ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اعضای نگهبانان کهکشان ۲- Banner
کمیک بوک

سرنوشت اعضای نگهبانان کهکشان چه بود؟ [قسمت دوم]

در قسمت قبلی مقاله «سرنوشت اعضای نگهبانان کهکشان چه بود؟» به سراغ ۱۵ نفر از اعضای این گروه فضایی مارول رفتیم. بیش‌تر شخصیت‌هایی که در دنیای سینمایی مارول عضو این گروه بوده‌اند را می‌توانید در ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۲۹ دی ۱۳۹۹ | ۱۹:۰۶

در قسمت قبلی مقاله «سرنوشت اعضای نگهبانان کهکشان چه بود؟» به سراغ ۱۵ نفر از اعضای این گروه فضایی مارول رفتیم. بیش‌تر شخصیت‌هایی که در دنیای سینمایی مارول عضو این گروه بوده‌اند را می‌توانید در قسمت اول این مقاله پیدا کنید.

اما در قسمت دوم به سراغ ۱۵ شخصیت باقی مانده نگهبانان کهکشان می‌رویم که در بین آن‌ها، علاوه بر حضور یک سری شخصیت کم‌تر شناخته شده، تعدادی از قهرمانان و شخصیت‌های مشهورتر کمیک‌های مارول، مثل آیرون من، ونوم و انت من نیز حضور دارند.


۱۵. استارهاوک (Starhawk)

اگر بخواهیم دو شخصیت از بین نگهبانان کهکشان اولیه را به عنوان شخصیت‌های اصلی در نظر بگیریم، آن‌ها میجور ویکتوری (Major Victory) و استارهاوک خواهند بود. با این حال، اوریجین استارهاوک از این عجیب‌تر نخواهد بود.

استارهاوک حاصل ترکیب دو شخصیت به نام‌های استاکار (Stakar) و التا (Aleta) از خاندان اوگورد (Ogord) است. اما نه آن ترکیبی معمولی که در ذهن دارید، استاکار و التا عیناً با یکدیگر ترکیب شدند تا استارهاوک تشکیل شود.

با این حال حضورهای اولیه این شخصیت با جزئیات پیچیده‌تری همراه بود، مثل سفر در زمان ذهن استاکار به ذهن دوران نوزادی خود و جریان داشتن این چرخه برای بارها و بارها!

خیلی وقت است که استارهاوک حضور چندانی در دنیای کمیک‌های مارول نداشته ولی از آن جایی که داستان پس‌زمینه جالبی دارد، پس احتمال می‌رود بالاخره یک نویسنده سراغش را بگیرد.


۱۴. فایرلرد (Firelord)

تا به حال با خود فکر کرده‌اید اگر یک تیم ابرقهرمانی یکی از قاصدان گالاکتوس (Galactus) را همراه خود می‌داشتند، چه قدر قدرتمند می‌شدند؟ خب، پاسخ شما در حضور فایرلرد همراه نگهبانان کهکشان نهفته است.

فایرلرد یکی از قدرتمندترین شخصیت‌هایی به حساب می‌آید که خودش را به عنوان یک نگهبان کهکشان شناسانده است. او توانایی‌های آتشینی دارد که باعث می‌شود هیومن تورچ (Human Torch) شبیه شمعی در طوفان به نظر برسد.

البته دوران حضور او در بین اعضای نگهبانان کهکشان به اتمام رسیده است؛ وگرنه بسیاری از داستان‌های این گروه فضایی خیلی سریع تمام می‌شدند.


۱۳. رپلیکا (Replica)

ریپلیکا یک اسکرال (Skrull) و همین طور عضو کلیسای حقیقت جهانی (Church of Universal Truth) است که روحیه‌ای رئوف از خود نشان داده و فقط در صورت نیاز رو به خشونت می‌آورد.

توانایی‌های ذاتی او به عنوان یک اسکرال باعث شده تا رپلیکا بتواند تبدیل به هر موجود فضایی که به چشم دیده شود. به این ترتیب او می‌تواند به هیولایی عظیم‌الجثه، موجودات سایبرنتیک و یا حتی ابرقهرمانان دیگر تبدیل شود.

آخرین بار از او در تیم اسپین‌آف شده گالاکتیک گاردینز (Galactic Guardians) مورد استفاده قرار گرفته بود ولی از آن به بعد خبری از رپلیکا نشد.


