید تمام گلوله‌هایش را خرج کله هرمی‌اش کنید.

4) Nameless King – Dark Souls 3

طبیعتا جای تعجب ندارد که یکی از باس‌های سری سولز پایش به این لیست باز شود. چراکه اصلا این مجموعه به خاطر درجه سختی بالا و باس‌های به شدت خطرناکش معروف است. اما در بین تمام باس‌های این فرانچایز، شاید بتوان نیملس کینگ را خطرناک‌ترین باس سری دانست. نیملس کینگ از آن باس‌هایی بود که باید در چند مرحله شکستش می‌دادید اما قطعا مرحله اول مبارزه با آن یکی از دشوارترین نبردهایی است که تا حالا تجربه کردید. چراکه نیملس کینگ سوار بر یک پرنده بزرگ مقابلتان ظاهر می‌شد و به قدری سریع بود که اگر یک ثانیه دیر می‌جنبیدید، کارتان با یک ضربه تمام می‌شد. تازه وقتی هم که فاز اول مبارزه به پایان می‌رسید، باید با خود نیملس کینگ و آن شمشیر بزرگش رو به رو می‌شدید و یک نبرد طاقت‌فرسا را پشت سر می‌گذاشتید.

3) Sephiroth – Kingdom Hearts

اگر بازی فاینال فانتزی ۷ یا انیمیشن Advent Children (در ایران به نجات کودکان معروف بود) را بازی یا تماشا کرده باشید، خیلی خوب با سفیروت آشنا هستید. بله، در مورد دشمن قدیمی کلاد استریف صحبت می‌کنم که در کنار شخصیت کاریزماتیک و جذابش، مهارت بالایی در رفتن روی اعصاب گیمری داشت که قرار بود شکستش دهد. البته اگر فکر می‌کنید رویارویی با سفیروت در فاینال فانتزی ۷ سخت بوده، پس احتمالا کینگدام هارتس را بازی نکرده‌اید. سفیروت در کینگدام هارتس حضور نسبتا پر رنگی دارد و مبارزه با او واقعا سخت است. سفیروت هم مثل دیگر اعضای حاضر در این لیست، سریع و قدرتمند بود اما یک ویژگی دیگر هم داشت که عملا رویارویی با او را تبدیل به یک عذاب تمام عیار می‌کرد. سفیروت در کینگدام هارتس به معنی واقعی کلمه شکست ناپذیر بود و می‌توانست تک‌تک ضربات گیمر را بلاک کند. از طرفی کافی بود که یک لحظه حواستان پرت می‌شد تا سفیروت در عرض یک ثانیه چند ضربه مهلک نثارتان می‌کرد.

2) Motaro – Ultimate Mortal Kombat 3

شاید آلتیمیت مورتال کامبت ۳ را اصلا بازی نکرده باشید اما آن‌هایی که بازی را تجربه‌ کرده‌اند می‌دانند که چرا موتارو در جایگاه دوم این لیست قرار گرفته. موتارو به معنی واقعی کلمه شکست ناپذیر بود. نه می‌شد به او ضربه وارد کرد و نه می‌توانستیم از زیر ضربات مهلکش فرار کنیم. موتارو عملا هر ضربه‌ای که به سمتش می‌آمد را بلاک می‌کرد و یک لحظه تامل کافی بود تا با ۳ حرکت، کل نوار سلامتی‌تان را خالی کند. موتارو به شکل غیرقابل باوری قوی بود و تنها به کمک شانس می‌شد شکستش داد.

1) Alma – Ninja Gaiden

نینجا گایدن‌ها، دارک سولز زمان خودشان بودند و تمام کردنشان بدون داشتن مهارت بالا و صبر زیاد ممکن نبود. اما هر چقدر هم که مهارت و حوصله داشتید، باس‌فایت نهایی قسمت اول ساخته شده بود تا آزارتان دهد. آلما یک موجود اهریمنی عجیب و غریب بود که می‌توانست حتی از فواصل دور هم ضربات مهلکی به نوار سلامتی کاراکتر بازی بزند. یک حرکت خیلی وحشتناک هم داشت که به کمک آن شما را در یک گوشه گیر می‌انداخت آنقدر به کاراکتر بازی فشار می‌آورد تا جانش را از دست بدهد. علاوه بر این، مثل باس‌های سری دارک‌ سولز، آلما هم یک سری ضربه به خصوص داشت که به محض دریافت آن‌ها به طور کامل جان خود را از دست می‌دادید. در یک کلام آلما عذاب‌آورترین باسی است که تاریخ ویدیو گیم به خود دیده و به قدری رویارویی با او آزاردهنده بود که خیلی از گیمرها بیخیال دیدن سکانس پایانی بازی می‌شدند.

