معرفی و دانلود بازی Gears Pop! – فانکوپاپ‌های خشمگین

معرفی و دانلود بازی Gears Pop! – فانکوپاپ‌های خشمگین

Gears Pop! نتوانسته جلوه‌ای مناسب از پتانسیل بالای خود به نمایش بگذارد

۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۵ ذخیره

همه سوپرسل را به عنوان یکی از خلاق‌ترین بازیسازان موبایلی می‌شناسند. خلاقیت بی‌حد و مرز این استودیو فنلاندی موجب پدید آمدن عناوین جدید و فوق العاده محبوبی مانند کلش آو کلنز و کلش رویال [بررسی ویجیاتو] شده که امروزه به نوعی پرچمدار سبک خود محسوب می‌شوند.

برخلاف تصور عموم کاربران از کارتی بودن کلش رویال، درواقع با یک بازی استراتژیک / تاور دیفنس مواجهیم که از برخی المان‌های سبک کارتی در گیم‌پلی خود بهره می‌برد. البته توجه به این مسئله اهمیتی ندارد، مهم این است که کلش رویال توانسته با ارائه یکی از مفرح‌ترین رقابت‌های حال حاضر دنیای بازی‌های ویدیویی، تجربه‌ای منحصر به فرد در اختیار کاربران موبایل قرار دهد.

استودیو The Coalition همزمان با عرضه جدیدترین و درواقع مهم‌ترین انحصاری مایکروسافت در سال 2019 یعنی Gear 5، تصمیم گرفت تا سری به دنیای بازی‌های موبایلی بزند. حاصل این تصمیم Gears Pop! نام دارد، یک کلون از کلش رویال در دنیای تاریک و علمی – تخیلی سری بازی‌های Gears of War. سوال اینجاست که آیا Gears Pop! توانسته خود را از یک کپی محض بودن مبرا کند یا خیر، زیر سایه کلش رویال باقی مانده و برای جلب مخاطبینش دست و پا می‌زند؟ با بررسی ویجیاتو همراه باشید تا پاسخ این سوال را پیدا کنیم.

معرفی و دانلود بازی Gears Pop! – فانکوپاپ‌های خشمگین - ویجیاتو
اولین ویژگی Gears Pop! بهره‌گیری از طراحی و کانسپت اولیه محصولات فانکوپاپ است. برندی که محصولاتش را به واسطه شکل و شمایل فانتزی‌اش می‌شناسیم. این بار The Coalition به سراغ این نوع طراحی رفته تا از فضای واقع‌گرایانه بازی‌های Gears of War فاصله بگیرد و از طرفی، فضای مخوف خود را حفظ کند و وارد وادی فانتزی کلش رویال نیز نشود.

اگر کلش رویال را تجربه کرده باشید، به سرعت با ساز و کار Gears Pop! آشنا می‌شوید. خبری از برجک نیست و این بار، دو Turret یا اسلحه خودکار در طرفین و فرمانده‌تان در مرکز حکم ساختمان‌هایی را دارند که باید ازشان دفاع کنید و به صورت متقابل، در بیس رقیبتان آنان را هدف قرار دهید. یکی از ویژگی‌ها جالب Gears Pop! این است که به سیستم کاورگیری معروف این سری بازی‌ها پایبند مانده و آن را به عنوان یکی از مکانیزم‌های اصلی خود قرار داده.

منطقه‌ای که می‌توانید نیروهایتان را در آن احضار کنید متغیر است. فضای کلی بازی به چند بخش تقسیم می‌شود که هر کدام با سنگرهایی موازی علامت‌گذاری شده‌اند. برخی از نیروها علامت کوچکی که نشان‌دهنده سنگر است در کنار آیکون خود دارند. این بدین معنیست که با قرار دادنشان در محیط بازی، پشت سنگرها کاور می‌گیرند و پس از مدتی کوتاه، آن را تصاحب می‌کنند. با در اختیار گرفتن سنگرهای هم‌راستا، منطقه قابل استفاده‌تان در محیط بازی بزرگ‌تر می‌شود و می‌توانید نیروهایتان را نزدیک‌تر به بیس دشمن احضار کنید.

سیستم نوار انرژی در بسیاری از بازی‌ها گنجانده شده. وقتی پوکمون مسترز [بررسی ویجیاتو] از این سیستم استفاده می‌کند و روند نبردهای شناخته شده این سری بازی‌ها را از نوبتی به استراتژیک تغییر می‌دهد، عجیب نیست که عناوین جدیدی مانند Gears Pop! در پیروی از سبک کلش رویال باز هم از چنین ساز و کاری استفاده کنند. هسته اصلی چنین بازی‌هایی را شناخت نیروها و مدیریت استفاده از نوار انرژی تشکیل می‌دهد. جایی که شما باید همراه با طرح‌ریزی استراتژی‌ای خاص، تلاش کنید از مقدار انرژی باقی مانده به صورت بهینه استفاده کنید.

معرفی و دانلود بازی Gears Pop! – فانکوپاپ‌های خشمگین - ویجیاتو
Gears Pop! در این زمینه مشکلات ریز و درشت فراوانی دارد. در حال حاضر مرزبندی قدرت و تاثیرگذاری میان چندین نیرو مشخص نیست و این مسئله تا حدودی تعادل نبردها را به هم می‌زند. راهی جز ارائه به‌روز‌رسانی‌های مختلف و نرف کردن یا تقویت برخی از نیروها وجود ندارد و به این منظور، می‌بایست تا عرضه آن‌ها صبر کرد و شرایط حال حاضر را پذیرفت.

تنوع نیروهای حاضر در بازی خوب است و شما به مرور زمان و با باز کردن صندوقچه‌هایی که درصورت کسب پیروزی دریافت می‌کنید، شانس آزاد کردنشان را به دست می‌آورید. توجه به کارت‌ها و استفاده از قوی‌ترین نیروهای ممکن از اهمیت بالایی برخوردار است. شما همواره باید این نکته را مد نظر داشته باشید که گرچه کارت‌هایی که انرژی زیادی مصرف می‌کنند قوی‌ترند، اما دست شما را بسته‌تر می‌کنند و از سرعت عملتان می‌کاهند.

برای طراحی این نیروها نیز تا جای ممکن از شخصیت‌های حاضر در بازی مانند مارکوس فنیکس که شناخته‌ شده‌ترینشان محسوب می‌شود استفاده شده. علاوه بر نیروهای قابل انتخاب، فرمانده شما مجهز به یک قدرت ویژه‌ است. این قدرت ویژه شامل نیروهایی می‌شود که بدون محدودیت مکانی در محدوده بازی اسپاون شده و نیروها یا بیس رقیبتان را هدف قرار می‌دهند.

Gears Pop! برنامه‌های متنوعی برای سرگرم کردن شما دارد. حالت بازی Versus شامل مسابقات عادی بازی می‌شود. جایی که براساس مقدار امتیازتان با کاربرانی مشابه وارد نبرد می‌شود. در حالت Practice می‌توانید استراتژی‌های مد نظرتان را طرح‌ریزی و تمرین کنید و در Boot Camp، می‌توانید خواسته مورد نظر را اجابت کنید تا جایزه‌ای ویژه به شما تعلق گیرد. بخش چند نفره یا کوآپ بازی نیز به دنبال حالت Horde معروف این سری بازی‌ها نام گذاری شده که برای ورود و تنظیم درجه سختی، نیازمند استفاده از بلیط‌هایی با نام Thumper است و در آن می‌بایست در مقابل موج‌ها متعدد نیروهای دشمن مقاونت کرده و درنهایت فرمانده‌شان را از بین ببرید.

در بخش بصری و صداگذاری، Gears Pop! نمی‌تواند انتظارات را برآورده کند. درصورتی که قصد تجربه آن روی فبلت‌ها یا گوشی‌های 6 اینچی به بالا را داشته باشید، با سیاهی بزرگی در قسمت بالا و پایین صفحه مواجه می‌شوید. کوچک بودن تصویر زمانی به چشم می‌آید که درصحنه‌های شلوغ نبرد،‌ بخاطر تراکم نیروها عملا متوجه چیزی نمی‌شوید.

اینجاست که شاید پشتیبانی از صفحه‌ نمایش‌های بزرگ‌تر می‌توانست یک منجی محسوب شود و اتفاقات میدان نبرد را واضح‌تر به نمایش بگذارد. اما در حال حاضر، خبری از چنین امید و آرزوهایی نیست و شاید مدتی طول بکشد تا شاهد برطرف شدن این مشکلات باشیم.

Gears Pop! را می‌توان یک تناقض بزرگ دانست. ایده‌ای کپی‌ برداری شده با برخی المان‌های بکر، درکنار ویژگی‌هایی ناقص و عدم تعادل در میان نیروها و صد البته، پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای و تاثیرگذاری ناعادلانه‌شان در روند بازی. دشواری تصمیم گیری در خصوص Gears Pop!، زود بودن آن است. شاید اگر چند ماه دیگر به سراغش برویم، با یک کلون بی‌نقص و جذاب از کلش رویال روبه‌رو باشیم اما در حال حاضر، بازی بازی ایرادات متعددی دارد و نمی‌تواند ماکسیمم پتانسیل خود در ارائه محتوا را به نمایش بگذارد.


پیشنهاد میشه

Gears Pop! را می‌توان مشهورترین کلون کلش رویال دانست که به پیشینه خود وفادار مانده و تا جای ممکن تلاش کرده تا با استفاده از المان‌های شناخته شده ‌‌سری بازی‌های Gears of War، از ساخته مشهور سوپرسل فاصله بگیرد. وجود نواقصی عجیب در بخش طراحی و موسیقی به همراه بالانس نبودن نیروهای طراحی شده در حال حاضر تجربه بازی را با مشکلاتی روبه‌رو کرده‌اند، اما امیدواریم در آینده شاهد برطرف شدن آنان باشیم تا Gears Pop! تبدیل به رقابتی مفرح و ایده‌آل شود.

معرفی و دانلود بازی Gears Pop! – فانکوپاپ‌های خشمگین - ویجیاتو
Gears Pop!
Gears Pop!
  • سازنده The Coalition
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانراستراتژیکتاور دیفنس
  • حجم270 مگابایت
کپی شد https://vgto.ir/5n8
نظرات
5 1 امتیاز
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x