۱۲. تالون (Talon)

تالون نتیجه میدان دادن به نویسنده‌هایی است که مثل دهه ۹۰ میلادی دوست داشتند فقط از ولورین داستان بنویسند. تنها چیزی که از تالون شبیه استریوتایپ «مارول در دهه ۹۰» نیست، یال بلند و براق اوست که البته حتی با بقیه بدن او نیز جور در نمی‌آید.

در هر صورت، تالون برای مدتی کوتاه یکی از اعضای نگهبانان کهکشان بود اما وقتی رفتار حاشیه‌دار و رنجش‌آورش بیش‌تر باعث دردسر تیم شد تا کمکشان، از نگهبانان جدا شد.

از زمان جدا شدن تالون تا به حال از او استفاده نشده ولی با اطمینان می‌توان گفت چیزی هم از دست نرفته است.


۱۱. فینیکس (Phoenix)

ژیرو (Giraud) در نیو هیون (New Haven)، سیاره‌ای که فقط جهش‌یافته‌ها روی آن زندگی می‌کنند، بزرگ شد. وقتی سیاره‌اش رو به نابودی رفت، فینیکس فورس (Phoenix Force) او را به عنوان میزبان جدید خود انتخاب کرد. با قدرت‌های اعطا شده به ژیرو توسط فینیکس فورس، او متجاوزان را شکست داد و سپس به نگهبانان کهکشان پیوست.

اما از آن جایی که صحبت از فینیکس است، مطمئناً پایداری‌ای وجود ندارد. در نهایت ژیرو مثل تمام کسانی که قبل از او مسیرشان با فینیکس فورس یکی شده بود، شروع به از دست دادن عقلش کرد. برای امنیت نگهبانان کهکشان نیز او از تیم جدا شد.

با این حال، در زمان عضویت فینیکس در نگهبانان کهکشان و حضور همزمان او در کنار استارهاوک، شاهد یکی از قدرتمندترین نسخه‌های نگهبانان کهکشان بودیم.


۱۰. روح انتقام (Spirit of Vengeance) - وایلیدوس آتولیکس (Wileaydus Autolycus)

روح انتقام یکی از نسخه‌های شخصیت گوست رایدر (Ghost Rider) است ولی از آن جایی که با نگهبانان کهکشان می‌پرید، کم‌تر شناخته شد.

نام واقعی او وایلیدوس آتولیکس و از اعضای کلیسای حقیقت جهانی بود. او وقتی متوجه تفاوت‌های اخلاقی خود با سایر اعضای کلیسا شد، از آن‌ها جدا و به نگهبانان کهکشان پیوست.

با این که وایلیدوس آتولیکس از گوست رایدرهای شناخته شده نبود اما هر کسی دوست دارد که او را در بین اعضای نگهبانان کهکشان ببیند.


۹. باگ (Bug)

باگ، یکی از معدود بازماندگان سری کمیک Micronauts مارول است که قرار بود به فیلم‌های جیمز گان نیز اضافه شود اما در نهایت این اتفاق نیفتاد.

از آن جایی که در دنیای سینمایی مارول، پیتر کوییل (Peter Quill) دچار تغییراتی شد و با نسخه سابق کمیک بوکی خود فاصله گرفت، دیگر جا برای باگ باقی نماند. باگ شخصیت بانمک تیم محسوب می‌شد که همیشه برای بالا بردن روحیه گروه از طنز و شوخی‌های خود بهره می‌برد.

با این که باگ هنوز در دنیای کمیک‌های مارول دیده می‌شود اما خیلی وقت است که نگهبانان کهکشان را همراهی نکرده است.


۸. جک فلگ (Jack Flag)

جک فلگ بعد از وقایع Civil War که باعث شد روی زمین به عنوان یک فراری شناخته شود و ستون فقراتش نیز آسیب ببیند، در اعضای ترمیم آسیب دیدگی‌اش، به نگهبانان کهکشان پیوست.

با وجود این که جک توانایی خاصی نداشت اما توانست با هوش و جرعتش، که حتی او را تا پای خودکشی نیز می‌برد، خود را به اثبات برساند.

عدم محبوبیت جک فلگ باعث شد که او، حداقل برای مدتی، از دنیای کمیک‌ها کنار گذاشته شود. آخرین باری که از جک فلگ استفاده شد، وقتی بود که کاپیتان آمریکا در آغار وقایع Secret Empire به سمت تیرگی می‌رود و جک را از پنجره به بیرون می‌اندازد.

مطمئناً هر نویسنده‌ای بخواهد می‌تواند جک فلگ را دوباره بازگرداند اما به نظر فعلاً خبری از بازگشت او نخواهد بود.


۷. کازمو سگ فضایی (Cosmo The Spacedog)

یکی از بهترین موارد ران دن ابنت (Dan Abnett) در کمیک‌های نگهبانان کهکشان این بود که او تمام عجایب و غرایب کیهان مارول را با آغوش باز پذیرفت. درست است که برخی از داستان‌هایش کاملاً جدی بودند اما در کمیک او تعادلی برقرار بود که به خوانندگان یادآوری می‌کرد که دنیای نگهبانان کهکشان می‌تواند از هر نظری عجیب و غریب و سورئال باشد. یکی از این موارد هم کازمو سگ فضایی بود.

نگهبانانِ ابنت مرکز خود را در نوور (Knowhere) قرار داده بودند و به همین دلیل است که این مکان در فیلم‌های نگهبانان به کار می‌رود. کازمو سگ نگهبان این سفینه بزرگ بود که علاوه بر در امان نگه داشتن افراد حاضر در آن، با راکت راکون (Rocket Raccoon) نیز صحنه‌های طنزآمیزی خلق می‌کرد. کازمو مثل خود راکت یک حیوان معمولی از زمین بود که در سفر به فضا، باهوش‌تر شد.

حتی بعد از این که کازمو تیم و این سری کمیک را ترک کرد، هیچ وقت به طور کامل فراموش نشد. این سگ مثل سفینه نوورد چندین بار در فیلم‌های Guardians of the Galaxy به کار رفته است.


۶. مون‌دراگون (Moondragon)

مون‌دراگون شخصیتی بود که به شدت نیاز به تغییراتی داشت تا بعد از حضورش در بین اونجرز بتواند در دنیای داستان‌ها دوام بیاورد. این وظیفه به دن ابنت واگذار شد تا با حضورش در بین اعضای نگهبانان کهکشان، مورد علاقه خوانندگان قرار بگیرد.

مون‌دراگون دختر درکس (Drax) و در واقع اژدهایی واقعی در ظاهر یک انسان است. هر چه قدر کم‌تر از دوران حضورش در بین اونجرز بدانید بهتر است اما دوران همراهی‌اش با نگهبانان کهکشان دقیقاً وقتی بود که او توانست بدرخشد.

البته مثل بسیاری از شخصیت‌های حاضر در ران ابنت، مون‌دراگون نیز آمد و رفت. با این حال هنوز هم هر از چند گاهی از او در کمیک‌ها بهره گرفته می‌شود. چند باری شده که مون‌دراگون از ناکجا سربرآورده و برای کمک، یا به دردسر انداختن تیم، وارد عمل شده است.

از آن جایی که مون‌دارگون با بسیاری از اعضای نگهبانان کهکشان حاضر در دنیای سینمایی مارول، به خصوص درکس و مانتیس (Mantis)، ارتباط نزدیکی دارد، شاید بالاخره او را هم در دنیای فیلم‌ها ببینیم.


۵. جینا دریک (Geena Drake)

با موفقیت اولین قسمت فیلم‌های Guardians of the Galaxy، مارول به دن ابنت فرصت دیگری با سری کمیک Guardians 3000 داد. او نیز این فرصت را هدر نداد و داستانی خلق کرد که نگهبانان اولیه را به دنیای مدرن مارول معرفی کرد آن هم در حالی که موارد خاص مربوط به آن‌ها را تا جای ممکن بدون تغییر باقی گذاشت.

اما یکی از تغییرات خوب این سری معرفی جینا دریک بود. جینا دریک (که اسمش از خالقان نگهبانان کهکشان با نام‌های جین کولن (Gene Colan) و آرنولد دریک (Arnold Drake) گرفته شده بود)، یک پیش‌بین از زمین بود که توسط شخصیت منفی این مجموعه گیر افتاد. خوشبختانه، جینا توسط نگهبانان نجات پیدا کرد، بهشان پیوست و آن‌ها را در بسیاری از ماجراهایشان همراهی کرد.


۴. آیرون من

چه باورتان شود چه نه، یکی از بزرگ‌ترین قهرمانان مارول برای مدتی عضو نگهبانان کهکشان بود. واضحاً چنین اتفاقی برای مدت طولانی نیفتاد چرا که آیرون من خیلی بزرگ‌تر از این حرف‌هاست تا به جمع شخصیت‌های کیهانی مارول سقوط کند اما زمانی که با آن‌ها بود جزو خاطره‌انگیزترین دوران نگهبانان کهکشان محسوب می‌شود.

