ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بدن ازگاردی‌ها - Banner
کمیک بوک

۵ ویژگی خاص بدن خدایان ازگاردی

وقتی صحبت در مورد خدایان مارول می‌شود، ثور تنها کسی نیست که می‌توان سراغش را گرفت. در دنیای مارول انواع دسته‌های خدایی وجود دارند که یکی از آن‌ها ازگاردی‌ها هستند. این نژادِ موجوداتِ تقریباً فناناپذیر، ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۹ تیر ۱۴۰۱ | ۱۹:۰۰

وقتی صحبت در مورد خدایان مارول می‌شود، ثور تنها کسی نیست که می‌توان سراغش را گرفت. در دنیای مارول انواع دسته‌های خدایی وجود دارند که یکی از آن‌ها ازگاردی‌ها هستند. این نژادِ موجوداتِ تقریباً فناناپذیر، از خیلی وقت پیش برای انسان‌های زمین شناخته شده بودند و به قدری قدرت‌های فوق العاده‌ای داشتند که برخی انسان‌های پیشین آن‌ها را به عنوان خدا می‌پرستیدند.

یکی از جنبه‌های ویژه کمیک‌های مارول، به تصویر کشیدن موجوداتی شبیه ازگاردی‌ها با خصوصیات خاص خودشان است. در این مطلب هم قصد داریم به سراغ ۵ مورد از ویژگی‌های خاص بدن ازگاردی‌ها برویم که آن‌ها را متفاوت جلوه می‌دهند.


بنیه نیرومند

با این که برخی از ازگاردی‌های خاص مثل خود ثور و اودین قدرت‌های بسیار ویژه‌ای نسبت به دیگر هم‌نوعان‌شان دارند اما حتی فیزیک یک ازگاردی متوسط نیز نسبت به انسان‌ها برتری دارد. با داشتن عضلات و بافتی استخوانی متراکم که باعث به وجود آمدن قدرت فیزیکی بسیار بالایی می‌شود، حتی یک ازگاردی معمولی نیز در میدان نبرد خطرناک محسوب می‌شود. بدن ازگاردی‌ها دیرتر دچار خستگی می‌شود و تحمل درد بالایی دارد تا شهرت جنگاوری آن‌ها منطقی به نظر برسد.

مطلب پیشنهادی
نیرویی توقف‌ناپذیر
۳ ویژگی خاص بدن جاگرنات

تقریباً جاودان

یک جنبه نسبتاً همیشگی برای ازگاردی‌ها، ذات فناناپذیر آن‌هاست تا بیش‌تر شبیه به خدایان به نظر بیایند. افزایش سن ازگاردی‌ها خیلی کند اتفاق می‌افتد. همچنین این قابلیت را دارند تا از بسیاری از آسیب‌ها جان سالم به در ببرند و اکثر مواقع آن‌ها را ترمیم کنند..

در طی آزمایشاتی ترسناک، دکتر دووم (Dr. Doom) حتی کشف کرد که ازگاردی‌ها در شرایط مناسب می‌توانند بدون داشتن یک قلب زنده بمانند و این عضو بدن آن‌ها مجدداً قابل رشد است.

البته حتماً ازگاردی‌هایی می‌شناسید که در داستان‌های مختلف کشته شده‌اند اما نباید از تولد مجدد آن‌ها تعجب کنید چرا که چرخه رگناروک این قابلیت را به آن‌ها می‌دهد تا دوباره به زندگی بازگردند.

مهارت‌های جادویی

با توجه به ذات خدایی‌شان، ازگاردی‌ها قابلیت پیشرفته‌ای در تولید و استفاده از انرژی دارند. این باعث می‌شود تا ازگاردی‌های قابلیت تبدیل شدن به یک جادوگر یا ساحره را داشته باشند. از بین آن‌ها می‌توان انچنترس (Enchantress) را به عنوان نمونه معرفی کرد.

اما حتی ازگاردی‌هایی که خیلی به جادو رغبت ندارند نیز قابلیت استفاده از انواع انرژی را از خود نشان می‌دهند. ازگاردی‌های سطح پایینی مثل اسکرج (Skurge) و بالدور (Baldur) هم می‌توانند از طریق سلاح‌هایشان انرژی ساطع کنند. هر چند باید توجه داشت که در این موارد سلاح‌ها در مرکزیت قرار دارند. از آن جایی که اکثر ازگاردی‌ها ترجیح می‌دهند در میدان نبرد تبر به دست بگیرند تا چوب جادو، بخش زیادی از مهارت‌های جادویی این نژاد هدر می‌رود.

همه زبانی

موجودات فرا زمینی فراوانی وجود دارند که هیچگاه توضیح داده نمی‌شود که چرا همه آن‌ها قابلیت صحبت به انگلیسی دارند یا می‌توانند در هر زمانی، با هر فرهنگی و هر نژادی بدون هیچ مشکلی ارتباط برقرار کنند. اما وقتی نوبت به ازگاردی‌ها می‌رسد، یک توضیح دقیق ارائه شده است.

این قابلیت همه زبانی (Allspeak/All-Tongue) نام دارد که به موجودات خداگونه مثل ازگاردی این توانایی را می‌دهد تا با هر موجود دیگری ارتباط برقرار کنند. به این ترتیب، هم صحبت آن‌ها برای مخاطبانشان قابل فهم است و هم حرف‌های دیگران برای ازگاردی‌ها قابل درک.

مطلب پیشنهادی
«خانه‌ی دوست کجاست؟»
۱۰ دوستی پایدار در دنیای مارول

محافظت‌های جادویی

شاید اساطیر نورس شامل اتفاقات و موارد عجیب و غریب زیادی باشد اما هیچ کدام از آن‌ها به پای تخیلات یک نویسنده کمیک بوکی نمی‌رسند. با این که گاهی مرزهای این که ثور و هم‌نژادی‌هایش به چه چیزهایی نقطه ضعف دارند تغییر می‌کند اما فیزیولوژی ازگاردی‌ها معمولاً در برابر بسیاری از چیزهایی که دیگران در برابرشان محافظتی ندارند، مقاومت نشان می‌دهد.

به طور مثال با این که هالک نتوانست در برابر اسپیس فانتوم (Space Phantom) مقاومت کند و به لیمبو (Limbo) فرستاده شد اما وقتی این موجود فضایی شرور سعی کرد همین بلا را سر ثور بیاورد، عکس آن اتفاق افتاد تا اسپیس فانتوم درون دنیای جیبی خودش گیر بیفتد.

نمی‌توان همیشه روی این محافظت‌های جادویی حساب باز کرد اما این قابلیتی محسوب می‌شود که ازگاردی‌ها را به یکی از قدرتمندترین نیروهای دنیای کمیک‌های مارول تبدیل می‌کند.


به مطالعه در مورد ثور و ازگاردی‌ها ادامه دهید

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی