ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

آیا مرگ بحث برانگیز کمیک بوک The Walking Dead یک اشتباه بزرگ بود؟

The Walking Dead یک قدم بزرگ در روایت داستانش برداشت

۱

خطر اسپویل: همان طور که از نام این مقاله مشخص است، قصد داریم در مورد مرگ یکی از شخصیت‌های مهم The Walking Dead صحبت کنیم. تا این جا سعی کردیم اشاره‌ای به نام او نکنیم تا چیزی از قبل برای شما اسپویل نشود اما در ادامه به بحث کامل در مورد آن می‌پردازیم. پس اگر هنوز هم خودتان می‌خواهید روند داستان را تجربه کنید، بهتر است از خواندن ادامه‌ی این مقاله صرف نظر کنید.

 

کمیک بوک‌های The Walking Dead یکی از پر مرگ و میرترین داستان‌های کمیک بوکی هستند که می‌توانید به سراغشان بروید. هر صفحه از این کمیک بوک‌ها می‌تواند مرگی دردناک را در خود گنجانده باشد. اما مرگ مورد بحث ما با تمام مرگ‌های قبلی فرق دارد؛ چرا که این بار رابرت کرکمن تصمیم گرفته که شخصیت اصلی داستانش را حذف کند!

بعد از به چاپ رسیدن حدود 200 شماره از کمیک بوک‌های The Walking Dead، موعد مرگ ریک گرایمز در داستان رسید. اما آیا مرگ او یک شروع دوباره و هیجان انگیز برای این کمیک بوک‌هاست یا یک اشتباه بزرگ و وحشتناک؟ تمام طرفداران داستان The Walking Dead، مثل طرفداران داستان بازی تاج و تخت، می‌دانند که هیچ کدام از شخصیت‌های داستان محبوبشان در امان نیستند و حالا که کرکمن آرک داستانی منطقه‌ی عام المنافع (Commonwealth) را به انتهای خود نزدیک می‌کند، حتی به پروتاگونیست اصلی داستانش هم رحم نمی‌کند.

مرگ ریک گرایمز وقتی اتفاق می‌افتد که ریک نقشی در تغییر رهبر منطقه‌ی عام المنافع بازی می‌کند. پسرِ لوسِ رهبرِ اصلیِ این منطقه به فکر انتقام می‌افتد و با بی‌رحمی به ریک که در تختش خوابیده، به وسیله‌ی یک تفنگ کمری مجهز به صدا خفه کن شلیک می‌کند تا سرانجام کارل، پسر ریک، جسد زامبی شده‌ی پدرش را پیدا کند.

لحظه‌ی به قتل رسیدن ریک گرایمز در تخت خوابش (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید.)

لحظه‌ی به قتل رسیدن ریک گرایمز در تخت خوابش (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید.)

با این حال کرکمن اصرار دارد که زمان و نحوه‌ی کشته شدن ریک خیلی وقت است که برنامه ریزی شده و تأکید می‌کند که مرگ ریک گرایمز ربطی به تصمیم سال پیش اندرو لینکلن برای جدا شدن از سریال The Walking Dead ندارد. خالق دنیای The Walking Dead در آخرین شماره‌ی منتشر شده از کمیک بوک‌هایش می‌نویسد متوجه شده که دنیای بدون ریک گرایمز دنیایی با یک چالش بزرگ است اما این امید را دارد که کارش تا به این جا توانسته باشد اعتماد مخاطبان را به قدری جلب کند که به داستانش فرصت دیگری برای ورود به دوره‌ای جدید بدهند.

ممکن است لحظه‌ی مرگ ریک گرایمز سال‌ها در حال تکمیل بوده باشد اما در هر صورت کشتن پروتاگونیست اصلی داستان هنوز هم حرکتی ریسک پذیر است که می‌تواند ثبات کل داستان را به هم بریزد. به هر حال، ریک شخصیتی است که خوانندگان دنیای The Walking Dead داستان او را دنبال می‌کردند، زمانشان را برای او صرف کردند و در بیش‌تر موارد دلیلی بود که به خواندن داستان ادامه می‌داند.

قابل پیش بینی بود که بازخورد آنلاین طرفداران نسبت به مرگ ریک گرایمز حالتی دو گانه داشته باشد اما خیلی از این طرفداران به تصمیم کرکمن احترام می‌گذارند و از او پشتیبانی می‌کنند. می‌شود در مورد این بحث کرد که دوره‌ی نقش آفرینی ریک گرایمز در داستان The Walking Dead به انتهای خود رسیده است.

کشته شدن ریک تبدیل شده به وسیله‌ی کارل (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید.)

کشته شدن ریکِ تبدیل شده به وسیله‌ی کارل (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید.)

ریک گروه بازماندگانش را تا آستانه‌ی یک تمدن با خود همراه می‌کرد اما فرمولی واضح در آرک‌های داستانی او به چشم می‌خورد. فرمولی که در آن شرورها و گروه‌های رقیب، سلامتی و امنیت خانواده و دوستان ریک را تهدید می‌کردند تا وقتی که شخصیت اصلی‌های داستان با هم متحد شوند و بر آن‌ها برتری پیدا کنند و یک قدم دیگر برای بازگرداندن زندگی قبلی‌شان بردارند.

در آرک داستانی منطقه‌ی عام المنافع، ریک این فرمول را با صحبت و منصرف کردن افراد خودش و وفادارن منطقه‌ی عام المنافع از درگیری می‌شکند. بنابراین این شخصیت به هدفش در داستان رسیده است. ریک گرایمز «دنیای جدید» را خلق کرده. حالا نوبت به شخصیت‌های دیگر و چالش‌های جدید است که پا پیش بگذارند.

خیلی از خوانندگان کمیک بوک‌های The Walking Dead و به احتمال خیلی زیاد خود رابرت کرکمن، قبول دارند که این داستان درباره‌ی گروهی از شخصیت‌های اصلی است، نه فقط یک شخصیت اصلی. شاید یکی از دلایلی که سریال The Walking Dead هم بعد از کنار گذاشتن ریک گرایمز نه تنها هنوز به نمایشش ادامه می‌دهد بلکه حتی از نظر واکنش منتقدین هم جایگاه بهتری پیدا کرده همین باشد.

سریال تلویزیونی The Walking Dead تعداد زیادی از شخصیت‌های اصلی مثل میشون، دریل، کارول و ازیکیل دارد که مسئولیت حذف شدن ریک از سریال را برعهده گرفته‌اند و به خوبی از آن برآمدند.

«ما مرده‌ی متحرک نیستیم!» - حرف‌های ریک گرایمز در شماره‌های اخیر کاملاً با حرف‌های قبلی‌اش فرق دارند.

«ما مرده‌ی متحرک نیستیم!» – حرف‌های ریک گرایمز در شماره‌های اخیر کاملاً با حرف‌های قبلی‌اش فرق دارند.

هر چند الزاماً همین کار را نمی‌توان در محیط کمیک بوک‌ها انجام داد. در حالی که هسته‌ی اصلی بسیاری از شخصیت‌های داستان سر جای خود باقی مانده است، با این وجود تمام این شخصیت‌ها به طور مداوم در داستان اصلی کمیک بوک‌ها حضور نداشتند.

به طور مثال در خط داستانی منطقه‌ی عام المنافع، مگی فقط یک شخصیت جانبی و غیراصلی بوده و حتی نقش خود کارل تازه در این اواخر پر رنگ شده بود. این یکی از ویژگی‌های ذاتی نوشتن یک کمیک بوک است که برخلاف یک اثر تلویزیونی جلوه می‌کند. طراحی نکردن و نکشیدن یک شخصیت در دنیای کمیک بوک خیلی راحت‌تر از این است که به یکی از بازیگران بگوییم برای یک سیزن از سریال فقط نیاز به حضورش در چند صحنه‌ی خاص است. همین ویژگی باعث می‌شود جایگزینی ریک که همیشه مرکز داستان بوده خیلی سخت‌تر شود.

مشکل بزرگ بعدی در رابطه با مرگ ریک گرایمز این است که با وجود نظرات متفاوتِ طرفداران در مورد خودِ مرگ ریک گرایمز، نقدهای خیلی زیادی در رابطه با نحوه‌ی مرگ او وجود دارد. با یاد آوری تمام مشکلاتی که این مأمور پلیس از عهده‌ی آن‌ها برآمده و جان سالم به در برده، مورد اصابت گلوله قرار گرفتن آن هم به دست یک احمق و آن هم در حالی که در تخت خوابیده به نظر روش خوبی برای خارج کردن این شخصیت جان سخت از داستان نیست.

خروج ریک گرایمز از داستان در سریال بسیار حماسی‌تر و نوستالژیک‌تر نسبت به کمیک بوک‌ها بود.

خروج ریک گرایمز از داستان در سریال بسیار حماسی‌تر و نوستالژیک‌تر نسبت به کمیک بوک‌ها بود.

برای بدتر شدن همین اوضاع هم واکنش کارل را در نظر می‌گیریم که به صورت ناامید کننده‌ای صرفاً قاتل پدرش را دستگیر کرد. با وجود این که تعهد کارل نسبت به حفظ صلح قابل تحسین است اما هیچکس سراغ کمیک بوک‌های The Walking Dead برای درس‌های دیپلماسی نمی‌آید.

البته فقط زمان می‌تواند بگوید که آیا کمیک بوک‌های The Walking Dead می‌توانند بعد از مرگ ریک گرایمز به موفقیت خود ادامه دهند یا خیر اما خود رابرت کرکمن می‌گوید که این داستان حداقل آن قدر اعتماد مخاطبان را به خود جلب کرده که بتوانند به آن فرصتی برای این کار دهند.

نظر شما در مورد مرگ ریک گرایمز و نحوه‌ی انجام آن چیست؟ آیا The Walking Dead می‌تواند بدون ریک گرایمز باز هم به خوبی گذشته باشد؟ خروج ریک گرایمز را در سریال بیش‌تر پسندیدید یا در کمیک بوک‌ها؟ می‌توانید نظرات خود را با ویجیاتو در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

منبع: Screen Rant

.کپی شد https://vgto.ir/1a

1
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه
ارشیا آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
ارشیا
مهمان
ارشیا

واقعا تو سریال خروج حماسی‌ای داشت
ولی این نحوه حذف شدن تو کمیک نشون دهنده تلخی و کثیفی دنیای این کمیکه

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...