آیرون من بعد از این که نگهبانان کهکشان برای توقف تانوس به زمین آمدند و به قهرمانان زمین کمک کردند، به آن‌ها پیوست. جالب‌ترین قسمت حضور تونی استارک در بین نگهبانان کهکشان این بود که در مقایسه با تکنولوژی‌ها استفاده شده توسط نگهبانان، آیرون من شبیه یک انسان غارنشین به نظر می‌آمد.

اما همان طور که می‌توانید از تونی استارک انتظار داشته باشید، او به جای این که احساس سرخوردگی کند، مثل پسربچه‌ای بود که وارد شکلات‌فروشی شده. هر تکنولوژی و ابزار جدیدی که در اختیار تونی قرار می‌گرفت، او را شدیداً تحت تأثیر قرار می‌داد.

همان طور که گفته شد، آیرون من برای مدتی طولانی همراه نگهبانان کهکشان نبود اما همان مدت کوتاه نیز به شدت جذاب بود.


۳. انجلا (Angela)

قبل از حضورش در ران نگهبانان کهکشانِ برایان مایکل بندیس (Brian Michael Bendis)، جالب‌ترین موضوع مربوط به انجلا ماجرای حقوقی او و چندین شخصیت دیگر از کمیک Spawn بین خالقش نیل گیمن (Neil Gaiman) و پایه‌گذار ایمیج کامیکز و صاحب فرانچایز اسپاون، تاد مک‌فارلن (Todd Macfarlane)، بود.

وقتی اعلام شد که انجلا قرار است به دنیای مارول بپیوندد، باعث تعجب خیلی‌ها شد چرا که حتی در دوران حضورش در Spawn نیز در بین ۲۰ شخصیت جذاب این سری قرار نمی‌گرفت. با این حال، اوضاع در مارول برای او متفاوت پیش رفت.

به عنوان یک فرشته که زمانی در محضر خدا خدمت کرده بود، به عنوان یکی از اعضای قدرتمند به نگهبانان کهکشان پیوست. او با گامورا (Gamora) رابطه دوستی - کاری خوبی برقرار و شوخی‌های خشکی نیز به تیم اضافه کرد.

نقش او در دنیای مارول از آن به بعد پررنگ‌تر شد و اگر خوش شانس باشد، حتی ممکن است در فیلم‌ها نیز مورد استفاده قرار بگیرد.


۲. انت من (Ant-Man) - اسکات لنگ (Scott Lang)

اسکات لنگ برای مدت کوتاهی عضو All-New Guardians of the Galaxy در سال ۲۰۱۸ بود. او بعد از وقایع Secret Empire از روی شرم نسبت به رفتارش در آن رویداد، مخفیانه وارد سفینه اعضای نگهبانان کهکشان شده بود. نگهبانان نیز او را قبول کردند و تصمیم گرفتند کسی با مهارت‌های اسکات به کارشان می‌آید.

البته چنین چیزی برای مدت کوتاه اتفاق افتاد و اسکات خیلی زود تیم را ترک کرد، کمی با نووا کورپز (Nova Corps) چرخید و دوباره به زمین بازگشت.


۱. ایجنت ونوم (Agent Venom) - فلش تامسون (Flash Thompson)

فلش تامسون همان پسربچه قلدر مدرسه پیتر پارکر است. بعد از این که بزرگ می‌شود، ماجراهای زیادی را دنبال می‌کند که یکی از آن‌ها عضویت در نگهبانان کهکشان است.

بعد از از دست دادن پاهایش در جنگ عراق، فلش برای پروژه‌ای دولتی به اسم ریبرث ۲.۰ (Rebirth 2.0) انتخاب و در آن جا با سیمبیوت ونوم ترکیب شد. این پروژه باعث این شد که فلش بتواند پاهایش را دوباره بسازد و به عنوان ایجنت ونوم فعالیت کند.

بعد از این که نگهبانان اولین کراس‌اوورشان را با کمیک‌های اسپایدرمن انجام دادند، فلش نیز به تیم نگهبانان پیوست و برای مدتی نسبتاً طولانی با آن‌ها همکاری کرد تا این که از آن‌ها جدا شد و گروه مأموران کیهان (Agents of the Cosmos) را تشکیل داد. در حال حاضر فلش به دست رد گابلین (Red Goblin) در طی خط داستانی Go Down Swinging کشته شده است.


به مطالعه ادامه دهید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی