ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

آیا پسر تانوس می‌تواند در دنیای سینمایی مارول حضور پیدا کند؟

ویلن بعدی مارول، یک تانوس دیگر است؟

۱
انارگیفت

به لطف موفقیت فیلم‌های دنیای سینمایی مارول، مخاطبان می‌دانند که تانوس شخصیت‌های زیادی را به عنوان «فرزندان» خود در نظر می‌گیرد. گامورا (Gamora) و نبیولا (Nebula) دختران به سرپرسی قبول شده او هستند. حتی فرقه سیاه (Black Order) نیز به نوعی فرزندان او به حساب می‌آیند. اما در کمیک‌ها شخصیتی وجود دارد که از تمام اصطلاحاً فرزندان تایتان دیوانه متفاوت است و او کسی نیست جز پسر تانوس.

تانوس تا به امروز فقط یک فرزند زنده و بیولوژیکی تأیید شده به نام ثان (Thane) دارد که از خیلی جهات شبیه به پدرش است. احتمالاً طرفداران فیلم‌های مارول دوست داشته باشند که پسر تانوس تبدیل به ویلن بعدی دنیای سینمایی شود. با این حال برخی از خطوط داستانی مربوط به ثان در کمیک‌ها طوری روایت شده‌اند که با دنیای سینمایی تطابق ندارند. هر چند به این معنی نیست که هیچ راهی برای ورود او به دنیای فیلم‌های مارول وجود ندارد.

ثان یکی از شخصیت‌های جدید مارول است که اولین بار در شماره ۱۰ کمیک New Avengers Vol 3 در سال ۲۰۱۳ معرفی شد. وقتی گروهی از این‌هیومنز (Inhumans) با تانوس به مشکل می‌خورند، به همراه یکی از زنان این گروه که فرزندی از تایتان دیوانه دارد، از او جدا می‌شوند.

سال‌ها بعد وقتی تانوس می‌فهمد که یک پسر گمشده دارد، تظاهر می‌کند که مثل همیشه می‌خواهد بر کل دنیا سلطه پیدا کند ولی در واقع کهکشان‌ها را با هدف یافتن پسرش می‌گردد. او در میان پسران ۱۶ تا ۲۲ سال (سن حدودی پسر خودش) در هر سیاره‌ای که تسخیر می‌کند، به جستجوی فرزندش می‌پردازد.

عملیات جستجوی تانوس نهایتاً او را به سیاره زمین می‌رساند و ابونی ماو (Ebony Maw)، ثان را پیدا می‌کند. با این حال، پسر تانوس هنوز دچار تریجنسیس (Terrigenesis) نشده؛ فرایندی که در آن این‌هیومنز توانایی‌هایشان را فعال می‌کنند. وقتی این اتفاق برای ثان می‌افتد، ظاهر او از یک انسان معمولی به موجودی با پوست بنفش، شبیه به پدرش، تبدیل می‌شود. ماو، پسر تانوس را در تله‌ای گرفتار می‌کند و وقتی سر و کله تانوس پیدا می‌شود، به ثان می‌گوید که تانوس می‌خواهد او را بکشد.

تانوس در زندان کهربایی پسرش

تانوس در زندان کهربایی پسرش

با این حال، وقتی اونجرز خود را به مهلکه می‌رسانند تا جلوی تانوس را بگیرند، ماو تصمیم می‌گیرد ثان را برای امتحان توانایی‌هایش آزاد کند. ثان، پدرش را شکست می‌دهد و از توانایی‌های خود برای زندانی کردن تانوس در سازه‌ای کهربایی استفاده می‌کند تا او در حالت «مرگ زنده» قرار بگیرد. ماو بعد از این اتفاق تبدیل به نوعی راهنما برای ثان شده و با هدف تبدیل او به شخصیتی بهتر از تانوس، مشغول به آموزشش می‌شود.

سپس ثان را در مجموعه کمیک Thanos در سال ۲۰۱۷ می‌بینیم که با مرگ (Death) همراه شده تا بعد از فرار تانوس از زندان کهربایی‌اش، برای همیشه او را بکشد. با کمک مرگ، ثان تبدیل به میزبان جدید فینیکس فورس (Phoenix Force) شد اما نهایتاً تانوس او را شکست داد.

با متنی که خواندید مطمئناً متوجه می‌شوید حالا که تانوس و (احتمالاً) ابونی ماو از بین رفته‌اند و سریال تلویزیونی Inhumans نیز کنسل شده است، نمی‌توان ثان را به همان شکلی که در کمیک‌ها شاهدش بودیم، در دنیای سینمایی مارول نیز ببینیم. البته هنوز هم ممکن است این اتفاق بیافتد.

حالا که دیگر تایتان دیوانه دنیای مارول وجود ندارد و دنیای سینمایی مارول نیز نیازمند یک ویلن خطرناک و بزرگ دیگر است، شخصیت‌های کمی به ذهن می‌آیند که از پسر تانوس مناسب‌تر باشند. همچنین شایعاتی در مورد ریبوت شخصیت‌های این‌هیومنز در دنیای سینمایی مارول با شروع پخش سریال Ms. Marvel شنیده می‌شود که می‌تواند راه را برای حضور ثان هم باز کند.

شاید حتی ماو نیز از اتفاقی که در فیلم Avengers: Endgame بر سرش آمد و به فضای بی‌انتها پرتاب شد، جان سالم به در برده باشد. در هر حال داریم در مورد یک داستان کمیک بوکی حرف می‌زنیم و در این مدیوم شخصیت‌ها از اتفاقات بدتری نیز جان سالم به در برده‌اند. البته اگر مرگ کامل و بازگشتشان از مرگ را در نظر نگیریم!

ماو در کنار پسر تانوس

ماو در کنار پسر تانوس

اگر ماو به عنوان راهنمای ثان برگردد، هم از نظر کمیکی با اثری وفادار طرف خواهیم بود هم از نظر داستانی یک انگیزه منطقی و در عین حال جالب به ثان برای حمله به زمین داده خواهد شد. شاید حتی با پیوستن ایکس من به دنیای سینمایی مارول در فاز چهارم، قضیه فینیکس فورس و انتقال آن به ثان نیز جور از آب در آید.

شما فکر می‌کنید استفاده از ثان به عنوان ویلن بزرگ بعدی دنیای سینمایی مارول می‌تواند جالب باشد؟ یا ترجیح می‌دهید از شخصیت‌هایی مثل گالاکتوس (Galactus) و دورمامو (Dormammu) به عنوان خبیث‌های بعدی مارول استفاده شود؟ دیدگاه‌هایتان را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

منبع: Screen Rant

.کپی شد https://vgto.ir/4wh

1
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه
payman-neo آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
payman-neo
مهمان
payman-neo

به نظرم شخصیت های جدید مخصوصا گالاکتوس بیاد جالبتر میشه چون با حضور ثان فیلم توی، یه چرخه تکراری خسته کننده میافته. اگه اونجرز سریال بود، آره خیلی خوب میشد که ثان بیاد.

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...