ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کمیک‌های اسکارلت ویچ - Banner
کمیک بوک

۶ کمیک که باید قبل از تماشای سریال وانداویژن مطالعه کنید

واندا ماکسیموف (Wanda Maximoff)، با نام مستعار اسکارلت ویچ (Scarlet Witch)، یکی از شناخته شده‌ترین شخصیت‌های دنیای کمیک‌های مارول به حساب می‌آید. او به عنوان یکی از اعضای انجمن برادری جهش‌یافته‌های شرورِ (Brotherhood of Evil ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۱۵ دی ۱۳۹۹ | ۱۹:۰۰

واندا ماکسیموف (Wanda Maximoff)، با نام مستعار اسکارلت ویچ (Scarlet Witch)، یکی از شناخته شده‌ترین شخصیت‌های دنیای کمیک‌های مارول به حساب می‌آید. او به عنوان یکی از اعضای انجمن برادری جهش‌یافته‌های شرورِ (Brotherhood of Evil Mutants) مگنیتو (Magneto)، به همراه برادر دوقلویش کوئیک‌سیلور (Quicksilver)، پا به دنیای کمیک‌ها گذاشت. این دو قلوها پس از مدتی جبهه خود را عوض کردند و به عنوان اعضای گروه اونجرز شناخته شدند.

اسکارلت ویچ به عنوان شخصیتی که هم به عنوان یک جهش‌یافته شناخته می‌شود و هم عضو اونجرز است، سهمی در بین دو تیم بزرگ دنیای مارول دارد. با این حال، اهمیت او خیلی مهم‌تر از این حرف‌هاست. در دنیای کمیک‌ها، واندا موجود نکسوسِ (Nexus) زمین ۶۱۶، دنیای اصلی مارول، است.

به عنوان یک نکسوس، توانایی‌های تغییر واقعیت و احتمالات او به این معنی است که اسکارلت ویچ می‌تواند به جریان زمانی جهان تأثیر بگذارد. هر کدام از فرزندان واندا نیز پتانسیل داشتن چنین نیروی فوق العاده قدرتمند را در خود دارند.

حالا که قرار است دنیای سینمایی مارول در فاز چهارم خود به سراغ جهان‌های موازی برود، اسکارلت ویچِ این دنیای لایو اکشن نیز قرار است نقش محوری‌تری را ایفا کند. همچنین واندا ماکسیموفِ دنیای سینمایی مارول که ایفای نقش او بر عهده الیزابت اولسن است، یکی از دو شخصیت اصلی سریال WandaVision خواهد بود. در تریلرها دیده‌ایم که ظاهراً قرار است توانایی‌های تغییر واقعیت او به طور کامل مورد نمایش قرار بگیرند.

چند روز پیش شما را با «۵ کمیک ویژن که باید قبل از تماشای سریال وانداویژن مطالعه کنید» آشنا کردیم و حالا به سراغ شخصیت دیگر WandaVision می‌رویم. برای این که آماده تماشای اتفاقات این سریال احتمالاً گیج‌کننده شوید، قرار است ۶ مورد از کمیک‌های اسکارلت ویچ را به شما معرفی کنیم که قبل از انتشار WandaVision می‌توانید آن‌ها را مطالعه کنید.


۶. شماره ۵۱ تا ۵۷ کمیک West Coast Avengers

کاور شماره ۵۱ کمیک West Coast Avengers (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
کاور شماره ۵۱ کمیک West Coast Avengers (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

رانِ جان بیرن (John Byrne) در کمیک West Coast Avengers شامل یکی از داستان‌های خاطره‌انگیز با محوری اسکارلت ویچ با نام West Coast Avengers است. این داستان در شماره ۵۱ شروع می‌شود که در آن وضعیت روحی و ذهنی واندا باعث شده تا ثبات توانایی‌هایش دچار تغییر شود.