منبع: GamingBolt

.کپی شد https://vgto.ir/4kh

17
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
15 نظرات
2 پاسخ ها
1 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
15 نویسندگان دیدگاه
mehrdadSamanپرهام آقاخانیamirAli20k آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
mehrdad
مهمان
mehrdad

اصلا موتارو توی مورتال کمبت به این سختی که میگی نبود با نوب سایبوت و بروسلی و خیلی های دیگه راحت میزدمیش نهایت رتبه ۱۰ این لیست براش بس باشه

Saman
مهمان
Saman

پس مون لرد و شاوکان کوشن؟😐

amir
مهمان
amir

ممنون که فرم نهایی نمسیس رو تو نسخه جدید صاف گذاشتین آخر ویدیو و اسپویل کردین برامون. نه که بازی جدیده، همه رفتنش :||

Ali20k
مهمان
Ali20k

لیست خوبی بود ولی چرا تو فیلم از کلمات تکراری و مشابه برای توصیف باس ها استفاده کردین
مثلا شکست ناپذیر بودن

Mahdi
مهمان
Mahdi

باس لیچ کینگ ورد اف وارکرافت اوایل 😅

Shadow
کاربر
Shadow

باس فایت nameless king راحت تر از باس فایت Ornstein & Smough بود چرا چون حداقل با کشتن یکی نوار Hp اون یکی پر نمی شد و در ضمن قدرت اون یکی رو به دست نمی آورد شما فقط ornstein بعد کشتن Smough بیاد بیار چطوری یه هیولای واقعی میشد

amirreza
مهمان
amirreza

باس آخر مورتال ۱۱ هم جا داره اینجا من فقط تونستم تو very easy شکستش بدم😕

پرهام آقاخانی
کاربر

کرونیکا اصلا در حد و اندازه سایر باس های بازی های فایتینگ، سخت نیست. امثال Rugal Bernstein و Igniz از سری The King of Fighters خیلی راحت کرونیکا رو توی جیبشون میذارن.

SDLP30
مهمان
SDLP30

دارک میدیر توی اکسپنشن دارک سولز ۳ باید اول باشه به نظرم، از نیملس کینگ به مراتب سخت تر بود

Parsa the ripper
مهمان
Parsa the ripper

من سم از متال رایزینگ رو برا تفریح میرم میزنمش کجاش مشکله😂

Phantasmagoria
مهمان
Phantasmagoria

آقا جون هر کی دوست دارید این دارک سولز زمان ما و دارک سولز فلان ژانر و همانند دارک سولز و اینجور چیزهارو بذارید کنار دیگه داره واقعاً اذیت می کنه.

تمام این بازی ها اونقدر اصالت دارن که برای خودشون سخت باشن، خصوصا نینجا گایدن که جنس درجه سختی و نحوه پیشروی ش زمین تا آسمان با دارک سولز فرق می کنه.

Arthur
مهمان
Arthur

فقط دد اسپیس
عذاب آور بود ب معنای واقعی

Darkneas
مهمان
Darkneas

با نمسیس و باس سایلنت هیل موافقم واقعاً عذاب آور بودن مخصوصاً نمسیس

Ali20k
مهمان
Ali20k

فقط سری متال گیر😍

randy
کاربر
randy

همان‌هایی که ما را کشتند تا خودشان بمیرند خب در اصل ما چیتیم

randy
کاربر
randy

و از همینجا میخوام بگم Alma تو فقط بیا منو بکش 🙂

Edjdps
مهمان
Edjdps

جای والکری های گاد اف وار هم خالیه

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...