اسکارلت ویچ بعد از این که روح پسران دو قلویش به چنگ مفیستو (Mephisto) می‌افتد، به سمت دیوانگی قدم برمی‌دارد و حتی در برابر هم‌تیمی‌هایش در اونجرز قرار می‌گیرد. واندا آن‌ها را عذاب می‌دهد تا وقتی که پدرش، مگنیتو، و برادر دوقلویش، کوئیک‌سیلور، سر می‌رسند. مگنیتو پسر و دختر بی‌ثباتش را قانع می‌کند تا دوباره انجمن برادری جهش‌یافته‌های شرور را تشکیل دهند.

با وجود این که داستان شروع مستحکمی دارد و خیلی‌ها نیز باور داشتند که می‌توانست یکی از بهترین داستان‌های اسکارلت ویچ باشد اما اختلاف نظر بیرن با تیم ادیت مارول باعث شد تا قبل از اتمام داستان از کار کنار بکشد.

نویسنده بعدی نیز بدون این که مسیر بیرن را دنبال کند، داستان را به اتمام رساند و در نتیجه، پایانی خلق شد که احساس می‌شود صرفاً سر هم بندی شده است. بدون در نظر گرفتن این موضوع، Darker Than Scarlet به خاطر نگاه خاص به تغییرات توانایی‌ها اسکارلت ویچ ارزش سر زدن را دارد.


۵. Scarlet Witch

کاور شماره ۱ کمیک اسکارلت ویچ (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
کاور شماره ۱ کمیک Scarlet Witch (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

به جز یک سری اختصاصی مختصر در اوایل دهه نود میلادی، اسکارلت ویچ کمیک اختصاصی خاصی نداشت تا این که نوبت به جیمز رابینسون (James Robinson) در سال ۲۰۱۵ رسید. در این داستان، واندا متوجه می‌شود که ویچ‌کرفت (Witchcraft) به مشکل برخورده است و به منظور ترمیمش به همراه روح استادش با نام آگاتا هرکنس (Agatha Harkness)، به سفری جهانی می‌رود.

در بینابین نبرد با هیولاها و جادوگران، در این مجموعه شاهد نگاه به تأثیرات طولانی مدت توانایی‌های واندا هستیم که تا به آن موقع مورد بحث واقع نشده بود. در کنار بحث سحر و جادو، به وضعیت پیچیده او با خانواده‌اش نیز پرداخته می‌شود.

در بخشی از داستان می‌بینیم که اسکارلت ویچ به سراغ یک روان‌شناس برای صحبت در مورد احساساتش در مورد اوریجین جادویی فرزندانش، ویکان (Wiccan) و اسپید (Speed) که عضو گروه یانگ اونجرز (Young Avengers) هستند، می‌رود. در بخش دیگری، در طی رویداد Civil War II مارول، واندا بعد از این که از دخالت در درگیری بین آیرون من و کاپیتان مارول سر باز می‌زند، مجبور به مقابله با برادر دوقلویش می‌شود.

این کمیک که بخشی از آن را یک ماجراجویی تشکیل داده و بخش دیگرش نیز مطالعه شخصیتی است، برای هر کسی که می‌خواهد اطلاعات بیش‌تری از واندا ماکسیموف به دست آورد مفید خواهد بود.


۴. Young Avengers: The Children's Crusade

کاور کمیک Young Avengers: The Children's Crusade (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
کاور کمیک Young Avengers: The Children's Crusade (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

تامی شپرد (Tommy Shepherd) و بیلی کپلن (Kaplan)، که با عناوین اسپید و ویکان شناخته می‌شوند، به دنبال اوریجین مرموز خودشان می‌گردند. این پسرها، دوقلوهایِ روحیِ جادویی هستند: آن‌ها شبیه به دوقلوها هستند، روح یکدیگر را به عنوان قل دیگرشان تشخیص می‌دهند اما از والدین متفاوتی به دنیا آمده‌اند. بعد از کمی تحقیق، تامی و بیلی به این باور رسیدند که مادرشان در واقع واندا ماکسیموف است؛ همان اسکارلت ویچ که برای مدتی طولانی خبری از او نیست. به این ترتیب این دوقلوها سفری را برای یافتن او آغاز می‌کنند.

اما متأسفانه حتی خود اونجرز هم به دنبال واندا می‌گردند. بعد از وقایع House of M خیلی‌ها به این باور رسیده بودند که اسکارلت ویچ خیلی خطرناک است و باید از بین برود. این دوقلوهای عضو یانگ اونجرز وارد مسابقه‌ای با اونجرز اصلی برای یافتن واندا می‌شوند. با این حال اوضاع خیلی پیچیده‌تر از این حرف‌ها از آب در می‌آید وقتی که مخاطبان متوجه می‌شوند اسکارلت ویچِ دچار فراموشی شده در لاتوریا (Latveria) است و می‌خواهد با دکتر دووم (Doctor Doom) ازدواج کند.

از تریلرهای سریال WandaVision می‌توان حدس زد که دوقلوهای واندا قرار است در دوران نوزادی در سریال حاضر باشند. شایعاتی از جریان داشتن برخی از سکانس‌های سریال در یک دبیرستان شنیده شده که شاید به این معنی باشد دوقلوها را در دوران نوجوانی نیز خواهیم دید. حتی شنیده شده این پسرها قرار است در فیلم Doctor Strange In The Multiverse Of Madness نیز حضور داشته باشند.

به عنوان اعضای پایه‌گذار یانگ اونجرز، دوقلوهای واندا ماکسیموف می‌توانند نقشی بسیار کلیدی در آینده دنیای سینمایی مارول بازی کنند.


۳. Avengers Disassembled

کاور شماره ۱ کمیک Avengers Disassembled (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
کاور شماره ۱ کمیک Avengers Disassembled (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

Avengers Disassembled که یک داستان از سال ۲۰۰۴ و شروع رانِ برایان مایکل بندیس (Brian Michael Bendis) است، همان چیزی را ارائه می‌دهد که نام گذاری شده: تیم اونجرزی که بسیاری از مخاطبان با آن آشنا هستند از هم می‌پاشد. در مرکز این وقایع اسکارلت ویچ قرار دارد که درگیر نوعی کنترل ذهن عجیب و غریب شده است.

بعد از این که رابطه بین کاپیتان مارول و واندا به هم می‌خورد، اسکارلت ویچ تمام کنترل ذهنش را از دست می‌دهد و به صورت موقت با دکتر دووم متحد می‌شود. این اتفاقات باعث رقم خورد وقایع تراژیکی مثل مرگ هاوک‌آی (Hawkeye) و ویژن (Vision) می‌شود.

واندا در نهایت به حالت کما در می‌آید و مگنیتو (Magneto) نیز او را با خود می‌برد؛ در حالی که به اونجرز قول می‌دهد که به واندا کمک خواهد کرد.

Avengers Disassembled باعث شکل‌گیری تعدادی از داستان‌های مهم دنیای کمیک‌های مارول شد و در نهایت به خط داستانی House of M رسید که احتمالاً بتوان آن را مهم‌ترین داستان مربوط به اسکارلت ویچ در تمام تاریخ کمیک بوک‌ها دانست.


۲. House Of M

کاور شماره ۱ کمیک House Of M
کاور شماره ۱ کمیک House Of M

بعد از وقایع خط داستانی Avengers Disassembled، اسکارلت ویچ واقعیت را طوری تغییر می‌دهد که هر کسی بتواند به بزرگ‌ترین خواسته خودش برسد.

مگنیتو رهبر آرمان‌شهر جهش‌یافته‌ها می‌شود و به رویای خودش در برتری نسل جهش‌یافته‌ها روی کره زمین می‌رسد. کارول دنورز (Carol Danvers) تبدیل به محبوب‌ترین قهرمان آمریکا، کاپیتان مارول می‌شود آن هم در حالی که استیو راجرز فقط یک سرباز کهنه‌کار جنگ است. اسپایدرمن هم یک سلبریتی است که با گوئن استیسی (Gwen Stacy) ازدواج کرده. اما تمام چیزی که اسکارلت ویچ برای خودش می‌خواهد رسیدن دوباره به فرزندانش، توماس و ویلیام، است.

در بین تمام شخصیت‌های مارول این ولورین بود که متوجه تغییرات دنیا شد، به دیگر قهرمانان اطلاع داد تا در برابر واندا قرار بگیرند و از او بخواهند تا دنیا را به حالت گذشته‌اش بازگرداند. متأسفانه این تقابل اصلاً خوب پیش نمی‌رود و اسکارلت ویچ یکی از شناخته شده‌ترین دیالوگ‌های خود در دنیای کمیک‌ها را به زبان می‌آورد: «دیگر جهش‌یافته نه.»

با این که دنیا تقریباً به وضعیت قبلی‌اش بازمی‌گردد اما یک تفاوت بزرگ وجود دارد: تقریباً تمام جهش‌یافته‌های دنیا توانایی‌هایشان را از دست داده‌اند. بدتر از همه هم این که خبری از خود واندا نیست که بتواند وضعیت را درست کند.

بسیاری از طرفداران به این باور رسیده‌اند که دنیای سیت‌کامیِ WandaVision احتمالاُ یک دنیای کوچک ساخته شده خود اسکارلت ویچ باشد که نمونه آن را در House of M شاهد بودیم.


۱. سری اول و دوم The Vision And The Scarlet Witch

کاور شماره ۱ سری اول The Vision And The Scarlet Witch (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
کاور شماره ۱ سری اول The Vision And The Scarlet Witch (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

مهم‌ترین معشوقه اسکارلت ویچ، ویژن است. این دو شخصیت بعد از این که در شماره ۴ کمیک Giant-Size Avengers با یکدیگر ازدواج کردند، در سال‌های ۱۹۸۲ و ۱۹۸۵ ماجراهای اختصاصی خود را در کمیک‌های مخصوص به خودشان تجربه کردند.

سری سال ۱۹۸۲، که بعدها به عنوان سری اولش شناخته شد، زندگی این زوج به عنوان یک خانواده مورد بررسی قرار داد و کمی هم از تاریخچه پیچیده خانوادگی واندا ماکسیموف رونمایی شد.

در یک شماره، واندا و ویژن به ابرقهرمانی سال‌خورده به اسم ویزر (Whizzer) کمک می‌کنند که باور دارد پدر واندا است. واندا می‌داند که دختر ویزر نیست و پدر واقعی‌اش مگنیتو است اما نمی‌تواند دل ویزر را بشکند و قبول می‌کند که به او کمک کند.

در سری دوم مربوط به سال ۱۹۸۵، واندا و ویژن تصمیم می‌گیرند یک خانواده کامل را تشکیل دهند. آن‌ها به حومه شهر می‌روند و واندا در آن جا باردار می‌شود ولی با این حال همسایه‌ها رفتار چندان خوشایندی با این زوج ندارند.

به نظر می‌رسد که سریال WandaVision از سری دوم الهام‌گیری‌هایی کرده است. در تریلرها دیدیم که واندا و ویژن یک ضیافت شام با همسایگانی نه چندان دوست داشتنی برگزار کرده‌اند. با این حال، به نظر قسمت مخصوص هالووین سریال نیز از سری اول The Vision And The Scarlet Witch اقتباس کرده باشد.


به مطالعه ادامه دهید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • ReverseFlash
    ReverseFlash | ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

    خب از کجا دانلود کنیم لطفاً جواب بدید

مطالب پیشنهادی